User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Megane 2 1.6 16v Dynamique Hakkında Bilgi

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Megane 2 1.6 16v Dynamique Hakkında Bilgi

Merhaba arkadaşlar.
    Focus 1 sattım şuan aklımda Megane 2 var.
    Aslında gönlümde vtec2 var ama bu piyasada temizine param yetmiyor. Bütçe en fazla 41.000 tl.

Vtec2lerde 2002 modelinin bile temizi 45 bin olmuş.
    Corolla bakayım dedim onlarında piyasası vtec2 gibi bi fark yok.

İş yerinde arkadaşım geçen hafta 2004 1.6 Dynamique megane 2 aldı. Araç komple orjinal boya daha yok ve 38 bin liraya aldı.
    Aracı kullandım gayet konforlu ve aile için çok ideal genişlikte gırrlak dolu olması da güzel birşey.

Şuan kafama yattı lakin hiç bilgim yok.
    Sanayiyi çok mu sever?
    Asıl önemli bu benim için gerçek 40 liraya düzgün bir Megane alınabilir. Yinede sanayiden çıkamaz mıyız?

115 hp motor var. Performansı da fena değildir. En azından focus 1den iyidir diye düşünüyorum.
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane bilemem ama Mondeo,Vectra tarzı araçlarda 40 liralara kovalanınca bulunuyor. Performans,konfor,güvenlik açısından daha iyi. Sanayiye gitme riski hepsinin aynı sonuçta 15 yıllık arabalar...Düzgün insanların gelinden geçtiyse hiç biri üzmez.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açılın megane 2 ci burda.
    bendede cc var 2009 privilence yazıyor ruhsatta.

sanıyorum dinamiku ile privilence arasında deri döşeme cd changer gibi farklar var.
    ama dinamikudada far , park , silecek sensörü , 6 airbag , hız sabitleme, digital klima mevcut.

115lik motora gelirsek , manueli biraz canlı olabilir fakat otomatiği pek bir ölü.
    öyleki sollamaya çıkarken 2 kere düşünüyorsunuz.
    ama bu eski tip al4 şanzumanın suçu. manuelde bunları yaşacağınızı sanmam.

yakıt tüketimi (otomatikte) istanbul full çakılı trafik şehir içinde 11 litre.
    buda 420 tlye dolan depoyu 500 km yaptırıyor.

ama şehirleri arası 90 km/h sabitle 1 depo ile 1090 km yaptığımda oldu.
    benzinde km'de 70 kuruş yaksa gazdada 40 kuruş falan demektir bu.

k4m motor bakımı aksatılmadıkça sorunsuzdur , ama ***** megane 2 ler çok at gibi binildi.
    temiz 2. 3. sahibinden bir araç sizi üzmez.

Ayrıca bakımlarıda epey ucuz.
    ben istinye mais renault bayinde bakım yaptırmama rağmen bu sene yıllık bakıma 500 tl ödedim.
    médiocrité partout

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 sene 2004 model 1.6 K4M sahibiydim. Aracı aldığımda 158bindeydi sattığımda 180bindeydi.

60 binde triger bakımı vardır. Trigerle beraber eksantrik açı kaydırıcı dedikleri şeyde değişir bu yüzden bi tık pahalıdır.
    Bobin buji işi sıkıntıdır. Ateşlemede sıkıntı çıkabilir. Bobin yemeyi sever.
    Elektronik olarak sigorta kutusundan bişeyleri yakmayı ve eritmeyi pek sever. 2 kere far soketi 1 kere de sis farı soketim yandı.
    Parçaları orjinal mais kullanınca pahalıdır. Yan sanayi milyon tane ürün bulunur.
    Cam tavanlı ya da xenonlu alırsanız. Cam tavan çalışıyor mu buna bakılmalı kesinlikle. Xenonda ise far yıkama ve orj xenon beyinleri üzerinde mi bunlara bakılmalı. Orj beyin üzerinde olduğunu arabayı çalıştırdığınızda yükseklik ayarı yapıp yapmamasından anlarsınız.
    Yakıtı eski teknoloji motora göre düşüktür. İzmir şehir içi 9.5 civarında şehirdışı İzmir-Manisa yolunda ise 6.5 7 civarlarında tüketim sağlar. Şehiriçi 30-35 kuruş, şehir dışı 25 civarı yakar.
    Klima motorları yılların verdiği yorgunlukla en yüksekte bile az üfler genelde dikkat edilmeli.
    %90'ının direksiyon yükseklik ayarı ve koltuk yükseklik ayarı kırık olur. Sol koltukda da emniyet kemerinin çarptığı bir yer var orası yırtılmış olur.
    3500 civarında vvti açtığı için yüksek devirlerde acayip keyiflidir.
    2008 otomatik civicle denemiştik. 160'a kadar başabaş 160'dan sonra ben uzuyorum 210'ları görüyordu ibrede tabi. Sonra zaten kesici.
    Vites aralıkları çok kısa bu yüzden şehiriçi 50 ile giderken bile 5. viteste gidebiliyor. Bu uzun yolda dezavantaj aşırı motor sesi yapıyor 110-120 ile 4 bin devirlerde oluyor.

Ben 2. sahibinden almıştım 3. sahibiydim. Araçta 3 parça boya 970 lira hasar kaydı vardı 2006 yılında yetkili serviste yapılmış. Cam tavan, xenon olan hb modeldi. 28 bine aldım. 1 senede 5 bin para harcadım. 36'ya 2-3 ay önce verdim aracı. Sunroof arızalı şekilde. Demek istediğim kilometre önemli ben tam bakım zamanında aldığım için triger, diskler, alt takım hepsini yapmak zorunda kaldım.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.5 sene 2004 model 1.6 K4M sahibiydim. Aracı aldığımda 158bindeydi sattığımda 180bindeydi.

60 binde triger bakımı vardır. Trigerle beraber eksantrik açı kaydırıcı dedikleri şeyde değişir bu yüzden bi tık pahalıdır.
    Bobin buji işi sıkıntıdır. Ateşlemede sıkıntı çıkabilir. Bobin yemeyi sever.
    Elektronik olarak sigorta kutusundan bişeyleri yakmayı ve eritmeyi pek sever. 2 kere far soketi 1 kere de sis farı soketim yandı.
    Parçaları orjinal mais kullanınca pahalıdır. Yan sanayi milyon tane ürün bulunur.
    Cam tavanlı ya da xenonlu alırsanız. Cam tavan çalışıyor mu buna bakılmalı kesinlikle. Xenonda ise far yıkama ve orj xenon beyinleri üzerinde mi bunlara bakılmalı. Orj beyin üzerinde olduğunu arabayı çalıştırdığınızda yükseklik ayarı yapıp yapmamasından anlarsınız.
    Yakıtı eski teknoloji motora göre düşüktür. İzmir şehir içi 9.5 civarında şehirdışı İzmir-Manisa yolunda ise 6.5 7 civarlarında tüketim sağlar. Şehiriçi 30-35 kuruş, şehir dışı 25 civarı yakar.
    Klima motorları yılların verdiği yorgunlukla en yüksekte bile az üfler genelde dikkat edilmeli.
    %90'ının direksiyon yükseklik ayarı ve koltuk yükseklik ayarı kırık olur. Sol koltukda da emniyet kemerinin çarptığı bir yer var orası yırtılmış olur.
    3500 civarında vvti açtığı için yüksek devirlerde acayip keyiflidir.
    2008 otomatik civicle denemiştik. 160'a kadar başabaş 160'dan sonra ben uzuyorum 210'ları görüyordu ibrede tabi. Sonra zaten kesici.
    Vites aralıkları çok kısa bu yüzden şehiriçi 50 ile giderken bile 5. viteste gidebiliyor. Bu uzun yolda dezavantaj aşırı motor sesi yapıyor 110-120 ile 4 bin devirlerde oluyor.

Ben 2. sahibinden almıştım 3. sahibiydim. Araçta 3 parça boya 970 lira hasar kaydı vardı 2006 yılında yetkili serviste yapılmış. Cam tavan, xenon olan hb modeldi. 28 bine aldım. 1 senede 5 bin para harcadım. 36'ya 2-3 ay önce verdim aracı. Sunroof arızalı şekilde. Demek istediğim kilometre önemli ben tam bakım zamanında aldığım için triger, diskler, alt takım hepsini yapmak zorunda kaldım.
    Abi yalnız hb olanları Fransız üretimi onlar sedanlara göre daha kaliteli oluyor... Küstahlık etmiş olmak istemem belki atlamışsındır diye söyledim
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi yalnız hb olanları Fransız üretimi onlar sedanlara göre daha kaliteli oluyor... Küstahlık etmiş olmak istemem belki atlamışsındır diye söyledim
    Hiç sedanına binmedim alırken de düşünmedim. Benim araç hbdi ve memnundum aslında. O yüzden kalite olarak karşılaştıramam sedan vs hb olarak.

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cam tavan modellerde cam tavan sıkıntılı ses ıvır zıvır yapar ama cam tavan araçların çoğunda var bu sıkıntı. Bide airbag soketleri sıkıntılı kronik bildiğim soketi iptal edip lehim yaparak çözülüyor direksiyon sargısıda yüksek km de genelde kopar benim clio 3 ede olmuştu 160 bin civarı 70 tl ye tamir ettirmiştim o zaman yakıtı lpg olursa dizel clio 3 den bi tık az yakıyordu o zamanlar arkadaşımda var dı öyle kalmış aklımda. Sağo solu kurcalanmamış temiz bi araba üzmez ufak tefek şeyler illaki çıkar onuda yapmıcak araba yok zaten

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O paralara daha donanımlı dizel 407 neden düşünmüyorsunuz? Söylediğiniz rakamlara yakın 2008 1.6 HDİ 407 aldım aşırı memnunum.

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba arkadaşlar.
    Yardımlarınız için teşekkürler.
    1 hafta önce 2004 model 1.6 Dynamique Megane 2 aldım.

Şuan için memnunum araçtan. 170 binde ve 2 parça boya var hasar kaydı yok.
    sunroof hariç en full modeli. 6 airbag+hız sabitleyici+dijital klima+katlanır aynalar+far sensörü+yağmur sensörü gibi oyuncakları dolu.

115hp bir araç Focustan sonra çok atak geldi 200kmye rahat çıkıyor. Ve focusa göre inanılmaz az yakıyor. 41 tlye 212 km yol gittim. 20 kuruşa tekabül ediyor. En çok bu yönünü sevdim. İçi ve bagajı çok geniş.Tam bir aile otomobili.

Bu özelliklerde bu kmde bir aracı 40 bin tlye aldım. Bu paraya düzgün İes bulabildim. Vtec2 bulamadım. Borçlanıp 50 bin liralara çıkmak istemedim vtec2 için.
    İnşallah arıza konularında üzmez bizi Megane. İlk kez Reno kullanacaz bakalım.

Tekrar teşekkürler.
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler abi. O kadar parayı cıvıce vermediğinize ayrıca sevindim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    Yardımlarınız için teşekkürler.
    1 hafta önce 2004 model 1.6 Dynamique Megane 2 aldım.

Şuan için memnunum araçtan. 170 binde ve 2 parça boya var hasar kaydı yok.
    sunroof hariç en full modeli. 6 airbag+hız sabitleyici+dijital klima+katlanır aynalar+far sensörü+yağmur sensörü gibi oyuncakları dolu.

115hp bir araç Focustan sonra çok atak geldi 200kmye rahat çıkıyor. Ve focusa göre inanılmaz az yakıyor. 41 tlye 212 km yol gittim. 20 kuruşa tekabül ediyor. En çok bu yönünü sevdim. İçi ve bagajı çok geniş.Tam bir aile otomobili.

Bu özelliklerde bu kmde bir aracı 40 bin tlye aldım. Bu paraya düzgün İes bulabildim. Vtec2 bulamadım. Borçlanıp 50 bin liralara çıkmak istemedim vtec2 için.
    İnşallah arıza konularında üzmez bizi Megane. İlk kez Reno kullanacaz bakalım.

Tekrar teşekkürler.
    Hayırlı olsun. 180 binde en kötü 200 binde açı kaydırıcı ile trigeri değiştirin yoksa traktör gibi ses yapmaya başlıyor ve triger kopma ihtimali var.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler