User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Cabrio arac tercihi kumas tente mi yoksa hartop mu.

e.adakale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Cabrio arac tercihi kumas tente mi yoksa hartop mu.

merhabalar
    2 yil önce golf 7 diesel arac aldim 10 ay önce de bir 2.0 b9 tdi a4 avant satin aldim golf 7 yi satip bir cabrio almak istiyorum a3 cabrio da olabilir ya da hard top baska bir araba olabilir.
    cabrio arac kullana kisilerin tecrübelerine ihtiyacim var arac yaz kis aktif kullanilacak.
    kumas tente kisin aktif kullanimda sorun olur mu yada hard top ?
    şimdiden cevap veren üyelere tesekkürler.

Konu e.adakale tarafından (22-05-2020 Saat 23:26 ) değiştirilmiştir.
    HERKES KAZANDIĞI KARŞISINDA REHİNDİR

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Havanın tabelada -15, hissedilen -27 olduğu zaman da dahil, karda kışta yağmurda her yerde 40-50bin km kadar E46 330ci cabrio kullandım 2 yıla yakın. Bence normal tavanlı bir arabadan hiçbir eksiği yoktu. Aynı koşullarda ondan öncesinde Nissan Altima Coupe de kullanmıştım, başka araçlara da biniyordum sık sık.

Arabayı alın bi yıkamaya sokun, şansınız varsa yağmurlu havada sürün, sızdırma yapmıyorsa bir sorun çıkmaz. Ama zamanla bakımsız veya hor kullanılmış metal olsun kumaş olsun su sızdıran araçlar olabiliyor marka / model bağımsız

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen yıkamada neyin ne olduğu görünür , uzun soluklu clk cabrio + sebring cabrio kullandım.Şaşırtıcı biçimde clk su alırken sebring gram su almıyordu.Yıkattığınız an çıkar ne olduğu.Basınçlı suyun cam fitilinden koltuklara hafif gelmesine takılmayın , neredeyse normal araçlarda dahi olan bişeydir , dikkat etmeyiz.Tentenin iç tarafının ıslanıp ıslanmadığına bakın.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kapali garajiniz varda farketmez. Acikta kalinca soft top a kediler tirmanabiliyor. Kullanim sorunu yaratmaz ama hem tirmaliyorlar hem tuy birakiyorlar. Araci alinc su giderlerini isini bilen bir yerde temizletin. Tikali giderlerde biriken sular zamanla paslanma yada arac icine su girmesi gibi problemler olusturabiliyor. Yikatmadan once kanallarin nereden tahliye ettigini arastirirsaniz yikanirken kontrol edebilirisniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkürler üstat.
    cok yasli bakimsiz araba almayi dusunmuyorum sizin gibi direk kullanicidan bu yorumlari bilgileri almak cok güzel tekrar tesekkürler ve dikkate alacagim önerilerinizi.
    simdiden iyi bayramlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesekkürler hocam araci basincli su testi önceligimiz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesekkürler su testi ve giderler önemli 2 nokta

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    belli bir yerden sonra cabrio araba illa birşekilde su alır.
    hiç testle falan uğraşmayın.

öyleki elimin altından belirli dönemlerde a3 cabrio , e92 cabrio , s2000 (2tane) , miata geçti
    su almayanına rastlamadım.
    hele bir s2000'de arabada otururken şemsiye açıyorduk.

e92 şaşırtıcı derecede bu işte kötüydü araba 2011de sıfır alınmasına rağmen..
    a3,miata hakeza..

şimdide megane cc kullanıyorum 3 yıldır. oda park halinde sağnağa falan yakalandımı su alıyor.
    su alıyor derken camdan içeri damla damla süzülüyor kapı içine , ordan tahliye kanalları ile dışarı çıkıyor.
    arabanın içi ıslanmıyor yani öyle şarıl şarıl.
    ama bir kere bi sağanakta park halinde sol kapı eşya gözü göl olmuştu

bundan kaçış yok gibi birşey.
    ama kapalı otoparkınız var ise bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum.
    çünkü sorun yağmur altında ne kadar kaldığı ile ilgili...

asıl tentenin problemi rüzgar sesi.
    misal s2000de 130dan sonra yandaki ile konuşuğu duymuyordum, arabada filtre egsoz falan yokken.
    hardtoplular bu işte çok daha iyi..

ayrıca cabrio arabanın 2. elininde kesnilikle kazasız olanı alınmalı.
    Tabi ufak tefek şeyleri olabilir ama arabanın geometrisi norma bir sedana göre daha hassas.
    kaydımı , geri gelmiyor.

tavsiyem ht'li bir cabrio bakmanız
    médiocrité partout

blumenberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha yeni bmw 2 cabrio aldım, su alma vs olmadı çünkü henüz yağmur görmedik, yeni nesil araçlarda su alma vs olmuyor , gönül rahatlığı ile alıp binebilirsiniz.
    tente bakımlarına özen gösterin, onun dışında kapalı garajınızın olması avantaj olur
    ( 🔴🔴 VETTE 🔴🔴 )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    detayli ve gerekli aciklamalariniz icin cok tesekkürler .
    öneri ve bilgilerinizi dikkate alacagim.
    iyi sürüsler
    iyi bayramlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesekkürler bakim konusunda sorun yok iki aracaímada ailemden kalan tüm bos zamanlarimda en ince detayina kadar gerekli koruma ve bakimlarini yapiyorum.
    Kumas tavan bana daha bi cabrio gibi geliyor kismet arastiriyorum.
    bu gün golf te bulunan ince cizikleri aldim ve wax tazeledim.
    gönlumde bir golf 6 cabrio gti var kismet .

iyi sürüsler iyi bayramlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Havanın tabelada -15, hissedilen -27 olduğu zaman da dahil, karda kışta yağmurda her yerde 40-50bin km kadar E46 330ci cabrio kullandım 2 yıla yakın. Bence normal tavanlı bir arabadan hiçbir eksiği yoktu. Aynı koşullarda ondan öncesinde Nissan Altima Coupe de kullanmıştım, başka araçlara da biniyordum sık sık.

Arabayı alın bi yıkamaya sokun, şansınız varsa yağmurlu havada sürün, sızdırma yapmıyorsa bir sorun çıkmaz. Ama zamanla bakımsız veya hor kullanılmış metal olsun kumaş olsun su sızdıran araçlar olabiliyor marka / model bağımsız
    Buna ek olarak bende yaz örneği vereyim,
    +50 derecede yıllarca 6 serisi cabrio kullandım hiçbir sorun yaşamadım kumaş tente ile,
    Sogutma vs gayet tatminkardı ve sorunsuzdu.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu gün biraz bahar temizligini yaptim her ne kadar satacak olsam da.
    kaputtaki bir kac cizik giderme kus ve böceklerden kalan izleri temizleme en büyuk yardimci menzerna

en sevdigim wax ve sonrasi bulutlar

Konu e.adakale tarafından (23-05-2020 Saat 23:30 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tesekkürler.
    yaz kis tamam sorularima cevap buluyorum.
    iyi bayramlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    herkese cevaplari icin tesekkürler is yerinde yeni tanistigim bir arkadasta mustang cabrio vardi onada sordum gerekli bilgileri aldim yaz kis aktif kullaniliyor arac gönlümden gecen kabrio bez tavan kismetse bez tavan olacak .
    herkese iyi sürüsler.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kafamda hep "kışın ht takar devam ederim" düşüncesi vardı, CC tarz araçlar ile düşüncem biraz değişmişti, "ideali bu" demiştim. Ancak bi tanıdığın şu F1 modeli kasayı kullandığımda tavandan gelen çatır çutur sesleri görünce baya bi soğumuştum, hani alacağımdan da değil de Yuh demiştim yani bu araçta böyle mi, ne biçim işmiş diye...

Ne yaparsan yap su alacak konusu ise iyice sıkıntıymış.

Hoş, kendi aracımda panoramik sunroof camı bile çatır çutur ses yapıyor, nasıl keserim diye bakıyorum, bakılacak ilk yer meğer fitillermiş. Cabriolarda da böyle bi durum olabilir. 50bin km'de bir bunların alayını değiştirmek gerekiyor galiba.
    Arabayı 45.000'de almıştık çıt çıkmıyordu, 60-65'te sesler başlamıştı. Şimdi 75.000'de fitilin yanına ekstra lastik çekince çözüldüğünü görünce anladım olayı

Hızlanınca tentenin ses yapması konusu ise iyice gıcık. Her araçta bu böyle mi ya... Bi 4 serisi coupe-cabrio tadından yinmez diyodum mesela ama.. Soru işareti bol demek

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne yaparsan yap su alir dolgru bir yaklasim degil 3 yildir aracin 1 kere su aldigini gormedim. 15 yasinda tt roadster kullanan arkadasiminda cam-tente birlesim yerinde aciklik olustu(belki kullanim hatasi belki yaslanma km cok yuksek) Orasi disinda onda bile su alma problemi yok.

Uretilen bir aracin su almasinin normal olmasi kabul edilebilir mi ya Sokulebilir hard top
    Kullanissiz. Kis gunu hava guzel olunca gunesin altinda aracin ustunu acip yarim saat gezmek bile ruhunuzun genclestigini enerji doldugunuzu hissettirir. Sokunce kaldirmasi da saklamasi da is hardtop un.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 2000 model CLK 200 vardi. Tecrubelerimi yaziyorum, sen icinden sana uygun olani sec

Tente soft-topdi. Iyi kondisyonda almistim. Ses konusunda bir problem yasamadim, gayet iyi ses tutuyor.

Ama tentenin baglanti yerlerinden, cok yogun yagmur yagdiginda (baya istanbulda sele cevirdigi donemlerde) baya su almisti iceriye, sadece cam kenarlarindan. Ama bu tamamen benim dosemeciye gidip baktirmadigimdan kaynaklanan bir problemdi, cok saglam yagmur yagmadigi surece arabayi alirken test etme sansin yok ne yazik ki, haberin olsun diye yaziyorum. Ama soyleyeyim, yagmurlarin %95'ni basariyla tutmustu. Buyutulcek birsey degil.

Ayrica tente bozulmalari (ozellikle eski mercedeslerde) eger mekanikse, cok kolay bulunamiyor. Ustanin tamamen keyfine ve seni ne kadar soguslemek istedigine bakiyor. Ayrica tak cikar ugrastirdigi icin her usta bakmak istemiyor, bu da olasi sikintilardan biri. Yaklasik 2500 vermistim tente acilip kapanmasinda sorun yasandigi icin, beyniyle ilgili bisiyler degistigini soyledi ama, pek inanmamistim.

Her ne kadar yazin olsa da, gunduz / oglen vakti pek acamiyorsun tenteyi, yoksa benim gibi ilk haftadan amele yanigi olabiliyorsun Eger esmer tenliysen sikinti yok.

Ben yastan dolayi kasko yaptiramamistim, ama cabriolarin kasko ucreti ozellikle soft top ise, ekstra pahali oluyor demislerdi, ne kadar dogru bilmiyorum. Bir donem herkes kendi tentesini degistirmek icin harakiri yapmis arabalarina diye bir soylenti vardi

Ha, en guzel kismina geliyorum. Isiklarda 2020 Porsche vs gibi luks arac ile yan yana geldiginde, eger ustu acmissan, kimse donup onlara bakmiyor bile. Cok keyifli ve guzel hissettiriyor.

Cabrio almak aklinin ucundan geciyorsa, dusunme al. Inanilmaz keyifli, paha bicilemez bence. Araba da dunya sorun da olsa, ustu acinca butun dertler tasalar ruzgarla birlikte ucup gidiyor

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 adet Cabrio araç sahibi oldum. İkisi tente idi - A3 ve S2000 . Sonuncu hard top, aynı zamanda targa olan MX5 RF. A3 ve S2000'de de tente oldukça güzeldi, ancak yüksek hızlarda ikisinde de fazlasyıla gürültü vardı. MX5 RF için standart tenteli MX5'e göre (ST diye geçiyor soft top) sadece 1dB fark var deniyor ancak kesinlikle inanmıyorum. Testinbelli bir hız belli bir yerinde 1dB olabilir belki minimum limit ancak yüksek hızlarda tenteli 2 aracım da çok fazla rüzgar gürültüsü alıyordu. RF'de bu seviye oldukça düşük. Tabiki eklem yerleri olduğu için bir coupe gibi değil ama fark edilebilir derecede az. Tente'ler yanlış yıkama, kuş pisliği, kir vs. dolayı solabiliyor, bakım yapmak gerekiyor. Islandığında su almıyorlar genellikle ancak fitillerden içeri damlatabiliyor - iki araçta da böyle bir durum vardı.

İkincisi tente sıcak ve soğuk geçiriyor. Kışın ince olduğu için ısıtmak daha uzun sürüyor aracı, yazın da ısıyı geçiriyor.

Ben oyumu hardtop'tan yana kullanıyorum RF'ten fazlasıyla memnunum, üstü kapalı bir coupe gibi, açınca da cabriolet sayılır. Hardtop'un tek handikapı tente mekanizmasına göre hem daha kompllike, hem de daha ağır, uzun vadede daha sorunlu olabilir.
    Konu .::EmrE::. tarafından (29-05-2020 Saat 02:19 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler