User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 20 ile 31 arası

Konu: A7 bi tdi 320HP vs maserati ghbili 275HP

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı Berk007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4-5 yıl kadar Ghibli dizel kullandım. Ne sevdim ne alışabildim. Sadece gittiğiniz yerde wooaa Maserati dedirtiyor o kadar.
    Motoru çok canlı değil, hantal kalıyor. Konforu da beni memnun etmiyordu, mesela E serisi çok daha rahat ve konforlu bana göre.
    Trim sesleri can sıkıcıydı, deri ve plastik birleşim yerleri de sürekli gıcırdıyordu (mesela kafa başlığındaki plastik ayar düğmesi tam kulağının dibinde gırç gırç susmuyor gibi düşünebilirsin). Aracın her tarafı deri kaplı olduğu için (konsol, direksiyon, koltuklar vs.vs.) yazın tam bir çileye dönüşüyordu ilk bindiğim zaman, içerisi cehennem gibi oluyordu. Ön cam dahil film olmasına rağmen mutlaka gölge park yeri arıyordum.
    Dönüşlerde düşük hızlarda hafif gaza yüklenince sistemler devredeyken bile arkasını atma/kayma olayı çok oluyor, özellikle İzmir asfaltında.
    Uzun yolculuklarda arkada oturunca midem bulanıyordu, beşik gibi bir sallanma hissi geliyordu bana. Kimle yolculuk yaptırsam da arkada oturan pek keyif almadı.
    Multimedia sistemi rezalet, ekran dokunmatik değil basmatik resmen. Bluetooth kopabiliyor, koparsa da uğraştırıyor tekrar bağlamak için. Dur, motoru kapat, kapıyı aç kapa, telefonu sistemden sil, geri arat, eşle, bağlan... Geri görüş kamerası çin malı kalitesinde, ekran görüntü kalitesi de başarısız.
    Servis, parça desen maliyetli hem de sıkıntılı süreci. 2 kere far ayarı için servise yolladım, yapamadılar. Sonra ayar yerinin (beyaz plastik içine tornavida gibi bişey giren kısım) yalama olduğunu tespit ettim. Komple far değişti bu yüzden
    Teknik anlamda çok sorun yaşadığımı hatırlamıyorum, şurası bozuldu burası dağıldı gibi şeyler aklımda yok açıkçası. Sadece yetkili servise bakıma gideceği zaman çekici ile İstanbula gidiyordu, yerine kiralık araç veriyordu yetkili servis. 2-3 gün onunla dolaşıyordum aracın işleri bitene kadar.
    maks hız olarak 288 gördüm stock halde ama sabit o şekilde devam etmek asla mümkün değil 265-270 gibi son hız düşünebilirsiniz.
    tasarım ve gösteriş olarak sözüm yok tabi ki.

a7 tecrübem olmadı. Ama başka audi modellerini de uzun süreli olarak kullandım (A3, A5, TT, R8). ikisi arasında seçim yapmak zorundaysam audiyi seçerim.

kendim alıyor olsam başka alternatiflere yönelirdim sanırım
    Şimdiden hayırlı olsun.
    Fabrikayı arayıp ne biçim araba yapmışsınız lan demek istedim Çok bilgilendirici olmuş paylaşım. Hiç bir fikrim yokken bile soğudum arabadan

yasin_R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen benimde fikrim kullanmadan değişti �� a7 candır diyelim o zaman
    PowerTune

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kolçak dediğin ne tam olarak ya
    PowerTune

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altugkocer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fabrikayı arayıp ne biçim araba yapmışsınız lan demek istedim Çok bilgilendirici olmuş paylaşım. Hiç bir fikrim yokken bile soğudum arabadan
    Deri döşemeli 3.0 egea long yazacaktim da linçlenirim diye yazamadım.

Şaka bi tarafa algısını karşılayan bir otomobil olduğunu ben düşünmüyorum. Benzer yorumları baska kullanicilardan da duydum. Hatta instagramda trim seslerini paylaşmıştı birisi.

Ama dondurmadan falan çıkarsa o zaman olur.
    Konu Berk007 tarafından (04-07-2023 Saat 16:18 ) değiştirilmiştir.
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Berk007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yasin_R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kolçak dediğin ne tam olarak ya
    Ortadaki kol dayama kısmı.
    Baklava desenli dikiş cok bozmuş
    '06 Honda Civic Turbo '12 Mini Cooper S Roadster
    '02 Honda Civic Type-R-'05 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
    '03 BMW M5-'12 Mercedes SLK 250 AMG-'12 Honda Accord

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hee aynen ya bende bir tek orası gözüme carptı , abartı gereksız olmuş sade kalması en güzeli idi, 3050 diyor en son 15 bin düştü fiyatta sağolsun platin
    PowerTune

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yasin_R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakin zamanda 2 araç üzerinde yoğunlaştim, 4 motion dolu bir passat dan geçiş yapacağim. Daha önce kullanan tecrübe edinen , avantaj ve dezavantajlari hakkinda ciddi bilgisi olan varsa paylaşirsaniz sevinirim. Hangi araci alirsam alayim stage 1 soft bir yazilim olacaktir
    İKİ ARAC DA 2015-16
    A7 bende cok bakmıstım 272 lik sanırım daha saglam 320 lik zf sanzımandan dolayı öne cıkıyor. hangisi daha temiz ve dusuk km de ise onu alırdım.
    passat ta cok severim ara sıra sehir dısı onunla cıkıyoruz cok keyifli bir şaka makinesi bizimki 18 jantlı biraz yatıyor yuksek hızda frene basınca yıgılıyor tedirgin ediyor genelde mukemmel bir alet ..
    airmatic olursa birde tadından yenmez ..
    Konu seko tarafından (06-07-2023 Saat 12:44 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı seko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    A7 bende cok bakmıstım 272 lik sanırım daha saglam 320 lik zf sanzımandan dolayı öne cıkıyor. hangisi daha temiz ve dusuk km de ise onu alırdım.
    passat ta cok severim ara sıra sehir dısı onunla cıkıyoruz cok keyifli bir şaka makinesi bizimki 18 jantlı biraz yatıyor yuksek hızda frene basınca yıgılıyor tedirgin ediyor genelde mukemmel bir alet ..
    airmatic olursa birde tadından yenmez ..
    direk 320 lik bakıyorum, 272 likle arasında şanzuman farkı mı var . baktığım 2 a7 dede aırmttıc var. passat şehir içi dışı aşırı keyifli makina bendeki 19 orgınal jantlı özel bir rengi olan yazılımlı şekilde biniyorum en keyiflisi de zaten gidişatı şaka gibi, amaan passat diye yanıma arkama tamponuma girenler arkamda nokta oluyor. aşırı keyifli makina gercekten ama tabi a7 baska bir oturaklılığı var .
    PowerTune

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütçeni bilmiyorum a7 kasa eski ne kadar yakışıklı olursa olsun A6 50 tdi da tavisye ederim cok uzun sure 2016-2017 a6 kullandım yeni a6 cidden cok daha iyi .
    Sürekli uzun yol yapacaksan a8 262 lik tdi dusuk km vardı ilanda fiyatta makuldu tarz degisebilirsin
    Alakasız olacak ama 550xd lerde var piyasada alternatif..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütçeni bilmiyorum a7 kasa eski ne kadar yakışıklı olursa olsun A6 50 tdi da tavisye ederim cok uzun sure 2016-2017 a6 kullandım yeni a6 cidden cok daha iyi .
    Sürekli uzun yol yapacaksan a8 262 lik tdi dusuk km vardı ilanda fiyatta makuldu tarz degisebilirsin
    Alakasız olacak ama 550xd lerde var piyasada alternatif..
    50 tdı lere de tabiki baktım , fiyatları şuan 3,7 lere Cıktı , 3 milyn dan da fazla vermiym diyorum , evet eski gibi dursa da dışardan bir duruşu var , 5.50 de baktım dışardan 5.20 den farkı yok 5.50 direk 2017-18 isterim 400hp direk oda fiyat çok uçtu, eski kasalardan a7 cls 6.40 arasından tercihim a7 oldu, 50 tdı yeni kasa a6 çok baktım fakat , dışarda kafamı çevirdiğim heryer de var , neredeyse Passat kadar görür oldum, ama bir maserati bir a7 çok çok az , a7 içi CarPlay iç ambians yapılabiliyor gene görseli iyi duruyor , kalite tasarım güç sorunsuzluk prestij beni a7 ye itiyor a8 de güzel tercih de 4.2 tdi 385 lik bakıyordum yok derecek kadar az 350 likler de km leri uçuk model düşük, a7 lerde az olduğu için az el değiştiriyor ve genelde kıymetini bilen adamlar alıyor. A6 çok fazla el değiştirdiği için daha hor kullanılıyor,
    PowerTune

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 milyon ve altına 530xdrive dusuk km yuksek model yazılımlı 320 beyglir civarı yeni yeni binerdim.
    basmazsan makul yakar basarsan 300-305 gidersin 4 ceker kasa yeni vs vs .
    2022 XC90 kiralık spec & 2022 A5 40 TDI & 2017 Golf 1.6 TDI Highline yazılım
    2022 Haybusa full bolt on & 2021 Multi V4S & Kymco Lucky S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 milyon ve altına 530xdrive dusuk km yuksek model yazılımlı 320 beyglir civarı yeni yeni binerdim.
    basmazsan makul yakar basarsan 300-305 gidersin 4 ceker kasa yeni vs vs .
    Hocam a7 bir çizgisi var 5.20 i den 550 xdye kadar kasa aynı , a7 bi tdı direk 320 hp yazılımla 400 hp 800 tork olan bir makina a7
    PowerTune

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler