User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
26 sonuçtan 20 ile 26 arası

Konu: Araç Tavsiyesi (200 bin lira)

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkred Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Süspansiyon konforu olarak mondeolar için passat tan bile daha iyi tanımlaması yapıyor otomobil incelemesi yapanlar.

O fiyat bandında D segment düşük km bence en alınası model. Tek sorunu 150 hp gibi gitmiyormuş. Ama kriteriniz bu olmadığı için değerlendirebilirsiniz.

Saydığınız toyota honda opel tüm araçlar C segment. Mondeo D segment olması nedeniyle illaki diğerlerine göre daha çok konfor daha geniş iç hacim sunacaktır.
    Muhtemelen şanzıman türünden ötürü öyle geliyor. İşin doğrusu DSG şu an PDK (Porsche'den) sonra sokaklarda görebileceğimiz en ''gaddar'' şanzıman. 110 beygir dizel aracı 150 beygirmiş gibi hissettiriyor.
    Tam otomatik şanzımanlar da ise hikaye tam tersi. Ama benim 2. el almayı düşünen ve öncelikleri sorunsuzluk ve konfor olan bir kullanıcı için tam otomatik şanzımanlar tercih sebebi.

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kasanın kullanımı keyifli, ama arkadan itiş gibi kıç bırakıyor, köşeleri hızlı dönmeye gelmiyor

Passat'a tercih ederim. Daha yakışıklı, görece aynı fiyat bandındaki muadillerine göre daha donanımlı.

Yine de artan piyasaya ragmen 3 yaşına 170'ten fazla verilmemesi gereken bir araç, 2. eli yavaş.

Bu kasanın dizelini kullandım ama ecoboost olanını kullanmadım. Lakin 150 hp gibi gitmediğine pek inanmam, yine bu forumda focus ecoboost 182, rocco 160lık kadar bile gitmiyor deniyordu, deneyince alakası olmadığını çok net geçtiğini gördüm.
    İşin aslı 2.5 aylık bir oğlum var. O arabadayken; onun uykusunu bölmeden zıplatmadan yolculuk ettirmek benim önceliğim.
    Varsın beni geçsinler her ışıklarda, yolları açık olsun, tekerlerine taş değmesin.

Alıntı R.S.C Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınızdan memnunsanız süspansiyonlarını değiştirip kullanmanızı öneririm.Belki coilover belki farklı bir serinin süspansiyonu hangisi daha mantıklıysa.

Bu devirde içinize sinen bir araba almanız çok çok zor...

illa sıkıldım ne olursa olsun değiştirmek istiyorum derseniz aralarından en konforlusu corrolla olacaktır. HB 1.2 turbo olanlarından bakılabilir.
    Aracımı sattım.
    Yeni bir araç arayışım şu an araçsız olmamdan kaynaklı. Ama sizin belirttiğiniz çözümü aracımı satmadan önce çok düşündüm. Bazı forumlarda Vogtland yaylar için konforlu diye yazılmıştı. Cesaret edememiştim.

Şimdi sıkılmak demeyelim ama ihtiyaçlar değişti. Eşim ve benim çok sevdiğimiz bir tasarımdı leon fr.
    Ama eğer bebeğiniz bizim ki hassas bir uykuya sahipse; mümkün olan en konforlu aracı arıyorsunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

kasırqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurÖzden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt sorun değil diyorsanız aynı arabanın 1.6 turbo benzinlisini 160-180 bin lira bandında bulabilirsiniz.
    Kaygılarınız geleceği değiştirmez.

ayter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6aydir mk5 Mondeo kullaniyorum.Önceliginiz konfor ve sessizlik ise şiddetle tavsiye ederim.4 yaşındaki kızım mışıl mışıl uyuyor arkada��.Tekno paket ve adaptif led farlisini bulursaniz bayaa bi dolu oluyor araç.Aynı özelliklerde passatların fiyatları ile kıyaslandığında 200bin tl bu piyasada mondeo icin cok değil.

DR059 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OnurÖzden Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kasaya da bakıyorum fakat bir üst kasa Enjoy Insignia fiyatlarına yakın bu araçları almak ne kadar mantıklı bilemedim.
    Değişensiz boyalı Enjoy'lara 210'dan başlayan fiyatlar yazıyorlar bazı ilanlarda.

Alıntı kasırqa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakıt sorun değil diyorsanız aynı arabanın 1.6 turbo benzinlisini 160-180 bin lira bandında bulabilirsiniz.
    Yakıt konusunda çok bir kısıtlama yok fakat 1.6 Turbo'nun namını çok duydum.
    Üzmeyecek adamı bile üzer sanırım. Sürekli Serdivan (Sakarya'da işlek bir muhit) içinde düşük hızlarda okul-ev arası kullanılacak.

Alıntı ayter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6aydir mk5 Mondeo kullaniyorum.Önceliginiz konfor ve sessizlik ise şiddetle tavsiye ederim.4 yaşındaki kızım mışıl mışıl uyuyor arkada��.Tekno paket ve adaptif led farlisini bulursaniz bayaa bi dolu oluyor araç.Aynı özelliklerde passatların fiyatları ile kıyaslandığında 200bin tl bu piyasada mondeo icin cok değil.
    Ne demek istediğimi gayet ne anlayabiliyorsunuz.
    Sizden ricam gerçekçi kullanımda tüketim verilerini paylaşır mısınız.
    Teşekkür ederim.

ayter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimki 1.6 dizel.1.6larda otomatik getirmedi ford maalesef.benzinliler biraz fazla yakiyormus ama 2.0 dizel otomatik tam alincak araba

scoobz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alacağınız astra-civic yada focus corolla bunların leondan çok bi farkı yok konfor olarak. Hatta Leon bunlardan tasarım ve sürüş olarak daha üstündür diye düşünüyorum.
    Bu sebeple konfor ön planda baska araç arıyorsanız segment yükseltmelisiniz, passat- insignia - mondeo - audi a4 tercih edilebilir. (yeni 508 yazmıyorum fiyatı yüksek)
    Aşağıdaki Linki Tıklayarak Youtube Otomobil Kanalıma Ücretsiz Abone Olabilirsiniz, .

www.youtube.com/channel/UCv66_yGjtBjK2wfLOBPKaSQ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler