User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
43 sonuçtan 39 ile 43 arası

Konu: Golf 6 R konusunda yardım edebilecek var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Chn53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tek kapı beyaz sunrooflu koltuklu R aracım var 115 bin de , birkaç extrası var 18ultraleggera jant , revozport karbon kaput , intercooler , egzoz vs vs gibi düşünen olursa mesaj atabillir
    Detaylar ile ilgili mesaj attım.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ceo41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar,

İleri bir zamanda Golf 6 1.4 tsi 122 hp den Golf 6 R a geçmek istiyorum ama aklımda bazı sorular var. O yüzden bu araçla ilgili bilgisi olanlardan yardım rica edeceğim. Öncelikle şunu belirteyim ki 3 -3,5 k arası bir maaşım var. Bekarım ve giderim çok çok az. Hani böyle bir aracın masrafını kaldırıp kaldıramayacağım kararını verip ona göre almaya çalışacağım. O yüzden aklımdaki soruların cevabını bulabilirsem herşey daha net olacak. Hem bu konu benim gibi 6R merak edenler içinde açıklayıcı olur belki. Ben başka yerde tam bir bilgi bulamadım, varsada bi konu affola Neyse maddeler halinde sorayım

1. Golf 6 ların model yılları arasında farklılıklar var mı? 2010 yerine 2012 alın vs gibi?

2. Bu araçların yıllık yada km bazında bakımları serviste yada dışarıda olsun 1.4 tsi ye göre çok daha pahalı mı olur?

3. Stock oynanmamış motorlu yada stage 1- 2 - 3 vs tarz (methanol katkılı da olabilir) araçla basınca yada sakin kullanımda şehir içi - dışı ne gibi benzin sarfiyatları çıkabilir ortalama? Şu an ki aracım şehir içi 100 km de 9-13 litre, şehir dışıda 7-12 litre gibi yakıyor. Jant yaptığım ve birazda gazladığımdan bu motora göre yüksek veriler

4. Methanol fiyatları ve bulunurluluğu nasıl? (Balıkesir tarafında ikamet ediyorum) Birde bir depo methanol ortalama ne kadar süre gider?

5. Bu araçlarda dsg çok sorun çıkarıyor mu? Yüksek fiyatlı masraflar duymuştum

Biliyorum bazılarınız bunu aracı alan masrafını dert etmemeli diyecektir ama bu maaşla idare edebileceksem almayı planlıyorum. Bizimkide bir heves işte. Hız ve serilik ön planda olduğu için 6R düşünüyorum. Aracı aldığımda da bi ekleme vs yapmadan o haliyle binmeyi planladığımdan düzgün bir yerde motor modifiyesi yapılmış bir araç ilk tercihim olacaktir. Bu bağlamda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim
    Öncelikle extralı bir araç alırsan yani oynanmış diye tabir edilen bir araç Balıkesirde hatta Burhaniye de bakımlarında zorlanırsın.

Oynanmış araçlarla ilgili tecrübeli fazla usta yok.

Polo Gti kullanıyordum önceki sene yakın arkadaşlarımın özel servisi olmasına rağmen aracın extralarından ve yapılması gerekenlerden fazla anlayanlar yok. Egzoz işi için her seferinde Bursa ya gitmem gerekli Polo Gti içinde Mini Cooper S içinde.

Stock ve orjinale yakın bir araç tercih et derim zaten ufak heyacanlar arıyorsan.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Ceo41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Smile

Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle extralı bir araç alırsan yani oynanmış diye tabir edilen bir araç Balıkesirde hatta Burhaniye de bakımlarında zorlanırsın.

Oynanmış araçlarla ilgili tecrübeli fazla usta yok.

Polo Gti kullanıyordum önceki sene yakın arkadaşlarımın özel servisi olmasına rağmen aracın extralarından ve yapılması gerekenlerden fazla anlayanlar yok. Egzoz işi için her seferinde Bursa ya gitmem gerekli Polo Gti içinde Mini Cooper S içinde.

Stock ve orjinale yakın bir araç tercih et derim zaten ufak heyacanlar arıyorsan.
    Selamlar hocam. Aynen bizim buralarda baktıracak usta olmaması büyük sıkıntı yaratacak. O yüzden stock yada en fazla stage 1 yazılımlı fazla kurcalanmamış araç arıyorum artık. Normal servisin bakabileceği tarz birşey lazım gerçekten yoksa altından kalkamam İlk spor aracım olacağından performansı beni hayli hayli de mutlu edecektir diye düşünüyorum İlk baş motor olabildiğine yüksek olsun diyordum ama zamanla fikrim değişti benimde

Bu arada Balıkesir merkez mi ikamet? Belki denk gelirsek tanışır görüşürüz

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ceo41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar hocam. Aynen bizim buralarda baktıracak usta olmaması büyük sıkıntı yaratacak. O yüzden stock yada en fazla stage 1 yazılımlı fazla kurcalanmamış araç arıyorum artık. Normal servisin bakabileceği tarz birşey lazım gerçekten yoksa altından kalkamam İlk spor aracım olacağından performansı beni hayli hayli de mutlu edecektir diye düşünüyorum İlk baş motor olabildiğine yüksek olsun diyordum ama zamanla fikrim değişti benimde

Bu arada Balıkesir merkez mi ikamet? Belki denk gelirsek tanışır görüşürüz
    Balıkesir merkezdeyim, Vw bayisi Yağcı Otomotiv de satıştayım, beklerim yolun düşerse.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Ceo41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up

Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Balıkesir merkezdeyim, Vw bayisi Yağcı Otomotiv de satıştayım, beklerim yolun düşerse.
    Aaa daha önceden gelmiştim aracımın bakımları için. Belkide karşılaştık bile İnşallah bi 6 R bulup alabilirsem o tarafa geldiğimde uğrarım muhakkak. Ne yazık ki R bulamıyorum şu an Araçsız kaldım

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler