User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
76 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Suv kararsızlığı, başa bela arama :)

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    görüceksin merak etme

3 yılda nasıl böyle olduysa 3 yılda hızlı geride döner.
    konu gene siyasate gelicek , bulandırmıyalım

sen genede bu zamanlarda 2-3 kere düşün.

dodge nitroda bak
    2001 krizi dönemindeki ev & araç fiyatlarıyla örneğin 2005'teki ev & araç fiyatları arasında kıyaslama var mı elinde?

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2001 krizi dönemindeki ev & araç fiyatlarıyla örneğin 2005'teki ev & araç fiyatları arasında kıyaslama var mı elinde?
    şöyle birşey buldum ;

médiocrité partout

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vallahi ben tam tersini düşünüyorum yada polyanacıyım bilmiyorum.

bu gözler " boş " maliye bakanlığı koltuğu varken dövizin aşşa yönlü hareketini gördü

bunlar gidince ben hızlı bir iyileşme bekliyorum...
    dövizde , haliyle sıfır arabade , haliyle ikinci elde...

o yüzden bugün 200K ya polo alıpta 1 yıl sonra 150 düşüşünü görmek istemedim için bekliyorum
    Konudan bağımsız olacak ama, umutlandırdığınız için soruyorum sadece... Bunların gideceğine nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Benim gram ümidim yok bu durumda bile.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı .::EmrE::. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konudan bağımsız olacak ama, umutlandırdığınız için soruyorum sadece... Bunların gideceğine nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Benim gram ümidim yok bu durumda bile.
    bu ülkede sadece boş tencere hükümet devirir.
    çünkü toplum değil bizler bir insan yığınıyız.

açlık-yoksulluk şuan maximumumda, kısaca gidicekler
    médiocrité partout

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Dodge Nitro bakabilirsiniz bence.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şöyle birşey buldum
    Abi inş. sen haklı çıkarsın da, attığın görsellere göre bile x2 olmuş fiyatlar,

fiyatlar ucuzlamaz da, gelirler artar bu sebeple erişim kolaylaşır belki
    123d

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    görüceksin merak etme

3 yılda nasıl böyle olduysa 3 yılda hızlı geride döner.
    konu gene siyasate gelicek , bulandırmıyalım

sen genede bu zamanlarda 2-3 kere düşün.

dodge nitroda bak
    şöyle birşey buldum ;

E krizden 4,5 sene sonra fiyatlar 2 katına çıkmış görünüyor? ki o dönem AKP'nin gelişi, sağlam bankacılık politikaları ve global parasal genişleme falan derken ekonomi toparlanmaya başlamıştı.

Düşmesini beklemek hayalcilik değil mi yazdığın şeyin aksine?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E krizden 4,5 sene sonra fiyatlar 2 katına çıkmış görünüyor? ki o dönem AKP'nin gelişi, sağlam bankacılık politikaları ve global parasal genişleme falan derken ekonomi toparlanmaya başlamıştı.

Düşmesini beklemek hayalcilik değil mi yazdığın şeyin aksine?
    2001 krizi gerçekten bir bir ekonomik bir krizdi.
    bu krizde dolar sadece x2 yaptı.likitide krizinde gecelik faiz %4000e fırladı.

bugün ise dolarda x4 üstündeyiz.tamam pandemide basılan dağıtılan basılan paralardan her yerde enflasyon oluştu, ama bu bügün dünya ortalaması olarak %10'larda
    bizde neden %170 ?

çünkü bizdeki olay sadece ekonomik kriz değil..
    bizde beğenilmeyen bir yönetim şekli ve bir güvensizlik var.
    bizde güçler ayrılığı yok hak hukuk yok "çöktümçülük" var,
    bizde liyakat yok , amcamın oğlu dayımın cocugu var.

Bunlar gidip bu olaylar rayına oturunca burdada herşey yerine oturacak.
    yeterki olaysız gitsinler.

size ufacık bir örnek vereyim ;
    borsada bizzat tanıdığım bir balina var, adamın elinde ortamala bugün sanıyorum 25milyon $ kadar var.
    yatırım yapıp çevirdiği miktar bu.

bu adam başkanlık sistemi çıktığından beri parayı ülkede değil dışarda tutuyor.
    sebebi ise "bir gece bir kanunla ya parama çökerlerse"

durum bu olursa burda para durmaz , yatırım olmaz ,iş yürümez.

kısaca herşey güzel olacak , enseyi karartmayın yeterki gitsinler..
    médiocrité partout

snan1910 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepsi dert olacak gibi duruyor ama bende Freemont öneririm. Tamamen fiyat performans aracı,

Örneğin
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...29459584/detay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2001 2005 arası 4.7 cheroke yada Aynı model yıllarındaki Pathfinder lara bakardım, bir path kullanıcısı olarak. Bahsedilen araçların hepsini biliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2009 yılında eşimde bende orta sınıf yönetici olarak çalışıyorduk ve kazandığımız para ile fuarda A3 1.6TDI Sportback almaktan son anda vazgeçtik. Sadece o zaman kullandığımız 2005 Fiestayı verip bir miktar kredi çekip sıkışmadan ödeyebilecektik. Şu anda eşimde bende üst düzey yöneticiyiz öyle bir dünya yok maalesef. Yanına yaklaşamıyoruz fiyatların. Benim bakabildiğim araba anca 2006 S60 2.4T5
    IN BOOST WE TRUST

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2001 2005 arası 4.7 cheroke yada Aynı model yıllarındaki Pathfinder lara bakardım, bir path kullanıcısı olarak. Bahsedilen araçların hepsini biliyorum.
    2,5tdi pathfinder da tavsiye ederim , 7 koltuk , uzun şase vs vs

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet, yaklaşık 1 aylık araba arastırma sürecinde aşırı bunaldım. Picantoyu da sattıktan sonra bir şekilde araba almam gerekiyordu.

Nasihatleri dinlemek lazım, "eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağar" demiş eskiler.

Baktığım kaç tane suv varsa hepsinde ya masraf vardı, ya içime sinmedi. Bazıları arabaları leş olduğu halde burnundan kıl aldırmadı.
    Resmen kazık kadar göçüğü " neden bunu telefonda söylemediniz" diyince "tahmin etmen lazım, sonuçta eski araba" diyip geçiştirmeye çalışanlar mı istersiniz, 1 hafta önce aldığı arabayı "ilk plakası" diye yutturmaya calısanlar mı dersiniz...

Gerçekten sabrımın sınırına çok defa gidip geldim, eski püsü her tarafı dökülen arabalara istenilen paraları gördükçe " hakikaten yazık günah" diyerek bütçeyi epey bir arttırdım. ( varı yoğu bastık anlayacağınız )
    Hatta kendime defalarca "bu kadar paraya değer mi?" diye sordum. Ne yazık ki ülkede araba artık bir yatırım amacı olarak değerlendirildiği için "ne var ne yok verelim alalım" demeye başladık

Asıl iğrenç serüven orada başladı, hangi bayiye gittiysem sıfır araba yok. Bir kaç markanın showroomuna gittim, test arabasına bile pazarlık atanlar, satar mısınız diye diretenleri gördükçe bize burda da kısmet yok diye düşünmeye başladım. Peugeot ve VW hayal kırıklığı oldu, inceleyecek araç yoktu. Taigo beğenmiştik, bir umut alırız dedik, nafile.. 3-4 günlük araştırma sonunda sadece 2 tane temmuz teslim araç bulabildim, biri Opel crossland orta paket, diğeri de C3 aircross shine paketti. ( "neden bu araçlar ısrarla" diye sorarsanız, "hanımcılık her zaman kazanır "diye cevap verebilirim. Yoksa çoktan polo gti-cupra yolunu tutmuştuk )

Neyse c3 olsun madem derken aracın temmuz 15ten sonra teslim olabileceği ancak fiyatın değişebileceği( tabii ki zam gelecek, Allah'ın emri) ve bunu da ödememiz gerektiği söylenince iyice sinirlendim. Yakın zamanda ilana düşen 2020 model 3008i açıp tekrar baktım, " hiç değilse üst sınıf araba" vs diyerek kaporasını verdik. Active prime model ama hayalet ekran, cam tavan vs değişik özellikler var. Ne boş, ne tam dolu diyebilirim. Ben açıkcası gidişine tav oldum, hanım da hafif yüksek araba sevdasına tutulduğu için onun da gönlünü almış olduk. Araç fotodaki ile birebir aynı. İnşallah bir sıkıntı olmazsa yarın satın alacağım, cevap veren, yardım eden herkese teşekkürler.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet, yaklaşık 1 aylık araba arastırma sürecinde aşırı bunaldım. Picantoyu da sattıktan sonra bir şekilde araba almam gerekiyordu.

Nasihatleri dinlemek lazım, "eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağar" demiş eskiler.

Baktığım kaç tane suv varsa hepsinde ya masraf vardı, ya içime sinmedi. Bazıları arabaları leş olduğu halde burnundan kıl aldırmadı.
    Resmen kazık kadar göçüğü " neden bunu telefonda söylemediniz" diyince "tahmin etmen lazım, sonuçta eski araba" diyip geçiştirmeye çalışanlar mı istersiniz, 1 hafta önce aldığı arabayı "ilk plakası" diye yutturmaya calısanlar mı dersiniz...

Gerçekten sabrımın sınırına çok defa gidip geldim, eski püsü her tarafı dökülen arabalara istenilen paraları gördükçe " hakikaten yazık günah" diyerek bütçeyi epey bir arttırdım. ( varı yoğu bastık anlayacağınız )
    Hatta kendime defalarca "bu kadar paraya değer mi?" diye sordum. Ne yazık ki ülkede araba artık bir yatırım amacı olarak değerlendirildiği için "ne var ne yok verelim alalım" demeye başladık

Asıl iğrenç serüven orada başladı, hangi bayiye gittiysem sıfır araba yok. Bir kaç markanın showroomuna gittim, test arabasına bile pazarlık atanlar, satar mısınız diye diretenleri gördükçe bize burda da kısmet yok diye düşünmeye başladım. Peugeot ve VW hayal kırıklığı oldu, inceleyecek araç yoktu. Taigo beğenmiştik, bir umut alırız dedik, nafile.. 3-4 günlük araştırma sonunda sadece 2 tane temmuz teslim araç bulabildim, biri Opel crossland orta paket, diğeri de C3 aircross shine paketti. ( "neden bu araçlar ısrarla" diye sorarsanız, "hanımcılık her zaman kazanır "diye cevap verebilirim. Yoksa çoktan polo gti-cupra yolunu tutmuştuk )

Neyse c3 olsun madem derken aracın temmuz 15ten sonra teslim olabileceği ancak fiyatın değişebileceği( tabii ki zam gelecek, Allah'ın emri) ve bunu da ödememiz gerektiği söylenince iyice sinirlendim. Yakın zamanda ilana düşen 2020 model 3008i açıp tekrar baktım, " hiç değilse üst sınıf araba" vs diyerek kaporasını verdik. Active prime model ama hayalet ekran, cam tavan vs değişik özellikler var. Ne boş, ne tam dolu diyebilirim. Ben açıkcası gidişine tav oldum, hanım da hafif yüksek araba sevdasına tutulduğu için onun da gönlünü almış olduk. Araç fotodaki ile birebir aynı. İnşallah bir sıkıntı olmazsa yarın satın alacağım, cevap veren, yardım eden herkese teşekkürler.
    İmkan Allure Elegance yada Allure donanıma el vermiyorsa Active Prime'da mutlu eder sizi. Ben şahsen 3.5 yıldır keyifle kullanıyorum. Hayırlı olsun.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, Allah utandırmasın. Güzel araçlar
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim, araci satın aldım. Biraz tanıyayim, yakın zamanda konusunu açacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim, araci satın aldım. Biraz tanıyayim, yakın zamanda konusunu açacağım.
    Güle güle, kazasız belasız inşallah
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İmkan Allure Elegance yada Allure donanıma el vermiyorsa Active Prime'da mutlu eder sizi. Ben şahsen 3.5 yıldır keyifle kullanıyorum. Hayırlı olsun.
    Teşekkür ederim. İlk izlenimim aracın gerçekten keyifli olduğu. 100 km falan kullandım, hoşuma gitti. Motor şanzuman uyumu şahane. 508lerdeki 225lik thp ile aynı motor galiba, belki ileride yazılım yaparız

Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güle güle, kazasız belasız inşallah
    Teşekkür ederim abi

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim. İlk izlenimim aracın gerçekten keyifli olduğu. 100 km falan kullandım, hoşuma gitti. Motor şanzuman uyumu şahane. 508lerdeki 225lik thp ile aynı motor galiba, belki ileride yazılım yaparız
    He sen benzinli aldın. 180'lik motor sendeki 2020 olduğu için. Benimki gariban 1.6 hdi 120hp. Evet o motor çok güzel bu kasada. Yazılım kesin yaptır.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler