User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: 97 ford mondeo ghia nasıldır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

97 ford mondeo ghia nasıldır?

Merhaba. Sarı sitede dolanırken denk geldim birkaç tane bu modelde araca. 1997 model 2.0 ford mondeo ghia otomatik nasıldır sizce? Parça sıkıntısı çekilir mi? Otomatik şanzımanı sıkıntı çıkarırsa masrafı ne olur aşağı yukarı? Var mıdır kullanan, bilen?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada yakıt Benzin & LPG

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seneca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Sarı sitede dolanırken denk geldim birkaç tane bu modelde araca. 1997 model 2.0 ford mondeo ghia otomatik nasıldır sizce? Parça sıkıntısı çekilir mi? Otomatik şanzımanı sıkıntı çıkarırsa masrafı ne olur aşağı yukarı? Var mıdır kullanan, bilen?
    Kısa bir süre mk2 manuel sedan kullandım. Otomatik olanına 1 kere bindim @KoramiraL'e araç bakarken.

Kesinlikle otomatik olanı önermem, hantal kelimesi araba için lütuf kalır.

Manuel için fikrimi yazayım,

Konforlu bir araba. İçi geniş koltukları rahat.

Motoru 130 hp 2 litre. Soğutma konusunda biraz hassas bir alet. Conta yakmayı sever bakımsız kalır ise.

Radyatör / ahtapot hortum / termostat sağlıklı olmalı. Çok atla deve paralar değil, ama bakımsız kalırsa masraf olarak üzer.

Karter aluminyum modeli ise parça yok, ya da ben bulamadım. Karterimi çatlattılar yağ tapasını sıkarken kaynak vs uğraştırdı.

130 hp kadar gitmiyor bence, ama manuel ile otomatik arasında fark çok çok ciddi. Manuel çok daha iyi bu konuda.

İç trim aksamı malzeme yapısından dolayı sökmeye çok gelmez, pul pul dökülür. Gösterge çerçevesi kırık bir çok araç gördüm.

Kliması bakımlı ise güzel soğutur, ben aldıktan 1 hafta sonra kopmresör bozuldu 2 sene önce 1500+ masraf etmiştim.

Şuan mk3 kullanıyorum, mk2 kesinlikle daha konforlu. alınacak ise kompresyon ve soğutma sistemi kontrol edilmeli ve manueli alınmalı.

otomatik alınacaksa bence uzak durulmalı.

şurada da aracın konusu mevcut belki ilgini çeker bir şeyler vardır içinde oku istersen.

http://www.techturkey.com/forum/otom...98_mondeo.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kısa bir süre mk2 manuel sedan kullandım. Otomatik olanına 1 kere bindim @KoramiraL'e araç bakarken.

Kesinlikle otomatik olanı önermem, hantal kelimesi araba için lütuf kalır.

Manuel için fikrimi yazayım,

Konforlu bir araba. İçi geniş koltukları rahat.

Motoru 130 hp 2 litre. Soğutma konusunda biraz hassas bir alet. Conta yakmayı sever bakımsız kalır ise.

Radyatör / ahtapot hortum / termostat sağlıklı olmalı. Çok atla deve paralar değil, ama bakımsız kalırsa masraf olarak üzer.

Karter aluminyum modeli ise parça yok, ya da ben bulamadım. Karterimi çatlattılar yağ tapasını sıkarken kaynak vs uğraştırdı.

130 hp kadar gitmiyor bence, ama manuel ile otomatik arasında fark çok çok ciddi. Manuel çok daha iyi bu konuda.

İç trim aksamı malzeme yapısından dolayı sökmeye çok gelmez, pul pul dökülür. Gösterge çerçevesi kırık bir çok araç gördüm.

Kliması bakımlı ise güzel soğutur, ben aldıktan 1 hafta sonra kopmresör bozuldu 2 sene önce 1500+ masraf etmiştim.

Şuan mk3 kullanıyorum, mk2 kesinlikle daha konforlu. alınacak ise kompresyon ve soğutma sistemi kontrol edilmeli ve manueli alınmalı.

otomatik alınacaksa bence uzak durulmalı.

şurada da aracın konusu mevcut belki ilgini çeker bir şeyler vardır içinde oku istersen.

http://www.techturkey.com/forum/otom...98_mondeo.html
    Çok teşekkür ederim.

Konuyu şimdi inceledim, stop konusunda galiba aynı çözümü ben de yaparım gibi duruyor. Çünkü çoğu mondeoda stopta o şekilde çatlak var ilanlarda. Sanırsam kronik denilen tipte bir sorun..

Bu arada otomatik olmasına ben de çok sıcak bakmıyorum, manuel olsa benim için daha iyi olur. Ama bir tane ilan denk geldi otomatik. Özelden linki atabilirim isterseniz fikrinizi almak isterim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim.

Konuyu şimdi inceledim, stop konusunda galiba aynı çözümü ben de yaparım gibi duruyor. Çünkü çoğu mondeoda stopta o şekilde çatlak var ilanlarda. Sanırsam kronik denilen tipte bir sorun..

Bu arada otomatik olmasına ben de çok sıcak bakmıyorum, manuel olsa benim için daha iyi olur. Ama bir tane ilan denk geldi otomatik. Özelden linki atabilirim isterseniz fikrinizi almak isterim.
    Bence linki buraya at başka arkadaşlar da bakar, bizim görmediğimiz eksiği görür.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence linki buraya at başka arkadaşlar da bakar, bizim görmediğimiz eksiği görür.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...4537704/detay/

Araç bu hocam. Plakası da özel benim için. Benim gördüğüm eğer mondeoların hepsinin bagajı öyleyse bilemiyorum tabii ama bagajda bir dalgalanma var. Diğer aynı model araçlara baktığımda çoğunda bu şekilde belirgin dalgalanma göremiyorum. Siz daha iyi bilirsiniz gerçi. Nedir araç hakkında ilk izlenimleriniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kozmetik olarak tabii bir jant ve lastik istiyor araç. Lastikler çok dışarda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kozmetik olarak tabii bir jant ve lastik istiyor araç. Lastikler çok dışarda.
    daha iyi alternatif bulunur sanırım, sol farda enteresan bir renk farkı var.

Yol pc üzerindeki çerçeve kırık müdahale edilmiş ve ciddi kötü görünüyor. O jantı nasıl bir beğeni ile takmış anlamak güç.

Mekanik vs için test etmek lazım açıkçası.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler