User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arasý

Konu: Peugeot 308 - Volkswagen Golf C Sınıfı Araç Seçme Sorunsalı

KaradumanBerke - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    27
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Peugeot 308 - Volkswagen Golf C Sınıfı Araç Seçme Sorunsalı

Herkese merhaba.
    Yakin zamanda icinde babamla birlikte bir araç alma planimiz var. Lakin bir kaç sorunumuz var arac secme konusunda. Su an Volvo C30 kullanÝyorum ve gayet memnunum. Bu aracin yanina alinacak ozellikle otomatik ve hiz sabitleyicisi olan bir arac bakiyoruz. Yillik 25-30 bin km kullanilacak. Butce dahilinde 3 secenek arasinda kaldik.
    Siz olsaniz hangisini secerdiniz. Ya da bu 3 arac harici baska ne onerirsiniz. 210-215 bin TL limitli 110 -120 bin km yi gecmemis olmak kaydiyla.

1. Arac Peugeot 308 Allure 1.6 Bluehdi 92 bin km de. Donanimi guzel daha once 1.2 130 luk otomatik kullanmistim kisa bir mesafe ve bir kac kerede bindim kalitesi gayet hosuma gitti. Incelemelerimde de kimseden kayda deger bir sikayet duymadim. Ama dizeli icin nedir ne degildir tam bir bilgi bulamadim bilen kullanan var midir? Tavisyeleri nelerdir. Kendi aracimdan HDI motoru biliyorum 60 bin km dir kulaniyorum yillarin ve km nin getirmis oldugu problemler harici bir sikinti yasamadim ama Bluehdi ile aralarinda ne kadar fark var o konu hakkinda hicbir bilgim yok.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...86516673/detay

2. Arac VW Golf 1.2 TSI 43 bin km de. Donanimi cok olmasa bile km si düsük olmasi secenek dahilinde oluyor. Ilk aracim Polo 1.2 TSI ve ayni donemde kuzenimde de Golf 1.2 TSI vardi o yüzden hakim oldugum bir arac hem motor hem kasa hem de sanziman olarak.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...31085901/detay

3. Arac Yine bir VW Golf ama 1.6 TDI. Highline olmasi guzel bir arti. Km si nispeten iyi durumda. Tek dezavantaj modeli bir tik daha düsük 1.2 TSI lara hakimim ama bu zamana kadar dizel bir Golf ne kullandim ne de cevremden birinde vardi. Nedir ne degildir internet uzerinden okudumlarimdan izlediklerimden baska bir bilgiye sahip degilim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...21656083/detay
    Konu KaradumanBerke tarafýndan (15-06-2021 Saat 11:59 ) deðiþtirilmiþtir. Sebep: Karakterlerin bozulmasýndan kaynaklý yabancý alfabe ile deðiþtirildi.
    Volvo S60 / Volvo C30 / Mercedes - Benz Citan (O Artýk Baþkalarýna Yar Oldu...)

Yaþ
    27
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Karakterler bozuk çýktý nasýl düzenleyeceðimi bulamadým. Yardýmcý olabilir misiniz?

Grimlord - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    32
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    308 hdi ve eat tam otomatik þanzuman gayet keyifli ve sorunsuzdur. 100 bin üzeri dsg almak yerine tam otomatik tercih ederdim þahsen. Ancak ülkede Golf'ün altýn olduðunu da unutmamak gerekiyor

Tech Moderator Schumi - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    40
    Þehir
    Ýstanbul / Avrupa
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sýký bir Peugeot kullanýcýsýyým. Ancak 308'i görsel olarak hiçbir kasasýnda olmuþ budur diye beðenemedim bu güne kadar. Çok mantýklý iyi bir araç ama görseli hiç bana hitap etmedi. Þuan 2022 de çýkacak kasasý hariç. Ancak siz madem almayý düþündünüz demekki siz beðeniyorsunuz. Teknik anlamda ise oldukça baþarýlý bir motor ve þanzýman. Ayný motor ve þanzýmana sahip 3008 SUV kullanýyorum 3 yýl 50bin km oldu. Kesinlikle tavsiye ederim. Yol tutuþ, donaným vs sizi üzmez. Ben DSG araçlara oldukça uzaðým ama piyasada halen daha tercih sebebi. Uzun süre 2-3 yýl kullanýcam derseniz 308 yok kýsa sürede satarým ikinci el deðeri bizim için çok önemli derseniz Golf derim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Yaþ
    27
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Schumi Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Sýký bir Peugeot kullanýcýsýyým. Ancak 308'i görsel olarak hiçbir kasasýnda olmuþ budur diye beðenemedim bu güne kadar. Çok mantýklý iyi bir araç ama görseli hiç bana hitap etmedi. Þuan 2022 de çýkacak kasasý hariç. Ancak siz madem almayý düþündünüz demekki siz beðeniyorsunuz. Teknik anlamda ise oldukça baþarýlý bir motor ve þanzýman. Ayný motor ve þanzýmana sahip 3008 SUV kullanýyorum 3 yýl 50bin km oldu. Kesinlikle tavsiye ederim. Yol tutuþ, donaným vs sizi üzmez. Ben DSG araçlara oldukça uzaðým ama piyasada halen daha tercih sebebi. Uzun süre 2-3 yýl kullanýcam derseniz 308 yok kýsa sürede satarým ikinci el deðeri bizim için çok önemli derseniz Golf derim.
    308 i görsel olarak beðeniyorum açýkçasý ama göreceli bir þey tabii. Yorumunuz için teþekkürler. Alýrsak en azýndan 3 yýl kadar kullanýrýz. Sorunsuz olmasý konusu bizim için en önemli konu. Açýkçasý geçmiþini bilmediðim dizel araçlardan biraz korkuyorum. Orda da babamýn kullanýmý da söz konusu olunca mecbur dizel araç bakýyoruz.

Yaþ
    27
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Grimlord Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    308 hdi ve eat tam otomatik þanzuman gayet keyifli ve sorunsuzdur. 100 bin üzeri dsg almak yerine tam otomatik tercih ederdim þahsen. Ancak ülkede Golf'ün altýn olduðunu da unutmamak gerekiyor
    DSG nin arýza durumu tamamen kullanýma baðlý olduðunu düþünüyorum. O yüzden ikinci elde dediðiniz gibi 100 bin üstü olsun olmasýn tamamen soru iþareti orda da alacaðýmýz aracýn sahibinin vicdaný ve istediðimiz yere göstermemize izin vermesine baðlý her þey. Peugeot alternatifinin ilk sebebi tam otomatik olmasý. Bakalým ilginç bir çýkmazda kaldýk

S.Özcan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 ay önce golf bakarken 308 allure aldým. otm. fren, adaptif hýz sabitleme, otm. park gibi birçok özelliði mevcut, golften daha ucuz. golfte bu özellikler eklenince 250+ fiyatý oluyor.
    ilandaki 308 de cam tavan yok, cam tavansýz modeli fazla tutulmuyor. yakýn fiyatlara cam tavanlý modeli de bulunabilir bence.
    ayrýca 308'in þanzýmaný tam otomatik, dsg gibi hýzlý vites deðiþtirmiyor ama daha saðlam. tek sýkýntý adblue deposu, bagaj halýsýnýn altýna doldurma aðzýný koyan mühendise buradan selamlarýmý iletiyorum.

Yaþ
    27
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý S.Özcan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    2 ay önce golf bakarken 308 allure aldým. otm. fren, adaptif hýz sabitleme, otm. park gibi birçok özelliði mevcut, golften daha ucuz. golfte bu özellikler eklenince 250+ fiyatý oluyor.
    ilandaki 308 de cam tavan yok, cam tavansýz modeli fazla tutulmuyor. yakýn fiyatlara cam tavanlý modeli de bulunabilir bence.
    ayrýca 308'in þanzýmaný tam otomatik, dsg gibi hýzlý vites deðiþtirmiyor ama daha saðlam. tek sýkýntý adblue deposu, bagaj halýsýnýn altýna doldurma aðzýný koyan mühendise buradan selamlarýmý iletiyorum.
    Cam tavanlý active donaným bulabiliyorum. Baktýðým fiyat limitinde o yüzden cam tavan olmasa bile allure olmasý daha mantýklýymýþ gibi geldi. Genel çerçevede de 308 mantýklý gibi duruyor. Bakalým yakýnda belli olacak her þey.

Berkan - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    37
    Þehir
    -
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alýntý KaradumanBerke Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Cam tavanlý active donaným bulabiliyorum. Baktýðým fiyat limitinde o yüzden cam tavan olmasa bile allure olmasý daha mantýklýymýþ gibi geldi. Genel çerçevede de 308 mantýklý gibi duruyor. Bakalým yakýnda belli olacak her þey.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...80610009/detay

spoyleri saymassak güzel sececnek opsiyon jantlar tavan mevcut, acc falan varmý onlarý @S.Özcan daha iyi bilir
    1881 - 193

ahmetbaha-drs - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    35
    Þehir
    Istanbul
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alternatif olarak DS Automobiles DS4'lerede bakabilirsiniz, fiyat olarak cok yakýnlar.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...56626770/detay
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Yaþ
    34
    Þehir
    Ankara
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    215 bin liralık bütçenize biraz daha eklerseniz daha yeni ve daha dolu bir 308 alabilirsiniz. Hem Eat8 şanzuman, hem model yeni, hem düşük km. ben 100 bin km üzeri için DSG tercih etmezdim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...08675072/detay
    Bazý tsi lar doðuþtan þanslý

Yaþ
    27
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý Berkan Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...80610009/detay

spoyleri saymassak güzel sececnek opsiyon jantlar tavan mevcut, acc falan varmý onlarý @S.Özcan daha iyi bilir
    Acc gibi özellikler çok güzel tabi de olmasa da olur. Bu aracý görmemiþtim bir düþünecem. Spoilerý sökmek þartýyla tabi

Yaþ
    27
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý 5500 Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    215 bin liralık bütçenize biraz daha eklerseniz daha yeni ve daha dolu bir 308 alabilirsiniz. Hem Eat8 şanzuman, hem model yeni, hem düşük km. ben 100 bin km üzeri için DSG tercih etmezdim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...08675072/detay
    Benzinli bir peugeot ya babamý ikna etmek zor olabilir. ama bir bakýcam

CüneytIþýkkent - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Þehir
    Turkey/Istanbul/B.evler
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    5 Sene kadar 308 1.6Hdi Premium Pack Otomatik kullandýk tahmini 50 60k km civarý þ.içi ve uzun yol kullanýldý. Bakým haricinde herhangi bir sorunu sýkýntýsý problemi olmadý kesinlikle tavsiye edebileceðim araçlardandýr.

phoenixs - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Yaþ
    34
    Þehir
    ANKARA :)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eðri oturup doðru konuþmak lazým alman araçlarý kalite kokuyor tok hissi var ve bu insaný mutlu ediyor güven veriyor.

Fransýz araçlarýnda bu hissiyat çok daha az fakat hareket eden aksam daha az sorunlu

zaten bu rakamlara araç alýyorsanýz araçta çýkabilecek herhangi bir hasarý karþýlayabilecek durumunuz var olduðunu sayýp GOLF almanýzý öneriyorum.

Ama altýn bozdurdum son param bu aylýk gelirim ise sabit ve düþük diyorsanýz tabi ki fransýz aracýna bakmanýz daha doðru olacaktýr.

Yaþ
    27
    Þehir
    Türkiye
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alýntý phoenixs Nickli Üyeden Alýntý Mesajý göster
    Eðri oturup doðru konuþmak lazým alman araçlarý kalite kokuyor tok hissi var ve bu insaný mutlu ediyor güven veriyor.

Fransýz araçlarýnda bu hissiyat çok daha az fakat hareket eden aksam daha az sorunlu

zaten bu rakamlara araç alýyorsanýz araçta çýkabilecek herhangi bir hasarý karþýlayabilecek durumunuz var olduðunu sayýp GOLF almanýzý öneriyorum.

Ama altýn bozdurdum son param bu aylýk gelirim ise sabit ve düþük diyorsanýz tabi ki fransýz aracýna bakmanýz daha doðru olacaktýr.
    Çok þükür her halimize. Yeri gelmiþken söyliyim her ne kadar araba hastasý olsakta babamla beraber elde ki paranýn son demiyle araç almaya karþýyýz görüþ olarak. Çünkü her þeyden önce hayatta yaþamak için daha çok þey var onu da geçtim zor günü var. Araç seçimi içinde 308 de karar kýldýk. Hem donanýmý hem baþ aðrýsýnýn daha az olacaðý düþüncesi bizi daha çok tatmin etti. Bakalým inþallah piþman olmayýz. Allah herkese gönlünde ne yatýyorsa onu nasip etsin.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Þu an 1 kullanýcý var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler