User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
47 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: W210 hala alınabilir mi ?

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Hayat düşünmek için çok kısa , al bin tadını çıkart. Sabaha çıkacağımızın garantisi yok gönlüm ne istedi ise aldım bindim en kötü ne olabilir ki diyip. Ekonomik durumumu biliyorsun hani çöpe atacak 50 100 bin liraları olan bir adam değilim al savur saç demiyorum ama 40 yaşından sonra olan paranın aq afedersin. Al bin enerjin hevesin varken. Dinleme kimseyi
    Şu sözüne istinaden yarın alıyorum kafamdaki aracı

Gokberk611 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1999 Mercedes E200 Kompressor - Zamana Kafa Atan Araba - Guncel D Sınıfı Araclardan Eksiği Var Mı? - YouTube

şu videonun üzerine denk geldi konu. hatta aynı kanalda aracın her şeyi yapılmış son halinin de videosu var. ama özellikle videonun altındaki yorum dikkatimi çekti;

"Güzel içerik emeğinize sağlık, birkaç bilgi de biz eklemiş olalım. Bu araç 1999 modeldir. (Arka üçüncü koltuk kafalığı var.) Kompressor motor 1997’de çıkar 2000 yılının ilk yarısına kadar 186 hp olarak üretilir. Emisyon kuralları gereği 2000 yılının ikinci yarısı ve 2001 yılında 163 beygire düşürülür. w210 1999’da ilk makyaja uğrar (arka üçüncü stop lambası değişir, arka üçüncü koltuk kafalığı gelir, tempomata limitör gelir.) 2000 yılında ise tamamen makyajlanır. Yol bilgisayarı, ön arka tamponlarda değişiklikler, daha oval ön panjur, sis lambalarının değişmesi, yan aynalarda değişiklikler, arka stopların değişmesi, direksiyon simidinin değişmesi vs. E1 ve E2 paket ise tamamen MB Türkiye’nin o yıllarda ülkemiz için literatüre sokmuş olduğu bir kavramdır. Almanya’da böyle bir şey yok, şimdiki E serilerinde olduğu gibi temel üç pakete (Classic, Elegance, Avantgarde) istediğiniz donanımları ekleyerek alabilirsiniz. Ve şanzımanda sport mod yok. S Summer’ı W ise Winter’ı ifade eder. Winter modda birinci vitesi kullanmaz, arabayı ikinci viteste kaldırır. 1996 yılının ikinci yarısına kadar 4 ileri otomatik şanzıman çıkar, daha sonrasında 5 ileri. 2000 yılında makyajla beraber vites düşürme opsiyonu triptronik vitesler gibi + - butonlarıyla gerçekleşir."

baya güzel bilgiler, yararlanılır
    GN§WORKS

aykutsafakyaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Diyadin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu haftasonu babam için baktım. Ucuz olanları genelde çürük. Koltuk şişirme ısıtma gibi bir çok özelliği çalışmıyor. Derileri kötü durumda içinde USB'li teypler var.

W124 serisine göre W210 kullanılan metal kalitesinden olsa gerek daha erken çürüyor.

Naçizane tavsiyem gerçek binicilerden çok fazla el değiştirmemiş temiz olanları almanız.
    Mümkün olduğu kadar kurcalanmamış birşey arıyorum ondan dolayı acele etmeden içime sonuna kadar bir araba arıyorum. Yaklaşık olarak bir bütçe belirledim. Çok fazla el değiştirmemiş, çok fazla işlem görmemiş olanlar rakam olarak yüksek kalacaktır tabi kısmetimizde varsa olur inşallah

Alıntı tuner faruk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum W210 Mercedes'in en çok çürüyen arabası ilk sahibi kalantor bir amcadan 80.000 kmde boyasız bir araç vardı çok komik rakama da alacaktım fakat araç öyle bir çürümüş ki inanamadım arabanın kaputu bile çürüktü.
    W210 için ayrılan bütçeye bence M111 motorlu W124 bakmak çok daha mantıklı olur, satmak istediğinde piyasası daha hızlı ve seveni daha çok olan bir araç.
    Bir de satmak istendiğinde
    Bir mesajda daha yazılmış düzgün 124, 210'dan daha pahalı. Sanırım o da klasik sınıfına girmeye başladı. Çürüme sorunu evet var bende denk geldim bazılarında ama kanser olmadığı sürece bazı şeyleri göze alarak girebiliriz gibime geliyor.
    Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence Hata olur o iş. Az buçuk parça fiyatlarına hakimim, hadi yakıtı geçtik desek bakımı üzer. Arabana güzel bir takım lastik al devam et derim.

Tamam c2 ile yıldız kıyaslanmaz ama ben olsam macera aramam açıkçası. merc karşı bir ön yargım yok, ama yıldızın parça maliyeti, otomatik şanzıman arızası durumunda çıkabilecek ek maliyetlieri üzer.

6 ay sonra şunu deme kendi kendine "ulan sene de 7k km yapıcaz 30 bin para harcadık"

Ben artık arabaya harcanan paraya acıdığım için araba keyif malzemesi olmaktan çok getir götür işi yapan bir nesne oldu.
    Haklısın abi bişey demiyorum da insan da bu yaşlara bi daha gelmiyor. Güncel yakıt ve parça fiyatlarıyla dediklerin çok mantıklı ama kaşıntı tutuyor bazen işte.

Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynı süreçleri yaşadım , sebring cabrio sattım pandemi öncesi , para p.ç oldu , iki yıla yakın araçsız kaldım..560ı toplayıp sattım...bi ay önce eos aldım bende.
    W210 tarafında da ; kompressor daha mutlu eder düşüncesindeyim.Yine aynı şekilde , w210 rakamlarına temiz otomatik w124 te aynı keyfi verecektir.Allah gönlünüze göre versin.
    Komp. hatta mümkünse 320 olsun ama herşey bütçeye bağlı

Kanka 0.9 Smart çok sıkıntılı alma sakın. Aldım mis gibi bindim sıkıntı olmadı sattım.
    Manuel Fiat 500 alınmaz delirdin mi alma sakın. Aldım ilana koydum 1.gün ilk gelen akşam karanlıkta zorla kaporo verdi aldı gitti.
    Smart bi kere aldın şansa sattın yine alınmaz delirme. Mis gibi bindim İlk bakmaya gelen aldı gitti.
    Evli barklı adam oldun şansını zorlama elinde kalıcak ne Smart I yine 2. Gün satıldı.
    Variant Türkiye de tutulmaz passat dediğin sefan olur sw alınmaz . Bi iş var belki satabilirim dediğim anda sen aldın.
    Bıkmadın smarttan 40 defa aldın akıllanmadın bir girsin makatına da rahatla. İlana koyup 3.saat sattım.
    Fiat 500 Cult alınmaz o para 500 e verilmez. Yalan değil satarken zorladı ilk defa 3 hafta ilanda durdu arabam ama ilk gün isteyene 1000 liradan sebep satmadım pişman oldum o da satılırdı ilk gün inat etmesem
    Passat Variant a bindin hevesini aldın ne gerek var Variant a acelen ne emekli albay mısın ? yine aldım biniyorum zevkle bakalım bundan sonra ne diyecekler

Hayat düşünmek için çok kısa , al bin tadını çıkart. Sabaha çıkacağımızın garantisi yok gönlüm ne istedi ise aldım bindim en kötü ne olabilir ki diyip. Ekonomik durumumu biliyorsun hani çöpe atacak 50 100 bin liraları olan bir adam değilim al savur saç demiyorum ama 40 yaşından sonra olan paranın aq afedersin. Al bin enerjin hevesin varken. Dinleme kimseyi
    İçinde Selanik Türküsü dinler miyiz peki

Alıntı S.Özcan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    w140 alıp her çevirmeye girmek daha mantıklı bence
    AC 600 plaka da ister misin ?

Alıntı AlwaysFast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Keyfi aldığım 123üm var. Bu vesileyle çoğu mercedes grubuna üyeyim. 210lar sevilen araçlar ama su bazlı boya sebebiyle çok da çürürler. Makyajlılarda vaziyet daha iyi diye biliyorum.
    Donanımı, mekaniği boyası düzgün araçlar genelde pek satılmıyor. İlana da az düşüyor. Böyle araç bulunsa dahi tek araç olarak ben cesaret edemezdim açıkçası. Vaktiniz bolsa usta da var çıkma da. Ama mezat kovalayacaksın, sanayide vakit geçireceksin vs. Yıldızlı sıfır parça bulursun 210a ama fiyatları üzer.
    Şu an eskidikçe fiyatlar artar oldu. Temiz 123 124ten 124 de 210dan pahalı
    Dediğim gibi sürekli araç ihtiyacım olmuyor. Böyle bir tip araç alırsam da ilk etapta ağır bir bakımdan geçirir. Sağdan sağdan devam ederim. Usta konusunda akrabalardan bir kaç mercedesçi arkadaştan yardım alıcaz başka türlü dediğiniz gibi zor. Parça konusunda psa grubunda da benzer örnekler var her parça olmasa da C2'nin bazı parçaları anlamsız pahalı.
    Alıntı cagalazade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağlam ve temiz bir w201 denk getirsen mesela? işletme maliyetin daha uygun olabilir hatta zor ama 2.3 mesela?
    2018 senesinde 83 model bir golf 1 aldım. Trabzondan yediğim en güzel kazıktır. O günden beri o yıllara ait arabalardan uzak durmaya çalışıyorum. Boşuna bi daha aksiyona girmeyelim
    Alıntı mrbars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İçinde yaşamak zorunda kalmasak, gayet komik ülke aslında.

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    C2'den kat kat daha mantıklı kanka.Kondisyon olarak f/p bişey alırsan bence çok çok üzmez.Zaten her gün binipte aracın tepesine binen adam değilsin.Ufak tefek illa ki harcayacaksın ki merso olduğu için fiyat daha kalın gelecek ama yinede alınıp keyfini almaya değer.Aklında kalacağına en fazla ufak zarar yazarsın binmiş olursun.Gerçekten belli bir süre sonra bidaha alayım bineyim diyeceğin durum gelmiyor.Burası TR her an her şey oluyor.
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mor w210 verdik almadın moruk

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Redfish16V Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    C2'den kat kat daha mantıklı kanka.Kondisyon olarak f/p bişey alırsan bence çok çok üzmez.Zaten her gün binipte aracın tepesine binen adam değilsin.Ufak tefek illa ki harcayacaksın ki merso olduğu için fiyat daha kalın gelecek ama yinede alınıp keyfini almaya değer.Aklında kalacağına en fazla ufak zarar yazarsın binmiş olursun.Gerçekten belli bir süre sonra bidaha alayım bineyim diyeceğin durum gelmiyor.Burası TR her an her şey oluyor.
    En son kısım herşeyi özetliyor aslında.

Alıntı mertypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mor w210 verdik almadın moruk
    Kuru çay takası kabul ediyor mu ?

Dean's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 1 yıldır w201 190e kullanıyorum bir kere sanayi yüzü görmedi. Temizini bulana kadar çok araba gezdim. Şimdi bende satıp w210 a geçme planları yapıyorum. Bence motor , donanımdan ziyade aracın temiz olup olmadığı önemli uzun vadede sorun çıkaracak parçaları illa ki olacaktır. Sorun çıkaran parçalar ile nasıl başa çıkabileceğiniz önemli. Bu zamanda alabilmek değil yürütebilmek zor. Şahsi fikrim temizi olduktan sonra alıp mis gibi sorunsuz sıkıntısız binilir.

berkaym - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    düzgün araba bulunursa alınır binilir bence. Her geçen gün zaten değeri artıyor, az biniliyorsa km, bakım, sanayi işide dert olmaz. parça parça yaptırılır hafta sonu tadı çıkarılır

MertSerhanÖ. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    29 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aklında kalcağına altında kalsın efulim.
    Sizin Maymun Olmanıza Darwin de Şaşkın.

Belly Detail

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dean's Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 1 yıldır w201 190e kullanıyorum bir kere sanayi yüzü görmedi. Temizini bulana kadar çok araba gezdim. Şimdi bende satıp w210 a geçme planları yapıyorum. Bence motor , donanımdan ziyade aracın temiz olup olmadığı önemli uzun vadede sorun çıkaracak parçaları illa ki olacaktır. Sorun çıkaran parçalar ile nasıl başa çıkabileceğiniz önemli. Bu zamanda alabilmek değil yürütebilmek zor. Şahsi fikrim temizi olduktan sonra alıp mis gibi sorunsuz sıkıntısız binilir.
    Şanzıman harici motordan yana çıkaracak sorunlar günümüz arabalarına göre belki bir miktar yukarıda kalıcak ama temiz alabildikten sonra onun da önünü mümkün oldukça kesmiş oluyoruz. 190 benimde sevdiğim arabalardan ama daha önce yazdığım gibi o kadar yaşı olan arabaya muhtemelen giremem bi süre

Alıntı berkaym Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    düzgün araba bulunursa alınır binilir bence. Her geçen gün zaten değeri artıyor, az biniliyorsa km, bakım, sanayi işide dert olmaz. parça parça yaptırılır hafta sonu tadı çıkarılır
    Eski fotoğraflara baktım bu posttan sonra. Cidden ayrı bir havası varmış. Dediğin gibi çok fazla km yapmıycam 7k bile belki zor. Ondan dolayı tek avantajımız o.
    Alıntı MertSerhanÖ. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aklında kalcağına altında kalsın efulim.
    Volkan konak sensin be adammmmmmm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=aykutsafakyaman;8729126]Şanzıman harici motordan yana çıkaracak sorunlar günümüz arabalarına göre belki bir miktar yukarıda kalıcak ama temiz alabildikten sonra onun da önünü mümkün oldukça kesmiş oluyoruz. 190 benimde sevdiğim arabalardan ama daha önce yazdığım gibi o kadar yaşı olan arabaya muhtemelen giremem bi süre

Normal 136lık alırsanız yürütme ve parça işleri daha kolay olur. Bütçe olarak ne kadar ayırdınız bilmiyorum ama mümkünse en orijinalini bulmaya bakın. Şanzıman genel olarak sağlam fakat bizim ülkemizde otomatik şanzıman bilinci yeni oluştuğu için çok el değiştirmiş 210 çok sağlıklı olur mu bilemem. Öncelikli tercihiniz bence komp değilse manuel olmalı. Çünkü otomatik şanzımanda işçilik maliyeti bile artık çok fazla. Sağı solu kurcalanmış w210 çok fazla bol şans. Model olarak 201 düşük geliyorsa 124 e yönelebilirsiniz. Sağlıklı 124 de keyifli ve masrafsız olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=Dean's;8729129]
    Alıntı aykutsafakyaman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şanzıman harici motordan yana çıkaracak sorunlar günümüz arabalarına göre belki bir miktar yukarıda kalıcak ama temiz alabildikten sonra onun da önünü mümkün oldukça kesmiş oluyoruz. 190 benimde sevdiğim arabalardan ama daha önce yazdığım gibi o kadar yaşı olan arabaya muhtemelen giremem bi süre

Normal 136lık alırsanız yürütme ve parça işleri daha kolay olur. Bütçe olarak ne kadar ayırdınız bilmiyorum ama mümkünse en orijinalini bulmaya bakın. Şanzıman genel olarak sağlam fakat bizim ülkemizde otomatik şanzıman bilinci yeni oluştuğu için çok el değiştirmiş 210 çok sağlıklı olur mu bilemem. Öncelikli tercihiniz bence komp değilse manuel olmalı. Çünkü otomatik şanzımanda işçilik maliyeti bile artık çok fazla. Sağı solu kurcalanmış w210 çok fazla bol şans. Model olarak 201 düşük geliyorsa 124 e yönelebilirsiniz. Sağlıklı 124 de keyifli ve masrafsız olur.
    İlk etapta 136'lık bakıyordum ama anlamsız bir şekilde kompr. ve 320'lerin fiyatlarından daha pahalı gözüküyor 136lıklar. Dediğiniz gibi mümkün olduğu kadar kurcalanmamış bir araba olmasına uğraşıyorum olursa zaten. 124 konusuna gelince temizi denk gelirse neden olmasın ama temiz 124, 210'dan daha pahalı gözüküyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    w124 fiyatlarının görünümü 210 seviyelerinde olsa da o fiyatlara satmayacağını sahipleri zaten biliyor. Geneli şişirme fiyatlar sosyal platformda ki gruplara bakınmanızı tavsiye ederim. Aynı aracın orada ki fiyatı ile sarı sitedeki fiyatı arasında 10-15 bin oynuyor. Temiz araçların bir kısmı ilana girmeden satılabiliyor.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu sözüne istinaden yarın alıyorum kafamdaki aracı
    alamadım mk

Burak K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka 0.9 Smart çok sıkıntılı alma sakın. Aldım mis gibi bindim sıkıntı olmadı sattım.
    Manuel Fiat 500 alınmaz delirdin mi alma sakın. Aldım ilana koydum 1.gün ilk gelen akşam karanlıkta zorla kaporo verdi aldı gitti.
    Smart bi kere aldın şansa sattın yine alınmaz delirme. Mis gibi bindim İlk bakmaya gelen aldı gitti.
    Evli barklı adam oldun şansını zorlama elinde kalıcak ne Smart I yine 2. Gün satıldı.
    Variant Türkiye de tutulmaz passat dediğin sefan olur sw alınmaz . Bi iş var belki satabilirim dediğim anda sen aldın.
    Bıkmadın smarttan 40 defa aldın akıllanmadın bir girsin makatına da rahatla. İlana koyup 3.saat sattım.
    Fiat 500 Cult alınmaz o para 500 e verilmez. Yalan değil satarken zorladı ilk defa 3 hafta ilanda durdu arabam ama ilk gün isteyene 1000 liradan sebep satmadım pişman oldum o da satılırdı ilk gün inat etmesem
    Passat Variant a bindin hevesini aldın ne gerek var Variant a acelen ne emekli albay mısın ? yine aldım biniyorum zevkle bakalım bundan sonra ne diyecekler

Al lan Aykut, ben de bu mesajı okuyunca gaza geldim bi tane daha Egea alacağım hem de bu sefer benzinli
    Alıntı ygtkrmdnz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya kabarırsa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    39 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dean's Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    w124 fiyatlarının görünümü 210 seviyelerinde olsa da o fiyatlara satmayacağını sahipleri zaten biliyor. Geneli şişirme fiyatlar sosyal platformda ki gruplara bakınmanızı tavsiye ederim. Aynı aracın orada ki fiyatı ile sarı sitedeki fiyatı arasında 10-15 bin oynuyor. Temiz araçların bir kısmı ilana girmeden satılabiliyor.
    Tamamdır oraya da giriş yapayım

Alıntı Burak K. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Al lan Aykut, ben de bu mesajı okuyunca gaza geldim bi tane daha Egea alacağım hem de bu sefer benzinli
    Eğer almazsan 1.5 porsiyon iskender kitlerim.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Al kardeşim al, bu ülkede birşeye niyetlendin mi alacaksın sonra ulaşmak çok daha zor oluyor.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

serkan_2120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    98 model 2.sahibi olduğumuz 250 bin kmde e200 var babamda uzun yıllardır biniyor ama gel görki bu kadar temiz düşük km olmasına rağmen bana sorarsan alınmaz parça fiyatları ütopik seviyelerde rutin bakımı bile pahalı hiç lpg yüzü görmemiş km de 1.5 tl yakıyor değermi bana kalırsa değmez babama sorarsan başka araca binmez olabildiğince yüksek model az yakan masrafı parçası ucuz araç bakın passat gibi mondeo gibi

yilmazcatalbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çok hesap yapıp önünü arkasını düşünen bir adam olarak tam şu yazdığın durumu yaşadım ve bir kaç şey söylemek isterim. Kesinlikle aklımıza gelmiyor ancak dert, hastalık, ölüm öyle bir zamanda çalıyor ki kapıyı insanın bir sevdikleri bir de içinde kalanlar geliyor akla... O yüzden (tabiki körü körüne olmadığı sürece) insanın hevesi varken imkanlar dahilinde yaşabileceğini kesinlikle yaşamalı, alabileceğini almalı, en fazla biraz maddi kayıp yaşatır, biraz tecrübe kazandırır.
    Techturkey dediğin 12, bilemedin 16. sayfada adamı bulur, 500.000 yerine 1m alır, konuya giren herkesi ihya ederdi...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler