User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: 156 vs s40

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

156 vs s40

Merhaba forumdaşlar önümüzdeki son bahara doğru bu iki araçtan birini alacağım geçtiğimiz aylarda 2001 parlament mavisi 306 'mı üzülerek satmak zorunda kalmıştım bütçeyi biraz daha arttırıp daha iyisini alırım diye düşünürken bir baktım piyasa 2 katına çıkmış .
    Öncelikle tok prestijli oturaklı araçları seviyorum HB tarzı modifiye hastası biri değilim genel olarak stock bineceğim araç bakıyorum bu iki aracıda daha önce kullanmadım fakat S40 'ın sağlamlığını yol tutuşunu ve ne yazık ki hantallığını duymuştum ikiside sevdiğim araçlar ancak arada kaldım Gönlüm S40 yaşım ise (22) 156 istiyor .
    Teşekkürler şimdiden .

barakuda26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    156'nın temizi samanlıkta iğne gibi bişey artık, Genelde yüksek kilometreli hor kullanılmış bakım yapılmamış araçlar var piyasada. Meraklısından çok el değişmemişini bulmak gerekir ki öylesi bile nazlı olur bakım ister sürekli. Sahibi olmadım ama almaya çok niyetlendiğim araç olduğu için zamanında araştırma yapmıştım birçok defa.

S40'ı nispeten çok el değmemiş sahibinden bulmak daha kolay 156'ya oranla. Bagaj olarak iç hacim olarak biraz dar diye biliyorum s40 ama yinede oturaklı araç. Her iki araçta temizi bulunursa tercih edilir.

156 olucaksa 2004-2006 makyajlı bakın çok daha güzel dış görünüm olarak. Otomatiği pek yok ancak zaten çok sağlıklı bir şanzıman değil diye biliyorum.
    Barış

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2002 senesinde aldığımız 2.0 ss hala hanede... 100.000 km yi daha yeni doldurdu, kıyamıyoruz satmaya çünkü hala daha tasarımı olsun, yol tutuşu olsun, konforu olsun yei arabaları aratmıyor, bunu satsak 5 katı para verip egea almaya değer mi diye düşünüyoruz... bu sene komple bir koltuk seti bulursam değiştireceğim, deri koltukları çok çabuk aşınıyor çünkü, SS modellerinde selespeed motoru sıkıntı çıkartabilir, 2000 model üstlerinde varyatör problemi yoktur, LPG uyumunu bilmiyorum hala benzinli bizimkisi... temiz bulunursa kesinlikle 156 derim, s40 çok sıradan kalır yanında...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2002 senesinde aldığımız 2.0 ss hala hanede... 100.000 km yi daha yeni doldurdu, kıyamıyoruz satmaya çünkü hala daha tasarımı olsun, yol tutuşu olsun, konforu olsun yei arabaları aratmıyor, bunu satsak 5 katı para verip egea almaya değer mi diye düşünüyoruz... bu sene komple bir koltuk seti bulursam değiştireceğim, deri koltukları çok çabuk aşınıyor çünkü, SS modellerinde selespeed motoru sıkıntı çıkartabilir, 2000 model üstlerinde varyatör problemi yoktur, LPG uyumunu bilmiyorum hala benzinli bizimkisi... temiz bulunursa kesinlikle 156 derim, s40 çok sıradan kalır yanında...
    Abi selam,

Makyajlı 147'lerde hala varyatör problemi devam ediyordu diye biliyorum.

Kast ettiğim 1.6 motor tabi; 2.0 sahibi hiç olmadım 1.6larda da 105 hp varyatörsüz, 120 hp varyatörlü 2 seçenek vardı hatta.

Yanlışım varsa düzeltesin, italyan üstadı sensin.

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi selam,

Makyajlı 147'lerde hala varyatör problemi devam ediyordu diye biliyorum.

Kast ettiğim 1.6 motor tabi; 2.0 sahibi hiç olmadım 1.6larda da 105 hp varyatörsüz, 120 hp varyatörlü 2 seçenek vardı hatta.

Yanlışım varsa düzeltesin, italyan üstadı sensin.
    1.6 yı motordan saymadıkları için onda teknoloji revizyonu gelmedi maalesef ama 2.0 daki varyatör sorununu çözmüşlerdi mesela benimki 18 senedir hiç varyatör bozmadı
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

tunerviper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi selam bende art car yapımı 156 koltuk takımı var. Kapı içleri dahil. Whatsapp tan yazarsan fotoları gönderirim istersen. 545 340 31 35 (Anıl)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tok denince direkt s40 geldi aklıma.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler