User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bilgi Ricası - Land Rover Freelander 2.0 Td4 - 2.5 V6 2001-2005

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bilgi Ricası - Land Rover Freelander 2.0 Td4 - 2.5 V6 2001-2005

Arkadaşlar merhaba

Passat aracımı forumdan bir arkadaşımız yarın gelip bakıp-alacak nasipse.

2001-2005 arası Land Rover Freelander 2.0td4 ve 2.5v6 araçlar çok hoşuma gidiyor.

60.000 TL civarı araçlar var.

Boya durumuna vs takılmıyorum ve önemsemiyorum ağır kazası olmadıktan sonra.

Bu 2 motora sahip aracın kronik problemleri ve olabilecek sorunları hakkında bana bilgi verebilecek birisi varsa memnun olurum.

Hani şuna dikkat et diyeceğiniz bir durum.

Örnek ilan 1 : https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...15030118/detay
    Örnek ilan 2 : https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...15272198/detay

İlanlar temsilidir.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    dizel motoru ford mondeolarda kullanıyor diye biliyorum 2.5 v6 parçası daha zor bulunur düşüncesindeyim. araziye felan girecekseniz 2.0 dizel daha uygun olabilir tork erken vermesi açısından.
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olum erken ödersen tabiki notun düşer adamın alacağı faize kesik atıyorsun adam seni ...kecekti ne güzel

kasırqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Zamanında araştırmıştım çok konforsuz olduğunu söylemişlerdi. Bir de hangi motorunda bilmiyorum ama hararet problemi vardı galiba detaylı bilgisi olanlar yazacaktır zaten. 2CR Ankara ya ulaşırsan eğer oradaki Mert bunların servisini işletiyordu. Ondan bilgi alabilirsin.
    Kaygılarınız geleceği değiştirmez.

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Passat'a bende niyet ettim ama kısmet degil galiba Cok yakın bir arkadasımın esinde 2.5 V6 Freelander tek kapı var 2001 model orj. 130.000km'de 4,5 sene önce Ankara'dan bir bakanın hanımından almıslar aracı satmak istiyorlar düşünürsen sorabilirim. Rengi lacivert güneş yanıkları vardı sadece onun dısında lpg v.s yok araçta.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.5 v6 dan uzak dur dediler. hararet sorunu varmış.

2.0td4 ler Bmw motoruymuş.

Şanzımanda aynı şekilde bmw dediler

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Land Rover Freelander dan vazgeçtik. Almaya niyetlendiğimiz aracı satan galeri satmaktan vazgeçti, muhtemelen fiyat artıracak ona kızıp zaten endişemizde olduğundan vazgeçtik.

Ama ileride araştıracak olanlar için bilgi paylaşayım.

Zamanında bunları 0km olarak bayide satmış bir yakınımdan aldığım bilgiler.

2.5V6 Benzinden uzak dur dedi. 200.000 km deki araba en az 3-4 defa su kaynatmaktan motor revizyonu görmüştür dedi. 0km olarak sattığımız araçlar 15-20.000 kmde su kaynatırdı dedi.

2.0Td4 için motor ve şanzuman sorunu yaşama ihtimalin düşük dedi. Hantaldır ama yeter dedi motor için.
    Ama bu aracı aldıktan sonra kenara 10-15.000 TL para ayır dedi.

Her daim ufak ufak masrafı olur dedi.

Birgün transfer kutusu , bir gün aks, bir gün viskos kaplin sorun yapar dedi.

Ama bu paralarada böyle bir cihaz alamazsın başka türlü dedi vs....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullanıcı yorumu gelmemiş ben yazayım o zaman 2.0 TD4 2006 Freelander 3 Sene kullandım aracın kullanımının çok rahat olduğunu söyleyemem direksiyon hareketleri çok tepkisel değil ve çok ağır aracın yakıtı yeni nesil dizellere göre daha fazla fakat motor dayanıklı bir motor sıkıntı çıkarmaz kolay kolay bakıcağınız en önemli etkenler turbosu,yürürü diyebilirim yoksa motoru dayanıklıdır kronik sıkıntı olarak ise freelanderların hepsinde olduğu gibi sunroof direk bozulur haberiniz olsun yaptırsanız dahi tekrar ve tekrar bozulur 4 çeker kabiliyetide fena değil kötü denemez çok da iyi denemez ama yeni nesil önden çekiş suv ları suya götürür getirir... aklıma gelenler bu şekilde noktalama yazım hatalarım var ise kusura bakmayın iyi forumlar...

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Land Rover Freelander dan vazgeçtik. Almaya niyetlendiğimiz aracı satan galeri satmaktan vazgeçti, muhtemelen fiyat artıracak ona kızıp zaten endişemizde olduğundan vazgeçtik.

2.5V6 Benzinden uzak dur dedi. 200.000 km deki araba en az 3-4 defa su kaynatmaktan motor revizyonu görmüştür dedi. 0km olarak sattığımız araçlar 15-20.000 kmde su kaynatırdı dedi.

2.0Td4 için motor ve şanzuman sorunu yaşama ihtimalin düşük dedi. Hantaldır ama yeter dedi motor için.

Lüks segmente bugün hangi 18-20 yaşında bir aracı alırsan al bu parayı kenara koymalısın zaten o nedenle bu araca özgü bir şey değil aslında kötü bir özellik yazılmaz araca
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Alıntı fatihx245 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kullanıcı yorumu gelmemiş ben yazayım o zaman 2.0 TD4 2006 Freelander 3 Sene kullandım aracın kullanımının çok rahat olduğunu söyleyemem direksiyon hareketleri çok tepkisel değil ve çok ağır aracın yakıtı yeni nesil dizellere göre daha fazla fakat motor dayanıklı bir motor sıkıntı çıkarmaz kolay kolay bakıcağınız en önemli etkenler turbosu,yürürü diyebilirim yoksa motoru dayanıklıdır kronik sıkıntı olarak ise freelanderların hepsinde olduğu gibi sunroof direk bozulur haberiniz olsun yaptırsanız dahi tekrar ve tekrar bozulur 4 çeker kabiliyetide fena değil kötü denemez çok da iyi denemez ama yeni nesil önden çekiş suv ları suya götürür getirir... aklıma gelenler bu şekilde noktalama yazım hatalarım var ise kusura bakmayın iyi forumlar...
    İlk aracımdı, çok uzun süre bindim. Dedikleriniz çok doğru, söylediklerinize ek olarak ben krank milini kırmıştım ) motoru da o kadar dayanıklı değil aslında

edit: aracın konusu ve krank milinin fotoğrafları için link;
    http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk aracımdı, çok uzun süre bindim. Dedikleriniz çok doğru, söylediklerinize ek olarak ben krank milini kırmıştım ) motoru da o kadar dayanıklı değil aslında

edit: aracın konusu ve krank milinin fotoğrafları için link;
    http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=
    abi konuna baktımda aynı şeyleri bütün freelander sahipleri yaşamış bendeyken nedense gitsin istiyordum gidincede çok güzel anılar biriktirdiğimi farkettim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler