User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
76 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Suv kararsızlığı, başa bela arama :)

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Suv kararsızlığı, başa bela arama :)

Selamlar, yakın zamanda 208 aracımı sattıktan sonra diğer araç Kia Picanto ile devam ettik ancak arac çok ufak, hem de keyifsi. Sürekli trafikte sıkıştırılmaktan da bunaldım artık, trafikte diken üstünde gidiyoruz daima.

Bir süredir SUV araçlara bakıyorum. ( hanımcılık wins )

Bütçemiz max 300-320 arası. Aracın tek şartı kesinlikle otomatik olması, haftada max 100 km bineceğiz. Yakıt konusunda şuan her araba şuan çok yaktığı için pek dert değil, vergi de aynı şekilde. Alacağımız araba bir nevi evlatlık olacak.

Bu fiyatlara bolca ML320 , Cherokee 3.7- 2.8d, Bmw X5 3.0 - 4.4 ( ) Captiva, Antara , Sportage, Sorento ve Tucson mevcut. Honda CRV ve Toyota RAV4 hiç düşünmedim nedense, sanırım başa bela arıyorum

Kmler normal olarak hep 150 bin üstü. Bu araçlarla ilgili yorum yapabilecek var mıdır? Bir kaç ilan paylaşayım, örnek olsun

sahibinden.com Hata Sayfası

Sanırım dpf ve egr arızası veriyor, biraz hantal dendi. Konfor hiç bir bilgim yok, ancak kullananlardan tavsiye alabilirim.

Sanırım 112lik ve 140lık versiyonlar var, 112lik olanların veriler çok kötü, muhtemelen picantodan bile daha yavaş.

Gönlümde yatan aslan, nispeten sorunsuz ve arazide başarılı deniyor. Tek dezavantaj sanıyorum lpg tankının bagajı yok etmesi

Tam bir tank ama airmatic arızası oluyor sanıyorum, bozulursa cidden yüksek meblalar söyleniyor. Öte yandan lpgnin stepnede olabilmesi çok büyük avantaj gibi, geri klasik Mercedes zaten.

Muhtemelen alır sanayiden çıkamayız ancak v8 de ayrı bir olay tabii ki Araba yaşına göre diri duruyor.

Tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunların içinde en mantıklısı ML 320 gibi duruyor. Bu attığın gibi makyajlı yani şeffaf far camlı versiyonlar güncel de duruyor hem yüzü eski değil.

Verdiğin paraya göre karşılığını hem çok çeşitli şekilde alabileceğin hem de sunduklarına göre en az baş ağrıtma potansiyeli olan o.

Sağı solu kurcalanmamış düzgün bakılmış, mümkünse uzun yıllardır sahibi olan aynı yere bakıma gitmiş bir tane bulursan sorunsuz bir vasıta olur

Ama sen yine de listedeki her araba için kenarda min 20 bin lira, tercihen 50 bin lira ayır olası şanzıman vb. sorunlar için, eski arabalar sonuçta

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaptiva için yazayım 10+ LT ler çok rahat yakar. Tatısz tuzsuz bir araba. Ben hiç sevmedim desem yeri. Ama büyük heybetli olsun deri koltuk olsun roof olsun vs dersen ki o sınıfta hemen hepsinde var bunlar. Attığın diğer ilanlara göre işletim maliyeti daha uygun olacaktır muhtemelen.

sportage da kullandık kısa bir süre, tavsiye etmiyorum onun yerine 2.2 santa-fe al daha iyi.

cherokee hakkında fikrim yok, ama bana 5 km mesafede, niyetine girersen mesaj at gider bakarım önden.

Son olarak o kadar para bağlayıp ayda 100 km bineceksem marka imajı vs yüzüneden doğrudan x5 alır geçerdim.
    @KoramiraL bak bi yardımcı ol adama.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Direk Volvo XC90 lara bak derim. Aralarında en sorunsuzudur. BMW de yatak sorunu var. ML lerde elektronik ve airmatic başa bela.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunların içinde en mantıklısı ML 320 gibi duruyor. Bu attığın gibi makyajlı yani şeffaf far camlı versiyonlar güncel de duruyor hem yüzü eski değil.

Verdiğin paraya göre karşılığını hem çok çeşitli şekilde alabileceğin hem de sunduklarına göre en az baş ağrıtma potansiyeli olan o.

Sağı solu kurcalanmamış düzgün bakılmış, mümkünse uzun yıllardır sahibi olan aynı yere bakıma gitmiş bir tane bulursan sorunsuz bir vasıta olur

Ama sen yine de listedeki her araba için kenarda min 20 bin lira, tercihen 50 bin lira ayır olası şanzıman vb. sorunlar için, eski arabalar sonuçta
    Aynen, kenarda para duracak. Tüm parayı bunlara bağlarsak muhtemelen aç gezeriz

Alıntı KÖROĞLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaptiva için yazayım 10+ LT ler çok rahat yakar. Tatısz tuzsuz bir araba. Ben hiç sevmedim desem yeri. Ama büyük heybetli olsun deri koltuk olsun roof olsun vs dersen ki o sınıfta hemen hepsinde var bunlar. Attığın diğer ilanlara göre işletim maliyeti daha uygun olacaktır muhtemelen.

sportage da kullandık kısa bir süre, tavsiye etmiyorum onun yerine 2.2 santa-fe al daha iyi.

cherokee hakkında fikrim yok, ama bana 5 km mesafede, niyetine girersen mesaj at gider bakarım önden.

Son olarak o kadar para bağlayıp ayda 100 km bineceksem marka imajı vs yüzüneden doğrudan x5 alır geçerdim.
    @KoramiraL bak bi yardımcı ol adama.
    Captiva ve Sportage eledik o zaman abi. Mercedes, Jeep, BMW şuan radarda.

Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direk Volvo XC90 lara bak derim. Aralarında en sorunsuzudur. BMW de yatak sorunu var. ML lerde elektronik ve airmatic başa bela.
    Onlara hiç bakmamıştım, inceleyeyim abi, saolasın. Hangi motor en sorunsuz peki, 2.9 T6 mı?

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskileri geçin abi , onların ekmeği yendi bitti , turşuları kaldı onlarlarda uğraşılmaz.

kesinlikle tek tavsiyem 350-360K bandında 2011 crv olabilir.
    inanılmaz sorunsuz güzel bir araba, tek sorunu çok yakıyor.
    şehir içinde net 15 litre görürsünüz.

ama koltukları içinin ferahlığı mükemmel...
    arka koltukları bile yatıyor arkaya

bir problemi daha var , koltukların minderleri ufak, ufak değil aslında kısa.
    şişman bir aile iseniz biraz sorun olabilir.

örnek https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...26865985/detay
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eskileri geçin abi , onların ekmeği yendi bitti , turşuları kaldı onlarlarda uğraşılmaz.

kesinlikle tek tavsiyem 350-360K bandında 2011 crv olabilir.
    inanılmaz sorunsuz güzel bir araba, tek sorunu çok yakıyor.
    şehir içinde net 15 litre görürsünüz.

ama koltukları içinin ferahlığı mükemmel...
    arka koltukları bile yatıyor arkaya

bir problemi daha var , koltukların minderleri ufak, ufak değil aslında kısa.
    şişman bir aile iseniz biraz sorun olabilir.

örnek https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...26865985/detay
    Valla güzel arabaymış ama çıkabileceğim en çok 320, o paraya da eski kasaları veriyorlar, onların da motor verimsiz. Hiç değilse yaktığına değsin diyerek biraz hacimli olsun diyorum. teşekkür ederim.

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4.4 x5ler için forumda kırıyor, rektefiye çıkışı denenirken bile kırıyor vs. deniliyordu bence benzinlisi elenip dizel x5lere bakılabilir.

bu kasa cherokee'ler için de hep onun yerine 3-4 yıl eski gc alırım gibi muhabbetler dönüyor, yükseltmek vs. gc'lere göre daha maliyetli vs. bu sebeplerden dolayı pek tercih edilmiyor diye biliyorum ama emin değilim.

Linkteki kasa GC'lerde güzel bence, hemde bir tık daha güncel görünüyor bence
    geyik testinde başarısız olduğu için yol tutmuyor vs. deniliyor ama baktığınız araçlardan bir tek x5 bir tık daha tutuyor olacak muhtemelen, yanlış hatırlamıyorsam 275-285 taban lastik vardı üzerinde
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...15873083/detay

veya HSE donanımlı freelander2 (HSE olursa iyi, olmazsa da güzel bir seçenek bence)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...23468516/detay
    123d

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    veya HSE donanımlı freelander2 (HSE olursa iyi, olmazsa da güzel bir seçenek bence)
    ek: Bunlarda göğüs çatlaması kronik ve tamiri var
    123d

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    médiocrité partout

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2,5 Senedir günlük olarak Makyajlı 2005 3.0i X5 kullanıyoruz. Bakım hariç incik boncuk ve çoğu keyfi şeyler dışında bir masrafımız olmadı. 240 küsür km idi aldığımızda şuan 256k'da eğer ki alırken araç gerçekten bakımlı ve düzgün ise gerek donanım olsun gerek trafikte ki prestiji olsun gerçekten de aşırı keyifli bir araç. Daha öncesinde kendime ait 3.2 Touareg vardı 1,5 sene kadar kullandım onuda önerebilirim sizin bütçelerinize gerçekten çok kaliteli ve keyifli bir araç. Captiva benimde uzun zamandır takip edip merak ettiğim tam F/P diyebileceğimiz bir araç ama yakın çevremde kullanan uzun dönem test edene denk gelemediğim için bilgilerim sadece izlediğim videolar kadar varsa deneyimi olan açıklayabilirse memnun olurum

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle korkutucu araçlar

Ben de CRV derdim ama madem imkanlar yetmiyor grand vitara alırdım sanırım.

Amcam ilandaki aracın 3 katı kilometresinde, görüntüde pek de albenili olmayanını bir kaç ay kullanmıştı, bir sorun yaşamamıştı. Başka da detay bilemiyorum, belki de piyango ona vurmamıştır

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...07890737/detay

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EOZDAG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4.4 x5ler için forumda kırıyor, rektefiye çıkışı denenirken bile kırıyor vs. deniliyordu bence benzinlisi elenip dizel x5lere bakılabilir.

bu kasa cherokee'ler için de hep onun yerine 3-4 yıl eski gc alırım gibi muhabbetler dönüyor, yükseltmek vs. gc'lere göre daha maliyetli vs. bu sebeplerden dolayı pek tercih edilmiyor diye biliyorum ama emin değilim.

Linkteki kasa GC'lerde güzel bence, hemde bir tık daha güncel görünüyor bence
    geyik testinde başarısız olduğu için yol tutmuyor vs. deniliyor ama baktığınız araçlardan bir tek x5 bir tık daha tutuyor olacak muhtemelen, yanlış hatırlamıyorsam 275-285 taban lastik vardı üzerinde
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...15873083/detay

GC güzelmiş cidden, vergisi falan 3.7ye göre makulmus. Radarıma aldım.

Alıntı CüneytIşıkkent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2,5 Senedir günlük olarak Makyajlı 2005 3.0i X5 kullanıyoruz. Bakım hariç incik boncuk ve çoğu keyfi şeyler dışında bir masrafımız olmadı. 240 küsür km idi aldığımızda şuan 256k'da eğer ki alırken araç gerçekten bakımlı ve düzgün ise gerek donanım olsun gerek trafikte ki prestiji olsun gerçekten de aşırı keyifli bir araç. Daha öncesinde kendime ait 3.2 Touareg vardı 1,5 sene kadar kullandım onuda önerebilirim sizin bütçelerinize gerçekten çok kaliteli ve keyifli bir araç. Captiva benimde uzun zamandır takip edip merak ettiğim tam F/P diyebileceğimiz bir araç ama yakın çevremde kullanan uzun dönem test edene denk gelemediğim için bilgilerim sadece izlediğim videolar kadar varsa deneyimi olan açıklayabilirse memnun olurum
    Touareg de baktım ancak yine airmatic arızası yaşanıyormuş galiba, siz böyle birşey yaşadınız mı? Az çok yürütme maliyetleri hakkında fikir alabilirsem çok iyi olur, ara ara güzel 3.2ler denk geliyor

Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle korkutucu araçlar

Ben de CRV derdim ama madem imkanlar yetmiyor grand vitara alırdım sanırım.

Amcam ilandaki aracın 3 katı kilometresinde, görüntüde pek de albenili olmayanını bir kaç ay kullanmıştı, bir sorun yaşamamıştı. Başka da detay bilemiyorum, belki de piyango ona vurmamıştır

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...07890737/detay
    Ya abi öyle saçma bir piyasadayız ki 2012 model kola kutusu kadar araba ile 2004 model zebellah gibi her isteğe cevap veren araba neredeyse aynı para. İnsan o zaman diyor ki lanet olsun bakımını yaptırır, vergisini veririm, hiç değilse yaktığına değsin. Yoksa bu paraya orta sınıf 10 yaşında orta sınıf araba bile alamıyorum neredeyse. Saçmalık ötesi yani

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklısın ama SLK tecrübeni hatırla

Geçmişi bakımlı arabaya bakım yapılır, bakımsız araba ise kara delik gibidir, yedikçe yer. Hele bir de metal ömrü işin içine girince, korkutucu yorumum oradan geldi.

Bugün bir yağ pompası her markada dünya para, ama bu eski araçların kaçı yağ pompası değişmiştir? Bu yaşta ve kmde otomatik şanzıman işleri de çok maliyetli.

Araba harici ne kadar bütçe ayırdın bilmiyorum ama mesela bu ML'in bir sonraki kasasını arkadaşım aldı daha 1 ayda illallah etti ki tutsa daha da yemem demiyordu

Başka bir arkadaşım makyajlı freelander 1 kullandığı 2 sene içerisinde, farklı zamanlarda toplamda 5 ay arabasını kullanamamıştır, kalan kısımda da aldığı fiyatın %120 si kadar para harcadı.

Suzuki aynı şehir, orjinalse km falan da iyi, bence onu bir değerlendir derim; ya da biraz daha imkanları zorlayarak CRV

Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklısın ama SLK tecrübeni hatırla

Geçmişi bakımlı arabaya bakım yapılır, bakımsız araba ise kara delik gibidir, yedikçe yer. Hele bir de metal ömrü işin içine girince, korkutucu yorumum oradan geldi.

Bugün bir yağ pompası her markada dünya para, ama bu eski araçların kaçı yağ pompası değişmiştir? Bu yaşta ve kmde otomatik şanzıman işleri de çok maliyetli.

Araba harici ne kadar bütçe ayırdın bilmiyorum ama mesela bu ML'in bir sonraki kasasını arkadaşım aldı daha 1 ayda illallah etti ki tutsa daha da yemem demiyordu

Başka bir arkadaşım makyajlı freelander 1 kullandığı 2 sene içerisinde, farklı zamanlarda toplamda 5 ay arabasını kullanamamıştır, kalan kısımda da aldığı fiyatın %120 si kadar para harcadı.

Suzuki aynı şehir, orjinalse km falan da iyi, bence onu bir değerlendir derim; ya da biraz daha imkanları zorlayarak CRV
    SLK hiç hatırlatma abi

Çok haklısın, tüm bakımları gerekli yerde yapılmış, kaydı kuydu tutulan birşey lazım. Dediğin gibi bu sefer 250ye aldık derken bir 250 daha ona vermek zorunda kalabiliriz

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GC güzelmiş cidden, vergisi falan 3.7ye göre makulmus. Radarıma aldım.

Touareg de baktım ancak yine airmatic arızası yaşanıyormuş galiba, siz böyle birşey yaşadınız mı? Az çok yürütme maliyetleri hakkında fikir alabilirsem çok iyi olur, ara ara güzel 3.2ler denk geliyor

Vallahi şöyle söyleyeyim ben aldığımda üstünde 21'inçlik q7 Sline jantları vardı ben 17 orijinal jant takıp Bf Goodrich A/T lastikler ile offroad kamp vs.. yapıyordum hoplayıp zıplamadığım yer kalmamıştı ama o aracımında km.si baya düşük ve düzenli bakımları yapılan bir araçtı air vs.. hiçbir problem yaşamadım ki trafikte sürekli yükseltip falan oynuyordum da Şöyle bir şey diyebilirim x5'e nazaran çok daha elektroniği olan bir araç ve bakımsızı bir araba parçası harcatır gerçekten gerek whatsapp grupları gerek ise forumlarda buna çok şahit oldum

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3.2 Benzin Touareg yada Crv öneririm
    Ben Touareg e bir gün saplanıcam
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

loiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 nesil CRV kullanmış biri olarak bu fiyat aralığında kesinlikle crv yazdığınız araçlar içerisinde en sorunsuzu. 2007 model altı 4 ileri şanzıman, çok keyifsiz. 2008 sonrası kasa uzun yolda çok rahat, ama yazıldığı gibi 11 12 ltre ortalama görmek çok olay, uzun yolda da 8 9 altına inmez. 2011, 2012ye para yetmeyebilir ama 2008- 2009 CMBS li bir tane iş yapabilir.

hddsheriff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Touareg çok güzel ama airmatik sorunu mutlaka yaşarsın ve ciddi pahalı. Şanzıman zf olduğundan sorun yaşanmaz ama motor parçasına ihtiyaç duyduğunda bulamayacaksın yada çok aşırı pahalı olacak.

Kısaca touareg sana SLK yı mumla aratır.

Benim de çok istediğim bir araba touareg kankam vw servisi bana araba bul dedikçe saçmalama diyordu. 2 kere tamire gelen arabalara baktım parça fiyatlarına baktım ve artık öyle bir hayalim yok. 4 sene önce kibrit kutusu kadar bir Air
    sensörü 2750 TL idi.

2.5 TDI ile 174 HP Lik transporter ile aynı motor. Bozuluncaya kadar harika ama sonrası fena.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler