User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
34 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: W205 sonrası

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

W205 sonrası

Herkese selam. Uzun zamandır bir iki sohbet ve favori konusu haricind forumda ciddi mesai harcamamış olsam da yine küçük karışıklıkları çözmek için önce forumda bakındım sonra da konuyu açmaya karar verdim.

Uzun ve dolu bir Alfa romeo macerasından sonra sanayi ile aramıza da mesafe koymak için satıp A5 8T'ye geçmiştim. Güzel bir arabaydı ve sürerken ciddi bir sorunum yoktu. Ama hem psikolojik km sınırları hem de başta inip binmek daha rahat olsun istendiği için satmaya karar vermiş, düşündüğümüz bir kaç SUV'da pürüz çıkınca yine daha önce kendisinden A5'i de almış olduğum Arkadaşımdan W205 c180 AMG'i 60 binde 2021 Mayıs'ta almıştım. AMG paketler zaten şık geliyor üstüne imzalı seri dişbudak konsol, 360 kamera toucpad ve analog saat opsiyonu gibi ufak tefek ekstraları olunca bir yılı aşkın bir süre bindim. Bu aralar tekrar kaşıntı tuttu.

Yakın zamanda hanemiz 4 kişiye çıkınca, yeri geldiğinde ortada da birinin yolculuk yapabileceği bir araç düşünüyorum. Ama ne bakacağıma karar veremedim. Bu yeni hibrit dalgasına (doğru düzgün hibrit desteği de vermiyor çoğu ve bayilerde sıfır araç neredeyse yok) kafam allak bullak oldu.

Kodiaq - Tiguan - 3008 - Tucson - Sportage (özellikle bunda çok dolu arabalar gelmiş) bakıyorken araya şimdi özellikle yeni 508'ler 2.0 tdi superb'ler a4'ler falan karıştı. 230 bg'lik Tucson ve Sportage hibritler tam aradığım araçlar ama onlar da karaborsa olmuş. Herkes bayiden çekip üstüne 200 300 yazmış utanmadan.

B suv veya C sınıf almayı düşünmüyorum. Bagaj artık gözardı edebileceğim bir kriter değil. Artık yürümeyen arabalara bindiğim içink

Genelde en çok şehir içi 5-6 km'lik trafiksiz gidiş gelişim oluyor olsa da 200-300 km'lik uzun yollar yapıyorum arada.

Bütçem 1100-1200 gibi.

Özellikle Tucson - Sportage ikilisini VW grup ve 3008 ile kıyaslayacak biri olursa sevinirim. (Kullanımı, varsa kronikler, maliyetler, elden çıkarılması vs)

Teşekkür ederim.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuzenim eylülde suziki vitara alacak hibrit ve fiyatıda uygun 4 çeker kilit ve fiyatına görede makul bi inceleyin derim.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuzenim eylülde suziki vitara alacak hibrit ve fiyatıda uygun 4 çeker kilit ve fiyatına görede makul bi inceleyin derim.
    Bir arkadaşım almıştı geçen sene. Güzel ama ufak bir tık daha büyük bişey olmasını tercih ediyorum, bagajı yeterli gelmeyecektir.

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Feralıgını ve donanımı goz onune alarak ben Kodiaq tercih ederdim alternatif olarakta Honda CRV Executive Plus 4x4 1.5 bakılabilir ama içerisi tabi daha dar geliyor insana.
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Babama Kodiaq Prestige paket almıştık, 2 senedir biniyor 50bin km oldu.

Çok ferah çok rahat, tavsiye ederim.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

AşkınS. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    W212 E ye geçilir C sonrası bence bagaj güzel, iç hacim de güzel ferah. Mercedes Mercedestir

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Donanim seven biri olarak kia dikkat cekiyor. Kodiaq buyuklugu ile one geciyor
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AhmetKadir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Donanim seven biri olarak kia dikkat cekiyor. Kodiaq buyuklugu ile one geciyor
    Aslında dynaudio'lu şık bir RLine Tiguan gözüme en hoş gelen seçenekti ama neredeyse 10 yıldır aynı yüz. Özellikle de içi.

Kodiaq önerisi oldukça mantıklı ama ona da ben ısınamıyorum görüntüsü hoşuma gitmiyor.

3008 kararların arasında en orta şeker olan.

Tucson'dan ziyade yeni Sportage'a ise içim ısındı. Donanım sever birisiyim ve doluluk cezbediyor.

Bayilere uğramadım ama bıraktığım telefonlara dönüş yapma zahmeti bile göstermediklerine göre araç yok sanırım? Klişe olacak ama liste fiyatı 1100 olan arabaya kafadan 100 bin fazla komisyon parası saymak ağrıma gidiyor. Yoksa yeni QQ - Sportage veya Tucson'dan birine karar vereceğim...

Silence45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 kişi için C5 aircross da olabilir gibi sanki.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...43644963/detay

SNGR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KUGA tavsıye edebilirim memnunuz örnek ilan ; https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...41706909/detay

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 2 ay önce active prime donanım bir 3008 aldım, benzer araçları kıyaslarken bütçe eski kasa tucson ve sportagelara da yetiyordu ancak nedense kokpit ve tasarımdan dolayı 3008e yönelmiştim. Piyasa durmuş halde şuan ancak 1-2 ay önce 2.eli oldukça hızlı diyebilirim. Almadan önce 3-4 araba aradım, 3 tanesine kapora alınmıştı, yetişemedim.
    Tiguan'ın bence yüzü eskidi artık, kokpiti de tek düze geliyor.

Hemen hemen sizin rakamlara 0 km 5008 bulabilirsiniz, kesinlikle tavsiyedir, GT line alırsanız gerçekten güzel donanımlarla geliyor. (masajlı koltuk, focal audio vs)

Ben dizel hiç bakmadım, 3 silindirliden bıktığım için de 4 silindirli 1.6 180lik olanını aldım. Gerçekten şahane bir gidişi var, koca cüsseli arabadan kimse beklemiyor bu hızlanmayı. 5008de de aynı motor mevcut, kesinlikle tavsiyedir. Yakıt 6-7-8 arası geziyor şehiriçi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Silence45 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 kişi için C5 aircross da olabilir gibi sanki.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...43644963/detay
    İlk kasadan tavan sorunu yüzünden vazgeçtim. Kasa değişmedi gerçi makyaj görmüş sanırım. Değerlendirmeye alayım tekrar.

Alıntı SNGR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KUGA tavsıye edebilirim memnunuz örnek ilan ; https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...41706909/detay
    Kuga ile takas yapmak üzereydim ama oturuş pozisyonu koltukları vs beğenmedim. Çok güzel bir araba ama içime sinmedi.

Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 2 ay önce active prime donanım bir 3008 aldım, benzer araçları kıyaslarken bütçe eski kasa tucson ve sportagelara da yetiyordu ancak nedense kokpit ve tasarımdan dolayı 3008e yönelmiştim. Piyasa durmuş halde şuan ancak 1-2 ay önce 2.eli oldukça hızlı diyebilirim. Almadan önce 3-4 araba aradım, 3 tanesine kapora alınmıştı, yetişemedim.
    Tiguan'ın bence yüzü eskidi artık, kokpiti de tek düze geliyor.

Hemen hemen sizin rakamlara 0 km 5008 bulabilirsiniz, kesinlikle tavsiyedir, GT line alırsanız gerçekten güzel donanımlarla geliyor. (masajlı koltuk, focal audio vs)

Ben dizel hiç bakmadım, 3 silindirliden bıktığım için de 4 silindirli 1.6 180lik olanını aldım. Gerçekten şahane bir gidişi var, koca cüsseli arabadan kimse beklemiyor bu hızlanmayı. 5008de de aynı motor mevcut, kesinlikle tavsiyedir. Yakıt 6-7-8 arası geziyor şehiriçi.
    3008 için okeyim. 5008'i de oldukça beğeniyorum. Tam ömürlük aile arabası gibi görünüyor. Ama 3008 gibi satılmıyor gibi görüyorum. O yüzden çekinceliyim. Dizel mi benzinli mi ayrımında 1.2turbolusu haddinden fazla yakıyordu onu kesinlikle eledim. İlla benzin olacaksa bari 1.6 olanı olsun en azından yaktığına değer gider diye düşünüyorum. (Arkadaşın 1.2 3008 8 litreden fazla yakıyordu, o rakamlar efsaneymiş o vakit)

Her ne kadar SUV sınıf baksam da 508 de göz kırpıyor. Herhangi bir sorunu var mı bilginiz var mı? Uzun dönem kullanım yorumlarını neredeyse hiç görmedim. Araçlar çok şık ama ıvır zıvır sorunlar çıkıyor mu?

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk kasadan tavan sorunu yüzünden vazgeçtim. Kasa değişmedi gerçi makyaj görmüş sanırım. Değerlendirmeye alayım tekrar.

Kuga ile takas yapmak üzereydim ama oturuş pozisyonu koltukları vs beğenmedim. Çok güzel bir araba ama içime sinmedi.

3008 için okeyim. 5008'i de oldukça beğeniyorum. Tam ömürlük aile arabası gibi görünüyor. Ama 3008 gibi satılmıyor gibi görüyorum. O yüzden çekinceliyim. Dizel mi benzinli mi ayrımında 1.2turbolusu haddinden fazla yakıyordu onu kesinlikle eledim. İlla benzin olacaksa bari 1.6 olanı olsun en azından yaktığına değer gider diye düşünüyorum. (Arkadaşın 1.2 3008 8 litreden fazla yakıyordu, o rakamlar efsaneymiş o vakit)

Her ne kadar SUV sınıf baksam da 508 de göz kırpıyor. Herhangi bir sorunu var mı bilginiz var mı? Uzun dönem kullanım yorumlarını neredeyse hiç görmedim. Araçlar çok şık ama ıvır zıvır sorunlar çıkıyor mu?
    Valla ben henüz 5 bin kmdir kullanıyorum, ancak büyük bir kronik sıkıntı yok diye biliyorum. Bazılarında sunroof talihsizliği var, su alma falan olmuş galiba. Şanzuman bence araçtaki en güzel şey, çok kararli. Motor thp ancak revizeli, kronikleşmiş birşey yok diye biliyorum. @Schumi abi epeydir kullanıyor diye biliyorum, ona soralım

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önerilere ek malzeme kalitesi vs nasıldır hiç bilmiyorum ama yeni kasa Compass ilk gördüğümde aşırı hoşuma gitmişti. Örnek olması açısından;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...41390158/detay

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben henüz 5 bin kmdir kullanıyorum, ancak büyük bir kronik sıkıntı yok diye biliyorum. Bazılarında sunroof talihsizliği var, su alma falan olmuş galiba. Şanzuman bence araçtaki en güzel şey, çok kararli. Motor thp ancak revizeli, kronikleşmiş birşey yok diye biliyorum. @Schumi abi epeydir kullanıyor diye biliyorum, ona soralım
    Evet ben 3008'i 3.5 yıldır kullanıyorum. 2018 Kasım ayında sıfır aldım şuan 75.000 civarında. Allure Elegance 1.6 dizel 120hp olanı var bende. Masajlı koltuk ve Focal ses sistemi hariç neredeyse en full araç. Eşimde de 2021 2008 var. Ben Peugeot'tan başka araca kolay kolay binmem o yüzden elimden geldiğince objektif olmaya çalışıcam.

Donanım benim için önemli gerçekten. Full LED Farlar. Otomatik Uzun Kısa Far. Yarı Otonom Sürüş dedikleri. Adaptif Hız Sabitleme. Şerit Takip. Acil Durum Freni. 360 Kamera vs.vs.vs.
    Yeni kasası çıkana kadar kullanmaya devam etmeyi planlıyorum. Makyajlarda değiştirmek müsriflik geliyor. 1.6 HDi 120 hp olanda motor performansı ehh işte dizel için. Tekrar alsam 1.6 180HP benzinli olanı alırdım. Bu arada 1.2 3 silindir 1-2 yıl kadar satıldı sonra satılmadı Türkiye'de. Eşimin 2008'i 130 hp 1.2 benzinli ile uçuyor resmen. Ama 3008 kasası için ben olsam 1.2 130 hp olanı almam.

Benim için en ama en önemli şey yol tutuş. Ondan çok ama çok memnunum. Gerçekten çok iyi tam Peugeot genlerini taşıyor yol tutuşta. 508'in tavanı arkaya doğru alçaldığı için arka koltukta oturanlara basık geliyor. Çocuklar küçük iken ancak uygun olur. Sürekli 4 yetişkin olacaksa yada çocuklar büyürse arka darlık rahatsız edebilir

Sunroofu olan tüm araçlarda sunroof problemleri yaşanabiliyor. BMW'sinden Audi'sine kadar. Facebook gruplarında 5-6 tane sunroofdan su alma sorunlu araç gördüm. Ama satılan 100 binlerce aracı düşününce kronik değil. Ben bir sorun yaşamadım. Eğer 7 koltuk yada devasa bagaj ihtiyacı yoksa 5008 fazla büyük bir araç. Gönül isterdi ki Çin'deki 4008 bizde de olsa. Yani arka kapısı az daha uzun, arka diz mesafesi biraz daha fazla 3008.

Şuan 3008'imi sadece Cupra Formentor ama 2.0 benzinli olanı ile değiştirirdim. Aradaki fiyat farkının farkındayım ama 1.5 olanı ilgimi çekmiyor. Yeni Tucson da görsel olarak şık ve donanımlı bir araç.

Eksi kısımları bana göre 120 den sonra başlayan rüzgar sesi. Özellikle ayna şekli etkili bunda. Aynayı yolda kapatıp açınca fark ediyor sesi. Benim EAT6 şanzımanda dizel için son dişli oranı güzel değil. Uzun yolda yüksek süratte düşük devir istiyor insan. EAT8 olan 8 ileride daha iyi diyorlar. Şanzıman tam otomatik tork konvektörlü sarsıntsız hissettirmeden vites geçişi sağlıyor. Eski tam otomatikler gibi yavaş değil baya hızlı. Ama bir çift kavrama hızında değil. Tabi çift kavrama sorunları da yok. 3 vites birden tek seferde düşürebiliyor ama performanslı sürüşte S moduna almak yada kulakçık müdahalesi daha iyi oluyor. Geri vites kamerası berbat. Yani bunu en başa koymam lazımdı sanırım. 360 kamerası da gerçekten aracın 4 tarafında kamera yok. Ön ve arka kameraları araç hareket ederken topladığı görüntüler ile 360 yapıyor. Bunu işleyecek işlemci sanırım düşük seçilmiş ki çözünürlük çok düşük tutulmuş.

Piyasası çok hızlı. Ama herhangi bir aracın hibrit olanı bulabiliyorsan ilk ona bakmalısın bence. Parça fiyatları VAG grubundan ucuz. Misal Karbon Direksiyon takarken airbag korna zembereğini bozdum. Garantiden yaptırdım ama garantiden yapmazlarsa kaç para diye bakim dedim. 10bin vardır diye düşünürken komple sinyal kollarının vs.v.s olduğu ünite 1800 TL imiş sıfır fiyatı. Servis ve bakım fiyatları da öyle. Ama Kore araçlarını bilemiyorum kıyas yapamam.

Aklıma gelmeyen ama soracağın birşey varsa yardımcı olayım.

Edit: Dizel araçlarda AdBlue deposu sorunu var. Garanti dahilinde iken servis garantiden değiştiriyor. Aracın kronik diyebileceğim bir sıkıntısı bu var. Başka birşey yok. Gerçi benimki sağlam ama bozulsa yazılım ile kapattırırım sanırım.
    Konu Schumi tarafından (22-08-2022 Saat 17:05 ) değiştirilmiştir.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arac garantili olacaksa kesinlikle 3008 derim. Bende vardi ancak ad blue arizasi yuzunden sattim. garantisi bittigi icinde bir anlami kalmadi aracimin. Fakat kesinlikle; gerek kullanim gerek teknolojisi gerekse bagaj hacmi ve yukleme kolayligi acisindan harika bir arac.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önerilere ek malzeme kalitesi vs nasıldır hiç bilmiyorum ama yeni kasa Compass ilk gördüğümde aşırı hoşuma gitmişti. Örnek olması açısından;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...41390158/detay
    Bir ara baktım abi bunlara. Fena değiller ama arabada çiğ duran bir şey var. Bu jenerasyon Jeeplere bir türlü ısınamadım. Tamamen subjektif yorumum.

Alıntı Sezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arac garantili olacaksa kesinlikle 3008 derim. Bende vardi ancak ad blue arizasi yuzunden sattim. garantisi bittigi icinde bir anlami kalmadi aracimin. Fakat kesinlikle; gerek kullanim gerek teknolojisi gerekse bagaj hacmi ve yukleme kolayligi acisindan harika bir arac.
    3008 kesinlikle değerlendirmemde olan bir araç. Eğer testlerde arkası ve salınımı hoşumuza gitmezse 508 de ha keza ilk sıralarda A4 2.0 Tdi 190'lık ile birlikte. Dizel mi benzinli mi noktasında hala çekincelerim var.

Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ben 3008'i 3.5 yıldır kullanıyorum. 2018 Kasım ayında sıfır aldım şuan 75.000 civarında. Allure Elegance 1.6 dizel 120hp olanı var bende. Masajlı koltuk ve Focal ses sistemi hariç neredeyse en full araç. Eşimde de 2021 2008 var. Ben Peugeot'tan başka araca kolay kolay binmem o yüzden elimden geldiğince objektif olmaya çalışıcam.

Donanım benim için önemli gerçekten. Full LED Farlar. Otomatik Uzun Kısa Far. Yarı Otonom Sürüş dedikleri. Adaptif Hız Sabitleme. Şerit Takip. Acil Durum Freni. 360 Kamera vs.vs.vs.
    Yeni kasası çıkana kadar kullanmaya devam etmeyi planlıyorum. Makyajlarda değiştirmek müsriflik geliyor. 1.6 HDi 120 hp olanda motor performansı ehh işte dizel için. Tekrar alsam 1.6 180HP benzinli olanı alırdım. Bu arada 1.2 3 silindir 1-2 yıl kadar satıldı sonra satılmadı Türkiye'de. Eşimin 2008'i 130 hp 1.2 benzinli ile uçuyor resmen. Ama 3008 kasası için ben olsam 1.2 130 hp olanı almam.

Benim için en ama en önemli şey yol tutuş. Ondan çok ama çok memnunum. Gerçekten çok iyi tam Peugeot genlerini taşıyor yol tutuşta. 508'in tavanı arkaya doğru alçaldığı için arka koltukta oturanlara basık geliyor. Çocuklar küçük iken ancak uygun olur. Sürekli 4 yetişkin olacaksa yada çocuklar büyürse arka darlık rahatsız edebilir

Sunroofu olan tüm araçlarda sunroof problemleri yaşanabiliyor. BMW'sinden Audi'sine kadar. Facebook gruplarında 5-6 tane sunroofdan su alma sorunlu araç gördüm. Ama satılan 100 binlerce aracı düşününce kronik değil. Ben bir sorun yaşamadım. Eğer 7 koltuk yada devasa bagaj ihtiyacı yoksa 5008 fazla büyük bir araç. Gönül isterdi ki Çin'deki 4008 bizde de olsa. Yani arka kapısı az daha uzun, arka diz mesafesi biraz daha fazla 3008.

Şuan 3008'imi sadece Cupra Formentor ama 2.0 benzinli olanı ile değiştirirdim. Aradaki fiyat farkının farkındayım ama 1.5 olanı ilgimi çekmiyor. Yeni Tucson da görsel olarak şık ve donanımlı bir araç.

Eksi kısımları bana göre 120 den sonra başlayan rüzgar sesi. Özellikle ayna şekli etkili bunda. Aynayı yolda kapatıp açınca fark ediyor sesi. Benim EAT6 şanzımanda dizel için son dişli oranı güzel değil. Uzun yolda yüksek süratte düşük devir istiyor insan. EAT8 olan 8 ileride daha iyi diyorlar. Şanzıman tam otomatik tork konvektörlü sarsıntsız hissettirmeden vites geçişi sağlıyor. Eski tam otomatikler gibi yavaş değil baya hızlı. Ama bir çift kavrama hızında değil. Tabi çift kavrama sorunları da yok. 3 vites birden tek seferde düşürebiliyor ama performanslı sürüşte S moduna almak yada kulakçık müdahalesi daha iyi oluyor. Geri vites kamerası berbat. Yani bunu en başa koymam lazımdı sanırım. 360 kamerası da gerçekten aracın 4 tarafında kamera yok. Ön ve arka kameraları araç hareket ederken topladığı görüntüler ile 360 yapıyor. Bunu işleyecek işlemci sanırım düşük seçilmiş ki çözünürlük çok düşük tutulmuş.

Piyasası çok hızlı. Ama herhangi bir aracın hibrit olanı bulabiliyorsan ilk ona bakmalısın bence. Parça fiyatları VAG grubundan ucuz. Misal Karbon Direksiyon takarken airbag korna zembereğini bozdum. Garantiden yaptırdım ama garantiden yapmazlarsa kaç para diye bakim dedim. 10bin vardır diye düşünürken komple sinyal kollarının vs.v.s olduğu ünite 1800 TL imiş sıfır fiyatı. Servis ve bakım fiyatları da öyle. Ama Kore araçlarını bilemiyorum kıyas yapamam.

Aklıma gelmeyen ama soracağın birşey varsa yardımcı olayım.

Edit: Dizel araçlarda AdBlue deposu sorunu var. Garanti dahilinde iken servis garantiden değiştiriyor. Aracın kronik diyebileceğim bir sıkıntısı bu var. Başka birşey yok. Gerçi benimki sağlam ama bozulsa yazılım ile kapattırırım sanırım.
    Uzun süre kullanıcısı olarak yorumlarınız çok değerli abi. Eski bir Peugeot'cu olduğunuzu forumu takip etmeye başladığım zamanlardan itibaren biliyorum. Eski Peugeot'ların kötü namı (elektriksel sorunlar, ıvır zıvır kronikler - gerçi alfadan daha kötü değillerdi) bu jenerasyonlar ile silindi. 1.5 bluehdi 130'lık yazılımla baya tatminkar oluyor ve eat8 ile baya uyumlu ve tutumlu diye duydum. Yazılımla iyi kötü 150 bg üstüne (160) çıktığını düşününce 1.6 180'lık puretech biraz gereksiz kalıyor benim günlük kullanımıma. Ama söz konusu eğer tekrar sedan olursa 508 olacak, ondaki GT paketle 225 hp gözlerimi kamaştırmıyor değil. Öyle bir fark için tüketime katlanırım (halihazırda zaten w205 c180 10 lt civarında geziyor şehiriçinde).

GT paketlerdeki bir kaç opsiyonla araba bambaşka bir şeye dönüşüyor. Yine aynı şanzıman motor ve şase tabanından üretilen DS7 Crossback de aklımı çeliyor ama 3008'in piyasa hızı beni en çok çelen faktörlerden birisi. Son kararı hanımcılık kazanacak diyerek yine ona bırakacağım.

Yeni sportage, Yeni QQ ve 3008 deneyeceğiz bu grupta. Eğer SUV'da memnuniyet sağlayamazsak en azından daha genç 508 için değişiklik şansı yaratacak bize. Yorumlar için teşekkürler. Yakında satışa koyacağım w205'i.

BARR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    186 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Merakla bekliyorum, ben de bunlara baktım ama hanımcılık kazandığı için ve onları beğenmediği için tek seçeneğim Q3, Q3 SB, Formentor kalıyor.
    23'' Tesla Model Y Performance

Instagram Paylaşımlarım: edriver_35

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BARR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merakla bekliyorum, ben de bunlara baktım ama hanımcılık kazandığı için ve onları beğenmediği için tek seçeneğim Q3, Q3 SB, Formentor kalıyor.
    Abi selamlar.

İdeal otomobil diye bir şey yok artık bize

Senin beğendiğini hanım beğenmeyebiliyor ya da varsa minik-minikler arabaya bindiriliyorken acı çekilmemesi için ona uygun araba alman gerekiyor ve burada artık beklentilerin değişmesi gerekiyor.

Öte yandan her değişim zamanında bi anda arabadan iki arabaya geçme fikri her seferinde hasıl oluyor, bir adet A - B segment hanımın işini görmesi fonksiyonel bir şehiriçi arabası + gönülleri mutlu edecek görece eski bir araç mı yoksa tek araç ve iki işi de bir arada yapacak bir araç mı diye?

A5'ten genel itibariyle memnundum ama daha dolu ve görece yeni bir araç olsun istedim. İşin aslı W205 oldukça mutlu etti. Kullandığım süre zarfında keşke şöyle olsaydı diyeceğim ciddi bir sorunum yok. Ama inip binmesi gerçekten bir tık zor. O yüzden harbi SUV olmasa bile biraz daha katlanmadan binebileceğimiz bir araba daha çok işimize yarayacak.

Hadi SUV olsun diyorsun ama bunları hiç biri gerçek SUV değil.Hepsi yerden yüksek araba, yol tepkisi sedandan farklı, şoför koltuğunda kendini Magirus kullanıyor gibi hissettiğim araçlar. 147 Q2, A5, C derken bu segment bana hazımsız hissettirdiği için her seferinde SUV'ye atacak bir mok bulup vazgeçtik. Şimdi de bi yanda görece az tutulan ama şık DS7 crossback; tipine ısınamadığım ama baya fonksiyonel Kodiaq - C5 Aircross; piyasadan talep gören 3008 - Tiguan (RLine'ı olanını harbiden beğeniyorum), Sportage - Qashqai 4'lüsü gibi seçenekler var.

Kim neyi kazanacak bilmiyorum ama konuşulan rakamlar her şey çok afaki. Üstüne 200 300 koymadan segment yükseltmek imkansız zaten. Ne diyeyim...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler