User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: Yeni Araç Seçimi Yardım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Yeni Araç Seçimi Yardım

Arkadaşlar Merhaba,

2023 model Vw T- roc R line kullanıcısıyım. Aracımdan memnunum fakat uzun yıllardır Vw kullandığımdan dolayı sanırım biraz sıkıldım.

Daha premium bir marka ile değiştirmeyi düşünüyorum . Fakat maalesef fiyatlar çok yüksek olduğu için üzerinde az bir para eklemek istiyorum .

Açıkcası aklımda 3 Model var. .

BMW 2 Serisi Grand Coupe

Audi A3 Sedan

Mercedes A Serisi Sedan

Örnek olması açısından 3 ilanıda paylaşmak isterim. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Mercedes - Benz / A Serisi / A 180 / Progressive / Sahibinden Temiz Dusuk Km 64 Renk Amb. Aydinlatma sahibinden.comda - 1119547554

BMW / 2 Serisi / 218i Gran Coupe / Sport Line / FALEZ Plaza'dan 2021 HATASIZ 20000 KM HAYALET EKRAN EXECUTİVE sahibinden.comda - 1119355885

Audi / A3 / A3 Sedan / 35 TFSI / Advanced / 2023 CIKISLI AUDİ A3 35 TFSI ADVANCED BOYASIZ GARANTILİ sahibinden.comda - 1120713634

Seyfettin777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw'nin arka kısmı dar, diz mesafesi yine 170-75 boylarında birini idare eder diye düşünüyorum ama tavan çok alçak arkadakilerin oturduğu kısım bu bakımdan çok boğucu. Bagaj hacmi göreceli ama bence idare eder, sunroofun arka kısmından garip sesler geliyor servisler buraya bir şey sıkıp sesi giderse de bir zaman sonra geri başlar, yine tam anlamadığım ama bagaja doğru olan kısımdan da garip sesler duyuyordum, trim sesi ama nereden geliyor anlayamadık. Proporsiyonları bana garip geliyor, sahibi olan varsa alınmasın şahsi düşüncem ancak fwd bir Bmw bana göre asla gerçek bir Bmw değil, tipini de bir türlü sevemedim. Yeni 4 ve 3 gibi tasarımlar gözüm alışınca hoş gözükmeye başladı ancak bu araca bir türlü alışamadım ben olsam tercih etmezdim, Bmw'nin geleneksel üretim anlayışından farklı olduğu için tasarım dili ve sürüş dinamiklerinde bir şeyler eksik gibi geliyor hep, direksiyon tepkileri hiç güzel değil, F30 ilk çıktığında herkes eleştirmişti ama bu arabayı dar ağacına asmaları lazım o halde. Sürücüyle iletişimi kötü, kafadan kayma ve torque steering çokça var, önden çeker tabi bir miktar mazur görmek gerekir ancak Bmw gibi sürüş dinamiği iddiası olan bir markada insan ortalama üstü bir beklenti içine giriyor ister istemez, tabi 1.6-1.9m fiyat da cabası.

A180 için bir şey diyemem hatchback eski kasasını kullanmıştım oldukça sert(hatta beton gibi) ve gereksiz kafadan kayan bir araçtı ancak yenisi ne durumdadır bilemem. Bu yıllara ait Cla ile kendisi jant kırma konusunda da sabıkalıdır hatta, sert süspansiyon+ince yanak lastik kombininden dolayı.

Seçeneklerin içinde en makulü yine Vag grubundan A3 gibi duruyor, yalıtımı ve genel duruşu bana göre daha pürüzsüz, oturmuş bir tasarımı var. Ama A3 ile de sizin araç arasında pek bir fark olmayacak ne yazık ki.
    İlla farklılık olsun diye düşünseydim herhalde 40. Yıl 320ied falan bakardım, biraz yaşı göze alınırsa aynı F30 kasada 320d de olabilir. Dizel olursa bu fiyat aralığında sanırım 150.000+ Km bandını da göze almak gerekecektir. En temizi eldekini tutmak gibi duruyor.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pek düşünmeden A derdim sanırım Sadece duygusal, çok mantıklı seçim değil benimkisi

eminkilic61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    formentor bir seçenek olabilir. hem aynı segmentte kalmış olursunuz (ihtiyaçlarınızı SUV karşıladığını düşünüyorum) hem daha tarz ve oyuncaklı bir araba olmuş olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vw den sıkıdıysan Vag grubu diğer araçları da almanı tavsiye etmem. Benzer hisler var. O yüzden Mercedes A serisi test edebiliyorsan et. Benim tercihim A olurdu
    :ramo

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok teşekkür ederim açıklamalarınız için açıkcası benim içinde A Serisi bir tık önde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 2 serisi diyorum dün bindim daha dıştan görüşü çok dikkat çekici içi de rahat bence

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    biraz üste koyarak benim de almayı düşündüğüm araçlar arasındaydı 2 serisi

Tek düşündüren önden çeker ve 3 silindirli olması, ancak başarılı bir motor sanırım, yakıt ve hızlanma verileri güzel gözüküyor

M paketler epey pahalı ancak luxury-sport line falan da gayet dolu ve yakışıklı gibi

Mercedes muhtemelen iç kalitesi olarak en iyisidir ancak dış tasarım çok tatsız geliyor, özellikle arkası çok çirkin

individual - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1-mercedes A

2-bmw 2serisi

3-audi a3
    Seat IBIZA FR

babayimben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 modelden en yeni olarak A3 alabileceksiniz muhtemelen.
    Hem bu yüzden hem de motor performans olarak daha ileride olduğundan A3 alırdım ben.
    1994 Doğan S, 1990 E30 318is, 2007 Astra 1.6, 2005 Mazda 3, 2012 F30 316i, 2017 HR-V 1.5 i-VTEC, 2007 E60 535D LCI, 2018 1.6 CDTI Insignia, 2018 C200d FL, 2018 Mx-5 ND 1.5, 2015 F32 420d

SK10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hangisini amg m yada sline alabiliyorsanız onu alın bence boş paketler vasat duruyor maalesef
    16’Bmw 320i 40th Year Edition
    23’Dacia Duster 1.33tce Journey

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    t-rocdan sonra hiçbiri mutlu etmez sadece değişiklik olur. içlerindeki en iyi opsiyon. a3 diyebilirim. 2 serisi ve a serisi tam bir odun. almadan önce bir kullanın derim.
    CORVETTE C7 Z51 STINGRAY
    GLB 200 4MATIC
    VESPA GTS 300 SUPERSPORTS

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler