User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Audi A3 Hatchback 1.6 Ambiente 2007 Model hakkında bilgi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Audi A3 Hatchback 1.6 Ambiente 2007 Model hakkında bilgi

Merhabalar, Beğendiğim bir Audi A3 Hatchback 1.6 Ambiente model bir araç var almayı düşünüyorum ama audi a3'ler hakkında çok bilgi sahibi değilim (2007 Model) Bu modellerin kronik arızaları var mıdır? parça fiyatları pahalı mıdır? özellikle motor parçalarının fiyatları. Ve de bu model araçları önerir misiniz, bu model araçlar hakkında düşünceleriniz nelerdir ve de tüpte yakıt durumu çok fazla mıdır? Bu araç hakkında tecrübe sahibi arkadaşlar yardımcı olursa çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim.
    Only Japanese

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,
    Ambiente boş modeli oluyor öncelikle. Attraction 16 inç jantlı, 4 kollu direksiyon, cruise controllü vs, Ambition ise 17 jantlı - 3 kol sportif direksiyonlu - yayları 0,5 cm falan daha kısa olup daha sportif dolu versiyonudur.
    Bende 2008 otomatiği var, 6 ay benzinli bindim sonra lpg taktırdım. 40,000 km yaptım 2,5 yılda; genel ortalaması 8,2 lt benzin - 9 9,5 lt lpg. Kronik arıza denecek bir sorunu yok, motor son derece basit, arızası yada pahalı parçası olmayan bir motor. Aynı motor a4-golf-bora vs araçlarda da kullanıldığı için parçası yaygındır.
    Lpg montajı ve ayarı düzgün olduktan sonra performans anlamında benzinden farkı yok, tüketim de dediğim gibi maksimum 10 lt lpg = 30 kuruş gibi şu anki fiyatlarla.

Parasının karşılığını fazlasıyla veren, alt devirleri dolu yokuşta vs üzmeyen bir motordur.

Hitler motor eşşektir, basarsın gitmez; yokuş çıkmaz vs diyenler olacaktır. Arabanın ne olduğunu bilip ona göre kullanırsanız mutlu mesut yaşarsınız. Otoban kullanımındaki hızlarda kesinlikle yeterlidir. Arabaya ilk kez binmiş gibi 6. viteste bir rampaya yaklaşırken hızlanmak yada vites küçültmek gibi bir hamle yapmaz 102 bg lik aracın son vitesinde hiç hız kaybetmeden yokuş çıkmasını beklerseniz rampanın ortasında vites düşürür bayılır tabii ki.

Ama 1.5-1.6 dizel bir sürü aracı günlük kullanıyorum 90 lığından 136lığına, A3 ün bu motordaki performansı tüketimini de düşününce son derece tatminkar. Yakıttan hiç problemim yok keyif önemli diyene elbette 1.4 tfsi al derim. 7,5 lt benzin tüketen tfsi : 50 kuruş yakar minimum, 1.6 lpgli 30 kuruş yakıyor maksimum. Gerisi tercih konusunda size kalmış.
    Ek olarak otomatik bakıyorsanız 1.6 lardaki Aisin üretimi 6 ileri tam otomatik sorunsuz bir şanzıman. Tfsi ve otomatik kombinasyonu için dsg kumarına girmek gerekir..
    -Fırat

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rebel güzel yazmış,

Ekleyeceğim; 3 kapısı zor satılıyor

Bir de olmuşken ambition ve sunrooflu olsun

DenizKaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,
    Dediğiniz aracı geçen hafta aldım.
    Benim aldığım 2006 3 kapı 1.6 Ambition S line.
    Kronik olarak kapı kilidi bozulması, klima kompresörü ve en önemlisi otomatik şanzıman selenoidleri var araç otomatikse mutlaka sürüp vites geçişlerinde vuruntu olup olmamasını kontrol edin.
    Şuan ankarada benzinde şehir içi ortalamam 7-8 litre.
    1 haftalık görüşüm; motoru yeterli (tabi kişiden kişiye değişir)
    kabin içi sessiz ve güzel kaliteli.

Motor parça fiyatları normal seviyede, herhangi bir parçasını bulamamanız imkansıza yakın.
    Konu DenizKaan tarafından (21-08-2019 Saat 10:26 ) değiştirilmiştir.

badurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ablamda 2006 model 1.6 attraction 3 kapı otomatik var. Yaklaşık 3 senedir de kullanıyor. Bu zamana kadar pahalı sıkıntı olarak klima kompresörü ve şanzımanı bozuldu. Bunlar dışında bakım harici sanayiye uğramadık.
    1 sene önce klima kompresörünü değiştirdik, şu an sıkıntısız. Şanzımanı da çalıştığı şirketin soförüne güvenip bilmediğim yerde yaptırınca hafif de olsa vuruntu hala devam ediyor.
    Arabayı ben kullandığımda 8lt civarı benzin tüketiyor fakat O'nun kullanımında biraz daha artıyor. Bu nedenle LPG şart bence.
    Konforu ise daha kaliteli bir araç kullanmadığımdan karşılaştıramam ama Adana-Muğla ve Muğla-İstanbul güzergahlarında kulllandığımda yorulmadan tüm yolda sürdüm. Acaba A6, 5 kasa vb. nasıldır

Şimdiden hayırlı olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlarınız, yardımlarınız için çok çok teşekkür ediyorum içimi rahatlattınız teşekkürler
    Only Japanese

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bızim evde mevcut bu hitlerden bir tane
    3 kapılı sunrooflu ambition 2006 model.otomatik. sürüşü cok rahat ama o kapı tutamaçları çıtırdaması kapatırken vs benı cıldırtıyor. motor zaten son derece basit masrafsızdır. klima sorunu yaşamadık. trim sesleri arttı bayagı abla kullanıyor bizde ondan kaynaklıda olabılır. kapı düşmesi sorumu var bızımkınde. çizgileri keskin olduğu için cok bellı oluyor. tork konusundan guzel evet ama hem gitmeyip hem afedersinizi eşek gibi bagırması komık oluyor biraz. varsa ımkan 1.4 tfsi bakın. kalitesi zaten tartısılmaz audinin. ama ben alır mıydım. almazdım he bırde düğmeler vs silinip beyazlıyor onlara dikkat edin

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler