User Tag List

19 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Hatchback Sonrası Sedan

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hatchback Sonrası Sedan

Selamlar
    Bildiğiniz üzere hali hazırda Golf MK6 1.4 TSİ 122 hp Manuel kullanıcısıyım. Böyle enflasyonist bir ortamda yaşamanın nispeten mantıklı bir sonucu olarak uzun vadede borçlanarak mal sahibi olmak düşüncesiyle aracımı değiştirme sürecine girdim. Bu sebepten dolayı yeni bir araç arayışına girdim. Bütçem (max.) 420.000 TL.

Aradığım özellikler;
    Sedan
    Dizel
    Otomatik
    Geniş bagaj
    Nispeten donanım (bi-xenon, cc vs.)

Bu kriterler ve bütçemi göz önünde bulundurduğumda karşıma şu araçlar çıkıyor;

Skoda Octavia 1.6 TDI Style CR
    Renault Megane 1.5 dci Icon
    Opel Insignia 1.6 CDTI

Bu üçü arasından hangisi daha mantıklı olur? Ya da sizlerin "Hayır freecaptiv3, şu araç daha iyi olur." dediğiniz bir model var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Saygılarımla

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    içlerinden bagaj ve iç mekan olarak en darı megane
    insignia sadece birkaç defa kiraladım günlük ankara seyahatlerimde , bir yorum yapabilecek kadar zaman geçirmedim ama iç mekan fonksiyonelliği ve cepler , boşluklar , genel yaşam alanı gibi kriterlerde megane'dan daha iyidir
    amaaaaa , octavia varken diğerlerine bakmam , şahsen 3 adet eskittim şirket aracı olarak
    eskittim derken kiralama süresi doldu , yerine yenisi geldi vs vs

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle seçenekler şirketlerin de çok sevdiği araçlar olduğu için alacağınız aracın evveliyatını kesinlikle kontrol ettirin.

Bu listedeki seçeneklerden octavia derim, ama herkese sempatik gelen marka farklıdır tabi; ben bu bantta sürüş zevkinden ötürü yine olsa yine focus 3.5 alırım.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Octavia derim ben de.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    b kasa olduğunu varsayarak insignia derim. en nihayetinde d segmenti, tek sıkıntısı turbo borusu 70-80k da bir patlıyor. eli anahtar tutan kişi için yolda bırakmaz hazırlıklı olunursa.

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Bu seçenekler arasından Octavia kesinlikle.

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

XoR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    252 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı XoR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hatta Combi Octavia

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...83712037/detay

Bizden bir yıldız kaydı, yine gökler aldı... Hepimizin başı sağolsun. Huzur içinde yat Alperim |RA|

cosekar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bir yorum bırakayım.

Günlük olarak 1 senedir A2 kasa, 2016 model Insignia Elite donanım seviyesinde araç kullanıyorum. Yaklaşık 25 Bin km, şehir için yakıt tüketimi 7.5 lt (Florya/Maslak), ve az yaksın diye kasmam, donanımı çok tatmikar, AFL Bixenon, Bose, Sunroof, Elek Haf Koltuk, Hayalet, Apple Car Play, Geri Görüş vs.

Şu anda 79 bin km de, bu aracı tercih etmemin sebebi, D segment bu paraya, bu donanımda alacak başka bir araç bulamadım.

Eksileri,

Kronik Turbo hortumu (çok basit bir şekilde değiştirilebiliyor)
    Eski nesil AT6 şanzıman
    Sert Süspansiyonları
    Zincir bakımı şart (100-110 bin km arasında değişiyor)
    2009 da çıkan kasanın FL versiyonu oldugundan dolayı, iç mekanda bazı bölümler cidden eski geliyor.

Ben o paraya başka D segment araç bulabileceğinizi zannetmiyorum.
    Coskun ARIKAN

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Megane kesinlikle tavsiye etmiyorum..
    2000 senesinde de megane'ım vardı. 2016'da da sıfırını kullandım 3 sene, 2019'da da sıfırını kullandım 2 sene.
    Yok, yazık o arabaya verilen paraya. Bu kıyaslamadaki en son sıradaki araç bence.

Sonrasına Insignia'ı koyarım, en tepeye de Octavia'ı.

Bana kalsa hiçbiri ama. her ne kadar üretimi bitecek olsa da passat veya a4 tercih ederim muhtemelen.

Resul911 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle octavia diyorum
    BA 830 Civic Eg
    RS 297 Megan Coupe F7R
    NH 473 Vw Golf 5 Midline
    AR 544 Vw Golf 7 R-Line

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Octavia kendini kanıtlamış bir alt yapısı var modifiye yapmak istesen parçası bol. benzinlisi olsun dizeli olsun üzmez. Reşat altını gibi araba.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

FreeCaptiv3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    içlerinden bagaj ve iç mekan olarak en darı megane
    insignia sadece birkaç defa kiraladım günlük ankara seyahatlerimde , bir yorum yapabilecek kadar zaman geçirmedim ama iç mekan fonksiyonelliği ve cepler , boşluklar , genel yaşam alanı gibi kriterlerde megane'dan daha iyidir
    amaaaaa , octavia varken diğerlerine bakmam , şahsen 3 adet eskittim şirket aracı olarak
    eskittim derken kiralama süresi doldu , yerine yenisi geldi vs vs
    Cevap için çok teşekkür ederim. Megane için benzer yorumları duymuştum. Sanırım listeden Megane'ı eledim.

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle seçenekler şirketlerin de çok sevdiği araçlar olduğu için alacağınız aracın evveliyatını kesinlikle kontrol ettirin.

Bu listedeki seçeneklerden octavia derim, ama herkese sempatik gelen marka farklıdır tabi; ben bu bantta sürüş zevkinden ötürü yine olsa yine focus 3.5 alırım.
    Alıntı Dragger Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Octavia derim ben de.
    Octavia+ yorumları geliyor. Aklım Octavia'ya kayıyor gibi. Bir arkadaşımda var Elegance paket 1.6 TDI DSG. Uzun yol yakıt tüketimi olarak 4.0 litrelerden bahsetti. Cidden tüketim bu seviyede mi?

Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    b kasa olduğunu varsayarak insignia derim. en nihayetinde d segmenti, tek sıkıntısı turbo borusu 70-80k da bir patlıyor. eli anahtar tutan kişi için yolda bırakmaz hazırlıklı olunursa.
    Cevap için teşekkür ederim, kime sorsam Insignia'dan uzak dur diyor. Acaba böyle söylemlerin sebebi bu kronik sorunlar mı?

Cevap için teşekkür ederim, gönlümden SW geçmiyor değil ama iç işleri bakanı bu tür arabalardan nefret ediyor

Alıntı cosekar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bir yorum bırakayım.

Günlük olarak 1 senedir A2 kasa, 2016 model Insignia Elite donanım seviyesinde araç kullanıyorum. Yaklaşık 25 Bin km, şehir için yakıt tüketimi 7.5 lt (Florya/Maslak), ve az yaksın diye kasmam, donanımı çok tatmikar, AFL Bixenon, Bose, Sunroof, Elek Haf Koltuk, Hayalet, Apple Car Play, Geri Görüş vs.

Şu anda 79 bin km de, bu aracı tercih etmemin sebebi, D segment bu paraya, bu donanımda alacak başka bir araç bulamadım.

Eksileri,

Kronik Turbo hortumu (çok basit bir şekilde değiştirilebiliyor)
    Eski nesil AT6 şanzıman
    Sert Süspansiyonları
    Zincir bakımı şart (100-110 bin km arasında değişiyor)
    2009 da çıkan kasanın FL versiyonu oldugundan dolayı, iç mekanda bazı bölümler cidden eski geliyor.

Ben o paraya başka D segment araç bulabileceğinizi zannetmiyorum.
    Insignia gerek dış gerekse donanım olarak cazip geliyor ama hem internetten okuduklarım hem de arkadaşlarımın söylemleri nedense bu arabadan uzak durmam gerektiği yönünde oluyor. Kafam çok karışık
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Megane kesinlikle tavsiye etmiyorum..
    2000 senesinde de megane'ım vardı. 2016'da da sıfırını kullandım 3 sene, 2019'da da sıfırını kullandım 2 sene.
    Yok, yazık o arabaya verilen paraya. Bu kıyaslamadaki en son sıradaki araç bence.

Sonrasına Insignia'ı koyarım, en tepeye de Octavia'ı.

Bana kalsa hiçbiri ama. her ne kadar üretimi bitecek olsa da passat veya a4 tercih ederim muhtemelen.
    Bu fiyatlara a4 bulunabilir mi? Siz olsanız tercihiniz ne olurdu? Farklı bir kasa mı?

Alıntı Resul911 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle octavia diyorum
    Cevap için teşekkür ederim.

Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Octavia kendini kanıtlamış bir alt yapısı var modifiye yapmak istesen parçası bol. benzinlisi olsun dizeli olsun üzmez. Reşat altını gibi araba.
    Peki bu fiyatlara benzinlisi mi yoksa dizeli mi tercih edilmeli? DSG konusunda çeşitli yorumlar var. Anlaşılan tamamen şans işi. Ne gibi şeylere dikkat etmeliyim alırken? Teşekkür ederim.

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FreeCaptiv3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevap için çok teşekkür ederim. Megane için benzer yorumları duymuştum. Sanırım listeden Megane'ı eledim.

Octavia+ yorumları geliyor. Aklım Octavia'ya kayıyor gibi. Bir arkadaşımda var Elegance paket 1.6 TDI DSG. Uzun yol yakıt tüketimi olarak 4.0 litrelerden bahsetti. Cidden tüketim bu seviyede mi?

Cevap için teşekkür ederim, kime sorsam Insignia'dan uzak dur diyor. Acaba böyle söylemlerin sebebi bu kronik sorunlar mı?

Cevap için teşekkür ederim, gönlümden SW geçmiyor değil ama iç işleri bakanı bu tür arabalardan nefret ediyor

Insignia gerek dış gerekse donanım olarak cazip geliyor ama hem internetten okuduklarım hem de arkadaşlarımın söylemleri nedense bu arabadan uzak durmam gerektiği yönünde oluyor. Kafam çok karışık

Bu fiyatlara a4 bulunabilir mi? Siz olsanız tercihiniz ne olurdu? Farklı bir kasa mı?

Cevap için teşekkür ederim.

Peki bu fiyatlara benzinlisi mi yoksa dizeli mi tercih edilmeli? DSG konusunda çeşitli yorumlar var. Anlaşılan tamamen şans işi. Ne gibi şeylere dikkat etmeliyim alırken? Teşekkür ederim.
    şimdi zaten benzin ve dizel fiyatları yaklaştı birbirine. Ben olsam tsi alırım. ikisininde bakımlarını ve arızalarını yetkili serviste çalışırken yüzlerce kez gerek onarım gerek garanti gerek iyi niyet ayağında bulunmuş biri olarak söyleyebilirim ki tsi çok daha dertsiz bir makine. DSG artık çözüldü hazmedildi gerek yetkili servis gerek sanayi sitelerinde kavrama değişimleri eğer bitmemiş ise yerini bul değişimi mekatronik değişimleri yerine onarımlara bıraktı. aldığınız aracın mutlaka servis geçmişini kontrol ettirin. Değişmişse zaten kavrama ya da mekatronik tekrar arıza verme oranı düşük oluyor.
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı FreeCaptiv3 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

aslında bu turbo borusu problemi insignia özelinde değil opeldeki tüm 1.6cdtilarda mevcut, zincir ile alakalı bir ses yapma durumu var, çok can sıkıcı bir sorun değil gerekli olması durumunda değişimi de üzmez zaten.
    bu iki konu dışında uzak dur denecek bir problemi yok aksine bence tam otomatik şanzımandan ötürü tercih sebebi, iç hacim ve kullanışlılık olarak çok başarılı. Ben Opel Türkiye' nin tutumundan ötürü markadan soğudum yoksa b kasa insignia bence günümüz şartlarında oldukça iyi bir model.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amaç model yükseltmek biliyorum, ama M sport ve 20d olunca önermesem olmazdı

VavaCars

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    1881 - 193

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Octavia ve Insignia çok güzel seçenekler.Artı olarak 2015-17 508 önerebilirim ben de.Parasının üstünde bir model Insignia gibi.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Octavia der susarım
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mk7 golf sahibi olarak kullandığım için Octavia' yı tavsiye ederim.
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler