User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İlk araç için tavsiye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İlk araç için tavsiye

Selamlar,

Yeni atandım. 1 yıl içinde bir araç almayı planlıyorum fakat en ucuz sıfır araç olan egea 180 bin civarlarında. Sizlere şunu sormak istiyorum: sıfır egea almak yerine aynı paraya 2010 üstü bir audi, bmw tarzı bir şey alsam nasıl olur? Ve tavsiyeleriniz nelerdir? e60 ve e90 modellerine forumda çok rastladım. Nasıl araçlardır? Şu anlık bütçe 200k diyebilirim.

Bu arada yeni çıkan 208 çok hoşuma gitti ama o da 200 küsür lira.

gökberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlk araç olarak saydıklarından daha ucuz ve daha kolay usta, parça bulunabilirliği olan araç tercih ederim.
    Her konuda tecrübe kazandıktan sonra dilediğin araca geçersin.
    JDM Don Lastiği...
    JDM Kevgir...
    JDM Marlboro Lights...
    .
    .

Alıntı 3rk4n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ve sonsuzda dek o virajda mutlu olarak yaşadilar.

Ozan Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Merhabalar,
    Öncelikle aracı tam olarak ne zaman alabileceğinizi netleştirmenizi tavsiye ederim..Bu ay 200bin tl olan bir aracı 2-3 ay sonra aynı yerde bulamayabilirsiniz.
    Sonrasında almak istediğiniz araçtan beklentileriniz neler? bu durumu netleştirerek olasılıkları 2-3 araca/modele indirmenizi tavsiye ederim..E60-E90 gibi araçların yakıt türü,model yıllarına göre değişen avantaj ve dezavantajları mevcut..

TolgaEsentepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeni atanmışsın ilk araban olacak, bence yeni araba al. tek masrafın yakıt olsun derim. limit paranda alacağın e60 e90 vs ekstra masraf çıkartırsa ki çıkartır eski arabalar, sizi üzer.
    .

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    senin yerinde olsam ne kadarda temiz olursa olsun 2.el araç almam.baktığın araçlar 11 yaşında garantisi bitmiş ve parçası pahalı araçlar.120.000KM üstü alıcaksınız belli bir yaşı km geçmiş ne kadar bakımlı olursada olsun bir arıza çıkartır sanayide ustalar ile geçer.

en güzeli sıfır egea alırdım mis gibi 3 yıl yada 150.000KM (Hangisi önce biterse) kafam rahat binerim.üstünede garanti uzatma yaparım 3+1 yada 3+2 kafam rahat gezerim.
    Seat IBIZA FR

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıfır araç herzaman daha mantıklı ikinci elde yaşayacağın sürprizler seni araçta soğutmaya kadar gidebilir sıfır al markası modeli zevkine kalmış artık orasını sen belirle kafan rahat eder
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

orhansah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 yıl içinde almayı planlıyorum derken 1 ay sonra mı 11 ay sonra mı. fiyatların ne kadar değişiklik göstereceği bilinmeyen ülkemizde almadan çok önce plan yapmak çok da iyi sonuç vermiyor çoğu zaman.

SkY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bütçem dahilindeki sıfır arabayı her türlü tercih ederim sanırım.bu zamanda eski arabaların masraflarını karşılamakta bel büküyor.sıfır araba belki şekil şemal yada dolulukta nispeten tatminsizlik yaratabilir ama en azından 3-4 sene garanti içinde yakıtı koy gez,bakımdan bakıma servis şeklinde işinize yarar.

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mümkünse şu dönemde lügatınızdan,alfabenizden heryerden e harfini 6 ve 0 rakamını.b harfini m harfini w harfini.2 0 1 0/1 2 3 gibi rakamlarıda mümkünse çıkartın.

Miss gibi gidip garantili sıfır bir araç alın ve keyfinize bakın.Nitekim biraz dolu,güzel bir renk egea alabilirsiniz.Mesela geçen bayide dizel füme sw egea gördüm,valla param olsa alır binerim.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    200 bine egeda alınır.
    10 yaşında bmw'de

sorun alınmada değil sonrasında...

bmw farı kırılır 10binlik olursunuz.
    egea ' da 1000 tlye çözülür...

Yaşam standartlarınız maliyeti / arabanın bakımı = 1 olmamalı.

yoksa bakım olduğu ay aç kalırsınız.
    médiocrité partout

Mutlu Değerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Milletin aklına uysaydım şu an 1.0 kuru motor clio ya binerdim... Şu vergi şelalesinde aslında 50bin TL olması gereken araçların 200bin TL olması benim mantığıma hiç yatmıyor. Herkesin kendi düşüncesi, şimdi biriniz çıkıp 2002 model Civic'e biniyosun wtf? diyebilirsiniz. Metrekareye 67tane düşen arabalar ilgimi çekmiyor
    İnsanları, yalan söylediklerini anlayacak kadar tanımak istemiyorum.

lancerevo8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eski arabayı almaktan çok yürütmesi mesele. Sanayi ile alakanız yoksa eski aracı almayın arıza durumunda yanlış usta eline düşme durumunda arabadan soğursunuz. kendimden örnek verecek olursam ilk aracım olarak 20 yaşında e46 kasa araç aldım keyifle de biniyorum

BYET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Paylaşılan yorumlar mantıklı ve keyfi durum olarak iki seçenekli gözüküyor. Tabi nihai karar sizin ancak ilk arabanız olması ve parça, bakım, belki modifiye zevki olarak şuanlık tecrübeniz yoksa sıfır yada sıfır ayarında temiz bir araba almanız en güzel karar olucak gibi çünki ilk baştan başınız ağrımasın herkes bu şekil düşünüyor ben de

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıfır araç rahatlığı gerçekten bir başka. Ama ilk arabanız olduğu için (ehliyetinizi belki yeni almış olabilirsiniz diyerek) en fazla 3 yaşında b yada c sınıfı km az, garantisi devam eden bir araç düşünürdüm kesinlikle. Bir yada iki parça boyasıda olabilir hatta. Belirttiğiniz bütçeye güzel bir leon alınabilir mesela.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence en iyisi 0-3 yaş arası büyük kazası olmayan bir model bak derim. Şimdi atanacaksın, ilin değişecek. Orda ustan olacak mı yolun olacak mı? Samsunda bir devlet memuru tanıdığımıza bmw bakıyoruz, ustası merkezde var, samsun merkeze bulunduğu yer 85 km git gel yapsa 170km. Şimdi sen buraya temiz e90 alır mısın, ben almam. Alfa romeo almam, audi almam, mercedes almam. Ne alırım, renault alırım peugeot alırım fiat alırım. Ustası bol, parçası ucuz, kafam rahat arabası alırım açıkçası
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tiMachine Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence en iyisi 0-3 yaş arası büyük kazası olmayan bir model bak derim. Şimdi atanacaksın, ilin değişecek. Orda ustan olacak mı yolun olacak mı? Samsunda bir devlet memuru tanıdığımıza bmw bakıyoruz, ustası merkezde var, samsun merkeze bulunduğu yer 85 km git gel yapsa 170km. Şimdi sen buraya temiz e90 alır mısın, ben almam. Alfa romeo almam, audi almam, mercedes almam. Ne alırım, renault alırım peugeot alırım fiat alırım. Ustası bol, parçası ucuz, kafam rahat arabası alırım açıkçası
    Samsundaki ustasi kimmis acaba bmw konusunda bilgili mi, biz de samsundan ankaraya gidiyoruz usta icin
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese değerli yorumları için çok teşekkür ederim. O zaman çoğunluğun dediği gibi sıfır egea bakayım. Urban veya lounge alayım diyorum. Ama bir yanım 208 al diyor ama tabii egea sınıf olarak 208’den üstün. Sanırsam biri b biri c sınıfı.

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Samsundaki ustasi kimmis acaba bmw konusunda bilgili mi, biz de samsundan ankaraya gidiyoruz usta icin
    ya yok o lafın gelişi idi. hani bir şey olsa genelde ustası merkezde olur ulaşamazsın vs anlamında.
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Ahmet.S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yeni olan iyidir. Fiat gurubu mantıklı kronikleri varsa bile gidermişlerdir. Giulietta jtdm2 5 sene olucak nerdeyse sorunsuz kullanıyoruz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler