User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 20 ile 36 arası

Konu: Bebekli Aile Arabası öneri

Dreamcupra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsiye ve görüşleriniz için sagolun ama hem gonlum hem aklim X1'de dediginiz tum araclara bakiyorum hicbiri benim icin X1 gibi durmuyor sanirim F10 dan sonra BMW ölzemim artti o yuzden ilerde golfu verirsem sanırım X1 alacagim gibi gorunuyor . buradan son durumu paylasirim
    Konu Dreamcupra tarafından (03-04-2020 Saat 11:08 ) değiştirilmiştir. Sebep: karakter hatası

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Superb yazmak için girmiştim tavsiye edenler olmuş.

Eğer sürekli seyahat ediyorsanız ve +1 kişi oluyorsa zaman zaman yanınızda Golf yetmez.

Birde bagajı farklı şekilde açılıyor Superb nin , Octavia da aynı şekilde. Yükleme yaparken büyük rahatlık o tip bagaj.

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende station wagon , skoda reno vw grubundan soylemistim fakat hali hazirda 2018 ford mondeo sw kullanmaktayim. Alternatif olarak mondeo sedanda olabilir. Bagaj inanilmaz genis ve kullanisli. Bebek arabasini sökup takmadan koyabiliyorum , ilaveten cantasi osu busu derken hala yer kaliyor. Birde ic mekan olarakta genis kullanisli. Bebek koltuguda olmasina ragmen daraltmiyor adami.

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.5 yaşında kızım, hanımda golf 7 bende ise skoda superb var. oto koltuğu ile dünyaları arabaya koyuyoruz gene boş yer kalıyor. 2 yaz üstüste hanımın memlekete gittik (gümüşhane) ilkinde E90 ikincisinde superb vardı. E90 ile resmen çile çektik. superb le istanbula resmen 1 yıllık köy erzağı taşıdım. sırf bu yüzden hayallerimdeki arabalara geçiş yapamıyorum. çocuklu aileler için biçilmiş kaftan skoda superb.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf ile X1 arasında bir fark olmayacak hayatınızda. Bu yüzden acele etmeyin derim. Bebek arabasına göre de değişir iş. Bizde Stokke Xplory varken Renault Kadjar + portbagaj geziyorduk mecburen. Anca sığıyordu tatile giderken eşyalar ile bebek arabası. Stationwagon en mantıklı seçenek.

Stokke bebek arabasını satıp gb Pockit aldık, dünyanın en küçük bebek arabası, artık Smart da olsa sığarız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ikiz bebeklerimle 9 aylıktan 2 yaşına kadar 4 kapı polo ile idare ettim. iyi kotu iş gördü taki cocuklar uzamaya baslayıp cocuk koltuklarına sıgamadılar surucu koltugunu öne cekmekten direksiyona yapısık sürüyordum

octavia sedana gectim cocuklar 3.5 yaşında suan, o tarz dertlerim hiç kalmadı arka tarafın oturma mesafesi yaylalar yaylalar, bagaj sınıfının en buyugu 570 lt, pandizotu sokunce dahada artıyor doldur doldurabildiğini. super B bi tık daha ilerde haliyle.

poloyu sattıktan sonra bende X1 bakmıstım ama butceme uygun araclar ya agır hasarlıydı ya da km ler ucmus gitmis vaziyetteydi ve malesef oyle genis genis takılabileceginiz bir bagaj sunmuyor.

işin özü golf ilk etapta size sorun cıkartmaz, 2. cocuktan itibaren durumlar değişir.
    Polo gti 2.43.85 best
    Octavia vRS 2.38.40 best
    Polo gti 56.8 best ''korfez''
    Octavia vRS 56.7 best ''korfez''
    SOY TÜRKİYE

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadas x1 i kafaya koymus zaten de destek gelir mi diye baslik acmis buraya
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadas x1 i kafaya koymus zaten de destek gelir mi diye baslik acmis buraya
    Benim tecrübem de Golf ile tatile giderken bile valizler bagajaya tıka basa sığıyor hatta sığmıyor valiz + bebek arabasının golfe sığması baya zor tıka basa sığabilir belki..Birde benim ailem yaşlı insanlar tatile giderken annem ve babam da bizimle yolculuk ediyorlar ve Biraz ebatça büyük insanlarız ben 1.95 boyundayım zaten arkama oturcak mesafe yok gibi o yüzden golf yetmezmi diye düşündüm başta ama tecrübelerinizden anladığım kadarıyla golf yetiyor ilk bebek de yaşayıp göreceğiz. Superb hiç tarzım bir araç değil bu benim şahsi fikrim ne dışı ne içi ne genişliği beni hiçbir noktada cezbetmiyor sw araçlarda öyle (Bütçe olsa RS6 tabiki ) o yüzden x1 hacim olarak golften çokda farklı olmasa da bence bagajı ve panoramik tavan ferahlık açısından daha yeterli golften sonra ayrıca X1'e içim ısınıyor buda bineceğin bir araç için çok önemli bir kriter bence. Sonuç olarak X1 almam için destek değil de X1 den başka içimin ısınacağı hemde mantıklı bir araç öneriniz olurmu diye açmıştım konuyu şuana kadar olmadı ama konuyu okuyan bebek bekleyen ailelere güzel fikirler çıktı sağolun

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 Yetişkin 1 çocukta leonla çok rahat ettim ben, hiç sıkıntım olmadı uzun yolda..
    Tango-1 never dies.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    X1’e göre tavsiye veriyim bende o paralara x1 yerine araç yaşını arttırıp servis bakımlı güzel binilmiş az el değiştirmiş q7 yada cayenne tercih ederdim. Hem x1 gibi küçük değil hemde gerçek suv hemde bence daha yakışıklı arabalar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @berkaym Çok haklısın benimde gönlümden dediğin gibi bir q7 geçmiyor değildi ancak güncel piyasada bahsettiğimiz temizlikde 100k km altı Q7 ler 300-350 bin bandında bütçemi aşıyor maalesef golf bu piyasada etse etse 190 eder diye düşünüyorum üzerine en az 110-150 arası çıkmam gerekiyor

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tam 1 sene once benzer stresi ben yasamıstım.
    Benim stresim bagajdan ziyade coupe olmasıydı.
    E46 coupeyi satıp 159 sporwagon aldım.

Soyle soyliyim. Coupe araba cocukla zor. Aslında cocukla degil de, onunla birlikte arkaya binmesi gereken hanıma zor.
    Ama bagaj olarak tek cocuk icin 350 lt bagaj yeterli, eger fazla uzun yol seyahat edilmiyorsa.
    Yeterli diyorum ama sw arac rahatlıgı da bi baska tabi. 2 katlanır sandalye, 1 masa, bebek arabası, bebegin cantası, benim ıvır zıvırlarım. Şuan default hali bu sekilde.
    Bagajda bunlar varken korkusuzca markete gidip alısveris yapabiliyorum. Ornegin 6-7 migros poşetini bunalmadan bagaja yerlestirebiliyorum.
    Bunları golfle falan yapmak hayal bence.

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu bagaj ve iç hacim genişliği ise nokta atışı GS Insıgnıa.

AvcI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bütceye göre yılı sen tayin edersin; Subaru Forester
    new project GTR 280SX

https://www.instagram.com/gtr_280sx/?hl=tr

semavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk cocugum varken tek arabaya dusmemiz gerekince Volvo c70i mi satmıştım...

İki çocuk varken geri aldik ve gayet rahat kullandığınızı ve sigdigimizi farkettik

Bunda, hanımı bir süre minyatür proton savvy denen ufakliga mecbur bırakmanın da etkisi oldu tabi ))) ona da sigmistik bebek arabası olmayınca

Şimdi 2008 navigator var ve buna sigamadigimiz için Long modeline bakıyorum... Tam bir gormemislik denebilir... Aslında sartlar değişti... Artık kamp yapmak istiyoruz köpeğimiz vs oldu vs vs...

Velhasil minyatür arabadan dev suva kadar hepsine sigiliyor yada sigilmiyor... Bu sizin şartlarınız ile alakalı...

Benim Türkiye de aile için en çok severek kullandığım arabam Volvo xc70ti...

Burada X1 aldım... Türkiye de ki ikinci el piyasasını bilemiyorum ama x1 yerine xc70 tercih ederim ben şahsen. X1 öyle ahım şahım bir his vermedi bana. X3 ise daha iyiydi... Eğer mesele kullanışlılık ise xc70 2-3 gömlek üstün... Haberiniz olsun...

Kilit nokta ise seçeceğiniz bebek arabası... Arabaya siğil sigamama olayının temelinde o yatıyor..
    Yoksa X1 e golf arasında barız bir hacim farkı olacağını sanmıyorum...
    Biraz saygı... Dünya herkesin...
    youtube.com/c/KadirZora
    www.zoramotors.com
    https://www.facebook.com/ZoraMotorHouston

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu yakın takibe aldım. Bizde nasip olursa aile olarak 2021'e 3 kişi olarak başlayacağız.

R56 mini'ye sığamayacağım zaten kesin. Ya düşük bütçeli 2. bir araç alacağım yada mini'yi satıp modelli geniş bir otomobile geçiş yapacağım. Bu konuda çok kararsızım.

2. seçeneği seçersem eğer B8 A4 Avant veya B8 Passat Variant'a yoğunlaşacağım. Tek dezavantajı seçenekler kısıtlı. S line olsun Highline olsun derseniz araç sayısı yok denecek kadar az.

Octavia superB bence Mercedes S serisi kıvamında bir araba yabana atmayın derim maksat iç mekan ve bagaj genişliği ise X1 bütçesinde S serisinin hacimini sunar size.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya güncelleme olması adına 2020 Mercedes GLB 200 Progressive aldık. Bebekli aileler için çok iyi bir tercih tavsiye ederim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler