User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Peugeot 208 1.2 Puretech GT Modeli hakkında

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Peugeot 208 1.2 Puretech GT Modeli hakkında

Merhaba arkadaşlar . Hali hazırda Renault Clio 1.3 Tce 130 Touch paket araca sahibim . Arabanın yürür performansı herkesin bildiği gibi çok güzel ancak donanım olarak çok fazla tatmin etmiyor . Ne zamandır hoşuma giden 208 GT modeli hakkında bilgi almak istiyorum . Gönül yeni 308 GT modelini istiyor ancak bütçeyi aşıyor. Önümüzde ki ay kısmetse kızım doğacak, 208 3 kişilik bir aileye çok küçük gelir mi ?

Artıları eksileri nelerdir yazarsanız çok sevinirim . Rakamı 208'in üstünde de olsa yeni kasa skoda fabia 1.5 TSİ düşünüyorum ancak 2.eli muhtemelen yavaş olur ve vergilik dilimi yüksek kaçabilir en önemlisi de cam tavan yok Düşüncelerinizi bekliyorum.
    imzasız..

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fabia dahil tüm B segmentlerde özellikle ilk 1 yaş zor olacaktır

Yine de içlerinde en işe yarayacak olan fabia, bagaj golf 7 kadar

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 kişilik aile için c sınıfı çok daha uygun olacaktır. B sınıfı da olur mu olur tabi ama çocuğun arabası osu busu derken bagaj sorun olacaktır illa ki.

Bence şartları zorlayıp en azından c sınıfı bagaji ve arka diz mesafesi daha geniş bir araç bakmanız iyi olacaktır.
    Sonuçta bu araçla tatile ve uzun yola da gidileceğini öngörüyorum. İnanın bagaja çocuk eşyaları ve bavulu yerleştirmek bir noktadan sonra insanı yorabiliyor küçük arabada.

LightSide - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    208 acikcasi bana cok kalitesiz geldi, goruntu guzel ama hissiyat ve iscilik cok kotu. Fabia her konuda cok daha iyi bir otomobil bana gore.

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben Fabia alirdim, Monte Carlo olursa tadından yenmez. Clio ile 208 aşağı yukarı aynı genişlikte. Oyuncaklar da belirli bir süre sonra sıradan gelir.

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bebek'de gelicek ise fabia daha mantıklı bagaj daha büyük.208 daha dar hacime sahip.

208 310 litre
    fabia 380 litre

bu arada benimde 2,5 yaşında kızım var.3 kapı ibiza fr ile devam ediyoruz.tek sıkıntı arka koltuklara giriş çıkış onun haricinde bagaj yeterli geliyor ama değişim zamanı geldi.

ben olsam fabia alırdım donanım olarak çok bakmadan.
    Seat IBIZA FR

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde çocuğum oldu ama bu çocuklu ailelerin bagaj ihtiyacına hep anlam veremedim. Bagaj değil ama uzun zamandır B segment kullanmıyorsanız ve alışkanlığınız yoksa B segment genel olarak iç yaşam alanı küçük geliyor. 15 yıldan fazla 206'lar kullandım günlük hiç küçük gelmiyordu. Sonra segment değişince daha büyük ve yeni B ler bile baya küçük gelmeye başladı.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anıl bende fabia vardı 2022 eşimin aracı. Çok güzel araba 1.0TSI 110 luk DSG Premium model vardı bizde gidişi 3 silindir olmasına rağmen çok iyiydi.

Bagaj da oldukça geniş diğer araçlara göre. Arka koltukta da rahat edersiniz diye düşünüyorum. Fabia ve polo genişlik ve hacim olarak golf 4 ile neredeyse aynı.

208 hakkında çok bir bilgim yok ama en çok ihtiyacın olacak şey bagaj olacak bu süreçte. Bebek arabası, bebeğin çantaları vs tatile filan giderken park yatak derken en önemli etken bence bagaj.

Bütçe yetiyorsa eski fabia kullanıcısı olarak öneririm.

Bu arada Allah analı babalı büyütsün kardeşim. Şansı bahtı açık olsun inşallah.
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

altugkocer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    63 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kanka bence 1-2 yaş eski olsun ama SUV tarzı bir şey tercih et. Kamiq vs. tarzı. Ha 208 yerine fabia kullanım kolaylığı açısından daha iyi ama yine fabia 208 kadar dolu değil.

speed_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende fabia monte carlo var tavsiye ederim. Ama imkanlar varsa kamiq alabilirsin. Aynı motor ondada var cam tavan oluşu güzel. 208 GT oldukça küçük dar bir araba.

Hayırlısı olsun.
    doğuştan araba manyağı

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde çocuğum oldu ama bu çocuklu ailelerin bagaj ihtiyacına hep anlam veremedim. Bagaj değil ama uzun zamandır B segment kullanmıyorsanız ve alışkanlığınız yoksa B segment genel olarak iç yaşam alanı küçük geliyor. 15 yıldan fazla 206'lar kullandım günlük hiç küçük gelmiyordu. Sonra segment değişince daha büyük ve yeni B ler bile baya küçük gelmeye başladı.
    Uzun yola veya tatile veya şehir içinde bile bir yere giderken çocuğun arabası, çantalar vs derken en azından yeterli bir bagaj istiyor insanlar.

arka diz mesafesi de ayrı bir konu oraya hiç girmedim zaten. B sınıfı araçlarda hadi bagajdan kurtardık diyelim arkaya oturan kişi bu sefer sorun yaşıyor ki çocuklu ailelerde genelde kayınvalide veya anne oluyor bu

Evin tek arabası olacaksa nacizane C sınıfı hb en azından öneriyorum bu sebeple. Yoksa illa sedan araç olacak diye bir kaide yok ama kuçuk suv ler hepimizin ayarlarını bozdu. Özellikle kadınlar çok rahat ediyorlar benim gözlemim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler