User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: PASSAT 2.0tdi 4 motion vs 1.6tdi

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

PASSAT 2.0tdi 4 motion vs 1.6tdi

Abiler 2.0tdi 240hp 4 motion passatın kronik problemi bir sıkıntısı olayı nedir 1.6 tdi dsg bakarken kuru kavrama dsg korkumdan diyorumki 2.0 ıslak kavrama olanlara bakıyım ama hiç bir bilgim yok kullanan bilen eden varmıdır
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0 tdi 4motion Passat'ı şirketimiz için 60.000km civarı kullandık
    araç bize geldiğinde 2.000 km civarıydı, mükemmel hızlı olan araç gün geçtikçe yavaşladı, sorun çıkarmaya başladı. disk balata yetiştiremiyorduk
    şanzıman ve motorda masraf çıktı.
    Neden?
    ofisin şoför'leri içinden geçti, bakacağınız ilanlardaki birçok araçta maalesef bilinçsiz kullanıcılar tarafından kullanıldığı için çok temiz bulmadıkça uzak dururdum.

temiz araç ve düşük km bulursan başınıza bir şey gelmez, aksi halde başınızı ve cebinizi çok yakar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizde var uzun yolda onu kullanıyoruz 100.000 km de kiralık sadece limiitörü açtırdık sanırım sanzıman limitörü duruyor 4500 devir 272 de takılıyor daha gitmiyor.
    Ilk aldıgımızda biraz yatıyor gibi gelmişti 235/45/18 yerine 19 takmanı tavsiye ederiz sanzımanı o güce göre kısa kalıyor bence bir tık buyuk jant lastik kombini ve yay ile binerdim benim olsaydı araç.
    tuketim basmazsan 5 lt altına rahat iniyor basarsan cok acaip yakıyor 13.5 ları gordum ortalama tuketimde
    530xi ile hemen hemen aynı gidiyor yokus yukarı xi geciyor yokus assa limitorsuz oldugu icin passat geciyor hemen hemen denk gidiyorlar
    Sanzıman problemsiz zerre sorun yasamadık
    temiz bulursan gozu kapalı al hic dusunme ..

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DQ500 olması lazım onun şanzımanı. Eğer şanzıman DQ500 ise zaten baya sağlam bir şanzıman.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı şanzıman olması lazım, a4 2.0 tdi quattroda kullandım.

205bin kmde falandı sattığımda, şanzıman yağı ve filtrelerini ilk ben değiştirmiştim. 85k km kullanımımız boyunca kavrama bile değişmedik, öncesini bilmiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı eminkilic61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.0 tdi 4motion Passat'ı şirketimiz için 60.000km civarı kullandık
    araç bize geldiğinde 2.000 km civarıydı, mükemmel hızlı olan araç gün geçtikçe yavaşladı, sorun çıkarmaya başladı. disk balata yetiştiremiyorduk
    şanzıman ve motorda masraf çıktı.
    Neden?
    ofisin şoför'leri içinden geçti, bakacağınız ilanlardaki birçok araçta maalesef bilinçsiz kullanıcılar tarafından kullanıldığı için çok temiz bulmadıkça uzak dururdum.

temiz araç ve düşük km bulursan başınıza bir şey gelmez, aksi halde başınızı ve cebinizi çok yakar
    En düşük 180binkmlerde abi fiyatı uygun geliyo bana 1.6 tdi ile arasında müthiş bi fiyat farkı kalmıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı şanzıman olması lazım, a4 2.0 tdi quattroda kullandım.

205bin kmde falandı sattığımda, şanzıman yağı ve filtrelerini ilk ben değiştirmiştim. 85k km kullanımımız boyunca kavrama bile değişmedik, öncesini bilmiyorum.
    Genel olarak yarı yarıya şanzıman için sağlam ve sıkıntılı diyorlar ne yapıcağımı şaşırdım abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Genel olarak yarı yarıya şanzıman için sağlam ve sıkıntılı diyorlar ne yapıcağımı şaşırdım abi
    2. el zaten başlı başına piyango, her markada çeşitli sıkıntılar var. Araştırıp, iyice baktırıp, bir aşamadan sonra olacağı varsa olur yaa diyip ilerlemek lazım; yoksa insana kafayı yedirtir

Olmuyorsa da manuelden ya da sırasıyla zf8 > ford 8at > peugeot eat8 den devam.

Sıkıntılı diyenler için de; ne sıkıntı yaşamış, hangi bakımları yaptırmış, nasıl bir sürüş stilleri var ve en önemlisi kendileri mi kullanmış başkasından mı duymuş gibi sorularına cevap alırsan "ya nasip" diyerek ilerlersin.

İmzada fr dsg olduğunu görüyorum; passattaki dsg leondaki dsgden 3 tane eskitmesi lazım teorik olarak

Yoksa zf8 ile risk almadan devam

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. el zaten başlı başına piyango, her markada çeşitli sıkıntılar var. Araştırıp, iyice baktırıp, bir aşamadan sonra olacağı varsa olur yaa diyip ilerlemek lazım; yoksa insana kafayı yedirtir

Sıkıntılı diyenler için de; ne sıkıntı yaşamış, hangi bakımları yaptırmış, nasıl bir sürüş stilleri var ve en önemlisi kendileri mi kullanmış başkasından mı duymuş gibi sorularına cevap alırsan "ya nasip" diyerek ilerlersin.

İmzada fr dsg olduğunu görüyorum; passattaki dsg leondaki dsgden 3 tane eskitmesi lazım teorik olarak

Sırasıyla a3 dsg golf dsg leon dsg kullandım f30un nerdeyse tüm motor çeşitlerini de zf8 le kullandım abi hiçbirinde problem yaşamadım ama passat için 1.6 tdide karşıma ne çıkıcak biliyorum ama 2.0için muamma bi süreç sanki

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

senin hangi arabani almadan onceydi hatirlamiyorum, ikimizin de ogrenci oldugu donem olmali ama, neyse, surekli birbirimize ilan atip onun orasi sorunlu, bunun burasi problem, otekinin parcasi yok, berikinin parcasi var ama pahali diye diye gunler gecirmistik, neticede karar verdigimiz ortak nokta, arabadan hic anlamayanin butcesi dahilinde kendine en cok goz kirpani alip bizden daha mutlu, daha sorunsuz bindigi idi
    öyle işte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin hangi arabani almadan onceydi hatirlamiyorum, ikimizin de ogrenci oldugu donem olmali ama, neyse, surekli birbirimize ilan atip onun orasi sorunlu, bunun burasi problem, otekinin parcasi yok, berikinin parcasi var ama pahali diye diye gunler gecirmistik, neticede karar verdigimiz ortak nokta, arabadan hic anlamayanin butcesi dahilinde kendine en cok goz kirpani alip bizden daha mutlu, daha sorunsuz bindigi idi
    hayatın her alanında "ignorance is bliss"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SK10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sırasıyla a3 dsg golf dsg leon dsg kullandım f30un nerdeyse tüm motor çeşitlerini de zf8 le kullandım abi hiçbirinde problem yaşamadım ama passat için 1.6 tdide karşıma ne çıkıcak biliyorum ama 2.0için muamma bi süreç sanki
    Şanzıman hakkında muamma yok aslında; baktığın araçların kilometresi yüksek olmasından dolayı araçlar muamma; özellikle şanzıman değil.

Eksperin benim 200+ daki a4 üm için yorumu; en fazla 70-80k kmdeki bir araç gibi olduğu yönündeydi.

İlk 120k sını bilmiyoruz, direkt galeriden aldı amcam ondan da ben aldım Satarken çelik filo dan çıkma olduğunu ve ön panjurda çakar için delikler olduğu öğrendik.

Daha da ne diyeyim bilmiyorum Ha bu kadar yorumumun üstüne körün taşı gibi alırsın da bir şey çıkar, kendimi kötü hissederim.

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konu aynı yere geliyor hep, ikinci elde ne alsan riskli.
    bu araç özelinde şoförle kullanılması yerine sahibi tarafından kullanılması önemli
    yoksa motor-şanzıman çok güçlü

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şanzıman sıkıntılı uzak dur diyorlar ya, kavrama bitiriyormuş. Kavrama biten bir parça değil mi zaten, kullanıma bağlı erken biter geç biter ama bu neden sıkıntı oluyor anlamıyorum. 100 bin kmde ki aracın biri garantiden iki kere kavraması değişmişti, otomatik el frenin kapatıp istanbul trafiğinde 2 saat yarın debriyajda gibi ayağının ucuyla frene basarsan biter o kavrama, düzgün kullanırsan bitmez. Kulaktan dolma bilgiler yerine aracın durumunu iyi tespit edip alıp kullanmak lazım, eksperlerimizde sağolsun bir çoğu ezberci. Sağlam arabaya da sorunlu arabaya da aynı şeyleri yazıyorlar.

yasin_R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2,5 yıldır severek yazılımlı bir sekilde 4 motıon passatımı kullanıyorum , bir kere 1.6 standart 2.0 lerle kıyas dahi edilemez, 300 hp 600 tork civarı arabam keyifle gazlıyorum. şaşkınlık verecek şekilde hızlı. hiçbir sanzıman vb kronik sorunla karsılaşmadım , 210 binde aracım saat gibi, hala yağ gibi akıyor. bilinçli kullanmak önemli tabi. her araba sorun çıkarır. ne şanzıman ne motor ne mekanik , standart bakımı dışında birkere anahtar değmedi arabama. a7 bitdı veya maserati ghbılı almak istediğim için sınıf atlamak adına satacağım, yakın zamana. bu bütcelerde tekrar araba alacak olsam 4 motıon dizel den baskasına gene bakmazdım, ( tabi çift navigasyon keyles, içi krem full deri ayakla bagaj açma , orgınal 19 jant özel renk vs benim aracım) bu şekilde dolusuna binmek isterdim gene...
    PowerTune

kifoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 model 2.0 240lıkı yaklaşık 190 bin km ye kadar kullandım 160 bin kmde paşaoğluna yazılım yaptırdım yazılımdan bir süre sonra partikül arızasından dpf yi iptal etmek zorunda kaldım bir kerede 140 binlerde volant değişti onun haricinde hiçbir sıkıntı çıkarmadı. 15 binde bir yetkili serviste bakımını yaptırdım. bolu temde 235 lik s90la kapışırken 276 gördüm üstünü giderdi ama ilk epc ışığını o zaman yakmıştı. s90 patates olmuştu. istanbul işe gitgel trafikte ortalama 8,5-9 lt yakıyordu 1700 kg 4 çeker araç için bence ideal. şehir dışında basmasan 5 lt leride basarsan 12 ltleri de görebilirsin. o kilo ve 4 çekere göre iyi iş çıkaran bir motora sahip. dq500 dsg yanılmıyorsam rs4lerde de kullanılıyor oldukça sağlam şanzımandır 60 bin kmde bir şanzıman yağını değiştirmek gerekir. alırken kesinlikle siyah renk almayın büyük ihtimal koruma çıkması araçtır. yazılımlı haliyle 50tdi a6lara koruma aracı olabilir passat diyip salça olanlara güzel şaka makinası oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kifoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2016 model 2.0 240lıkı yaklaşık 190 bin km ye kadar kullandım 160 bin kmde paşaoğluna yazılım yaptırdım yazılımdan bir süre sonra partikül arızasından dpf yi iptal etmek zorunda kaldım bir kerede 140 binlerde volant değişti onun haricinde hiçbir sıkıntı çıkarmadı. 15 binde bir yetkili serviste bakımını yaptırdım. bolu temde 235 lik s90la kapışırken 276 gördüm üstünü giderdi ama ilk epc ışığını o zaman yakmıştı. s90 patates olmuştu. istanbul işe gitgel trafikte ortalama 8,5-9 lt yakıyordu 1700 kg 4 çeker araç için bence ideal. şehir dışında basmasan 5 lt leride basarsan 12 ltleri de görebilirsin. o kilo ve 4 çekere göre iyi iş çıkaran bir motora sahip. dq500 dsg yanılmıyorsam rs4lerde de kullanılıyor oldukça sağlam şanzımandır 60 bin kmde bir şanzıman yağını değiştirmek gerekir. alırken kesinlikle siyah renk almayın büyük ihtimal koruma çıkması araçtır. yazılımlı haliyle 50tdi a6lara koruma aracı olabilir passat diyip salça olanlara güzel şaka makinası oluyor.
    bende 260 limitör var galiba, aşırı seri ama 260 üstünü görmedim, araba hala gitmek istiyor fakat limitör olduğuna eminim, epc ışığı yakıyor gazlayınca evet bir süre sakin gidince sönüyor, gaz pedalı ile ilgili bir sorun mu ve sorunu çözmüşmüydünüz_? epc sorunu kronik galiba, yazılımda dpf iptal mecburen ama bir sorun teskil etmiyor. yakıtı da gayet uygun dediğiniz gibi, epc sorunu bende hala gazlayıca yakıyor. çözüm buldnuz mu tam epc arıza nedenini çözdünüz mü?
    PowerTune

Gokhan43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Egt sensöründen yakıyor EPC’yi sanırım. Egt limitleri ile o arızanın önüne geçebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhan43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    egt sensöründen yakıyor epc’yi sanırım. Egt limitleri ile o arızanın önüne geçebilirsiniz.
    arabami yazan power tune bahadir üstada söyledim bakalim . Teşekkürler
    PowerTune

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler