User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: XC90 2.0 B5 nasıl bilirsiniz?

dulger007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question XC90 2.0 B5 nasıl bilirsiniz?

Merhaba

XC90 alma arifesindeyiz. 2.0 B5 modelinden. Yarı hybrit olarak geçiyor sanırım baya araştırdım ama detaylı bilgi bulamadım. Bu hybrit sistem diğer araçlarda olduğu gibi belli bi hıza kadar elektrik belli bi hızdan sonra yakıtlı olarak mı devam ediyor bu sistem kapanabiliyor mu sürekli aktif mi oluyor?

Genel olarak XC90 hakkında görüşleriniz önerileriniz düşünceleriniz nelerdir?

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dulger007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba

XC90 alma arifesindeyiz. 2.0 B5 modelinden. Yarı hybrit olarak geçiyor sanırım baya araştırdım ama detaylı bilgi bulamadım. Bu hybrit sistem diğer araçlarda olduğu gibi belli bi hıza kadar elektrik belli bi hızdan sonra yakıtlı olarak mı devam ediyor bu sistem kapanabiliyor mu sürekli aktif mi oluyor?

Genel olarak XC90 hakkında görüşleriniz önerileriniz düşünceleriniz nelerdir?
    xc60 B4 var bizde de bildiğim kadarıyla aynı mantıkta ikiside. mild hibrit olarak geçiyor. dizel motor hep devrede elektrikli yakıt tüketimi düşürme destek amaçlı.

120sabit giderken 5.5-6 gibi yakıyor mesela

dulger007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı punto_multijet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    xc60 B4 var bizde de bildiğim kadarıyla aynı mantıkta ikiside. mild hibrit olarak geçiyor. dizel motor hep devrede elektrikli yakıt tüketimi düşürme destek amaçlı.

120sabit giderken 5.5-6 gibi yakıyor mesela
    D5 ve B5 olarak iki farklı motor fiyatları aynı hemen hemen pek bi bilgiyede ulaşamadım bu yüzden b5 biraz korkuttu açıkçası bilmediğim araştırınca pek bi bilgi bulamadığım teknoloji. İlerde ne gibi sıkıntılar açabilir baş ağrıtırmı uzun ömürlülük açısından d5 mi tercih etmeli bilemedim. Birde elektrikli sistem devreye girip çıkınca geçiş anı hissediliyor mu acaba yada çalışma prensibi dahamı farklı.

tequila818 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aralarındaki fiyat farkına hakim değilim ancak XC60 ve XC90 ların T8 hibrit motorları güç ve yakıt tüketimi olarak çok avantajlı görünüyor. İncelemekte fayda var.
    1-2 seneye imkanım olursa XC60 T8 almayı deneyeceğim. Olumlu olumsuz görüş var ise dinlemek isterim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...95510307/detay
    E90 330i

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dulger007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D5 ve B5 olarak iki farklı motor fiyatları aynı hemen hemen pek bi bilgiyede ulaşamadım bu yüzden b5 biraz korkuttu açıkçası bilmediğim araştırınca pek bi bilgi bulamadığım teknoloji. İlerde ne gibi sıkıntılar açabilir baş ağrıtırmı uzun ömürlülük açısından d5 mi tercih etmeli bilemedim. Birde elektrikli sistem devreye girip çıkınca geçiş anı hissediliyor mu acaba yada çalışma prensibi dahamı farklı.
    D5 farklı ona girmiyorum hiç.

Önceki msjımda da yazdığım gibi B5 için konusuyorum 2 motor birlikte çalıştığından giriş çıkışlarda hiçbir his yok o konuda rahat olun.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hybrid gıbı degıl. Sadece kalkısta ıse yarayan,basıte bır sıstem
    Bende V90 CC var, B5 motor. Oncelerı hıssetmeye calısırdım ama klasık hybrıd gıbı degıl.
    Yakıtda 9 dan asagı dusmuyor. Ha sabırlı gıdılırse 6 vs mumkun.

onurgoyunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç mild-hybrid, ilk çalıştırma ve kalkışlarda destek veren 48v’lik batarya var

Mantığı:

Volvo 48V Micro-hybrid System - YouTube

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler