User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
44 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Honda civic 1,6IDTEC

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Honda civic 1,6IDTEC

Selamlar

Bu sıra araç arayışındayım kafama göre içime sinen bir araç bulamıyorum.Aklımdaki araçlara param yetmiyor en azında bir sürede arabaya para bağlamak istemiyorum
    Bu aralar dizel hondalara merak sardım 120hp 300 tork yoldada üzmez gibi geliyor.Görüştüğüm bir kaç araç oldu saolsunlar benim şansıma hep tok satıcılar denk geliyor

bu araçları daha önce kullanan test eden oldumu.Kullanıcı yorumlarına ihtiyacım var duruma göre görüştüğüm kişileri yeniden arayıp son kez konuşup olumlu olumsuz netleştirmeyi yada yeni düşecek ilanları beklemeyi düşünüyorum

aşağıdaki ilanı örnek amaçlı koyuyorum
    Honda / Civic / 1.6i DTEC / Sport / Hatasız boyasız arac sahibinden.comda - 703960992

Yorum yapan fikir veren herkese şimdiden teşekkürler
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tavsiye ederim güzeldir. hatta şartları zorlayabilirsen yeni kasa dizel manuellere bakabilirsin. Bunlarda arkalar bağımsız olmadığından viraj kasmaya uygun değildir. Ama sessizlik yalıtım filan hiç aynı dönem civic sedanlara benzemez. Makyajsız kasasını kullanmıştım, 1.6 dizel giuletta'ya göre bir tık daha az turbo patlaması yaşatıyordu ama iyiydi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavsiye ederim güzeldir. hatta şartları zorlayabilirsen yeni kasa dizel manuellere bakabilirsin. Bunlarda arkalar bağımsız olmadığından viraj kasmaya uygun değildir. Ama sessizlik yalıtım filan hiç aynı dönem civic sedanlara benzemez. Makyajsız kasasını kullanmıştım, 1.6 dizel giuletta'ya göre bir tık daha az turbo patlaması yaşatıyordu ama iyiydi.
    Hiç hayatımda viraj kasmadım oyüzden o olumsuzluğu direk eledim.Eğer kısmet olursa bir takım jant lastik ve yürüyen aynı ise coilover alırım yeterli olur bence.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    siyah bi tane bulup ,gırmızı volk te37 leri de çaktın mı tamamdır o iş
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hiç hayatımda viraj kasmadım oyüzden o olumsuzluğu direk eledim.Eğer kısmet olursa bir takım jant lastik ve yürüyen aynı ise coilover alırım yeterli olur bence.
    ben direk pist günleri için düşündüğümden fc5 bakıyorum 2 sene sonraya ölmez sağ kalırsak alacağım.

srkns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    son 6 aydır takip ediyorum ben de piyasasını, youtube da 2013 makyaj öncesi otomobil dünyam ile makyajlı kasa aziz kancarın inceleme videosu haricinde pek faydalı bir inceleme bulamadım. eski honda park çalışanı arkadaşa sorduğumda kronik bir sıkıntısı olmadığı ama kaza durumunda filan piyasadan parça tedariği konusunda sıkıntı çekebileceğimi söylemişti.

izmirde iki farklı galeri ilanında aynı araç olan siyah civic 17bin hasar kayıtlı aylar önce akyurt ankarada galeride 72bin liraydı, 70 düz bıraktı sonra ilan silinip izmir'de çıktı hala ilanlarda
    bir de gri bir araç var şu an 84bin yazıyor o da 81bin liraydı ilan kalktı bir hafta geçmeden fiyat yükseldi
    Ne mutlu Türküm diyene

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlarda arkalar bağımsız olmadığından viraj kasmaya uygun değildir.
    megane 2 rs de bağımsız değil abi ama yol tutuşta kendini kanıtlamış bi araç mesela ki şimdi ki araçlarda böyle sorunlar olduğunu sanmıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srkns Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son 6 aydır takip ediyorum ben de piyasasını, youtube da 2013 makyaj öncesi otomobil dünyam ile makyajlı kasa aziz kancarın inceleme videosu haricinde pek faydalı bir inceleme bulamadım. eski honda park çalışanı arkadaşa sorduğumda kronik bir sıkıntısı olmadığı ama kaza durumunda filan piyasadan parça tedariği konusunda sıkıntı çekebileceğimi söylemişti.

izmirde iki farklı galeri ilanında aynı araç olan siyah civic 17bin hasar kayıtlı aylar önce akyurt ankarada galeride 72bin liraydı, 70 düz bıraktı sonra ilan silinip izmir'de çıktı hala ilanlarda
    bir de gri bir araç var şu an 84bin yazıyor o da 81bin liraydı ilan kalktı bir hafta geçmeden fiyat yükseldi
    ben 2015 ve sonralarına bakıyorum.En azından donanımsal olarak daha doyurucu olur.Parça konusuna pek katılmıyorum sonuçta aracın en azından kaporta kısmı typer ile aynı
    bakalım hayırlısı için ısındı yalan yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siyah bi tane bulup ,gırmızı volk te37 leri de çaktın mı tamamdır o iş
    ilk aradığım kişi linki attığım ilan oldu abi ama hem fiyat olarak hemde kişinin tavrı olarak uyum sağlayamadık.Sağlık olsun başka biri olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    megane 2 rs de bağımsız değil abi ama yol tutuşta kendini kanıtlamış bi araç mesela ki şimdi ki araçlarda böyle sorunlar olduğunu sanmıyorum
    Kasa fn2 şasisinin biraz daha hafifletilmişi, fn2'de jazz'ın şasisi ile aynı. Ep3 TypeR ile Fn2 TypeR'ın viraj alımı aynı olmadığını düşünürsek ve fc5'te bağımsıza kavuştuğuna düşünürsek viraj kabiliyeti biraz kısıtlı bir araç Honda bazında düşünürsek.

Tabi durumu ep3 standart civic ve fn2 standart civic olarak düşünürsek ep3'ün standartta yumuşak süspansiyonu durumu tam tersine çeviriyor.

ha focusta yarı bağımsıza geçti ve virajı iyi alıyor diyorlar ama fc5 ile benzer midir sorgulamak gerek.

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence o rakama mantıklı olan egea ya da focustur. egea 1.6 dizel lounge olabilir düşük km 120 hp 320 tork gayet güzel gidiyor. hem satarken de daha kolay olur diye düşünüyorum

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün bir videoda gördüm dizel civic lerde tamponda bulunan bir sensör sayesinde yaya hayvan vb çarpışmalarda ön kaput yukarı kaldırarak açıyormuş yayaları korumaya yönelik. hafif çarpışmalarda da aktive olabiliyomuş. fiyatı 28 bin tl miş.

YouTube

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kifoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bugün bir videoda gördüm dizel civic lerde tamponda bulunan bir sensör sayesinde yaya hayvan vb çarpışmalarda ön kaput yukarı kaldırarak açıyormuş yayaları korumaya yönelik. hafif çarpışmalarda da aktive olabiliyomuş. fiyatı 28 bin tl miş.

YouTube
    o sistem yeni araçlarda var.Kapatılabiliyor ama bence kapatmamak gerek.Kaputun bağlantı yerlerinde kaputu yukarı kaldıran bir amortisör sistemi var.Bu kasada bu sistem varmı yokmu bilmiyorum ama bir önceki aracım mx5 de vardı

Alıntı AşkınS. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence o rakama mantıklı olan egea ya da focustur. egea 1.6 dizel lounge olabilir düşük km 120 hp 320 tork gayet güzel gidiyor. hem satarken de daha kolay olur diye düşünüyorum
    Herkesin bencesi farklı olabiliyor ben o markayı sevmiyorum ve hiç düşünmüyorum hondacıyım ben

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oznsrl Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megane rs gayet bagimsizdir.

blow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 ekim ayinda babam sifir olarak Eysa Honda’dan almisti . Arac ortalama 5 litre civarinda yakiyor. Tatmin edici bir arac. Bugune kadar herhangi problem yasamadik. 100.000 km yi devirdik. Yol tutusu da kotu bir arac degil . Tavsiye ederim .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blow07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2013 ekim ayinda babam sifir olarak Eysa Honda’dan almisti . Arac ortalama 5 litre civarinda yakiyor. Tatmin edici bir arac. Bugune kadar herhangi problem yasamadik. 100.000 km yi devirdik. Yol tutusu da kotu bir arac degil . Tavsiye ederim .
    Harika, kazasız belasız. Bir araç ile anlaştım gibi.Kısmet olursa bu haftaiçi bitirebiliriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı blow07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bijon aralığı kaç bunların? 5X120 mi 5X114,3 mü biliyormusun

HG6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çirkinlik abidesi bir araç.
    Bence kesinlikle alternatif araçlara yönelinmeli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HG6161 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çirkinlik abidesi bir araç.
    Bence kesinlikle alternatif araçlara yönelinmeli.
    FK2 den görsel olarak bence çok farkı yok.Eksikleride giderilmeyecek gibi durmuyor bence.
    ortalama bu model km ve fiyatlarda şu olmalı dediğin birşey varsa bakarım onada

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler