User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: Vw golf 7 vs E90 Bmw

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Vw golf 7 vs E90 Bmw

Selamlar öncelikle
    2012 vw golf 7 tdi dsg sahibiyim araç çok keyif vermediği için aracımı 2012 bmw e90 320 d184 ile takas düşünüyorum
    Sizce fikirler nedir çok üzer mi kronik vs takılmak gereken noktalar nelerdir
    Kendi aracım 110 binde alacağım araçlar genelde 210 250 km aralığında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    184lük yazılımlı 320d ile antalya ankara arası yolculuk yaptım gidiş geliş şeklinde , çok muazzamdı ses soluk gidiş açısından , tek beğenmediğim kısmı e90ların direksiyonu çok sert onun dışında dolu dolu araç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Değişim maliyeti yüksek zincir sorunu, narin direksiyon kutusu ve rektefiyesi sağlıklı yapılamayan bir motoru var.

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    184 luk LCI versiyonlarda direksiyon servetronic yanj yumusak sorun yasamazsiniz,184 luklerde zincir sorunuda yok

Zincir tabiki degismesi gerekir ses yaptiginda ama oyle ani kopmalar motor kitleme sorunu olmaz

Bende 2020 10k km deki poloyu verip 2012 3.20d ye gectim gunluk aracta
    Team PAŞAOĞLU

TLH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    184lüklerin yakıtı nasıl ortalama
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cem.B Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    184 luk LCI versiyonlarda direksiyon servetronic yanj yumusak sorun yasamazsiniz,184 luklerde zincir sorunuda yok

Zincir tabiki degismesi gerekir ses yaptiginda ama oyle ani kopmalar motor kitleme sorunu olmaz

Bende 2020 10k km deki poloyu verip 2012 3.20d ye gectim gunluk aracta
    Hayırlı olsun. Memnun musunuz peki?

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkisinide kullandım, sahip oldum, temiz düşük km bir 320d golf ten daha fazla mutlu eder. Ben antalyada 7 litrelerde geziyodum 2011 184 hp 320d ile.

Cem.B - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tabiki cok memnunum,uzun yol yapmak istiyor insan surekli
    Team PAŞAOĞLU

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler arkadaşlar yorumlar için

mcanx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    184 lük m sport sahibiydim geçen yıl 9-10 ay kadar ama bu sınıf araçlara göre köpek gibi gidiyor, biraz sert bir araba yakıtı da güzel ama köpek gibi gidiyor, bazı noktalarda malzeme kalitesi düşük gelebiliyor insana ama çok didikleyen biri değilsen memnun eder fazlasıyla, frenler klasik bmw bi süre sonra titreme yapabiliyor ısınınca he birde köpek gibi gidiyo demiş miydim?
    her işte usta olmaya çalışan, her işin çırağı kalır.

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de iki buçuk yıldır M sport 184 Lük 320d kullanıyorum.
    Golf ile falan kıyaslamak hiç doğru olmaz.
    Düzgün araç bulursanız mutlaka alın.

Şanzımandan dolayı yakıt tüketiminiz golf'e göre yaklaşık 1 litre kadar artacaktır sadece.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    320d nin hele hele 184'lüğün Golf veya bir C segmenti araç ile mukayesi bile söz konusu olmaz bence

Ancak TR şartlarında ve bu dövüz kurlarıyla bilmediğim 250.000+km aracı da şahsen almam.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de çok bakıyorum bu LCI E90lara ama düzgün bir şey 450-500 bin arası. 10-12 yaşında arabaya verilir mi çok dert açar mı başa bilmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende merak ediyorum 177 likler anlatıldığı kadar sıkıntılı mı yoksa bakımsızlıktan mı dökülüyor 177 lik de tercih edilir mi sizce

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onurkk06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende merak ediyorum 177 likler anlatıldığı kadar sıkıntılı mı yoksa bakımsızlıktan mı dökülüyor 177 lik de tercih edilir mi sizce
    Bence, 184lük daha iyisi olduğu için 177 beğenilmiyor. E60 ların çoğu 177 lik ve herkeste daha iyisi olmadığı için 2.0 dizel alıp kullanıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    90 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E90 gruplarında konuşulan standart konudur zincir konusu.
    177lik alınmaz zincir koparıyor 184lük iyidir vs vs hepsi kulaktan dolma bilgilerle bugüne kadar türemiş aslı astarı olmayan bilgiler.
    Zincir desen nalburdan pranga zinciri alıp gelecek kadar cahil insanların uydurduğu,
    aslında zincirin bir ömrünün olduğu,
    ses yapmasını beklemeden belli periyorlar halinde değişmesi gerektiği (her iki motor içinde geçerli),
    200.000km üzeri motorlarda yağ pompası ve ana yataklarla beraber değişim yapılmasının motor genel ömrü açısından gerekli olduğu,
    esnafın bu durumu fırsatçılık bilip değişim yapılmaz bunlarda yaaaaa diyip motor kucakta gelen müşterileri avuçlarını okşayarak beklediği,
    177lik motorların aslında 184lük motor kadar sağlam olduğu ama satın alma yaparken sözle zinciri değişmiş diyen satıcılardan araba alınmaması gerekitiği bir kasadır E90.
    Yaklaşık 3 senedir 2010 model e90 kullanıyorum 3 sene boyunca keyfi masraflar hariç bir sorun yaşamadım. Alırken 2012 model ama kaç defa el değiştirdiği belli olmayan bir araba yerine 2010 model ve ilk sahibine ulaşabildiğim ve toplamda 1 defa el değiştirmiş bir araba almayı tercih ettim. Sonradan içini lci kasanın ekranlı konsoluna çevirdim ve CIC sistemini entegre ettim.
    Genel olarak alırken bakılması gereken kriterlerden bahsedeyim;
    zf6hp19 şanzımanda tork konvertörü arabanın kullanımına bağlı olarak olarak sorun çıkarabiliyor şanzıman komple revizyon maliyeti yeni yağ ve filtre dahil yaklaşık 15-17k arası
    zincir değişimi yatak ve yağ pompası dahil 11k civarı
    yağ soğutucusunun oradan klasik yağ kaçırma problemi ama genel olarak yağ kaçağı olmayan bmw olmaz
    direksiyon pompası en diplerde ötme yapar (177lik motora özgüdür) ama çözümü çok basit
    egr iptalini önermesemde emme manifoldunda aşırı kurum birikimi yüzünden performans düşüklüğüne sebep olabiliyor.
    turbosu max 200.000km gider ve revizyon ister. Yağ kaçakları semptomudur, revizyon yapılırken hybrit turboya geçilebilir ama alt devirlerde cansızlık oluşabiliyor yazılımına göre.

özetle seceresi belli araba almayı yüksek model olanına tercih edin başınız ağrımasın.
    Konu Deniz. tarafından (10-03-2022 Saat 07:02 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Deniz. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E90 gruplarında konuşulan standart konudur zincir konusu.
    177lik alınmaz zincir koparıyor 184lük iyidir vs vs hepsi kulaktan dolma bilgilerle bugüne kadar türemiş aslı astarı olmayan bilgiler.
    Zincir desen nalburdan pranga zinciri alıp gelecek kadar cahil insanların uydurduğu,
    aslında zincirin bir ömrünün olduğu,
    ses yapmasını beklemeden belli periyorlar halinde değişmesi gerektiği (her iki motor içinde geçerli),
    200.000km üzeri motorlarda yağ pompası ve ana yataklarla beraber değişim yapılmasının motor genel ömrü açısından gerekli olduğu,
    esnafın bu durumu fırsatçılık bilip değişim yapılmaz bunlarda yaaaaa diyip motor kucakta gelen müşterileri avuçlarını okşayarak beklediği,
    177lik motorların aslında 184lük motor kadar sağlam olduğu ama satın alma yaparken sözle zinciri değişmiş diyen satıcılardan araba alınmaması gerekitiği bir kasadır E90.
    Yaklaşık 3 senedir 2010 model e90 kullanıyorum 3 sene boyunca keyfi masraflar hariç bir sorun yaşamadım. Alırken 2012 model ama kaç defa el değiştirdiği belli olmayan bir araba yerine 2010 model ve ilk sahibine ulaşabildiğim ve toplamda 1 defa el değiştirmiş bir araba almayı tercih ettim. Sonradan içini lci kasanın ekranlı konsoluna çevirdim ve CIC sistemini entegre ettim.
    Genel olarak alırken bakılması gereken kriterlerden bahsedeyim;
    zdf6hp19 şanzımanda tork konvertörü arabanın kullanımına bağlı olarak olarak sorun çıkarabiliyor şanzıman komple revizyon maliyeti yeni yağ ve filtre dahil yaklaşık 15-17k arası
    zincir değişimi yatak ve yağ pompası dahil 11k civarı
    yağ soğutucusunun oradan klasik yağ kaçırma problemi ama genel olarak yağ kaçağı olmayan bmw olmaz
    direksiyon pompası en diplerde ötme yapar (177lik motora özgüdür) ama çözümü çok basit
    egr iptalini önermesemde emme manifoldunda aşırı kurum birikimi yüzünden performans düşüklüğüne sebep olabiliyor.
    turbosu max 200.000km gider ve revizyon ister. Yağ kaçakları semptomudur, revizyon yapılırken hybrit turboya geçilebilir ama alt devirlerde cansızlık oluşabiliyor yazılımına göre.

özetle seceresi belli araba almayı yüksek model olanına tercih edin başınız ağrımasın.
    Güzel bilgiler. Üşemeden yazmışsınız. Teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler