User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
22 sonuçtan 20 ile 22 arası

Konu: BMW E90 320d 184'lük Alınır mı?

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı baskan96 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese değerli yorumları için ayrı ayrı teşekkür ederim.

Sizce;

- Zinciri değişmiş bakımlı bir 184'lük 320d mi?
    - Ortalama 50 bin km'de bakımlı tavanlı CC mi?

Benim için asıl soru şu an bu fikir belirtecek herkese teşekkürler.
    1 sene önceki halimi bu postta gördüm resmen . ilk e90 320d mi kullanıp sattım yerinde 2.0 tdi 170 lik cc aldım 1.5 sene kullanıp tekrar e90 320d aldım.

aşk evliliği: 320d
    mantık evliliği: vw cc

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen CC'yi gözden çıkarmışsın bir kere, değiştirmeden bu konuların sonu gelmeyecek

O yüzden bence 320d her türlü daha iyidir )

Yoksa CC sadece "daha mantıklı" bir araç. Ama çok maddi sıkıntın olduğunu düşünmüyorum al keyifle bin 320d'ye
    Sen beni yanlış anladın ağabey Bende şu an B7 Passat var onu verip bakacağım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2017 yılında 2. sahibinden 150bin km'de 2012 model ekranlı 320d M Sport aldım. Araç alırken yaklaşık 8-9 tane e90 baktım ki bunun içinde 60bin km de olan ve 250bin km de olan vardı. Fakat geçmişi temiz ve en düzgün olanı benim aldığım araçtı. Bmw kullanıcı kitlesi gerçekten çok farklıymış bunu araç ararken anladım. O yüzden almadan önce çok dikkat etmek lazım.

Evet zincir kroniktir. Kimisinde 100bin km de ses gelir. Kiminde 400bin km de hala ses gelmez. Maliyeti minimum 5bin liradır. Bu kadar maliyetli olmasının sebebi bu motorlardaki zincirin yeridir. Zincir değişimi için motorun inmesi gerekir. Maliyetin artmasındaki diğer sebep de, hazır motor inmişken ıvır zıvır gerekli gereksiz parçaların ilerde baş ağrıtmaması için değiştirilmesidir bence. Krank kasnağı da kroniktir genelde 100bin km de değişimi önerilir. Bunların hepsini geçen hafta yaptırdım o yüzden bilgiler sıcak

Kullanımı çok keyifli, servotronik direksiyonun hissi güzel. Yumuşak bir araba değil kesinlikle. Yakıt tüketimi oldukça makul. Şehir içi 6-7 civarı, uzun yolda 4-5 civarı tüketiyorum ben. Gidişi oldukça tatminkar. Tork çok yüksek olduğu için (390 nm) yağışlı ve karlı havalarda hemen kıç atmaya meğilli bir araç. 6 ileri ZF şanzıman var, bence en sağlam yeri şanzımanı Şanzımanla aramız çok iyi maşallah

Tavsiyem ya ucuz bir araç alıp 10-15 bin kenara ayırılıp motor yaptırıp kafa rahat binmek ya da bakımlı, gerekli parçaları değişmiş bir araç almak ki bu da haliyle değerinin üstündedir fiyat olarak.
    Ortalama 130 bin liraya bakımlı bir araç bulunabiliyor. İşin içine kombinasyonlar vs. girdikçe 170 küsüre bile çıkanlar var..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler