User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: İnsignia Talisman Kararsızlığı

VolkanA. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

İnsignia Talisman Kararsızlığı

Merhaba 900-1000k civarı bütçem var. D segmenti araç bakıyorum. Konfor ve donanım önceliğim.

1.6 dci icon paket 4 control talisman veya 1.6 cdti. İnsignia sport 2016 ilk Nesil makyajlı kasa arasında kararsız kaldım. İnsigna’yı kısa test ettiğimde hoşuma gitti konforu ve kullanımı keyifliydi. Talismanı hiç kullanıp binmedim.
    Superb çok hoşuma gidiyor fiyat olarak bütçeye bazen denk gelebiliyor ama donanım olarak prestige paketi tatmin eder. Boya değişen veya km 200 üstü bulunabiliyor. Farklı model önerilerine de açığım

Sizin önerileriniz ne olurdu diğer fikirlere açığım

dulger007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konfor ve izolasyon olarak benimde çok merak ettiğim 2 araç

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnsignia bence daha önde gelir ama km de önemli iki araç için aynı paraya hangisi daha düşük km ise o tercih edilmeli
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    normal şartlarda insignianın 2.eli zayıf talismanın ondan da zayıf ama a kasa makyajlı sportun ayrı bir piyasası var. ben net insignia derim.

aposport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Renault 1.6 Dci motorun blok çatlatmayan modelini ( eğer varsa ) tercih edersen rahat edersin.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Talisman daki iç konforu kaliteyi insignia da bulamassın donanım olarak değişken olsada talismanın dolu paketi var hangisi bilmem ama o pakette E segmenti araçlara kafa tutucak donanım vardı elektrikli masajlı havalı ısıtmalı soğutmalı koltuklar lamine camlar adaptif hız kontrollü 4 teker kontrol sistemi elektrikli amortisörler falan filan bayağı güzel ve dolu yapmışlar .. eksisi hiç tutmadı piyasada yani satarken zorlana bilirsin o yüzden olabildiğince en dolu paketi en uygun fiyata almaya çalış taşlamana karar verirsen ..

İnsignia tasarım olarak bence talismana oranla daha çekici sportif diğeri daha ağır klasik duruyor .. insignia nın tek artısı ikinci eli daha hızlı gider talismana göre çünkü opelci kesim içinde sadık vectra a,b,c, insignia falan gelen bir kesim var bende de iki tane vectra c1 ve c2 makyajlı kasa olmuştu opel bana göre tasarım tarz çizgisini bozmasa o Alman havasından kopmasa bende opelden hala devam ederdim belki şimdi ..

Benim önerim d yi es geç direk E segmenti al gücün paran neye yetiyorsa e segmenti onlara bak ..
    çünkü bana göre benim fikrime göre D segmenti 2000 lilerin ortasına kadar çok popüler di onun yerini şu anda b suv c suv araçlar aldı şu anda şahsi fikrim c veya e segmenti var sedan araçlarda tutulan.. zaten yollarda eskisi kadar d segmenti sıfır yeni araçlardan çok görmüyoruz premium markaları köşeye koyarak söylüyorum vw pasaatın üretimini kesmesi fordun mondeo nun üretimini kesmesi Renault da talismanın bildiğim kadarı ile 2022 de üretimini durdurdu … zaten yenisi gelmiyor Türkiye ye diye biliyorum .. nedeni de bence d segmentinin eskisi kadar tutulmaması..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Just a moment...
    Just a moment...
    Just a moment...

şahsen ben olsam 200bin daha zorlar ve taptaze bir kasa olan,sorunsuz bir şanzımana sahip,güzelce kaçan masraf çıkarmayan böyle bir araç alırdım,kaybedeği 2inci el değerini ztn kaybettiği için kafanız rahat olur en kötü durumda hızla 3-5 aşağısına yazar satarsınız ama talisman,insignia bugün 1milyona bence alınacak araçlar değil diyemem ama riskmi kesinlikle risk özellikle böylesi durgun piyasada. 1150ye fln pazarlık yapın bayilerde sıfırını 2023ünü 1.500miş diyin (gerçektende öyle) emin olun şu durgun piyasada illa biri tamam diyecektir.

bahsi geçen araca sahibim ve aşırı memnunum kesinlikle tavsiye ederim

mhmtyyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tereddütsüz Insignia...
    Yok mu ya şöyle ucuz araba alabileceğimiz bir yer...

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    D segment çoğu araçla aynı iç hacme (kimisine göre daha büyük de olabilir) sahip olan Octavia da bence seçenekler arasına girebilir. Hem daha hafif hem daha seri olacaktır.
    Bi bakmakta fayda var.

Karşılaştırmaya gelirsek, şirkete aldığımız sıfır 2021 model 1.3 TCE Touch paket talismanda değişik değişik trim sesleri geliyordu daha 20.000KM de iken.
    Insignia'ya octaviayı almadan önce bakıyordum 1.6 Dizel sport olarak. Kış paketlerde 20 jant, Bose ve Baldır destekli deri ısıtmalı koltuklar vardı aynı şekilde direksiyon da ısıtmalıydı ama iç hacim dar, arka diz mesafesi de aman aman değil. Birde şanzıman ve ağırlık sebebiyle çok istekli gitmediğini söylüyorlardı.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

///berke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben olsam kesinlikle style paket temiz bir octavia alırdım. hem optimal hem style paketini satıyoruz, ikisi birbirinden çok farklı optimal style' ın yanında egea gibi kalıyor. cam tavanlı denk düşürürseniz tüm ihtiyaçlarınızı bütçenizi aşmadan karşılayabilir.

mcemrek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben olsam büyük megane tercih etmezdim. superb seçenekler arasına da alınmalı bütçe yetiyorsa. yetmiyorsa da octavia da ayrı bir opsiyon olarak değerlendirilebilir düşüncesindeyim.

haftasonu 2 tane talisman gördüm ikisi dikkatimi çekti daha doğrusu. birinin sağ far komple yoktu akşam vakti çalışmıyodu. diğerinin de sol arka stop lambası çalışmıyordu. zaten sayıda olan araç hatalı görünce gözüme çarptı diyelim

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    insignia'larin bahsi gecen kasasinda kronik tavanda boya atmasi var. Sizden once olmussa, fiyat kirma bahaneniz olur, ama yine de satarken zorluk cikartir. Sizden once olmamissa, ve sizde olursa tadiniz ciddi kacar. Sirf bu sebepten ben insignia'yi elerdim. Tipi guzel mi, cok guzel, ici de guzel, kullandim da, ellediginiz yerler falan kalite algisi gayet iyi, ama iste tavandaki boya meselesi ciddi sikinti.
    öyle işte.

ceratoniaorg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sorunsuzluk açısından diğer seçeneklerden önde fakat 2. eli konusunda kısmen daha yavaş (az satan olduğu için hızlı olabilir bilmiyorum) 2014 mazda 6 bakılabilir sanki.
    "Hayatta çok az şey iyi bir önden motorlu ve arkadan itişli otomobili kullanmak kadar eğlencelidir."

antverse.com

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Just a moment...
    Just a moment...
    Just a moment...

şahsen ben olsam 200bin daha zorlar ve taptaze bir kasa olan,sorunsuz bir şanzımana sahip,güzelce kaçan masraf çıkarmayan böyle bir araç alırdım,kaybedeği 2inci el değerini ztn kaybettiği için kafanız rahat olur en kötü durumda hızla 3-5 aşağısına yazar satarsınız ama talisman,insignia bugün 1milyona bence alınacak araçlar değil diyemem ama riskmi kesinlikle risk özellikle böylesi durgun piyasada. 1150ye fln pazarlık yapın bayilerde sıfırını 2023ünü 1.500miş diyin (gerçektende öyle) emin olun şu durgun piyasada illa biri tamam diyecektir.

bahsi geçen araca sahibim ve aşırı memnunum kesinlikle tavsiye ederim
    D Segment sorup ne istediğini bilen birisine var olan bütçesinin %20 üzerine çıkmasını ve C segment Civic almasını mı önerdiniz şimdi siz. Yani hiç üstüne para koymadan neredeyse sıfır araçta alabilir konu sahibi ama amaç konfor ve donanım demiş. Talisman yada Insignia konfor olarak Civic'den fazlaca önde.

Konuya gelirsek arka koltukta bile soğutmalı koltuk vardı sanırım Talisman'da. Ancak ben burda şanzımana göre karar verirdim sanırım. Gönlüm Insignia'dan yana. Sanırım Aisin yapımı bir şanzımanı var ve ben Insigna seçerdim.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Talisman yıllar önce bir arkadaşımda vardı en dolu paketlisiydi hangisi bilmem .. renault cabrio ları dışında çok ilgi alanıma giren bir marka olmadı hiç bir zaman .. hatırladığım cam tavan, koltuk ısıtma soğutma masaj koltuğu hava basıp şişirme o eski safrane larda da vardı head up , şerit takip, elektronik amortisör ,lamine camlar , otomatik park , adaptif hız kontrolü falan filan dolular dolusu bir araçtı .. yani en dolu paketlisi rahat e segmenti bir araçla kapışırdı donanımda ..belliki Renault bu araca özenmiş titizlenmiş yaparken onuda çift kat lamine cam koymasından anladım..
    Eksisi o zamanda demiştim arkadaşa bu araç Laguna nın devamı üretildi keşke dışınada biraz ttizlenselermiş bir arkadaş yukarda yazmış araç meganın büyüğü gibi duruyor zaten bence tutmama nedeni de o oldu .. zamanında fiyatları da ucuz değildi vatandaş bu parayı meganın biraz büyüğüne vericeğime gider şunu bunu alırım dedi bence ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

rcpyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.6 insignialarda sanzıman sorunu var dıye hatırlıyorum bu yuzden onu eleyerek talisman ve superb arasında kalmıstım. Test etme şansım olunca gecen sene bugunlerde prestıj paket superb aldım. Piyasası oluşu, konforu, kronikleri bilinmesi, ustamın olusu tercih sebeini arttırdı. Biraz daha arastırılabilir bu piyasada beklenebilir superb denk gelecektır
    Instagram: rcpyldz34 - otomobilya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D Segment sorup ne istediğini bilen birisine var olan bütçesinin %20 üzerine çıkmasını ve C segment Civic almasını mı önerdiniz şimdi siz. Yani hiç üstüne para koymadan neredeyse sıfır araçta alabilir konu sahibi ama amaç konfor ve donanım demiş. Talisman yada Insignia konfor olarak Civic'den fazlaca önde.

Konuya gelirsek arka koltukta bile soğutmalı koltuk vardı sanırım Talisman'da. Ancak ben burda şanzımana göre karar verirdim sanırım. Gönlüm Insignia'dan yana. Sanırım Aisin yapımı bir şanzımanı var ve ben Insigna seçerdim.

hocam yanlış anlamayın ama şirket aracım önceki şirketimde 2.0 cdti 130luk insignia'dı ve eğer siz Insignia yeni kasa Civic'ten daha konforlu diyorsanız konfordan anladığımız ikimiz arasında farklı.

1) diyorsanızki yalıtım tahminimce 3 aşağı 5 yukarı aynı halt
    2) ama eğer süspansiyon sönümlemesi yani bildiğiniz süspansiyon konforundan bahsediyorsanız az buz değil civic oldukça daha konforlu.

FE Civic ve Ride Quality yada Ride Comfort derseniz webde daha iyi yorumlar bulacaksınız (ki o araçların geneli SI yada Touring= ikiside 18inch lastik,SI + daha sert süspansiyon ona rağmen) bizdeki 17lik jantlarla araç resmen pamuk siz insignia daha konforlu demişsiniz özetle pek doğru bir yönlendirme olmamış.

Insignia D segmenti evet ama biri 2009 yılında çıkmış 14 senelik yüzü eskimiş bir araçken diğeri oldukça güncel yepyeni bir kasa ve bu araçlarda donanımlı diyerek belirtilen birçok oyuncak civicte zaten var belkide fazlası bile var.

ama en önemlisi ki temelde konuda zaten tavsiye etmemin sebebi belirtiğim gibi satması kolay,arızası ,derdi vs az ama tabiki konu sahibinin kararı, konu sahibine bir fikir sundum yani kötümü ettim hemen gömüyorsunuz arkadaşlar.

ErkanCanS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2017 yılında sıfır aldığımız talismanı hala kullanıyoruz. (90.000km) Full paketi, donanım olarak çoğu e segmentini bozar. Alırken çok diretmiştim ''meganın büyüğünü'' almayalım diye. Rahata alışınca kendi aracım olan leonu 13 ayda sadece 450km kullandığım ortaya çıktı. Kendi arabamı sattım talismana çöktüm. Alırken bir çok kişi negatif yorum yapar, araca bindikten sonra yorumlar değişiyor-kendimden ve çevremden biliyorum.

+Donanım olarak ne ararsan var.
    +Konforlu, iç hacmi büyük. Baş ve diz mesafeleri çok iyi.
    +Yol tutuşu ve süratlenmesi beni 125lik frdan sonra üzmedi.
    +Bilindik bir kronik arızası yok. (arka kamera hariç)
    -Multimedia sistemi iyi değil bence.
    -Aracı hor kullanıyorsanız malzeme kalitesinden şikayet edebilirsiniz. Biz düşman malı gibi kullandık biraz. Havalandırmanın yönünü ayarlayan tutamaç kırıldı. Kol dayamadaki gözü açan zımbırtı kırıldı.(komple değişiyormuş tamir yok dediler.) Sürücü koltuğunun rayında boşluk yaptı. Bozuk yolda koltukta boşluk var gibi oldu ve koltuğu öne alma mesafesi 2-3 cm kesildi (120 kilo-80.000km)
    -Arka kamera buhar yaptı. 720pden 360p ye döndü. Bu kronikmiş.
    -Bazı talismanların arka farlarının bir kısmı yanmıyor. Servis ilk serilerde oldu ücretsiz düzelttik demişti ama ben bazen yollarda görüyorum hala. Kronik mi bilmiyorum.
    -Arabaya normal insanları geçtim muayene istasyonunda hatta yetkili serviste bile MEGAN diyorlar

Ağırlıklı kısa mesafe (10km altı) kullanıyoruz, ortalama 7.5-8.0 litre arası yakıt. (130bg dizel)
    DÜNYADA İKİ BİLİNMEYEN VARDIR.BİRİ KUTUPLAR , DİĞERİ TÜRKLER.. Albert Sorel

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam yanlış anlamayın ama şirket aracım önceki şirketimde 2.0 cdti 130luk insignia'dı ve eğer siz Insignia yeni kasa Civic'ten daha konforlu diyorsanız konfordan anladığımız ikimiz arasında farklı.

1) diyorsanızki yalıtım tahminimce 3 aşağı 5 yukarı aynı halt
    2) ama eğer süspansiyon sönümlemesi yani bildiğiniz süspansiyon konforundan bahsediyorsanız az buz değil civic oldukça daha konforlu.

FE Civic ve Ride Quality yada Ride Comfort derseniz webde daha iyi yorumlar bulacaksınız (ki o araçların geneli SI yada Touring= ikiside 18inch lastik,SI + daha sert süspansiyon ona rağmen) bizdeki 17lik jantlarla araç resmen pamuk siz insignia daha konforlu demişsiniz özetle pek doğru bir yönlendirme olmamış.

Insignia D segmenti evet ama biri 2009 yılında çıkmış 14 senelik yüzü eskimiş bir araçken diğeri oldukça güncel yepyeni bir kasa ve bu araçlarda donanımlı diyerek belirtilen birçok oyuncak civicte zaten var belkide fazlası bile var.

ama en önemlisi ki temelde konuda zaten tavsiye etmemin sebebi belirtiğim gibi satması kolay,arızası ,derdi vs az ama tabiki konu sahibinin kararı, konu sahibine bir fikir sundum yani kötümü ettim hemen gömüyorsunuz arkadaşlar.
    Yani en son kasa Civic'e binmedim ama önceki kasa ile arasında dağlar kadar fark olması lazım sizin söyleminize göre. Darbe sönümlemesi hiç iyi değildi konfor beklentisi için. Ki oynanmış yaylı araçlar değil gayet düşük 10-20 bin km de araçlara bindim son kasa hariç her kasasına.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler