User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Mondeo 1.6 ecoboost hakkında

zyxtellow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mondeo 1.6 ecoboost hakkında

Arkadaslar bu araçlar hakkında bilgi almak için sizlere sormak istedim internette biraz baktım su sistemlerinde arıza olduğunu yazanlar olmuş, büyük problemleri varmıdır, golf tsi den sonra yakıt anlamında ne kadar üzer birde insignia 1.6 turbo ile kıyaslarsak ne diyebiliriz insignia hakkında fikrim var ama mondeo ecoboost hakkında çok şey bilmiyorum.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben focusta kullandim,

Performansi gayet iyiydi. Sadece filtreli haliyle bir kac aracla da denedim.

E90 320d 184luk ile kafa burun seviyesindeydi.

Stage 1 polo gt yi 2-3 boy geciyordu.

Kisaca 1.6 t opelden performans olarak ustun, 0-100 degerlerine aldanmayin cunku cok sariyor ve 1. Vites dizel gibi bos.

Fiesta stdeki motor,Turbosu k03ten bile ufak ku39 var, ben yazilim yaptirmaya cekindim. Tam niyetlendim, bir roll gecesi evin sokagina girdim ve benzin pompasi yandi.

2 hafta pompa bekledi, 3 haftada teslim ettiler, parcacida yoktu. Yetkilinin elinde 1 tane vardi, o da usakta bekleyen bir araca takilmak uzere stoktaymis kilometrem 80bin civariydi.

Hararet ve motor yanmasi meselelerini cok arastirdim. Bu motor kugada daha cok oldugu icin kuganin adi cikti haliyle. Servis bunun icin bir guncelleme yapmis, beni de aradilar ama ben arabayi sattim diye bilgi verdim. Hos o zamana kadar ben mudahalede bulunmustum bile:

Bende biraz su eksiltme vardi. Forumlarda gordugum kadariyla yedek su haznesine geri donen hortumun dayaniksiz oldugu ve bu hortumun aniden yarilmasi sonrasinda arac su eksik uyarisi bile vermeye firsat kalmadan butun suyu bitirip hararet yaptigi idi. Yedek su haznesini degistirelim derken saglam da olsa hortum degissin dedim, nitekim saglam gorunen o hortum cektigimizde elimizde parcalandi guncellenen hortum ile eski hortum arasinda bariz kalite ve goruntu farki vardi. Sonrasinda da hic bir sorun yasamadim. 90k 100k arasi sattim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakita gelecek olursak; yeri geldi gazladim, yeri geldi yogun trafige girdim (ankarada kizilayda oturuyordum), sehir ici en yuksek 7.3 ortalama gordum, ankara eskisehir arasi da 90 km hiz sabitleyici ile en dusuk 3.5 litre gordum ama polatliya kadar sonrasinda takasa verip sifir aldigim ti vct powershift focus 1 litre daha fazla yakiyordu ortalamada.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben focusta kullandim,

Performansi gayet iyiydi. Sadece filtreli haliyle bir kac aracla da denedim.

E90 320d 184luk ile kafa burun seviyesindeydi.

Stage 1 polo gt yi 2-3 boy geciyordu.

Kisaca 1.6 t opelden performans olarak ustun, 0-100 degerlerine aldanmayin cunku cok sariyor ve 1. Vites dizel gibi bos.

Fiesta stdeki motor,Turbosu k03ten bile ufak ku39 var, ben yazilim yaptirmaya cekindim. Tam niyetlendim, bir roll gecesi evin sokagina girdim ve benzin pompasi yandi.

2 hafta pompa bekledi, 3 haftada teslim ettiler, parcacida yoktu. Yetkilinin elinde 1 tane vardi, o da usakta bekleyen bir araca takilmak uzere stoktaymis kilometrem 80bin civariydi.

Hararet ve motor yanmasi meselelerini cok arastirdim. Bu motor kugada daha cok oldugu icin kuganin adi cikti haliyle. Servis bunun icin bir guncelleme yapmis, beni de aradilar ama ben arabayi sattim diye bilgi verdim. Hos o zamana kadar ben mudahalede bulunmustum bile:

Bende biraz su eksiltme vardi. Forumlarda gordugum kadariyla yedek su haznesine geri donen hortumun dayaniksiz oldugu ve bu hortumun aniden yarilmasi sonrasinda arac su eksik uyarisi bile vermeye firsat kalmadan butun suyu bitirip hararet yaptigi idi. Yedek su haznesini degistirelim derken saglam da olsa hortum degissin dedim, nitekim saglam gorunen o hortum cektigimizde elimizde parcalandi guncellenen hortum ile eski hortum arasinda bariz kalite ve goruntu farki vardi. Sonrasinda da hic bir sorun yasamadim. 90k 100k arasi sattim
    Çok teşekkür ederim öncelikle, benim baktığım araçta 100 bin kilometrede bu hararet işi beni korkuttu biraz hoş bu güne kadar bozulmadıysa herhalde güncellenmiştir diye düşünüyorum, opelde en büyük problem genelde LPG'den ötürü subap arızası ben lpg uygulamayı düşünmüyorum ama hararet işi korkuttu ne yalan söyleyim focuslar 182hp mondeo 160hp sadece yazılım farkımı var acaba onu da bilmiyorum, tüketiminiz gayet iyiymiş benim golfle Ankara ortalamam 7 litre şu arıza işini biraz daha araştırmak gerek sanırım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    160 hp focusta da var(mış) ben denk gelmedim.

Aralarındaki tek fark yazılım olduğu yazılıyor çiziliyor forumlarda.

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bildiğim kadarıyla yazılım harici de farklar var.. yazılımsal olsa muhtemelen stage 1 yazılım ile aynı seviyeye gelirlerdi ancak 160 lık olanlar daha alt güçte kalıyor..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz araştırdım servis sahibi bir arkadaşım vardı onunlada görüştük tek kelimeyle alma dedi teşekkür ederim sizlerede.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zyxtellow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz araştırdım servis sahibi bir arkadaşım vardı onunlada görüştük tek kelimeyle alma dedi teşekkür ederim sizlerede.
    Neden alma dedi, detay verebilir misiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neden alma dedi, detay verebilir misiniz?
    Kendisi test aracıyla yolda kalmış kuga 1.6 ecoboost ile kokudan farkına varıp motoru kurtarmış kardeşininse farklı bir araçta başına gelmiş onu kurtaramamışlar ve müşteri geri dönüşlerine de dayanarak arkadaşım olduğundan almanı kesinlikle önermem dedi aynı zamanda 1.0 ecoboostlardada görüşebiliyormuş ama 1.5 almanda bir sakınca yok dedi. Özetle 1.6 ecoboost almaktan vazgeçtim diyebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı zyxtellow Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendisi test aracıyla yolda kalmış kuga 1.6 ecoboost ile kokudan farkına varıp motoru kurtarmış kardeşininse farklı bir araçta başına gelmiş onu kurtaramamışlar ve müşteri geri dönüşlerine de dayanarak arkadaşım olduğundan almanı kesinlikle önermem dedi aynı zamanda 1.0 ecoboostlardada görüşebiliyormuş ama 1.5 almanda bir sakınca yok dedi. Özetle 1.6 ecoboost almaktan vazgeçtim diyebilirim.
    Tamam da koku neden olmuş işte, bu su hortumu meselesi mi, yoksa farkı bir olay mı varmış

Biraz soruyorum kusura bakmayın, sattım ama eşime manuel bir araç alabiliriz, hala ilanlarına bakıp favladığım araçlardır ondan soruyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam da koku neden olmuş işte, bu su hortumu meselesi mi, yoksa farkı bir olay mı varmış

Biraz soruyorum kusura bakmayın, sattım ama eşime manuel bir araç alabiliriz, hala ilanlarına bakıp favladığım araçlardır ondan soruyorum.
    Evet hortum patlama olayı bu sorun hala aşılamamış 1.5 ecoboostlarda problem yok düşünürsen dedi estağfurullah siz kusura bakmayın detaylı yazamadım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler