User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: A5 Gen 2 TFSI - E coupe hakkında

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

A5 Gen 2 TFSI - E coupe hakkında

Herkese selam.

Bir kaç ay önce W205 C180 ile yollarımızı ayırmış ve Seat'ın premium süslüsü Formentor ile bir araya gelmiştik.

Aile için kullanımda tek araç olarak daha rahat inip binebileceğimiz ancak çok da minibüs hissiyatında olmayan bir araç olsun diye düşündüğüm için kendisinde karar kılmıştım. Şaşırtıcı derecede iyi izolasyonu, fena olmayan yol tutuşu ve güzel oyuncakları ile baya mutlu baba modunda takılıyorduk ancak iki araç kullanımı şart olduğundan kendisinden ayrılmak gerekecek.

Kendisine yeni sahibiyle şimdiden başarılar diliyorum. Belki bir gün 2.0 tsi versiyonu ile tekrar görüşürüz.

Şimdi konuya gelecek olursak, Takribi 1.5m'a kadar araç bakmaktayım. 2. araç olacağından Coupe'lere merak sardım ve o niyetle başlıkta yazan c207 kasa E coupe'ler ve bir zamanlar dizel önden çekişlisini kullandığım 2.0 tfsi 'lı a5 8T 'lere bakınıyorum.

Ancak km'ler haliyle 100.000 üstü. Gen 2 2.0 tfsi'ların yağ yaktığını, her ne kadar güce dayanıklı da olsa görece sorunlu olduğunu ve ufak tefek eksiklerinin her zaman olacağını biliyorum. Peki bu durum özellikle e250 makyajsız cgi (1.8 204 bg'lik) ve makyajlı (2.0 211) için nasıldır?

Her ne kadar benim bütçe aralığımda makyajlı olan gelmese de bilen kullanan var mıdır? E kasa özelinde sormak gerekirse 100 binde 1.8 cgi mı yoksa 200 binde e250 cdi veya e350 cdi mı? 1 aydır ciddi şekilde kafayı kırmış durumdayım, o fiyat bandında kullanımı keyifli veya görece prestijli araç tavsiyenize açığım.

Daha farklı alternatifler olarak 2.20d'lere bakıyorum.

En son bir şeye karar veremezsem herhalde amarok alıcam

Şimdiden teşekkürler.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.8 204 motor E coupede bilmem ama C coupede gerçekten yürüyor, 184lük 20d den zaten iyi ama soft tune edilmiş n13 ile kafa burun gidip, 200den sonra geçiyor

A5 quattro olmadığı sürece yanaşmazdım ben, ya da listedeki araçların içinde en düşük km en temizi en donanımlısı falan olacak ki o zaman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.8 204 motor E coupede bilmem ama C coupede gerçekten yürüyor, 184lük 20d den zaten iyi ama soft tune edilmiş n13 ile kafa burun gidip, 200den sonra geçiyor

A5 quattro olmadığı sürece yanaşmazdım ben, ya da listedeki araçların içinde en düşük km en temizi en donanımlısı falan olacak ki o zaman
    Açıkçası derdim yürümesi değil. Güvenilirliği. Bir kaç yerde 204 bg gibi gitmiyor yazmış çok mesele değil. Önemli olan ıvır zıvır derdi var mı, su koyuveriyor mu o benim için

N13 ise Allah affetsin. O topa giremem.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0 motorlu E89 kasa Z4 bulunabilir belki o fiyatlara, teklif etmekten zarar gelmez

Prestijse konu Allahını verir Z4 2003 modeli bile olur yani

Dediğiniz araçlar arasında az sahipli ve bakım kayıtlı olduğu sürece renk, motor, km ayrımı yapmazdım ben olsam. Özellikle birini öne çıkaramadım

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ara bende araba değişme arefesindeyim.

Hali hazırda passat ve golf var.

Passatı satıp A6 3,0 TDI Quattro
    veya Golfu satıp E350 CDI bakıyorum.

Just a moment... Şu araba alınası duruyor. İlk sahibi ve son 2 yıla kadar servis bakımlı.Niyetiniz varsa bi inceleyin. Benim daha parayı denklememe zaman var. Kaçmasın
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

Omak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E coupe nin E yazdigina bakmayin w204 C kasa platformu kullaniyor. Araba aslinda C kasanin uzerine kurulu sonradan bu nasil E klass demeyin ben baştan soyleyimde
    e60 535d & THE A45 AMG

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu ara bende araba değişme arefesindeyim.

Hali hazırda passat ve golf var.

Passatı satıp A6 3,0 TDI Quattro
    veya Golfu satıp E350 CDI bakıyorum.

Just a moment... Şu araba alınası duruyor. İlk sahibi ve son 2 yıla kadar servis bakımlı.Niyetiniz varsa bi inceleyin. Benim daha parayı denklememe zaman var. Kaçmasın
    Favorimde ve konuşmuştuk ama 6 silindirin yürütme maliyeti düşündüruyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Omak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E coupe nin E yazdigina bakmayin w204 C kasa platformu kullaniyor. Araba aslinda C kasanin uzerine kurulu sonradan bu nasil E klass demeyin ben baştan soyleyimde
    Bu bilgi şaşırttı. Baya uzun duruyor aslında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2.0 motorlu E89 kasa Z4 bulunabilir belki o fiyatlara, teklif etmekten zarar gelmez

Prestijse konu Allahını verir Z4 2003 modeli bile olur yani

Dediğiniz araçlar arasında az sahipli ve bakım kayıtlı olduğu sürece renk, motor, km ayrımı yapmazdım ben olsam. Özellikle birini öne çıkaramadım
    Abi ben de öyle düşünüyorum da major bir sorun çıkarsa acayip keyfim de kaçar. O yüzden en az sanayiye düşme ihtimalim olanı seçmeye çalışıyorum.

350cdi om642'nin sağlamlığı ünlü fakat insanların kullanım şekli, yağ ve filtreler değişim sıklığı, alınan yakıtın kalitesi derken özellikle enjektör ve daha da bilinen bir konu olan kurum sorunundan çeker miyiz diye düşünmedim değil.

1.8 cgi ile ilgili ise yeterli bilgi nette yok. Mesela audi grubun 1.8 tfsi'ı leş baya. Gen2 2.0 tfsi en azından iyi kötü gidiyor. Eğer hepsi aynı yolun sonuna çıkıyorsa o zaman beğendiğimizi alalım en azından ya da olası masraf parasını düşelim

dulger007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güncel olarak 2.0 TDİ A5 ve E250 cdi E Copue binicisi olarak ben kesinlikle mersoyu tavsiye ederim. Konfor A5 serisinden oldukça fazla a5 18 inç orijinal jant takur tukur geziyoruz, ki şuan e coupede 19 jantlar var. İzolasyon, iç kalite, sürüş keyfi olarak merso daha ağır basıyor bireysel fikrimce. A5 daha sert daha dinamik yürütme maliyeti daha düşük şanzıman daha konforlu atik ve vites sayısı daha fazla. E coupenin benim gözünde tek eksisi 5 ileri olması 7 ileri koldan vitesli olanlarıda vardı sanırım denk gelirse eğer. 5 ilerinin vites oranları güzel ama uzun yolda araç biraz daha vites istiyor gibi. Arka yaşam alanları hemen hemen aynı gibi fakat önceki A5 aracınızda tecrübeniz vardır muhakkak iki araçtada arka baş mesafeleri oldukça. Merso parçaları daha uzun ömürlü daha dayanıklı kesinlikle, A5 170 bin km civarlarında merso 220 bin km, merso daha fazla km olmasına rağmen daha kemikli daha az yıpranmış daha az yorgun A5 e göre. İki araçta uzun zaman ve kilometrelerdir bizde kullanım tarzları hemen hemen aynı.

E coupe konfor, lüks ve prestij için tercih edilebilir.
    A5 coupe düşük bakım maliyetleri daha dinamik sürüş ve daha ekonomik yakıt için tercih edilmeli (2.0 TDİ)
    Benim fikrimce.
    Konu dulger007 tarafından (25-07-2023 Saat 00:11 ) değiştirilmiştir.

S-works - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Favorimde ve konuşmuştuk ama 6 silindirin yürütme maliyeti düşündüruyor.
    Orası öyle. 2. araba olarak düzgün bakımlısı çok üzmez diye düşünüyorum.

Ben 2. araba olarak bakıyorum. Ayrıca parça konusunda bulgaristan üzerinden ucuza çözülebiliyor. Tabi gidip gelecek birileri lazım. ve acil işiniz olmamalı
    Special Works Detaylı Araç Bakım Merkezi

https://www.instagram.com/specialworkstr/

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    350cdi 4matic her türlü. Platformun c şase üzerine kurulması hiç bir eksiklik yaratmıyor. Yazılım güzel bir egzoz sistemi ile miss gibi binilir. Bir çok aracı da ciddi üzer.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dulger007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güncel olarak 2.0 TDİ A5 ve E250 cdi E Copue binicisi olarak ben kesinlikle mersoyu tavsiye ederim. Konfor A5 serisinden oldukça fazla a5 18 inç orijinal jant takur tukur geziyoruz, ki şuan e coupede 19 jantlar var. İzolasyon, iç kalite, sürüş keyfi olarak merso daha ağır basıyor bireysel fikrimce. A5 daha sert daha dinamik yürütme maliyeti daha düşük şanzıman daha konforlu atik ve vites sayısı daha fazla. E coupenin benim gözünde tek eksisi 5 ileri olması 7 ileri koldan vitesli olanlarıda vardı sanırım denk gelirse eğer. 5 ilerinin vites oranları güzel ama uzun yolda araç biraz daha vites istiyor gibi. Arka yaşam alanları hemen hemen aynı gibi fakat önceki A5 aracınızda tecrübeniz vardır muhakkak iki araçtada arka baş mesafeleri oldukça. Merso parçaları daha uzun ömürlü daha dayanıklı kesinlikle, A5 170 bin km civarlarında merso 220 bin km, merso daha fazla km olmasına rağmen daha kemikli daha az yıpranmış daha az yorgun A5 e göre. İki araçta uzun zaman ve kilometrelerdir bizde kullanım tarzları hemen hemen aynı.

E coupe konfor, lüks ve prestij için tercih edilebilir.
    A5 coupe düşük bakım maliyetleri daha dinamik sürüş ve daha ekonomik yakıt için tercih edilmeli (2.0 TDİ)
    Benim fikrimce.
    Abi yorumların çok değerliydi. Çok teşekkür ederim.

Audi grupta haketmeyen bir fiyat artışı var. Çok yüksek km'ler arabalar da şüpheli ama sahipleri gittikçe daha yukarı yazıyor. Tamam piyasa dengesiz de kendi içinde bir orantı var yine.

Alıntı S-works Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orası öyle. 2. araba olarak düzgün bakımlısı çok üzmez diye düşünüyorum.

Ben 2. araba olarak bakıyorum. Ayrıca parça konusunda bulgaristan üzerinden ucuza çözülebiliyor. Tabi gidip gelecek birileri lazım. ve acil işiniz olmamalı
    2. araç olacak ama aslında tek araç gibi düşünsek daha iyi Acil işim olmaz da sanayide araba yatırmak da istemiyorum. Ufak tefek şeylere okeyim.

Alıntı bkaraca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    350cdi 4matic her türlü. Platformun c şase üzerine kurulması hiç bir eksiklik yaratmıyor. Yazılım güzel bir egzoz sistemi ile miss gibi binilir. Bir çok aracı da ciddi üzer.
    Abi E 350cdi kesinlikle şu an yükseldiğim bir noktada Teşekkür ederim.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Madem keyif arabasi olacak dizel olmasin derim ben nacizane.

Arada gazlanacak eglenilecekse benzinli tercih ederdim hem ses hem devirlenmeden mutevellit.

ondokuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bkaraca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    200 ve 250 coupeler c şasesi üzerine ama 350 cdi ve cgi ler e şasesi üzerine kurulu diye biliyorum. Dilerseniz detaylıca bir araştırabilirsiniz.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    W212 Kasa E Coupe ler C platformu kullanıyor.

1.8 motorlu ve 2.0 motorlu onlarca E serisi sattım. Gidişleri, konforları, sorunsuzluğu çok iyidir.

1.8 Cgi stage 1 yazılım ve hafif bir egzoz ile çok güzel olur.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 aracında çeşitli varyasyonlarına bindim sahip oldum zamanında.

Sürüş keyfi olarak MB nin coupesi daha iyi, a5 quattro değilse hiç girme derim çok keyifsiz. Ve evet yağ yakma problemi var ben yağ bidonuyla gezdim 2 audi aracımda da. MB nispeten daha sorunsuzdu. Konfor olarak tartışmasız MB daha iyi. sürat olarak 2.0 tfsi çok daha keyifli tabii ki önü de çok açık. İç mekan olarak audi daha derli toplu ve tok his veriyordu , e coupe biraz daha salık , gacırtı gucurtu e de çoktu hatırlıyorum. Hatırladıklarım bunlar. Benim tavsiyem ikisinin de içine binip biraz vakit geçirmen olur. Zor karar çünkü hayırlı olsun şimdiden.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Cagri14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Halihazirda a5 b8 2.0 tfsi kullanicisi olarak yetkili servis sandik motorsuz asla bulasmayin derim ben ararken ozellikle bu sekilde bulmaya dikkat ediyordum �� kendi aracim sandik motorlu 40.000 km oldu ve hic yag eksiltmedi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    350 d Coupe bulunabilir, çok fazla tutulmuyor yalnız bildiğim, ondan dolayı uyguna kıstırılıabilir 4 kapıların 2011 ler hep koldan 7 ileriydi bildiğim, coupelerde de öyle bulunabilirse güzel olur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler