User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 207 hakkında bilgi

bayramoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

207 hakkında bilgi

Merhaba 2008 model 1.4 hdi 207 alıyorum araç nasıldır alırken ve kullanırken nelere dikkat etmeliyim? Araç trendy paket 140 binde.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bayramoglu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2008 model 1.4 hdi 207 alıyorum araç nasıldır alırken ve kullanırken nelere dikkat etmeliyim? Araç trendy paket 140 binde.
    Sürüşü çok keyifli ve rahat arabalar 207'ler. 68hp olduğu için çok yürümez fakat yakıtı makul. Klasik dizel kullanım şartlarında pek sıkıntı yaşayan görmedim. Sinyal kolları biraz bildiğim kadarıyla çok uzun süreli kullanmadığım için kronik bilmiyorum daha bilgili arkadaşlar detay verecektir.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    +lar
    Yol tutuş
    Frenler
    Yakıt
    -ler
    Hantallık (yazılımla canlanır, sıkıntı yok )
    Sınıfına göre sert amortisörler

Yaklaşık 3 yıl kullandık, sıfırdan almıştık, aileden birine sattık şuan 195bin kmde, hiç bir sıkıntısı yok.
    Debriyaj klasik pejo , kavraması biraz garip. Dik yokuşlarda sıkıntı olabilir, çok altta kavrıyor.
    Trim sesi pek yok ama güneşten gögüs kabarması bazı araçlarda var. Bizimkinde olmadı.
    Farlar arabaya göre büyük, çoğunlukla sararıyor. Temizlik gerekebilir.
    Ön takım narin, yürüyene iyi kontrol gerekir. Amortisörler epey serttir, takır tukur sesler gelebilir. Ancak tok bir araba gerçekten, yol tutuşta çok iyidir.
    Bakımları ucuz nispeten.
    Yakıt seçer, mazot aldığınızda içinde su yada pislik falan varsa hemen Depollution uyarısı verir. Tekrar üste mazot alınca geçer.
    100 arabadan 70inde bagaj kapağından ses geliyor, 25 kuruşa yarabandı alarak çözebilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim benim alacağım araç rc opsiyonlu dolayısıyla 17 jant var bej döşeme ve cruze control opsiyonu yapılmış piyasanın biraz üstünde alıyorum bu yüzden. Accent sık sık su borusu patlatırdı hararet yapardı amasörleri patlardı. 207 de bu gibi sorunlar var mı? 17 jant çok hantallaştırır mı? Yazılım değil de orjinal binmeyi düşünüyorum performans pek önemli bi kıstas değil ama yokuşta bayılmasın yeter bana.

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim benim alacağım araç rc opsiyonlu dolayısıyla 17 jant var bej döşeme ve cruze control opsiyonu yapılmış piyasanın biraz üstünde alıyorum bu yüzden. Accent sık sık su borusu patlatırdı hararet yapardı amasörleri patlardı. 207 de bu gibi sorunlar var mı? 17 jant çok hantallaştırır mı? Yazılım değil de orjinal binmeyi düşünüyorum performans pek önemli bi kıstas değil ama yokuşta bayılmasın yeter bana.
    17 jant ile 5'ten 4'e çektirir gibime geliyor.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    17 jant replika ise 5ten 3e bile çektirir, maalesef hantal. 1200 küsür kilo diye biliyorum aracı, o yüzden yazılımsız pek tat vermez. Yazılımdan korkmayın derim.
    Spor yay vs yoksa amortisörler öyle hemen patlamaz. Sadece biraz sert bir araç.
    Bende de 208 var, yayları taktıktan 1 ay sonra sol amortisör patladı ama ben çok derin bir çukura düştüm. Biraz temkinki kullanmak şart sadece.

BıD-Clio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011 1.4 hdi dynamıc paketını kullandım uzun bır sure katlanır aynasından dıjıtal klımasına far sensorune park sensorune vs dop dolu bır aractı . hıc bır sıkıntı yasamadım 1 ay ıcınde soluksuz uzun yol yaptım hem yol tutusu hem konforu hem yakıtı cok ıyı bır arac . tavsıyem 2010 ve uzerı en az actıve paket bır arac alman yanı makyajlı dıye tabır ettgııımız kasalar . 2006-2009 kasalarda kronık torpıdo aırbag kabarması mevcut sans ısı bazısında var bazısında yok . trendyler bos paket . yerınde olsam dolu bır paket ve makyajlı kasa tercıh ederdım . sımdı mıllet araba pıyasası ucuk dıye 2008 lerede yuksek rakam cekıyor 2010 ustunede dusuk km lı donanımlı bır 207 al kafan rahat bınersın .

Wromm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2008 1.4 HDI premium var. 3 yıldır sahibiyim. Bulabiliyorsan dolu paket al. Far ve yağmur sensörü, dijital klime vb ile keyiflidir. Arkadaşların belirttiği gibi sınıfına göre serttir. Ben aldığımda ağır bakımlarını yaptırdım. Sonrasında ise 10binde bir sıvı bakımlarını yaptırdım. Harici bir arıza sorun yaşamadım 40 bin km'dir.

O yıllardaki b sınıfı araçlara göre fiyat/performans olarak iyidir. Ülkemizde peugeot önyargısı ile tutulmamıştır. Şimdilerde 17 RC jant ile hareketli piyasası. İlanların yarısı 17 rc ve başaran coil veya pres yay ile gençlerde. Yıpranmamış olanlara bak. Bu dediklerimi yapıp cila atan trendy donanımlara 45-50 lerden ilan giriyor.

4-5 aydır 16 jant ve yazılım ile kullanıyorum. Yazılımsız alt devirleri oldukça hantal ve keyifsizdir. Sürekli vites küçülttürecek cinsten. 17 replikalar ile düşünemiyorum gidişini.

150bin civarı kmlerde donanımlı ve 17 jantsız olanını tercih etmeni tavsiye ederim günlük kullanacaksan. Azıcık şekil olsun düşüncesinde isen 17li de alabilirsin.
    'barmene fal baktırdım / üç votka kadar / her şey güzel olacak dedi!'

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılımsız binilmez.

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 sene civarı bindim 1.4 dizelinin dolu paket olanına.
    Yolcu airbag (göğüslük) kabarması 2008 model öncesinde var. 2008 ve üzerinde alırsanız sorun yaşamazsınız.
    Birde psa grubunun kroniklerinden termostat bozulabilir.
    Bunlar dışında pek bi sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum, tabi bakımlı düzgün bir araç aldığınızı varsayarak.

207 f/p olarak çok mantıklı bir araba, malzeme kalitesi fiyatına göre gayet güzel.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim arkadaşlar sağolun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada yazmayı unutmuşum;
    2008 öncesinde
    Yolcu airbag izi ve göğüslüğün kabarması (yol bilgisayarının üst kısmı) sık görülüyor.

2008 ve sonrasında bu kronik sorun düzeltildi.

Genel olarak geçerli olan bir konu da yol bilgisayarı ve varsa dijital klima ekranı ısıyı pek sevmiyor, uzun süre güneş altında kalırsa geçici görüntü kaybı yaşanıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlaştığım araç 2008 model Allahtan bir sıkıntı çıkmazsa şubat ayında alacağım. Ön cama 1 numara film çeksem bu sorunu önleyebilir miyim?

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılım + downpipe ile anca kendine geliyor

gespenster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sadece soft yazılım yapıp keyfine bak onun harıcı sorun çıkaran bir araç degil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlaştığım araç 2008 model Allahtan bir sıkıntı çıkmazsa şubat ayında alacağım. Ön cama 1 numara film çeksem bu sorunu önleyebilir miyim?
    2008 de bir sorun yok ki, film çektirmen şart değil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılım + downpipe ile anca kendine geliyor
    Forumda biraz araştırdım turbonun etrafındaki keçelerin aşırı ısıdan tutuşma riski var bir de debriyaj daha erken bitiyor yazılmış bir postta. Öyle bir durum yaşadınız mı ya da duydunuz mu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012 1.4 hdi sportium paket vardı 2 kez dönüp bakıyorlarldı 17 rc jant ön coil arkalar presli şekilde kullandım en dip basık haldeydi yazılımsız kanser eder geniş rahat araç

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forumda biraz araştırdım turbonun etrafındaki keçelerin aşırı ısıdan tutuşma riski var bir de debriyaj daha erken bitiyor yazılmış bir postta. Öyle bir durum yaşadınız mı ya da duydunuz mu?
    doğrudur zamanla eskiyen keçe tutuşuyor, çok araba yandı, en güzeli sökmek. Debriyajı ufacık 207 1.4 hdi'ların yazılım soft yada stage 1 olursa balataya zarar vermez ancak stage 3de sıyırıyor sıfır olsa bile. Stage 2 110 hp yani dp+stage2 yazılım + cooler setupta da biraz daha erken biter

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler