User Tag List

Sayfa 3/7 İlkİlk 12345 ... SonSon
122 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 2008 Corsa GSI vs 207 GT yardımmm

Ryuk
    Misafir
    Alıntı can_ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bu kısım hatalı GT ile RC arasında motorda sadece yazılım farkı yok, turbo ve pistonlar farklı.

Bunun dışında yol tutmuyo denmiş yukarda bi yerde RC'ler için; son yapılan time-trial da seyredenler olmuştur RC'ler yol tutuşunu ve çıkardıkları sonuçlarda bence sınıfına göre gayet iyiydi.

-----------
    Alıntı:
    207 GT ve RC Peugeot'un yüz karasıdır...Düştüğü müşkülün şekil almış halidir. Neden mi ?
    -Safkan bir Peugeot değildir, BMW destekli bir motorla trafikte ve araçta hala klasik yol tutuş problemleri var. Aynı motor Mini Cooper S de nasıl çalışıyor ve nasıl performans veriyor ama neden aynısını Peugeot'da yapamıyor herşey ortada..
    -106 GTI ve 306 GTI gibi efsaneler çıkarmış bi fabrikanın düştüğü aciz durumun göstergesidir.
    ------------

Şöyle de bir alıntı yapmışsın, bunu kim yazdıysa gayet saçma bi yazı olmuş. Günümüzde ekonomik sebeplerden dolayı birçok firma birbirinin motorlarını kullanmakta ve motorları ortak tasarlamaktadır. Bunun sebebi acizlik deildir. CooperS ile RC nin performansı arasında 2si de standartsa CooperS'den yana bi fark olmadığını da denemelerimizden biliyoruz ayrıca.

Son alarak da konuyu alan arkadaşa önerim GSI ya da GT alıp aklında RC ya da OPC kalmasındansa, biraz daha bekleyip kendini sıkarak RC ya da OPC almanı tavsiye ederim.
    +1

Ayrica hem gt hem rc sahibi biri olarak kesinlikle aralarinda daglar kadar fark oldugunu soylemeliyim gerek yol tutusu gerek performans olsun. Ayrica rc deki koltuklara hasta olup almistim iyiki almısım, onun disinda gt nin egozsundan hic ses gelmezken rc nin egozsu hafif hafif homurdaniyor. Bunun gibi kucuk detaylar benim gozumde cok onemli o yuzden paylasmak istedim. Bir ikincisi roll denemelerimizden edindigimiz tecrubelere gore cooper s lerden performans olarak bir farkları yok. Gsi, gt arasinda tercihim gt olurdu ama rc, opc arasinda tercih edecek olsam biraz kafam karısırdı acikcasi ama aralarinda fiyat farkıda cok

Ryuk
    Misafir
    Alıntı emretorlak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anketi gidip www.opelim.net sitesine açarsan sonuç bundan farklı olmaz tabi

Bu arada GT ile RC motoru aynıdır.Turbo ve pistonlar dahil.Can bu bilgiyi nerden edindin bilmiyorum ama internetten de araştırdığımda incelemeler fark olmadığı yönünde.Aralarındaki performans farkının gözle görülür şekilde büyük,fiyat farkının da bu denli az olmasının nedeni de budur.

GT ile RC arasında egzantrik mili ve yazılım farkı vardır. RC'nin turbo basıncı GT'den yüksektir.Ayrıca RC'de ısıya daha dayanıklı olan çelik türbin, GT'de ise dökme demir kullanılmıştır.GT'de yaşanan turbo gecikmesi (turbo lag) RC'de ortadan kaldırılmıştır.GT 1400 d/d ile 3500 d/d arasında 240 Nm tork verirken, RC yazılım farkından 1600 d/d ile 4500 d/d arasında 240 Nm tork verir. GT 5800 d/d 150 hp güç verirken, RC 6000 d/d 175 hp güç verir.
    Peugeot un fransa sayfasindan bu aralarındaki farkı sormustum. Gelen maili silmisim ama kısaca turbo, pistonlar ve yazılımın farklı oldugunu soylemislerdi. Pöje nin yalancisiyim valla

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pistonlar farklı. Peugeot ServiceBox şifreniz varsa görebilirsiniz pistonların farklı olduğunu. Bu arada sırf koltukları için RC alınır. O Kadar diyorum. Ayrıca arka arksları farklı bu yol tutuşta ciddi fark yaratıyor.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

emretorlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pistonlar farklı. Peugeot ServiceBox şifreniz varsa görebilirsiniz pistonların farklı olduğunu. Bu arada sırf koltukları için RC alınır. O Kadar diyorum. Ayrıca arka arksları farklı bu yol tutuşta ciddi fark yaratıyor.
    http://public.servicebox.peugeot.com...ndex_tr_tr.htm bu adresten mi bahsediyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evt o adres.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI

emretorlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pistonların farklı olduğunu yazan bir bilgi bulamadım.Hangi başlık altında okudun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pistonların farklı olduğunu yazan bir bilgi bulamadım.Hangi başlık altında okudun?
    İki aracın da ayrı ayrı şase numarasını girip motor içi bileşenlere baktığın zaman farklı parça numaraları çıkıyor. Bunun ekran görüntülü ispatı bir sitede vardı. Oradada tartışma çıkmıştı çünkü.
    Schumi.Projects

VteC_MaNiaC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "hotgsi" nickli arkadaşımızda corsa gsi var.Ama bayadır foruma girmiyor sanırım.Bu başlığı okursa size yardımcı olacaktır.Virajlarda kayma eğilimini zaten kendisi bana söylemişti.
    yazar birazdan

VteC_MaNiaC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ayrıca nacizane bizimde yaptığımız araştımalarda ingilterede bir Corsa D Gsi ve OPC manyaklığının olduğunu keşfettik ... Gsi 6 ileri 150 beygirlik motoru yazılım ve egzosla 212 beygir gördük ... sanırım intercooler ve birkaç eklemeyle 225 lere yaklaşır .. bu arada bizim kataloglardan yaptığımız araştırmaya göre bloklar ve motor yapısı aynı OPC ve GSi ın sanırım detaylarda ve yazılımda fark var

HotGsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öncelikle aramıza hoş geldin 2008 GSİ sahibiyim aracımdan cok memnunum. hem kasa olarak hemde motor olarak tam bir ufak sınıf performans aracı. acıkcası bende ilk etapta peugeot almayı düşündüm ve ufak bi araştırma sonucu GSi'ın cok daha iyi oldugunda karar kıldım. 2 aracın standart motor olarak cok bir farkı yok.GSİ'ya remap,düz boru ve büyük intercooler takılarak araç 150HP den 210Hp ye cıkarıyolar bu parcalar kit halinde bir ingiliz sitesinden bakmıştım. demek istediğim sudur modlama bakımından aracın önü acık güzel modifikasyonlar yapabilirsin virajlarda kaymalar oluyo ama yay takarak bunuda engelliyolarmış ve ciddi anlamda iyileşme sağlıyormuş diyiceğim sudur eğer aracım hem yürüsün hem sağlamda olsun istiyorsan tercihin GSİ dan yana olsun hem az sayıda olusuda senin için bir artıdır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    zor bir karar ama amaca göre yön bulmak lazım. 4-5 yıl kullanacağım diyorsan sen ilerde bu arabanın altından girer üstünden çıkarsın demektir bu

e ecotech i en güzel modifiye eden ülke almanya ve ingiltereden sonra sanırım türkiyedir... vmax var parça var. e drift yapmayacağına göre ve virajlarda da gazlayan birilerini bulamayacağına göre corsa sanki biraz daha uygun geldi bana.

Antalyalogy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up

Alıntı HotGsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle aramıza hoş geldin 2008 GSİ sahibiyim aracımdan cok memnunum. hem kasa olarak hemde motor olarak tam bir ufak sınıf performans aracı. acıkcası bende ilk etapta peugeot almayı düşündüm ve ufak bi araştırma sonucu GSi'ın cok daha iyi oldugunda karar kıldım. 2 aracın standart motor olarak cok bir farkı yok.GSİ'ya remap,düz boru ve büyük intercooler takılarak araç 150HP den 210Hp ye cıkarıyolar bu parcalar kit halinde bir ingiliz sitesinden bakmıştım.
    Cevabın için teşekkürler sanırım forumdaki tek Corsa D GSi sahibi sensin.Acaba bu kit ne kadara maloluyor?

Alıntı HotGsi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    demek istediğim sudur modlama bakımından aracın önü acık güzel modifikasyonlar yapabilirsin virajlarda kaymalar oluyo ama yay takarak bunuda engelliyolarmış ve ciddi anlamda iyileşme sağlıyormuş
    Bende 207 Hdi var araca 35 mm Voglant yay ve 215/40/17 taktım aldığım gün .Aracım şu an zıp zıp zıplamadan gayet iyi yapışıyor yere.Ancak benim araç mütavazi bir araçtı ve benim bu araçtan o anlamda beklentim yoktu.Ancak arkasında GSi yazan bir aracın yol tutma problemi olmaması lazım diye düşünüyorum.Sonuçta her aracın yol tutuşu yay-amartisör-lastik üçlüsü ile adama edilebiliyor.İnsanlar niye Gt yada Gsi alıyor;Standart versiyonlardan daha hızlı gitmek ve daha iyi yol tutmak için.
    İşin ilginci genelde Gt nin yol tutuşu ile ilgli olumsuz birşey okumadım henüz.

Yorumların için çok sağol.

BrakeHorsePower
    Misafir
    Corsa d gsi la opc arasındaki fark boost farkı, motorlar nerdeyse birebir aynı opc z16ler gsi z16lel kodlu. 2 si de SADECE maple 210-225hp 320-350nm arası değerler çıkarmakta. Bu açıdan bakıldığında gsi sahibi için mapping daha avantajlı gözüküo. Buna ek olarak 207gt de güsel bi araba. Ben olsam corsa gsi yı tercih ederdim. Komple eksozt sistemi büyük coolerla 230-235hp mümkün.

HotGsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Antalyalogy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevabın için teşekkürler sanırım forumdaki tek Corsa D GSi sahibi sensin.Acaba bu kit ne kadara maloluyor?

Bende 207 Hdi var araca 35 mm Voglant yay ve 215/40/17 taktım aldığım gün .Aracım şu an zıp zıp zıplamadan gayet iyi yapışıyor yere.Ancak benim araç mütavazi bir araçtı ve benim bu araçtan o anlamda beklentim yoktu.Ancak arkasında GSi yazan bir aracın yol tutma problemi olmaması lazım diye düşünüyorum.Sonuçta her aracın yol tutuşu yay-amartisör-lastik üçlüsü ile adama edilebiliyor.İnsanlar niye Gt yada Gsi alıyor;Standart versiyonlardan daha hızlı gitmek ve daha iyi yol tutmak için.
    İşin ilginci genelde Gt nin yol tutuşu ile ilgli olumsuz birşey okumadım henüz.

Yorumların için çok sağol.

kitin ingiltere fiyatı tam olarak 2650£ power pack3 olarak geciyor ama tabiki lerleyen zamanlarda bunların fiyatı düşer. benim aracımda filtre harici hiçbir işlem yok. Bu işlemleri türkiyede cok daha ucuza yaptıra bilirsin. yay tercihi olarak KW markasını öneriyorlar.ben daha aracımın limitlerini zorlamadım ama 120-140la girilen virajlarda arkadan tatlı tatlı kontrollü bir şekilde kayma yapıyor asırı kaymalarda ztn esp devreye giriyor espyi kapatmakta mümkün ayrıca acılır cam tavan ve aracın koltuklarındaki bazı kısımlar direksiyonun alt tarafı ve emniyet kemerlerinin kırmızı renk olusu araca farklı bir hava katıyor bunlarda işin ince detayları.

anildogru
    Misafir
    207 gt kullanan biri olarak yapılan ve en önemlisi bilmeeden yapılan bazı yorumlar canımı sıktı açıkçası tam olarak hepsıne cevap vermıcem ama Lutfen bilmediğimiz konularda İnternet paylaşım sitelerinde birilerinin denemeden bilmeden yaptığı yorumları Ortaya atığp ustune alıntıdır yazıp kafa karıştırmayalım.Bu benım kişisel fikrim.zaten bazı arkadaşlar bu forumun alıntılara 6.hıslere denemesi yapılmamıs dusuncelere yer verilmediğini söylemiş katılıyorum..

Bir arkadaş 207 gt ve rc yi top gear dergisi cooper s ops clio3 gibi araclarla kıyaslama bıle yapmamış demiş... Hemen belirteyim aralık ayı top gear dergisini açık bakarsan arkadaşım Orada 207 rc nin testlerde genel anlamda 2.olduğunu görüceksindir.ayrıca bu araçları kullanan herkesten bilgi alabilirsiniz..

Bana kalırsa Çok ideal ölçülü ve istekleri karşılayabilecek bir araba artık araçla ilgili modifiye parçalarının satışa çıkması da guzel bır avantaj,Konfor,yakıt tuketımı ve aksesuar fazlalıgı ve işçilik kalitesi açısından Çok önemli artıları hak ediyor bence....

Bmw ile ortak yapıldığı için peugeotun yüz karası olduğuna dair bir alıntı dikkatımı çekti bu konuda hiçbirşey söylemiyorum Yorumu biz otomobil severler yapmalıyız Bir markanın teknolojısını geliştirmek için başka bir markayla bişeyler ortaya çıkarması bence güzel birşeydir üstelik bu ortaya çıkan 2007 nın en iyi motor ödülünü alıyosa değme keyfine

yol tutuş açısından benim yanıma oturan hiçbir insan olumsuz birşey soylemedi henüzz zaten o hızlarda yol tutmasa soru soracak bırını de bulamazsınız heralde cesedımızı bulursunuz neyse yazıda yanlışlarım varsa şimdiden affola selamlar

anildogru
    Misafir
    İki aracın da ayrı ayrı şase numarasını girip motor içi bileşenlere baktığın zaman farklı parça numaraları çıkıyor. Bunun ekran görüntülü ispatı bir sitede vardı. Oradada tartışma çıkmıştı çünkü.
    dostum onun nedeni parça numaralarının şase numarasına göre sisteme kayıt edilmesinden, gt ve rc arasında motor parçaları açısından hiç bir fark yok pistonlar aynı pıston çapları kol uzunlukları sıkıstırma basınçları aynıdır.......

Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı anildogru Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dostum onun nedeni parça numaralarının şase numarasına göre sisteme kayıt edilmesinden, gt ve rc arasında motor parçaları açısından hiç bir fark yok pistonlar aynı pıston çapları kol uzunlukları sıkıstırma basınçları aynıdır.......
    İyide aynı parçayı farklı araçlar için farklı kodlar ile kullanmıyor PSA grubu. Misal örnek vereyim Peugeot 807'deki brembo frenler aynı parça kodu ile Peugeot Sport'ta 206 için Citroen Sport'tada C2 Challenger için geçiyor. Rolanti motorları felanda bazı 306-406-206 gti-607 felan hep aynı parça kodu. Tabi senin görüşünede saygı duyarım ama benim görüşüm parça kodu farklı olan üründe sıkıştırması çapı stroku herşeyi aynı dahi olsa en azından alışımı vs.vs. piston segmanları felan farklıdır.
    Schumi.Projects

anildogru
    Misafir
    Bu soruna hemen cevap veriyim. Hayır GT'yi RC gücüne çıkartmak kolay değil.Arkadaşım GT'ye Paşaoğlu'nda chip taktırdı.Araçta hava filtresi ve eksoz yok.Hava filtresi takıldığı zaman arıza verdi ve çıkartmak zorunda kaldı.Sonuç RC tartışmasız daha performanslı.

emre bişey sorucam gt yı rc performansına cıkartmak nasıl kolay değil anlamadım.ayrıca hava filtresiyle arıza ısıgı yakan bı gt hiç görmedim cidden,bende superchıps yazılım var 188 hp komple borla egzost cath back alta hava fıltresı var 202 hp aldık.performans car da dyno da kayıtlı duruyo dyno verilerim...anlamadım yukarıda yazdıgını ben Tmm rc guzel araba ama gt nın rc verılerıne ulaşması hıc de zor degıl,ama rc ye bu saydıklarım yapılırsa oda 225 hp oluyo ki arkadaşımın aracı 225 hp ondada superchıps ve benım parçalardan var...

202 hp 310 nm tork dyno verilerimdir..gittiğimde dyno kağıdını alıp buraya scan eder koyarım..

anildogru
    Misafir
    İyide aynı parçayı farklı araçlar için farklı kodlar ile kullanmıyor PSA grubu. Misal örnek vereyim Peugeot 807'deki brembo frenler aynı parça kodu ile Peugeot Sport'ta 206 için Citroen Sport'tada C2 Challenger için geçiyor. Rolanti motorları felanda bazı 306-406-206 gti-607 felan hep aynı parça kodu. Tabi senin görüşünede saygı duyarım ama benim görüşüm parça kodu farklı olan üründe sıkıştırması çapı stroku herşeyi aynı dahi olsa en azından alışımı vs.vs. piston segmanları felan farklıdır.
    ya haklı olabılırsın ama ben bunu ozellıkle ıngılterede peugeot sport yetkılısıyle konusmustum.benım arabaya ıntercooller kıt getırıcektık rıfat abıyle aradık bırlıkte 35 dakıka adamla konustuk..Olan telefon faturama olmuştu onun soylemesı ve fabrıka technıcal spec lere gore motor içi tüm parçalar aynı....zamanlar değerler basınçlar aynı...parça numara farklı olmasının nedenıde rc de bıraz daha fıyatlar kalında ondan olabılır anlatabıldıım mı? gt ye gore rc de motor parçaları daha pahalı turkıyede peugeot servıslerınde...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)