User Tag List

Sayfa 2/5 İlkİlk 1234 ... SonSon
95 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: S2000 hakkinda

gtti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkur ederim. Icinin dar oldugunu biliyorum. Icerinin ses almasina artik alistim gti da cok ses aliyor. Boy meselesine gelince 1.75 falanim herhalde pek sorun olmaz. Tek sorun 2 kisilik olmasi aileden sorun cikartiyorlar bu durum icin. Arkadan itis ve cabrio olmasi beni cezbeden en onemli ozellikleri acikcasi.
    Normal cars get you from A to B. Super cars get you in trouble...!

GKS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence hiç düşünmeden al çok zevkli bir araç ztn önce bi kullan başka bi araca binmek istemessin bidaha

ahmetuygur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ahk nın dediklerinin hepsi dogru bende bir s2k kullanıcısı olaraktan boyum 1.84 kg 100
    önce eksilerini sayıyıyım

- sıkısık trafikte işkence arabanın ici cok dar
    - debriyaj cabuk bitmiyor arabayla sureklı action halinde oldugun ıcın cabuk bıtıyor diyorlar
    - diffransiyel ve sanzımanı öle sıfır cizmeler donut yagmurlu havada cok patinaja kalmaya vs hayra alamet şeyler yapmıyor 2 arkadasım final gear kırdı
    - fabrikasyon boyası cok cok cok kötü !
    - ön camdan görüş kısıtlı
    - no tork
    - vsa'sız modeller yagıslı havalarda cok tehlikeli gecen sarıyerde otobüs durdu onumde onun solundan gecip gıdıyım dıe vıtes kuculuttum otobusun arkasından yanlayarak cıktım hee estetik olarak güzel ama bekelemedıgın anda boyle tepkiler veriyor araba sureklı keichi gibi bogusucaksın vsa'sız aracla vsa'lılar 2006 mayısından sonrakılere denk gelio onlarıda turbo yapmak sorunlu halen aem beyin cıkartmadı aklıma gelen baska - si yok

+ Cabrio
    + kızların ve insanların cok ilgisini çekiyor bana benzinlikte abi porsche mi bu dediler
    + cok hızlı 9000 deviri yasamak cok farklı
    + arkadan itiş eglence modunda yanındakı co yolcuna zevkli anlar yasatmana sebebiyet veriyor
    + elektronik bi aksam fazla olmadıgı ıcın arıza yapmıyor
    + klima iyi sogutuyor
    + teyp degisilmeli bence bundan sonraki ilk modifiyem olcak
    + yol tutusu basarılı
    + benzin sarfiyatı kardesimin 116i kadar belki daha az bile denebilir
    + sonsuz kadar aftermarket parca var modifiyede sınır yok
    Alıntı hantypR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgınıze layık olmaya calısacam

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. vsa sız çok zorlamazsan sorun olmuyor..
    ben şile otobanında okadar zorladım 2 yerde vsa devreye girdi..çizginde yuta yuta dönersin virajları abartmassan..
    bence al..
    böyle bir araba için - leri çok klasik olmazsa olmaz - ler..
    onlarda sürüş keyfinin +ları için olan şeyler zaten...
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oturma pozisyonu ideal ölcülerdeki insanlar için çok güzel (ahmet uygur hariç ) , direksiyon tutuşu ve direksiyonun tepkileri çok başarılı ancak direksiyonun ayarsız olması bir eksi bence. Frenleri kesinlikle yüksek süratlerde yetersiz kalıyor , panik frenleri pek seven bir araba degil nitekim arkası hafif olduğundan ötürü cok oynak ve yüksek süratlerde zaman zaman tedirgin ediyor. Düşürülmüş araçlarda bu daha da belirgin oluyor araba direk kızaklamaya calışıyor öne kapaklanamadığı için ,ABS yi devreye sokmak ister gibi sürücüsünü tedirgin ediyor .. Düşen araçlarda arka tarafında düşmesiyle araçta yük var seklinde algılayan elektrikli far motoru , farları en düsük ayara getiriyor , bu da gece görüşünüzde özellikle filmli öncama sahip araçlarda aracını çukurdan taştan kollamaya çalısan sürücüyü zorluyor.

Vsalı modellerin kullanımı cok harika , vsa cok yerinde müdahele ediyor özellikle körfez pistinde zaman kassanız bile devre dışı bırakmanıza hiç gerek kalmıyor.

Aracın benzin tüketimi nşa gayet makul. Vtec altı sehir içi kullanımlarında 250bin civarı yakıyor sanıyorum. Üstünde 500binleri geçmek pek mümkün Sesi , duruşu hakikaten çok güzel .. Boya konusunda ahmetuygura bir daha katılıyorum. Gerçekten çok çok zor bir boyası var bu aracın. Bakımı hakikaten zor. Uygulamasını yapanlar bile sikayetçi

Bir de bu arabayla kaza yaşamak hiç eğlenceli olmuyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetuygur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ahk nın dediklerinin hepsi dogru bende bir s2k kullanıcısı olaraktan boyum 1.84 kg 100
    önce eksilerini sayıyıyım

- sıkısık trafikte işkence arabanın ici cok dar
    - debriyaj cabuk bitmiyor arabayla sureklı action halinde oldugun ıcın cabuk bıtıyor diyorlar
    - diffransiyel ve sanzımanı öle sıfır cizmeler donut yagmurlu havada cok patinaja kalmaya vs hayra alamet şeyler yapmıyor 2 arkadasım final gear kırdı
    - fabrikasyon boyası cok cok cok kötü !
    - ön camdan görüş kısıtlı
    - no tork
    - vsa'sız modeller yagıslı havalarda cok tehlikeli gecen sarıyerde otobüs durdu onumde onun solundan gecip gıdıyım dıe vıtes kuculuttum otobusun arkasından yanlayarak cıktım hee estetik olarak güzel ama bekelemedıgın anda boyle tepkiler veriyor araba sureklı keichi gibi bogusucaksın vsa'sız aracla vsa'lılar 2006 mayısından sonrakılere denk gelio onlarıda turbo yapmak sorunlu halen aem beyin cıkartmadı aklıma gelen baska - si yok

+ Cabrio
    + kızların ve insanların cok ilgisini çekiyor bana benzinlikte abi porsche mi bu dediler
    + cok hızlı 9000 deviri yasamak cok farklı
    + arkadan itiş eglence modunda yanındakı co yolcuna zevkli anlar yasatmana sebebiyet veriyor
    + elektronik bi aksam fazla olmadıgı ıcın arıza yapmıyor
    + klima iyi sogutuyor
    + teyp degisilmeli bence bundan sonraki ilk modifiyem olcak
    + yol tutusu basarılı
    + benzin sarfiyatı kardesimin 116i kadar belki daha az bile denebilir
    + sonsuz kadar aftermarket parca var modifiyede sınır yok
    Tesekkur ederim gercekten cok yardimci oldu. Teyp icin in dash monitor koyulabiliyor diye biliyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PROMINENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. vsa sız çok zorlamazsan sorun olmuyor..
    ben şile otobanında okadar zorladım 2 yerde vsa devreye girdi..çizginde yuta yuta dönersin virajları abartmassan..
    bence al..
    böyle bir araba için - leri çok klasik olmazsa olmaz - ler..
    onlarda sürüş keyfinin +ları için olan şeyler zaten...
    Vsa sorun cikarmazsa pek surusude etkilemezse problem yok o zaman,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oturma pozisyonu ideal ölcülerdeki insanlar için çok güzel (ahmet uygur hariç ) , direksiyon tutuşu ve direksiyonun tepkileri çok başarılı ancak direksiyonun ayarsız olması bir eksi bence. Frenleri kesinlikle yüksek süratlerde yetersiz kalıyor , panik frenleri pek seven bir araba degil nitekim arkası hafif olduğundan ötürü cok oynak ve yüksek süratlerde zaman zaman tedirgin ediyor. Düşürülmüş araçlarda bu daha da belirgin oluyor araba direk kızaklamaya calışıyor öne kapaklanamadığı için ,ABS yi devreye sokmak ister gibi sürücüsünü tedirgin ediyor .. Düşen araçlarda arka tarafında düşmesiyle araçta yük var seklinde algılayan elektrikli far motoru , farları en düsük ayara getiriyor , bu da gece görüşünüzde özellikle filmli öncama sahip araçlarda aracını çukurdan taştan kollamaya çalısan sürücüyü zorluyor.

Vsalı modellerin kullanımı cok harika , vsa cok yerinde müdahele ediyor özellikle körfez pistinde zaman kassanız bile devre dışı bırakmanıza hiç gerek kalmıyor.

Aracın benzin tüketimi nşa gayet makul. Vtec altı sehir içi kullanımlarında 250bin civarı yakıyor sanıyorum. Üstünde 500binleri geçmek pek mümkün Sesi , duruşu hakikaten çok güzel .. Boya konusunda ahmetuygura bir daha katılıyorum. Gerçekten çok çok zor bir boyası var bu aracın. Bakımı hakikaten zor. Uygulamasını yapanlar bile sikayetçi

Bir de bu arabayla kaza yaşamak hiç eğlenceli olmuyor
    Tesekkur ederim. Kaza Allah korusun zaten kimseye vermesin. Galiba bu arabada cok extreme e gitmedikten sonra buyuk problemler cikarmaz. Kontrol sorunu gibi?

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gtti Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederim. Kaza Allah korusun zaten kimseye vermesin. Galiba bu arabada cok extreme e gitmedikten sonra buyuk problemler cikarmaz. Kontrol sorunu gibi?
    şöyle ki arkasının hafifliği nedeniyle tepkileri değişik. Aslen pistte yol tutsun diye üretilmiş 50ye 50 agırlık dağılımını hemen hemen yakalamış bir araç ancak güzel ülkemin asfaltını pek sevmeyen yapısı var Fabrikasyon lastiği Bridgestone potenza RE050. Aynı lastiği 2003-2004 sti da farklı ebatlarda kullanıyor. Kısacası başarılı bir lastik olmasına karşın bu torksuz araba 3ten 4e hızlı geçişlerde bile arkasını kaybedebiliyor. Özellikle soğuk asfaltta . Değişik yani .. Zaman zaman 1de bile saramıyorken bazen 3e atarken bile saçmalayabiliyor. Tabi bütün bu söylemlerim hızlı kullanmalar için geçerli. Gündelik olarak normal sürüşlerde böyle şeyler yaşanmaz elbette yine de sesi ve döndüğü devir insanı pek sakin bırakmıyor maalesef

Kontrol olarak düsük süratlerde köşebaşı yanlamalar fln kontrol sorunu yaratmıyor. Aracın 1.vitesi zaten 70te bitiyor. Ancak 2ye hızlı bir geçişle arkanın kopması biraz kontrolsüzleşiyor. Özellikle RWDda yeni olan sürücüleri bayağı tedirgin ediyor , yine de gazdan ayağın çekilmesiyle araç güvenli bir sekilde çizgisine geri dönüyor. Yani yazdığımız kadar karamsar bir tablo yok ortada .. Yine de ahmetin verdiği örnek gibi seyler olabiliyor. Dikkatli olunması gereken bir araç

Eğer s2000e karşı zaafın varsa ve durumunda varsa binmeni tavsiye ederim , tadı alınması gereken bir otomobil kısacası ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tesekkur ederim gercekten cok yardimci oldu. Teyp icin in dash monitor koyulabiliyor diye biliyorum
    yanlış biliosun

indash koyulmuyor sadece sahibinden.comdaki arkadasımızın s2000de degisik torpido getirtip taktıgını bılıyorum ordakıde ındash degıl sadece monitör sıgmıyor yani torpidoyu delip monitör takmak cok mantıksız

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    in dash biraz zor ekranı açtığında havalandrmaya denk gelir. bide ekran hep yamuk kalır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi bide hadi diyelim taktın indashi izleyemiyceksın kafası bukuk durucak hadı one dogru cıkarttırdın dıyelım bı sekılde vıteslerı nasıl geciriceksn

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o arabanın içinde ekrana kim bakar be özledim beah şu ana kadar üzüldüğüm iki arabamdan biri kendileri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetuygur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış biliosun

indash koyulmuyor sadece sahibinden.comdaki arkadasımızın s2000de degisik torpido getirtip taktıgını bılıyorum ordakıde ındash degıl sadece monitör sıgmıyor yani torpidoyu delip monitör takmak cok mantıksız
    Dogrudur. Pek bi bilgim yok acikcasi o konuda

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı grkm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle ki arkasının hafifliği nedeniyle tepkileri değişik. Aslen pistte yol tutsun diye üretilmiş 50ye 50 agırlık dağılımını hemen hemen yakalamış bir araç ancak güzel ülkemin asfaltını pek sevmeyen yapısı var Fabrikasyon lastiği Bridgestone potenza RE050. Aynı lastiği 2003-2004 sti da farklı ebatlarda kullanıyor. Kısacası başarılı bir lastik olmasına karşın bu torksuz araba 3ten 4e hızlı geçişlerde bile arkasını kaybedebiliyor. Özellikle soğuk asfaltta . Değişik yani .. Zaman zaman 1de bile saramıyorken bazen 3e atarken bile saçmalayabiliyor. Tabi bütün bu söylemlerim hızlı kullanmalar için geçerli. Gündelik olarak normal sürüşlerde böyle şeyler yaşanmaz elbette yine de sesi ve döndüğü devir insanı pek sakin bırakmıyor maalesef

Kontrol olarak düsük süratlerde köşebaşı yanlamalar fln kontrol sorunu yaratmıyor. Aracın 1.vitesi zaten 70te bitiyor. Ancak 2ye hızlı bir geçişle arkanın kopması biraz kontrolsüzleşiyor. Özellikle RWDda yeni olan sürücüleri bayağı tedirgin ediyor , yine de gazdan ayağın çekilmesiyle araç güvenli bir sekilde çizgisine geri dönüyor. Yani yazdığımız kadar karamsar bir tablo yok ortada .. Yine de ahmetin verdiği örnek gibi seyler olabiliyor. Dikkatli olunması gereken bir araç

Eğer s2000e karşı zaafın varsa ve durumunda varsa binmeni tavsiye ederim , tadı alınması gereken bir otomobil kısacası ..
    RWD arada bir kullandim ama tecrubesiz sayilirim. Cok dikkatli olmam gerekir. Bide dedigin gibi araba gaza getiren bir araba.

PROMINENT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    stock sesi bile gaza getiriyor emin ol
    Kork!!sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PROMINENT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    stock sesi bile gaza getiriyor emin ol
    Ben stockcuyum zaten modifiye pek sevmiyorum anca filtre egzoz cam filmi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadan itis hic kullanmadım dıe korkarak bınersen kesın patlarsın bende hayatımda arkadan ıtıs araba sahıbı olmadım ama allaha sukur kaza yapmadım

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birşey sorucam.direksiyonun derinlik ayarı varmı peki.yükseklik ayarı yok demişsiniz.ben bikere fuarda oturdum rahatsız olmadım ama sürerken nasıldır bilemem.195 boyundayım.

direksyonu apışaramda tutarak gokart kullanmakta zorlanmıyorumbunda problem olurmu

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)