User Tag List

Sayfa 1/5 123 ... SonSon
77 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hangi SUV alınmalı ? Tiguan 1.4 Tsi - Ford Kuga 1.5 EcoBoost - ??

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

Hangi SUV & MPV alınmalı ? Tiguan 1.4 Tsi - Ford Kuga 1.5 EcoBoost - Citroen C4 ?

"Nihai kararım 2014 Cup paket Tiguan 1.4 Tsi Manuel oldu. Şimdi sıra doğru arabayı bulup almakta

Herkese vakit ayırıp bilgilerini aktardığı, fikirlerini sunduğu için teşekkür ederim "

Selamlar,

Bu iki araçtan kullanan var mı aramızda ?

Yıllık yaptığım kilometre maksimum 6500 km buna istinaden dizel araç düşünmüyorum. Yakıt ortalaması 7,5-8 civarı kalabilirsem beni üzmez.

Manuel
    Benzinli Turbo motorlar
    SUV
    2014-2016 arası
    Maksimum km 65.000 civarı veya daha düşük
    Bütçem 110k-120k arası değişebilir. Tavsiye ve fikirlerinizi bekliyorum

Olmak üzere başlıktaki seçenekler dışındaki araçları da değelendirebilirim.

Tiguanda çok fazla paket seçeneği var kararsız kaldım ama Cup, White&Night (model yılı düşük), Chrome edition paketleri iyi gibi göründü.

2014 Cup paketleri çok beğendim aslında jant xenon tavan vs

Tiguanlar

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...63905913/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...1928833/detay/

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...8520778/detay/

Sport&Style
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...63545961/detay

Ford Kuga
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...63322164/detay
    Konu XoR tarafından (05-12-2019 Saat 08:43 ) değiştirilmiştir.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kasa tiguan kullandım 2012 modeldi sanırım. 1.4 150bg 4x4 manuel. Yakıt şehir içi 10 lt civarı. Uzun yolda 120 yi geçmediğim halde 6.5 gibi yaktı. 4 çeker bide yüksek araba yakıyor ama kalitesi yolda gidişi gayet iyi. Şehir içi biraz sert kalıyor yani golf gibi olmuyor yüksek araba nede olsa. Ayrıca bana göre yeni kasaya göre daha tok duruyor. Yinede iki arabayı kullanmanızı öneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kasa tiguan kullandım 2012 modeldi sanırım. 1.4 150bg 4x4 manuel. Yakıt şehir içi 10 lt civarı. Uzun yolda 120 yi geçmediğim halde 6.5 gibi yaktı. 4 çeker bide yüksek araba yakıyor ama kalitesi yolda gidişi gayet iyi. Şehir içi biraz sert kalıyor yani golf gibi olmuyor yüksek araba nede olsa. Ayrıca bana göre yeni kasaya göre daha tok duruyor. Yinede iki arabayı kullanmanızı öneririm.
    4x2 versiyonu benim için yeterli olacaktır. 10 litre Istanbul içi fena değilmiş.

Aracı Bodrumda kullanacağım için ve 4x2 olacağı için arzu ettiğim yakıt değerlerini yakalarım gibi duruyor.

Burada yolların durumu baya kötü. Bununla birlikte yağmurla birlikte oluşan oldukça falzla su birikintisi oluyor. Gölümden geçen 1.4 Tsi Passat Variant ama yüksek araç gerekiyor malesef

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla abi benim imkanım olsa en ful makyajlı kasa xenon farlı olandan bide cam tavan tiguanım olsun hep istedim. Kugayı hiç bilmiyorum tabi. Yüksek arabaları bende seviyorum. Allah gönlüne göre versin..
    122 lik versiyon motor daha sağlam sanırım çünkü 150 ve 160 lıklarda piston kırma sorunu vardı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla abi benim imkanım olsa en ful makyajlı kasa xenon farlı olandan bide cam tavan tiguanım olsun hep istedim. Kugayı hiç bilmiyorum tabi. Yüksek arabaları bende seviyorum. Allah gönlüne göre versin..
    122 lik versiyon motor daha sağlam sanırım çünkü 150 ve 160 lıklarda piston kırma sorunu vardı
    Tiguan olursa 122lik Manuel olacak mutlak suretle.

Aslında yüksek araç sevmiyorum rüzgar direnci sebebiyle. Lakin yaşadığım bölge için yüksek araç şart

dkaya87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    subaru xv bakılabilir belki ama manueli var mı emin değilim

koraycano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Taze taze geldim 2014 model 1.2 tsi dsg ibiza FR sport coupe aracımı satıp , 2015 model 1.4 tsi DSG 150 bg Euro6 motorlu Lounge paket aldım..

Araç 60.000km de 142.000.-TL ye 2 hafta önce aldım. Ağırlıklı eşim kullanıyor , ort. tüketim 9.2 lt civarlarında.

Donanımı görgüsüz paket olarak nitelendiriyorum her şey mevcut. Konfor güzel ,performans tatminkar, içi geniş ve ferah..

Lounge>CUP>Chorome edition>White Night= Sport&Style sıralama bu şekilde olması lazım..

Kuga hakkında bir bilgim yok maalesef, kıyaslama yapamıyorum.
    ~ Feel The Difference ~

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı koraycano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Taze taze geldim 2014 model 1.2 tsi dsg ibiza FR sport coupe aracımı satıp , 2015 model 1.4 tsi DSG 150 bg Euro6 motorlu Lounge paket aldım..

Araç 60.000km de 142.000.-TL ye 2 hafta önce aldım. Ağırlıklı eşim kullanıyor , ort. tüketim 9.2 lt civarlarında.

Donanımı görgüsüz paket olarak nitelendiriyorum her şey mevcut. Konfor güzel ,performans tatminkar, içi geniş ve ferah..

Lounge>CUP>Chorome edition>White Night= Sport&Style sıralama bu şekilde olması lazım..

Kuga hakkında bir bilgim yok maalesef, kıyaslama yapamıyorum.
    Çok teşekkür ederim bilgiler için

DSG ve Istanbul içi olmasına rağmen 9.2 lt tüketiminiz benim hedeflediğim tüketim için umut verdi bana

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu 2 kasa arasındaysa kıyas, direkt Ford Kuga derim. Kuga daha SUV, daha ebatlı görünüyor.

Ayrıca kullanımı da binek araç gibi, yol tutuşu daha iyi, motor daha keyifli.

Tiguan 2. elde daha avantajlı.

Yine de bir sonraki kasa Tiguan olsa, Tiguan derdim

Paylaştığınız Kuga'nın fiyatı km düşün diye öyle sanırım, yoksa manuel trend x için fiyat çok yüksek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı dkaya87 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    subaru xv bakılabilir belki ama manueli var mı emin değilim
    Xv atmosferik olduğu için bakmıyorum.

Mutlak suretle turbo benzinli araçlarla ilgileniyorum

Ferhat_V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hyundai tucson bak abi hem daha yeni model hem turbo ama otomatik hepsi manuel varmı bilmiyorum..
    tam bodrum işi nerde emekli varsa tucson a biniyordu bodrumda

tucson olmaz diyorsan tek tercih tiguan olsun ford nedense hiç beğenemedim ben..bir tek turuncu renk farklı bir donanım paketi olanı hoş duruyor jant vs vs. fabrikadan dolu gelen model..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu 2 kasa arasındaysa kıyas, direkt Ford Kuga derim. Kuga daha SUV, daha ebatlı görünüyor.

Ayrıca kullanımı da binek araç gibi, yol tutuşu daha iyi, motor daha keyifli.

Tiguan 2. elde daha avantajlı.

Yine de bir sonraki kasa Tiguan olsa, Tiguan derdim

Paylaştığınız Kuga'nın fiyatı km düşün diye öyle sanırım, yoksa manuel trend x için fiyat çok yüksek.
    Yeni kasa Tiguan çok yakışıklı ama bütçeyi aşıyor

Hedef en düşük kilometrede en genç aracı alabilmek. Kugayı o yüzden paylaştım piyasası konusunda bilgim yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Ferhat_V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hyundai tucson bak abi hem daha yeni model hem turbo ama otomatik hepsi manuel varmı bilmiyorum..
    tam bodrum işi nerde emekli varsa tucson a biniyordu bodrumda

tucson olmaz diyorsan tek tercih tiguan olsun ford nedense hiç beğenemedim ben..bir tek turuncu renk farklı bir donanım paketi olanı hoş duruyor jant vs vs. fabrikadan dolu gelen model..
    Güzel Tuscon yakışıklı ama otomatik ve yakıt tüketimi olarak beni üzecek değerlere sahip

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence Fiat 500X lere de bakın

Eşim için aldık 2 yıl önce 1.4 140 hp Turbo ve DCT çift kavrama şanzıman var. Aracın gidişi gerçekten iyi. Yakın tüketimi de 8-9 arası Istanbulda.

Arada bende kullanıyorum baya atik ve çevik. Yüksek olması sebebiyle de keyifli dag tepe her yola geliyor.

Evet bir alman arabası kalitesi ve tokluğu yok ancak fiyat performans olarak çok başarılı. Görüntü olarakta sevimli bir araba.

Düşük km donanımlı bir araba alabilirsiniz bütçenize göre. Xenon cam tavan 18 jant fln

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence Fiat 500X lere de bakın

Eşim için aldık 2 yıl önce 1.4 140 hp Turbo ve DCT çift kavrama şanzıman var. Aracın gidişi gerçekten iyi. Yakın tüketimi de 8-9 arası Istanbulda.

Arada bende kullanıyorum baya atik ve çevik. Yüksek olması sebebiyle de keyifli dag tepe her yola geliyor.

Evet bir alman arabası kalitesi ve tokluğu yok ancak fiyat performans olarak çok başarılı. Görüntü olarakta sevimli bir araba.

Düşük km donanımlı bir araba alabilirsiniz bütçenize göre. Xenon cam tavan 18 jant fln
    Şuan Fiat 500 kullanıyoruz eşim tekrar 500 olmasın istiyor bununla birlikte bebek arabası vs için bagajı oldukça küçük.

Konfor olarak beklentilerin çok altında kalıyor Bodrum yol şartları açısından

ChtArdARSL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence seat ateca alabılırsın abı,mutlaka bak,Tıguan ıle aynı fabrıka uretımı ve tum herseyı aynı ben yenı sıfıgını yengeme aldım dızel otomatık modelının en full 208.000 ze.
    Alıntı SOMEONESPECIAL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bütün foruma makas atmış lavuk. En az 3 kişi şahit olmuş

190E M104 3.2 24v engine upgrade..
    Dr.Ecu
    Tayfun Gün (Tago)

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir arkadasım rapor ındırımıyle sıfır suv alacaktı onun ıcın bayılerı dolastık.
    karoq cok cırkın, vw bayınde tiguan yoktu, ateca dolu paket gelıyor ses sistemi iç malzemeleri falan cok hosuma gitti ama boyutları bıraz kucuk geldı bana. ford kuga donanım olarak güzel ancak ikinci eli gercekten yavaş. honda crv klasman ustu kalıyor fıyat olarak. hyundai tucson son tercıhtı, cok eleştirel gozle baktım ama büyüklüğü yüksekliği donanımı ile gercekten cok mantıklı bır arac. bence bıraz daha yakından ıncele abi.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ChtArdARSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence seat ateca alabılırsın abı,mutlaka bak,Tıguan ıle aynı fabrıka uretımı ve tum herseyı aynı ben yenı sıfıgını yengeme aldım dızel otomatık modelının en full 208.000 ze.
    Bütçemin çok üstünde kalıyor 1.4 Tsi olanlara baktım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir arkadasım rapor ındırımıyle sıfır suv alacaktı onun ıcın bayılerı dolastık.
    karoq cok cırkın, vw bayınde tiguan yoktu, ateca dolu paket gelıyor ses sistemi iç malzemeleri falan cok hosuma gitti ama boyutları bıraz kucuk geldı bana. ford kuga donanım olarak güzel ancak ikinci eli gercekten yavaş. honda crv klasman ustu kalıyor fıyat olarak. hyundai tucson son tercıhtı, cok eleştirel gozle baktım ama büyüklüğü yüksekliği donanımı ile gercekten cok mantıklı bır arac. bence bıraz daha yakından ıncele abi.
    Biraz daha bakayım Tuscon'a yakıt tüketimi düşündürüyor.

İçi çok eciş bücüş olsun istemiyorum Tuscon böyle görünüyor. Tiguanın sadeliği çok hoşuma gitti bide

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler