User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Iki araç arasinda kaldim lütfen yardim!

levent_s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Iki araç arasinda kaldim lütfen yardim!

Arkadaşlar daha önce birçok defa araç alıp sattım genelde alacağım model kafamda belli olurdu ve kısa bir araştırma sonucu alırdım. Ancak heralde olgunlaşmakla beraber insan daha sık dokuyup ince eliyor şuan çok kararsızım gece uykukarım kaçıyor artık 😄 Neyse konuya gelirsek 480bin limit olmak üzere C segment benzinli dolu bir araç almak istiyorum otomatik olsun diye bir derdimiz yok. Öncelikle 2 araç arasında kaldım 1-) Megane 4 1.2 Tce İcon 2-) Astra K 1.4 Turbo Dynamic sizce genel manada hangisini tercih etmek mantıklı olur? Her iki araç içinde fiyatta anlaştığım araçlar mevcut yarın ya da öbürgün engeç almam lazım.

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sedan alacak iseniz mümkünse cam tavanlı megane tercih etmelisiniz. Excellance olsa astra da güzel bi seçenek olur. Ailemizde 1.6 cdti Dynamic Astra var. Meşhur kolon kilidi arızası bizimde başımıza geldi ayrıyeten 1.4 turbo motorun lspi problemi olduğu için yazılımını güncellenip artık yanlış bilmiyorsam 0w20 yağ kullanılıyor. Eğer tercihiniz astradan yana olacaksa alacağınız aracın güncellemesi yapıldı mı bugüne kadar hangi yağ tercih edildi araştırmak gerekli.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Opel ile renault arasında kalsam düşünmeden opel derim.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Megan derim
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Opel marka algısı olarak tabiki daha önde gibi duruyor ama son 4 kasa ile renault çok iyi iş yaptı bilmiyorum hala kararsızım. Alacağım araç hatchback olacak bu arada.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kiyaslamaya bile mahal olmayan bir karşılaştırma bence. Astra varken Megane'i düşünmezdim bile.

AhmetKadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Megane4 e on yargiliydim acikcasi fluence tecrubelerime dayanaraktan ama cok yaniltti megane beni. Malzeme kalitesi, oturus pozisyonu falan ilk defa reno alabilirim dedim. Opelin benzinli versiyonlari kafamda hep bi cok yakan hantal arac konumunda.
    1.5yil once ben de ayni segmentte arac bakarken kararimi ceed den yana kullandim. Dizel otomatik premium paket. Tavsiye ederim
    Ex: '08 Legacy SportWagon

Next:
    '03 BMW E39 530i
    http://www.techturkey.com/forum/otom...ml#post8600936

melihyilmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her iki aracıda sürmüş biri olarak. Konfor kalite sürüş zevki vs. astra k derim. Hatta ablamda sw olan versiyonu var. Fakat 1.4 turbo benzinli sizi yakıtta çok üzer.
    Ben alacak olsam ne kadar da içi kalitesiz olsa megane derdim.
    "Vurur yuze ifadesi,emisyonda hilemi yaptin bitanesi" VW BLUEMOTİON

emreogut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir tık daha mantıklı geleni alırdım ben, sonuçta piyasa arabası uykuları kaçıracak ne var anlamadım

bugün satışa koysan yarın satıp diğerini alabilirsiniz, böyle şeyleri tasa etmek için hayat çok kısa.
    03 Corsa 1.7 Dti / 03 Corsa 1.7 Dti / 03 Corsa 1.7 Dti / 03 Golf4 1.9 Tdi PD130 / 12 Polo 1.6 Tdi / 13 İbiza Cupra

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    1.4 t motoru araştır biraz oku sonra kararını ver .. opel astra forums ve vauxhall forumlarına bak hatta uzağa gitme Google Türkçe yaz sonra kararını ver .. marka algısıyla hareket etme sorunsuz araba almaya bak .. bu devirde araç tamiri heleki motor yaptırma işine girersen çok paran gider ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İnsan kendini güncellemeli 2018 -2019 da olsak bana şanzımanı yada motoru ilerde sorun verebilecek kronik arızaları olan ama malzeme işçilik kalitesi yüksek Alman mı yoksa malzeme kalitesi düşük ama motoru sorunsuz Fransız mı desen masrafı neyse arıza çıkarırsa öderiz Alman almandır der Alman alırdım .. ama şu anda aynısı dense o masraf topuna asla girmez Fransız derim ..

yıl 2023 oldu nerdeyse ekonomi ortada sanayide parça fiyatları rakamlar ortada 2019 da 20tl ye aldığım yağ filtresi olmuş 120 tl şimdi bir yağ değiştirsek sadece yağın fiyatına 2019 da komple arabaya bakım yaptırıyordum daha geçen ay arabanın yağını değiştirdim sadece yağa 1050 tl falan verdim 2018-2019 da 1050 tl ye komple arabaya bakım yapardım demem şudur restore işine araç toplama işine girmiyorsan masraf yapılıcak zaman değil ..

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2017 yılında 2016 model Opel Astra K 1.4 T - Dynamic modelini aldım. Ben aldığımda 1800kmdeydi araç. Yaklaşık 7-8 ay kullanıp 8 bin kmdeyken sattım, 4 kere servise gitmek zorunda kaldım. Garantili olduğu için dışarda yaptırmak istemedim ancak çözüm de bulunamadı. Başıma gelenleri yazayım, size de fikir olsun.
    Belki de yaşadıklarım bedevi şansıydı ancak bilmenizde yarar var, iyi araştırın derim.

- Aldıktan yaklaşık 1 ay sonra elektronik park freni bozuldu, normalde kapatıp açınca düzelirdi ancak bir gün arabayı hiç bırakmadı. Çekici çağırdım, tam arabayı yükleyeceğiz derken mucizevi şekilde düzeldi. Çekici söve söve döndü haliyle Servise gittim, "kaliper sıkışmış" tarzı bişey dediler, kontrol edip sıkıntı yok dediler. Eh peki dedim.

- Arabada Saçma sapan çalışan ön park sensörü ve kaza önleyici sistem zamazingosu vardı . İkisi de durduk yere devreye giriyordu. Mesela 70-80 km ile seyir halindesiniz, önünüzde araba yok. Bir anda ön park sensörü ötmeye başlıyor. Garip bir arıza daha.

-Radyoda da ara ara parazit vardı, bazen gaza bastıkca ses artıyordu hatta. Ya sabır diyerek devam ettim.

Servise gittim yine, klasik cevap geldi. " Biz bir sıkıntı bulamadık, emin misiniz?" Biraz daha zorlasam kullanıcı hatası diyeceklerdi zaten. Beni görmekten bıkmışlardı

-Meşhur lspi problemi, aracı tutan birşey vardı sanki. Özellikle 2500-3500 devir arası hissediliyordu. Yağ güncellemesi yaptılar ancak pek değişen olmadı. Zaten 150 hp gibi de gitmiyordu açıkcası

- En korkunç olanı ise bir gün 110-120 ile seyir halinde giderken arabanın elektrik 2-3 saniyeliğine tamamen gitti. Göstergeler kapandı, direksiyon taş gibi oldu. Allahtan orta şeritteydim de arabayı güvenli şekilde kenara alabildim. Bu sefer başka servise götürdüm, bir iki arabanın daha aynı problemden servise geldiğini söylediler. Yine kontrol ettiler, sensör vs bozuk olabilir dediler. Arıza kaydına sadece abs bilmem ne sensörü diye yansımış, onu değiştiler. Bir daha yapmadı ancak acaip sogumuştum.

Özetle araç eğer 2016 model ise bunların hepsini iyi kontrol ettirin derim, özellikle test sürüşü yapın. Sanırım 2016 yada 2017nin belirli bir ayından sonra üretilenlerde lspi sıkıntısı falan yoktu.

Koltuk ve direksiyon ısıtma muhteşem çalışıyordu, bir tek onu sevmiştim Kilit problemi yaşamadım, yaşasam arabayı ateşe verirdim muhtemelen.

Renault 1.2 tce motor için ise şikayetvarda bir sürü şikayet var, özellikle ciddi yağ eksilttiğini söylüyorlar. Ona da bakmanızı tavsiye ediyorum. Şimdiden hayırlısı olsun.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4 T' de sıkıntılı bir motor 1.2 TCE' de. TCE motorlar ülkemizdeki benzin kalitesinden enjektör yediğini biliyorum. Hatta babamın arkadaşında vardı, 2 kere enjektör yedi, motor yapıldı arabaya. Yine 1.2 TCE Megane Sedan dayımda var, senelerdir sıkıntısız biniyor.

Ben iki marka arasında kalsam tercihimi vergi avantajınıda göz önünde bulundurarak Megane' dan yana kullanırım.

O fiyat bandında Mazda 3 baktınız mı hiç? Kronik problemi yok, dolu sıkıntısız bir araç. Ya da 308 1.2 Puretech?

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiç arada kalıncak bidurum yok direk reno ,alıyosunuz elin almanını sonra da çok para harcayınca da aglıyosunuz
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılanalardan sonra 3. bir seçenek çıktı 2012-13 model tiguan girdi kafama şimdi o yıllardaki 1.4 tsi motor sıkıntılımıdır acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Benim bildiğim bir Sıkıntısı yok sadece sağlam yakar 10-11 litreyi gözden çıkar ..

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.4T Astra dan uzak dur ne alıyorsan al
    www.vava.cars

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence iki arabada problemli ikisinden de uzak dur başka markaya yönelebilirsin

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Astrayı hele ki 1.4t ise elerdim, tiguan daha makul duruyor aralarında...
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler