User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
60 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Pick up Önerisi

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Pick up Önerisi

Öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum. Umarım herkes iyidir ve öyle kalır bu süreçte.

Golf kullanıyordum sıfır almıştım geçen sene gayet memnundum fakat işte transporter kullanıyoruz iki arabadansa bir iki sene tek arabayla idare ederim o yüzden hem işe hem de gündelik sağa sola gidebileceğim bir araç olarak pikap almaya karar verdim. Hiç bilmediğim ve binmediğim bir segment. Ama kullanışlı olacağını düşünüyorum şuan ki duruma göre. Çünkü kasası benim işim için gayet yeterli ve artık pikaplar gündelik ve uzun yolda da fena değil gördüğüm kadarıyla insanlar sıkça tercih ediyor.

4x2 olarak hangi modeli tercih etmeliyim? Ben navaraya sıcak bakıyorum yakıtı ekonomikmiş diğerlerine göre veya bütçeme uygun x250 bulabilirsem temiz önceliğim x olucak. Ekstra olarak bilmem gereken veya sizin söylemek istedikleriniz varsa tavsiyelerinizi bekliyorum

Not olarak şunu ekleyeyim arazi kabiliyeti önemli değil araziye girmeyecim zaten 4 çeker bakmıyorum. Öenmli olan kriterler olabildiğince sessiz ve konforlu olması ve yakıt. Önerilerinizi bekliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4x2 pick-up gerçekten pişmanlıktır. İzmirin neresinde yaşıyorsun bilmiyorum ama genel olarak asfaltı kaymak gibi yani kaygan. Ufak bir yağışta yokuşlarda madara olursun. Haftasonu şöyle bi dağa çıkıp hava alayım dersin hiç ummadığın yerde kalırsın.

Onun dışında pickup masraflıdır. Yakıtı 11-12 lerde geziyor bir çoğunun. Vergisi yüksektir. Golf yıllık ne veriyorsan x2 gibi düşünebilirsin.

En konforlusu X , fiyat performans dersen kesinlikle L200.

ChuckBartowsKi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fiyat/Performans olarak Amarok bence en iyisi tabii daha çok kullananların yorumlarına bakmak lazım iş gereği 7k km kullandım sadece.
    Sigorta ve Kasko işlemlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmet...

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum. Umarım herkes iyidir ve öyle kalır bu süreçte.

Golf kullanıyordum sıfır almıştım geçen sene gayet memnundum fakat işte transporter kullanıyoruz iki arabadansa bir iki sene tek arabayla idare ederim o yüzden hem işe hem de gündelik sağa sola gidebileceğim bir araç olarak pikap almaya karar verdim. Hiç bilmediğim ve binmediğim bir segment. Ama kullanışlı olacağını düşünüyorum şuan ki duruma göre. Çünkü kasası benim işim için gayet yeterli ve artık pikaplar gündelik ve uzun yolda da fena değil gördüğüm kadarıyla insanlar sıkça tercih ediyor.

4x2 olarak hangi modeli tercih etmeliyim? Ben navaraya sıcak bakıyorum yakıtı ekonomikmiş diğerlerine göre veya bütçeme uygun x250 bulabilirsem temiz önceliğim x olucak. Ekstra olarak bilmem gereken veya sizin söylemek istedikleriniz varsa tavsiyelerinizi bekliyorum

Not olarak şunu ekleyeyim arazi kabiliyeti önemli değil araziye girmeyecim zaten 4 çeker bakmıyorum. Öenmli olan kriterler olabildiğince sessiz ve konforlu olması ve yakıt. Önerilerinizi bekliyorum
    4 çeker olması yol tutuş açısından faydalı olacaktır öteki türlü yüksek araçlarda 2 çekerde özellikle kafadan kayma durumu, arkadan itişli pickuplarda ise yokuş+yağmur+yüksüz olması durumunda yine tutunma problemleri yaşanıyor. Hatta amarokun 2 çekerlerine arkaya 100kiloluk bir demir eklentisi yaptıranlar var. Burada aslında 4 çeker, 2 çeker olayı sizin yol güvenliğinizi de etkiliyor.

Çekiş konusunu bir kenara bırakırsak segmentte binek otomobile en yakını amarok, x ve navara. Ben sizin yerinizde olsaydım tutuş-yük-konfor beklentilerimi amarok ile gidermeye bakardım arkası makas olduğu için navara ve x'e göre bakım periyotlarında daha avantajlı olacaktır diye düşünüyorum, ayrıca iç mekan kalitesi x ve navaraya göre daha yüksek, tüketim olarakta yükte ne yakar bilemiyorum ama boş 2.0tdi amarok şehir içinde 10lt bandında geziyordu (1.6tdi dsg golf7 ile 7,5lt yakıyordum oradan hesaplayabilirsiniz.)
    123d

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle arkası makas olan pickuplardan uzak dur, pişman olursun.

X250 ve Navara düşünebilirsin, bağımsız olması sebebiyle diğer pickuplara göre daha konforlu ve rahatlar.

4x2 ile hiçbir keyif alamazsın, 4x4 bulmaya çalış özellikle yağışlı havalarda avantajlı olur. Arada da araziye çıkıp hakkını verirsin.

12lt altı yakmazlar, bunu da düşün alırken...

Uzun yolda da inanılmaz rahatsızlar araba veya transportera göre, kim rahat dediyse yalan söylemiş

Heleki yükseltme kiti ve büyük lastik varsa o uzun yol ızdırap olur. Lastik uğultusundan duramazsın. (en kaliteli en pahalı offroad lastiği ile bile)

Bir de en can alıcı noktası devletin bu araçlar ile ilgili koyduğu hız sınırları, ben karadenizde 95 ile falan 500 küsür lira radar yemiştim. Kamyondan farkın yok polis nezdinde.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim önerim de Ranger Wildtrack 3.2, kendim de alacaktım pazarlığı yapıldı fakat satışı alamadım elde olmayan sebeplerden.

X250 kesinlikle önermem, altyapısı tamamen navara zaten bir farkı yok, motor olarak da bi vuu diye sesli çalışıyor. Üretimden de kalktı kendisi. Sadece görüntü başka birşey değil.

L200 bu işin kralı eğer offroad düşünceniz varsa.

Bir arkadaşımda da Land Cruiser Prado var, onlar da çok güzeller, yine dediğim gibi sadece görüntü değil işlevsel olarak düşünürseniz önerebilirim.

Günlük için binilebilecek bir tarzları yok, onu aklınızdan bir çıkarın, uzun yolda da hiç sürülecek gibi değiller kamyonetler. Prado daha çok günlük kullanıma uygun.
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsiye verirken bazen de kullanici ne istemis ona baksak. Oyle bir yazmissiniz ki sanki yagmur yaginca teker yerine jant üzerinde yuruyor arac. 4 ceker olanlar surekli degil ki normal yol tutusu artirsin. Onlarda normalde arkadan itis, yolda kayinca hemen 4 cekere mi alicaksiniz. Zaten esp var araclarda.
    Ben isim geregi dag koylerinde calisiyorum. Eski kasa navara ve hilux var. 30 40 km lik yolda 4 cekere karli yagmurlu zamanlarda yol bozuksa aliriz. Normal toz toprakta zaten gerek olmaz.
    Ama konfor yonu sikintili bir arac sekli test surusu yapmadan almayin derim. Hatta sizin kullanimiza gore güzel bir transporter ile yola devam derim.
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 sene kadar yeni kasa otomatik vites navara 4x4 kullandım, Ahmet'in dediği gibi normal şartlarda 4x4'e almaya gerek yok. Arazide bile sürekli 4x4 kullandığımı hatırlamıyorum. Zaten araçlarda Esp var. 32" AT lastikten sonra yakıt 10LT civarına çıkmıştı. Öncesinde 8LT civarı yakıyordu. Bu durum kullanım tarzına göre değişir tabi. Benim işyerim Kemalpaşa tarafında evimde Bornovada dolayısıyla daha az trafik görüyorum. Mümkünse 4x4 daha iyi olur. Hepsi (Amarok hariç) seçilebilir 4x4 zaten. Normal şartlarda 4x2 olarak kullanılıyor. Bağımsız süspansiyonsa uzun yolda da şehir içinde de gayet rahattır. Hatta enteresan gelecek ama park sorunu hiç yaşamadım. Yol tıkandı orta refujdan atladım başka yola geçtim v.s. v.s. Benim rahat kullanımımı görüp pick up alan arkadaşlarım var. Ayrıca Ranger çok rahatsız bir araçtır. Defalarca uzun yol yaptım. Sadece arkasına römork bağlayıp tekne çekerken falan rahat oluyor. Yoksa çok zıplıyor. Özellikle arka koltuk çok kötü. Hatta makaslı pick up'ların hepsi rahatsız. Bağımsız amortisörlü iki seçenek var Ya X Class ya da Navara. Her ikisininde motoru vuu diye çalışmaz, civalı fan vardır, belli bir ısıdan sonra civa genleşir mekanizmayı iter fanı devreye sokar. Isınınca genleşme biter mekanizma geri çekilir. Çalışma mantığı budur. Fan tahrik gücünü motordan alır, bu sürede performans kaybıda yaşatır maalesef. Ama iyi bir soğutma aracıdır. Ses onun sesidir. Motor hızına bağlı çalıştığından çabuk soğutur çabuk çıkar devreden. Fan yüksek kademe devreye girince kısa süreli gelir o ses. Fan sürekli o kademede çalışmadığından sende sürekli duymazsın.

Özetle Navara doğru tercih. Manuellerin yakıtları daha uygun bu arada otomatik olanlara göre.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepsini alıntı yapamadım telefondan bu şekilde yazıcam affola.

Cevap veren herkese çok teşekkür ederim öncelikle

4x2 tercihimin sebebi vergisi düşük olması ve yakıta etkisiydi. Araziye girmeyeceğim off road yapmayacağım. Asfaltta da aman aman bir beklentim yok araçtan. Gündüzleri işimde kullanayım akşam sağa sola giderim bana yeter. Transporterim 70bin oldu pazartesi satışını vereceğim 140lık 2015 uzun şasi aslında fena araba değil fakat panelvan yazın her hafta sonu bodruma gidiyoruz ailecek illaki bir araba daha almam gerekecek. O yüzden transporteri satıp güzel bir pikap alırsam işte de kullanırım tatile de giderim diye düşündüm ama yorumlara bakılırsa bu araçlar kütükten hallice. Transporterdan bile daha konforsuz diyen olmuş. Ben bir deneyeceğim ya belki memnun kalırım. Kalmazsak satarım zaten. Yüksek ihtimal x250 alacağım. Pikaplara aksesuar satan bir müşterimle konuştum kesinlikle x al dedi hem konforu çok iyi yakıtı az ve kaliteli. İçlerinde en sessizi de o dedi. Bakalım kafamız daha da karışmazsa alıp deneyimleyeceğim en kısa zamanda. Son olarak tekrar ekleyeyim. 4x2 olucak ve arazi hiç girmeyecek. Makro center önünde gördüğünüz 35 lastikli rubiconlar gibi cafe off roadu ahahahah. Şaka bir yana bir aksesuar da takmayacağım.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende farklı bir tavsiye veriyim 4x2 kamyonet yerine caravelle bakın hem bildiğiniz alıştığınız araba hem şahsi aracınızdaki donanıma yakın olur hemde iş aracınızın boyutları aynı kalır

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ssyyong 4*2 leri fiyat olarak uygun , konfor olarak güzeller , getriyorlarmı hala bilmiyorum. İş gereği pek çok modeli kullandım. Otomobil hissiyatı en çok amarokta vardı, en sert ve konforsuz olanı hilux'tu ancak arazide en az baş ağrıtanı da oydu.
    Sessizlik olarak yeni ranger da fena değil ancak makaslı süspansiyon yinede yoracaktır. Uzun yolda Pick up iyidir diyen öncesinde traktor ile felan gitmiştir..))
    Sitede 4*2 navara kullanan ve otomobil kısmında paylaşan bir üye vardı. Onun yorumlarını dikkate almak lazım. illa yüksek araç olacaksa 4*2 suv bakmak daha mantıklı olabilir. Arazi yapmayacak ve yükte taşımayacaksan stabilize yol kullanımın fazla değilse neden Pick up alıp keyfini kaçıracaksın ki.. Gerçekten iş için kullanılması gereken araçlar sert ve ağır araçlar minimum 2 tonlar , çoğu makas süsüpansiyonlu , arka koltuklarda oturanlar uzun yolda perişan olabilirler. Bence gidip test edin derim. hatta imkan varsa kiralayın bir kaç gün geçirin. Ayrıca 4*4 versiyonlarda çoğunlukla 4*2 şeklindeler satarkende avantajlı olabilirler.

Son olarak yakıt sarfiyatları az değil her sene muayneye giriyorlar ve bakım maliyetleri de yüksek. Trafik hız sınırlarıda *****.
    Beyin bedava...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İş için kullanacağımı belirtmiştim gözden kaçmış olabilir. Kasasına mal yükleyeceğim. Caravelle ise hem fiyatları uçmuş hemde golf ve transporter dan sonra biraz başka bir araca binmek istiyorum. Her ikisinden de memnun olmama rağmen. Navaranın yakıtı baya iyimiş bu arada zaten ben fazla yaktıran birisi değilim golfte uzun dönem 7 litre( benzinli) transporterda uzun dönem 8 litre ortalama yazıyor ekranda. Navara veya x alırsam beni yormaz yakıtta diye düşünüyorum yorumlara göre. Yarın izmirde bir araca bakıcam. Bu arada eklemeyi unutmuşum tatile giderken motoru da arkaya atabilmem iyi olucak benim için. Transportera kendi vespamı ve arkadasımın ktmsini koyup memleketim olan trabzon of a gitmiştik. Bu arada sürecin zorluğunun farkındasınız çokta açılmak istemiyorum. Golfü satıp tek arabaya düşmemin sebebi önümüzü göremediğimiz için gereksiz masraf olmasın istedik o yüzden caravelle biraz pahalı gelir şuan için. Pikapa zaten 1 veya 2 sene binerim sonra yine otomobil alırım işlerimiz eski seviyelere gelirse. Beni de 1 2 sene idare eder ya. Hatta bakarsınız hoşuma gider kullanışlı olması.

modify34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ford ranger tavsiye ederim

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nerdeyse tüm pickupları kullandım, kişisel görüşlerimi söyliyim en az yakanı l200, en konforlusu (navara-x class) hepsinden biraz olsun dersen amarok. Ve bence hala çok güzel tasarımı nedense en heybetli duranı o bence..

Hilux ve l200 sanki hiç bozulmicak gibi sağlam hissettiriyo

Uzun yolda söför için sıkıntı yok ama arkada oturana biraz eziyet olabiliyo pickuplar ..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1984 senesınden berı pıck up kullanıyoruz.
    Ilk Toyota Hılux ıle basladık bu maceraya. Hala daha ve hıc ara vermeden sayısız pikap kullandık.
    4 cekere ıhtıycınız yoksa,mtv avantajından dolayı 2 ceker tercıh edebıırsınız.
    Kesınlıkle otomobıl yada transporter konforu beklemeyın. Yuk tasımıyacaksanızda almayın.
    ortalama 10 yakarsınız. 4 cekerın alametı farıkası cekıs ustunlugu. Yoksa asfaltta bır yok tutus ustunlugu yok,tam tersı onde de dıferansıyel olucagı ıcın,agırlık dezavantajı ve yakıt fazlalıgı getırıcektır.
    Sımdıye kadar kullandıgım en konforlusu yenı versıyon Amarok 3.0. Herseyıyle daha rahat. Arka yapılarından dolayı 2.0 lar daha rahatsız. Sonra NAvara ıle aynı olan X class. Nedense navaradan rahat.
    Yenı Hılux gereksız sert,L200 tam fıyat dengesıyle uygun.
    Ama arka koltukda oturanlara allah sabır versın.
    Bos ken agırlık koymayı unutma kasaya.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklımdaki soruların cevabını buldum teşekkür ederim cevaplarınız için

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oguz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ssyyong 4*2 leri fiyat olarak uygun , konfor olarak güzeller , getriyorlarmı hala bilmiyorum. İş gereği pek çok modeli kullandım. Otomobil hissiyatı en çok amarokta vardı, en sert ve konforsuz olanı hilux'tu ancak arazide en az baş ağrıtanı da oydu.
    Sessizlik olarak yeni ranger da fena değil ancak makaslı süspansiyon yinede yoracaktır. Uzun yolda Pick up iyidir diyen öncesinde traktor ile felan gitmiştir..))
    Sitede 4*2 navara kullanan ve otomobil kısmında paylaşan bir üye vardı. Onun yorumlarını dikkate almak lazım. illa yüksek araç olacaksa 4*2 suv bakmak daha mantıklı olabilir. Arazi yapmayacak ve yükte taşımayacaksan stabilize yol kullanımın fazla değilse neden Pick up alıp keyfini kaçıracaksın ki.. Gerçekten iş için kullanılması gereken araçlar sert ve ağır araçlar minimum 2 tonlar , çoğu makas süsüpansiyonlu , arka koltuklarda oturanlar uzun yolda perişan olabilirler. Bence gidip test edin derim. hatta imkan varsa kiralayın bir kaç gün geçirin. Ayrıca 4*4 versiyonlarda çoğunlukla 4*2 şeklindeler satarkende avantajlı olabilirler.

Son olarak yakıt sarfiyatları az değil her sene muayneye giriyorlar ve bakım maliyetleri de yüksek. Trafik hız sınırlarıda *****.
    Hahaha bold kısım banaydı sanırım Önceki araçlarımı sıralayayım, e90 3.20d e92 3.35i arada doblo sonra f30 3.20i ve finalde Navara. Traktörün yanından bile geçmedim, ama bir gün kullanmak isterim

OmerRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle arkası makas olan pickuplardan uzak dur, pişman olursun.

X250 ve Navara düşünebilirsin, bağımsız olması sebebiyle diğer pickuplara göre daha konforlu ve rahatlar.

4x2 ile hiçbir keyif alamazsın, 4x4 bulmaya çalış özellikle yağışlı havalarda avantajlı olur. Arada da araziye çıkıp hakkını verirsin.

12lt altı yakmazlar, bunu da düşün alırken...

Uzun yolda da inanılmaz rahatsızlar araba veya transportera göre, kim rahat dediyse yalan söylemiş

Heleki yükseltme kiti ve büyük lastik varsa o uzun yol ızdırap olur. Lastik uğultusundan duramazsın. (en kaliteli en pahalı offroad lastiği ile bile)

Bir de en can alıcı noktası devletin bu araçlar ile ilgili koyduğu hız sınırları, ben karadenizde 95 ile falan 500 küsür lira radar yemiştim. Kamyondan farkın yok polis nezdinde.
    Alıntı ACTPK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 sene kadar yeni kasa otomatik vites navara 4x4 kullandım, Ahmet'in dediği gibi normal şartlarda 4x4'e almaya gerek yok. Arazide bile sürekli 4x4 kullandığımı hatırlamıyorum. Zaten araçlarda Esp var. 32" AT lastikten sonra yakıt 10LT civarına çıkmıştı. Öncesinde 8LT civarı yakıyordu. Bu durum kullanım tarzına göre değişir tabi. Benim işyerim Kemalpaşa tarafında evimde Bornovada dolayısıyla daha az trafik görüyorum. Mümkünse 4x4 daha iyi olur. Hepsi (Amarok hariç) seçilebilir 4x4 zaten. Normal şartlarda 4x2 olarak kullanılıyor. Bağımsız süspansiyonsa uzun yolda da şehir içinde de gayet rahattır. Hatta enteresan gelecek ama park sorunu hiç yaşamadım. Yol tıkandı orta refujdan atladım başka yola geçtim v.s. v.s. Benim rahat kullanımımı görüp pick up alan arkadaşlarım var. Ayrıca Ranger çok rahatsız bir araçtır. Defalarca uzun yol yaptım. Sadece arkasına römork bağlayıp tekne çekerken falan rahat oluyor. Yoksa çok zıplıyor. Özellikle arka koltuk çok kötü. Hatta makaslı pick up'ların hepsi rahatsız. Bağımsız amortisörlü iki seçenek var Ya X Class ya da Navara. Her ikisininde motoru vuu diye çalışmaz, civalı fan vardır, belli bir ısıdan sonra civa genleşir mekanizmayı iter fanı devreye sokar. Isınınca genleşme biter mekanizma geri çekilir. Çalışma mantığı budur. Fan tahrik gücünü motordan alır, bu sürede performans kaybıda yaşatır maalesef. Ama iyi bir soğutma aracıdır. Ses onun sesidir. Motor hızına bağlı çalıştığından çabuk soğutur çabuk çıkar devreden. Fan yüksek kademe devreye girince kısa süreli gelir o ses. Fan sürekli o kademede çalışmadığından sende sürekli duymazsın.

Özetle Navara doğru tercih. Manuellerin yakıtları daha uygun bu arada otomatik olanlara göre.
    Navara ve X-sınıfının arka süspansiyonu bağımsız değil, kaynağını bilemediğim bir yerden bu şekilde söylendi ama makas yay yerine helezon yaylı sabit aks var. Bağlantı tipi multilink olduğundan bağımsız süspansiyon sanılıyor galiba. Konfor olarak makas yaydan iyidir tabi. Resmi ekliyorum:

Azim Oto Özel Ford Servisi
    http://www.azimfordservisi.com/

oguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birini kastederek yazmadım , kırdıysam özür dilerim. Araç serin benim hayalim , bir gün sahip olurum en azından birini..
    uzunyol için ciddi yorucu araçlar, Saygılarımla.
    Beyin bedava...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler