User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2020 Vw Golf 1.5 tsi hakkinda

Vtec_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2020 Vw Golf 1.5 tsi hakkinda

Selamlar , aklimda 2020 golf 1.5 tsi almak var. Bir adet 20.000 km de buldumda. Fakat bu araclar hakkinda cok fazla bilgim yok. C
    Cogu kullanici 1.4 olsaydi yag yakma vs gibi sorunlardan bahsediyor , yeni motorlarda bu sorun devam etmektemidir ?
    Kullanici yorumlari , arti ve eksileri nelerdir acaba.

Baktigim arac r line 1.5 tsi dsg plus paket spor şase vs

Hatta rengi ve icide bu sekilde

Yorumlar icin simdiden tesekkurler

murat182 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.5 tsi’ı bilmiyorum ama 1.2 ve 1.4 twincharger kullandım sıkıştırarak kullanırsam bakıma yakın yakardı yağ ışığı, devir çevirmeyi sevmiyorlar sakin sürersem eksiltmezdi. Onun dışında Golf güzel araçtır kalite konfor kullanılabilirlik olarak tatmin eder. Sürüş keyfi kelektir ama. Spor şasi ile alırsanız normalden 1.5 cm alçak daha sert geliyor o rahatsız edebilir mi bilmem.

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Silindir kapatma sırasında silkeleme yapıyor ancak rahatsız edici düzeyde değil.

Start stop biraz insanı tedirgin ediyor, mesela İstanbul'da yazın sıkışık trafikte(Hatta geçenlerde Serencebey tarafında şubat ayı içerisinde dahi hararet yükselmişti) yahut Adana gibi bir şehirde mutlaka hararet yükseliyor ve fan açıp start stopu kapatıyor. Araç ne kadar ısınıyor veya bu anlık ısınma motora, kapağa veya conta gibi bileşenlere ne oranda zarar veriyor bilmiyorum, aynı şartlarda kullanılan ve bunu yapmayan 1.5 Tsi görmedim ancak servis normal diyor.

Onun dışında baş belası bir Passat'da bobin ve devirdaim problemi oldu ancak bu aracı bir dönem sağa sola çok emanet verdik kim ne şekilde kullandı bilmiyorum, yine de devirdaimle ilgili biraz şikayet olduğunu servisteki ustalardan duymuştum.

Uzun yolda, ferah trafikte veya dur kalkın sık olmadığı güzergahlarda gerçekten ekonomik ancak rampa ve dur kalk sayısı arttıkça dizeli aratıyor. Ben genel olarak hep trafiğin sıkışık olduğu yerlerde olduğum için 9.1 altını pek görememiştim.(Şehiriçi ağırlıklı ortalama tüketim)

160'lık Scirocco ile kıyaslayacak olursam kesinlikle o kadar hırçın gitmiyor, alt devirleri 1.4 160 üniteye göre cansız ancak tüketimi de bir o kadar iyi denebilir, daha önce bir CC'den başımıza geldi, 160'lık ünitelerde maalesef segman kırma gibi sorunlar mevcut, fakat 1.5 ünitede hiç şahit olmadım. Normal kullanımda bir miktar yağ eksiltiyor ancak hem turbo nedeniyle yüksek sıkıştırmadan hem de tamamen kendim uyduruyorum ama biraz sıcak çalıştığını düşündüğüm için normal geldi, bakımdan bakıma uyarı verecek kadar yağ eksilttiklerine hiç şahit olmadım, sadece leasing ile gelen sıfır Troc 13 bin kilometrede uyarı vermişti ama sanırım o da rodaj sürecindendi sonrasında sorun olmadı, ANCAK aracı uzun süre sıkıştırırsanız yağ tüketimini bariz şekilde arttırabiliyorsunuz, bunda biraz da yağın cinsi etkili midir bilmiyorum servisin söylemesine göre 0-20 yağ kullanılıyor, belki bizim iklime göre biraz ince kalıyordur. Unutmadan şunu da söyleyeyim triger sistemi kayışlı, çok kilometre yapacaksanız zincirli olanlara göre değişme periyodu daha erken oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2018 ve 2020 Leonda toplam 80 bin km kullandım, sorun çıkarmadı bu zamana kadar.

Yağ yakma olayı da önceki aracım 1,6 TDI da 8-10 bin km sonra yağ eklemek zorunda kalıyordum, şu an son bakımdan sonra 14 bin km geçti halen eksiltme yok aracım 60 bin kmde

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu 1,5'lerde silindir kapatma mı vardı?
    twincharge yoktu diye biliyorum
    tek turbo + silindir kapatma ile birlikte ısı problemi olmaz diye düşünüyorum kendimce
    bir de arkadaş tr'de değil sanırm , oradaki havalarda araç istanbula göre daha farklı yaşayacaktır muhakkak

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    neişin var laa tisileymisiyle al ordan bi cıtıyar bak keyfine spor gazetesi ne ugraştırıyon laa bizi fakırmısın
    PROSTOCK GARAGE

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı motorlu 2019 da sıfır model superb alıp 19 bin km kullandım.Herhangi bir problem yaşamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu 1,5'lerde silindir kapatma mı vardı?
    twincharge yoktu diye biliyorum
    tek turbo + silindir kapatma ile birlikte ısı problemi olmaz diye düşünüyorum kendimce
    bir de arkadaş tr'de değil sanırm , oradaki havalarda araç istanbula göre daha farklı yaşayacaktır muhakkak
    Konum İsveç'miş ben de yeni gördüm abi.

Silindir kapatma var ama devreye girmesi için sabit yük ve belli oranın altında gaza basmak lazım, benim kullandığım şekilde toplam sürüş süresinin herhalde %15'i falan 2 silindirdir, sürekli dur kalk ve hızlanma ihtiyacı olduğunda 4 silindir devam ediyor, bana kalırsa tüketime çok da etkisi olmuyor.

Araç twincharge değil, sanırım o yüzden altlar 160'lık 1.4'e göre cansız, hararet mevzusu da dediğim gibi aslında çok dur kalk yaparsan start stop açıkken illa ki oluyor en azından İstanbul içerisinde kış ayında bile ben zaman zaman denk geliyordum, bizim Ozan'da da hararet olayı var onun araç da 1.5 Octavia ama alet böyle çalışıyor demek ki ne araç uyarı veriyor ne servis problem var diyor, yine de hararet ibresinin tırmandığını görmek rahatsız edici tabi bence. @Sti_Ozan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yorumlar icin tesekkurler , suan yasadigim Goteborg da isınma ile ilgili sorun olacagini sanmiyorum yaklasik 9 ay kadar soguk serin arasi gidip geliyoruz. 1.0 ile 1.2 ler yuksek sıkıştırmalarda yag eksiltiyor.
    Hava trafik ve benzin kalitesine bagli olarak burada , servis bakimlari yil icinde benzinli arac icin 20.000 dizel icin 30.000 km diyorlar. Merak ettigim arabayi alinca bagajda 4 litre yag ile gezmiyeyim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neişin var laa tisileymisiyle al ordan bi cıtıyar bak keyfine spor gazetesi ne ugraştırıyon laa bizi fakırmısın

Gursel emice hayat evrüpada coh zor ehü ehü, yahu hizli arabanin pek bir önemi yok burada. 70 km uzerini belli bir oranda [ 20 25 km kadar ] gectinmi polizei ehliyetini kesiyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec_2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yorumlar icin tesekkurler , suan yasadigim Goteborg da isınma ile ilgili sorun olacagini sanmiyorum yaklasik 9 ay kadar soguk serin arasi gidip geliyoruz. 1.0 ile 1.2 ler yuksek sıkıştırmalarda yag eksiltiyor.
    Hava trafik ve benzin kalitesine bagli olarak burada , servis bakimlari yil icinde benzinli arac icin 20.000 dizel icin 30.000 km diyorlar. Merak ettigim arabayi alinca bagajda 4 litre yag ile gezmiyeyim
    O kadar eksilteceğini sanmıyorum abi, gördüğüm en yüksek yağ tüketimi bizim işçilerin kullandığı Troc'taydı, dediğim gibi daha rodaj bitmemişti tahminim 800ml kadar yağ eklenmişti.

deep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.2 motor 110 HP olan versiyonu 95.000 km dir kullanıyorum.

Şimdiye kadar hiç yağ ekleme ihtiyacı olmadı.

Yağ yakma sorununu yaşayanlar kimler ? Nasıl kullanıma sahipler merak ediyorum doğrusu.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Vtec_2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gursel emice hayat evrüpada coh zor ehü ehü, yahu hizli arabanin pek bir önemi yok burada. 70 km uzerini belli bir oranda [ 20 25 km kadar ] gectinmi polizei ehliyetini kesiyor.
    o çok zor hayatı bende yaşamak istiyom benide alsana oraya
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de 1.4 tsi 122 hp kullanıyorum, servis bakımına kadar 15bin km dayanıyor yağı. 1.4 tsi 140 hp kullanan arkadaşımdan da yağ eksiltme duymadım.
    Not: İki kullanıcı da sakin ötesi (mor ve ötesi gibi oldu) kullanmaktadırlar.
    Alıntı .CeM. Nickli Üyeden Alıntı
    99 yaşında bi amcada vardı 99 model 99 binde noldu kimbilir bulupta müzeye koymak lazım aslında çok değerli

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    police yakalarsa alır

Ghost Rider Dusts Swedish Police - YouTube

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Seyfettin777 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konum İsveç'miş ben de yeni gördüm abi.

Silindir kapatma var ama devreye girmesi için sabit yük ve belli oranın altında gaza basmak lazım, benim kullandığım şekilde toplam sürüş süresinin herhalde %15'i falan 2 silindirdir, sürekli dur kalk ve hızlanma ihtiyacı olduğunda 4 silindir devam ediyor, bana kalırsa tüketime çok da etkisi olmuyor.

Araç twincharge değil, sanırım o yüzden altlar 160'lık 1.4'e göre cansız, hararet mevzusu da dediğim gibi aslında çok dur kalk yaparsan start stop açıkken illa ki oluyor en azından İstanbul içerisinde kış ayında bile ben zaman zaman denk geliyordum, bizim Ozan'da da hararet olayı var onun araç da 1.5 Octavia ama alet böyle çalışıyor demek ki ne araç uyarı veriyor ne servis problem var diyor, yine de hararet ibresinin tırmandığını görmek rahatsız edici tabi bence. @Sti_Ozan
    Dur kalk trafiklerde ben de start&stop muhabbetini kapatıyorum, hararet çubuğu 90 dan yukarı doğru gözle görülür bi hızla tırmanınca insan tedirgin oluyor ama start stop muhabbetini kapatınca 5 saniye içinde 90 a geri oturuyor hararet. Benim araç şu an ortalama 10.000km de ortalama 500ml falan yağ yakıyordur tabii biraz fazla hareketli kullanıyoruz onun da etkisi olabilir
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir tanede isvecli buluruz sana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullandigin arac 1.5 mi peki @Sti_Ozan

-Murat Özcan- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.2 Tsi Leon kullanmıyorum yüksek sıkıştırmalar da eksiltiyor ekliyorum..
    /// M POWER 3.20 // VW MK6 TDI //SEAT LEON TFSI

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler