User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Araç kararsızlığı

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Araç kararsızlığı

Hali hazırda 2015 model hatasız boyasız 1.2 lpgli 208 sahibiyim. Fakat hem yaşım gereği farklı araçlara binmek isteğimden hem de 60 civarı rakamlara satabileceğimden ve sattıktan sonra kalan parayı aileme geri vermek istediğimden dolayı kafamda soru işaretleri var.

2015 model 208 satılıp yerine e36 alınır mı sizce?

Kesinlikle 96-98 model arası makyajlı bakıyorum. 318is yada 320i şeklinde. Vermek istediğim rakam 35 civarı. Değişen ve boya takıntım yok macun yığını bir araba olmadığı sürece.
    Yada compact e46 düşünüyorum 316 bile olabilir fakat M paket olmak şartıyla.

Yada 25-35 arası ne alabilirim? Clio rs düşündüm fakat temizleri pahalı temiz olmayanları da baya bitik araçlar.

Eski araçlarım mini, c3, ibiza ve megane'dı. Benzer araçları istemiyorum hepsinin en dolusuna bindim zaten.

Kesinlikle bindiğimde keyif alacağım duruşu vs güzel gözüken bir araç istiyorum böyle bir şey bulamazsam kendi aracımla devam etmek en mantıklısı. Sizden de öneriler bekliyorum.

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi senin elini değdiğin gül gidici Hem favori konusunda her attığın hem bu attığın anında opsiyonlanıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi senin elini değdiğin gül gidici Hem favori konusunda her attığın hem bu attığın anında opsiyonlanıyor
    yalan nere opsiyon tatava..
    ara sor verirler
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekledim bakalım favorilere önceliğim e36 yinede.

Bir de piyasa yükselmesi nedeniyle aracımın 3-5 ay sonra daha fazla edebilme şansı da kafamı kurcalıyor. Yeminle sıkıntılı işe döndü.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CemBerk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ekledim bakalım favorilere önceliğim e36 yinede.

Bir de piyasa yükselmesi nedeniyle aracımın 3-5 ay sonra daha fazla edebilme şansı da kafamı kurcalıyor. Yeminle sıkıntılı işe döndü.
    bu devirde ben olsam sat/ala bulaşmazdım.

misal attığım e34 benim 2. araç için favorim.
    elimdeki temizi kötü olmadan bırakmayacağım, şayet senin aracında öyle ise hiç bulaşma..

artık giden geleni aratıyor ne yazıkki..
    médiocrité partout

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clio rslerin ekmeği yendi, onu baştan ele derim.
    Compact bulunabilir belki, ancak kenarda köşede 2-3 lira durmalı bence o tarz bi araba alınacaksa. Neredeyse 25 yaşında araçlar, sorun yada ufak sıkıntı çıkarma ihtimalleri yüksek. Km zaten 150bin aşağısına inanmıyorum ben artık.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Masraftan yana korkum yok zamanla yaptırır binerim. 1 senede megane'a 6 bin, r53'e 7 bin harcadım bindikçe olabilecek şeylere pek takılmıyorum.
    Kilometreden yana da korkum yok bugüne kadar hep yüksek kilometreli arabalara bindim güzel bakıldıysa kafama takmıyorum.

Aracımdan memnunum 1.2 lpg'li günlük 150-200km yol yapıyorum diye almıştım 20 kuruş falan yakıyor fakat artık mezun oluyorum. Tek üzen yani donanımı ve dönüp baktığımda pek de sevdiğim söylenemez yıkamaya bile götürmüyorum aracı.
    Evde halihazırda günlük araç olduğu için benimki anca dışarı gezmeye çıkarken binilecek ve kapalı garajda duracak bir araç olacak.

BMW / 3 Serisi / 320i / Cabrio / 1997 MODEL 320 I CABRIO DAKARGELB REKAROLU TYPE1 LI sahibinden.comda - 771992913

Şu aracı gösterdim babama beğendi ama 60 bin eski bir arabaya bağlamak da bana ilginç geliyor o yüzden sedan e36 yada compact e46 daha mantıklı gibi.
    Aracımı satıp ortada kalmak da istemiyorum daha 2 ay önce 72'ye verdiğimiz araç şuan 83 bin olmuş satıp yerine koyamamak da dert.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mevcut arabana binmeye devam et. Onu görsel olarak beğenmek için elinden gelenin en iyisini yap . Dönüp arkana bakınca ne güzel araba yapmışım diyebileceğin bir hale getir .

Hayallerle yaşayabileceğimiz bir ülke değil maalesef. Gerçekler her geçen gün daha da yüzümüze vuruyor.

O yüzden elimizdekiyle mutlu olmaktan başka seçeneğimiz yok .
    imzasız..

devil_berk22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    25-30 arası alacağın bmw tarz araçlardan katiyen hayır gelmez. tamir parasıda bir o kadar para olması lazım cebinde. yılların yorgunluğu türlü türlü arızalar açar başına ucuz araç istiyorsan accent, clio, 206 tarzında araçlara yönelmeni tavsiye ederim.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vallaha ben size anlatayım. İlk sahibinden alınmış 2007 model bir Corsam vardı. Dizel. 70 000 kilometrede. Boyasız. Boya koruma, çok çok güzel bir ses sistemi yaptım. Detaylı temizlik yaptım. Misler gibi biniyordum. Ama evlendik eşim de kullansın diye verdim aracı. 47 000 liraya. Şu anda olsa 60 yazarım 2 gün sonra da satarım diyorum. Sıfır gibiydi çünkü. (Galerici ağzıyla değil gerçekten!)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Anıl E. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mevcut arabana binmeye devam et. Onu görsel olarak beğenmek için elinden gelenin en iyisini yap . Dönüp arkana bakınca ne güzel araba yapmışım diyebileceğin bir hale getir .

Hayallerle yaşayabileceğimiz bir ülke değil maalesef. Gerçekler her geçen gün daha da yüzümüze vuruyor.

O yüzden elimizdekiyle mutlu olmaktan başka seçeneğimiz yok .
    Aracım baz paket donanım yok ne kadar jant, yay vs taksam da içi de mutlu etmeli bunu yapmak da çok zor. En kötü ihtimal bir süre daha böyle binerim bir fırsat çıkana kadar.

Alıntı devil_berk22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    25-30 arası alacağın bmw tarz araçlardan katiyen hayır gelmez. tamir parasıda bir o kadar para olması lazım cebinde. yılların yorgunluğu türlü türlü arızalar açar başına ucuz araç istiyorsan accent, clio, 206 tarzında araçlara yönelmeni tavsiye ederim.
    35 civarına tertemiz olmamak şartıyla değişenli fakat düzgün toplanmış bir e36 rahatça bulunabiliyor. Severek bindiğim bir araç olursa çıkardığı masraf da bana koymaz zaten. Accent, 206 gibi araçlara da binmeyi düşünmüyorum ucuz olacaksa da en azından şekli düzgün bişey olmalı clio2'ler fena değil en azından.

Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vallaha ben size anlatayım. İlk sahibinden alınmış 2007 model bir Corsam vardı. Dizel. 70 000 kilometrede. Boyasız. Boya koruma, çok çok güzel bir ses sistemi yaptım. Detaylı temizlik yaptım. Misler gibi biniyordum. Ama evlendik eşim de kullansın diye verdim aracı. 47 000 liraya. Şu anda olsa 60 yazarım 2 gün sonra da satarım diyorum. Sıfır gibiydi çünkü. (Galerici ağzıyla değil gerçekten!)
    Arabayı alalı 6 ay oldu olmadı üstüne 10 binden fazla koydu iyice yükselmesini beklemek de mantıklı geliyor çünkü eski modeller 2-3 lira yükselirken yeni araç 5-10 koyuyor gitgide baya kararsız durumdayım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler