User Tag List

Sayfa 1/7 123 ... SonSon
122 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2008 Corsa GSI vs 207 GT yardımmm

Antalyalogy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question 2008 Corsa GSI vs 207 GT yardımmm

Arkadaşlar aranıza az önce katıldım.2008 model 30-32 Bin ytl arası 1.6 turbolu tek kapı küçük sınıf bir araç düşünüyorum.Ve seçenekleri ikiye indirdim.Sizce hangisi ve neden?Aracı ortalama 4-5 sene kullanacağım.
    Uzun süredr araştırıyorum piyasada çok 207 GT var ama corsa Gsi hemen hemen hiç yok gibi.Acaba Corsa tutulmadığı için midir?Bilemiyorum..Kendim de 207 1.4 Hdi sahibiyim.Aracı ufak ufak modlamayı düşünüyorum (Chip sonra Turbo basıncı yükseltme sonra daha büyük turbo ve intercooler vb)
    Herkese iyi forumlar.

Almanci Tane-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk önce aramıza hoşgeldiniz
    corsa gsi zaten daha türkiyeye yeni geldi. 207 GT daha eski ona göre.
    corsa gsi performansı hakkında bilgim yok. canlı olarak görmedim
    ama corsa opc 1.6 sınıfında en ii giden en ii yürüyen araclarından biri onu iyi biliyorum.
    GT ya da GSİ farketmez bence almadan önce test şürüşü yap
    ya da ikinci el almak istersen şu an satılık 2 adet corsa opc var. bilgin olsun
    always AT by AT

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hoşbulduk. 0-100 Km/s veya son hız.Tüketim vb şeyler için 207 Gt ile ilgili bir çok forumda yazılar var.Bu foruma da Türkiyenin en teknik ve seviyeli Modifiye forumu diye üye oldum.
    Ancak heralde Corsa Gsi dediğin gibi yeni olduğu için pek fazla bilgi yok.

Dış çok önemli değil sonuçta alırsın opc tamponları olr biter de.Benim merak ettiğim yol tutuş,hızlanma,yakıt tüketimi gibi konular.Neyse lafı fazla uzatmayalım.Burada doğru cevapları bulacağımı düşünüyorum...

Shadow_Dancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    207 gt bence oldukça başarılı bi model, gerek tasarımı gerekse verimli motoru dikkat çekiyor... Körfezdeki time trial'de RC'lerin ne kadar iyi yol tuttugunu gördün eminim ki gt'lerde ona yakındır... Corsa gsi hakkında çok fazla bilgim yok ama tasarım olarak o da çok iyi... Tercihim gt'den yana olurdu
    Tango-1 never dies.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla 2si de güzel otomobiller...

Forumda 2 tane OPC var ama GSI yok bildigim kadarıyla...

GT daha cok bilinen ve önünde modifiye edilmis örnekleri olan bir otomobil...

Gücler zaten aynı neredeyse, ben olsam ic aksama göre kalitesine göre birini tercih ederdim.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

emretorlak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bildiğim kadarıyla corsa gsi,207 gt den 1 yıl sonra girdi Türkiye pazarına.Aracımı alma esnasında ben 3 araç arasında kalmıştım.Corsa gsi-207 gt-207 rc.Corsa'dan vaz geçmemin sebebi yakıt tüketiminin 207'ye nazaran daha fazla olmasıydı.

gsi
    şehir içi-10,5
    şehir dışı-6,4
    ortalama-7,9

gt
    şehir içi-9,3
    şehir dışı-5,6
    ortalama-7,0

Ayrıca gsi ort. 2000TL daha pahalıydı.Performansları arasında fark olduğunu sanmıyorum her ikisi de turbo 1600cc 150hp lik bir motor kullanıyor.Fakat siteden bir arkadaşımız yol tutuşundan şikayetçi olmuştu.Belkide bu yazdığım nedenlerden dolayı gsi fazla tutulmadı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hiç Gsi kullanıcısı yoksa yandık.Neyse cevaplar gelmeye devam ediyor.Teşekkürler..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emre biz seninle msn den konuşmuştuk.Manavgat damıydın serikte mi?

Sende satıyırsun aracını gördüm ilanını.İşte uzun süre 207 GT diye niyetlendim.Şimdide Corsa Gsi aklımı karıştırdı açıkcası.

Bir ara 2008 Gt ler 27.000 lere kadar düşmüştü.Birde az Km olması önemli çünkü ben

sende ancak 4-5 bin Km yapıyorum.O yüzden 4-5 yılda yapacağım Km de araç(20-25 bin) almak istemiyorum.Zaten şu an net te satılık 6-7 2008 Gt var Gsi sa 1 tane..

Bakalım hayırlısı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "hotgsi" nickli arkadaşımızda corsa gsi var.Ama bayadır foruma girmiyor sanırım.Bu başlığı okursa size yardımcı olacaktır.Virajlarda kayma eğilimini zaten kendisi bana söylemişti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ıc mekan olarak 207 nın daha ustun olabılıcegını dusnuyorum, keza yol tutusuda ıyıdır..
    gsi hakkında pek bılgım yok maalesef, yakın kalmakla beraber 207 alırdım sanırım..

Buğra
    Misafir
    GSI sanırım 6 ileri şanzıman tam emin değilim. Yanlız OPC tampon takarız olur biter demişin ama OPC ön tampon yanılmıyorsam 2500 ytl gibi bir fiyattı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Buğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GSI sanırım 6 ileri şanzıman tam emin değilim. Yanlız OPC tampon takarız olur biter demişin ama OPC ön tampon yanılmıyorsam 2500 ytl gibi bir fiyattı.
    Buğra öyleyse takamayız olur biter hehehe..

Ya onlar şimdilik fantazi.Onu ben şunun için dedim.Dış görünüş tercih sebebi ise 207 GT ile Rc arasında dışta pek bi farklılık yok ama GSi ve OPC arasında ciddi fark var.

Hani alırsak OPC yapmak bayağı masraflı olacak buradan çıkan sonuç..

Birde 207 GT ile Rc arasında motorda ne gibi farklılık var acaba .Benim bildiğim işletim sistemi ve sıkıştırma oranları farklı bir tek.

Bunu şundan yazıyorum GT alırsak Rc gücüne kavuşturmak ve GSi ı OPC gücüne

kavuşturmak arasında hangisi daha kolay olur.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Corsa 1.3 CDTi, ve şu an Corsa OPC sahibi biri olarak,Corsa'yı şiddetle öneririm.207nin malzeme kalitesi Corsa'ya göre daha düşük geldi bana..GSi ile opc arasındaki tek fark ECU,ve ufak oynamalar ile 200-220 hp arasını görebilirsin .Ancak üzülerek söylemeliyim ki,parçaları Peugeot 207 kadar yaygın olmayacak Türkiye'de.Yalnız 207 den çok daha verimli,ve modifiye edilebilir bir yapısını oldugunu söyleyebilirim.İngilterede birçok parçası mevcut durumda,ingiliz bir arkadaşımda var GSi, Superchips bluefin + intercooler + remus full opc kit ile 212 hp lik bir güce ulaştı.Ayrıca GSi 6 ileri.Yeni Corsa'ların güvenlik açısından,dünyadaki çoğu araçtan önde oldugu da euroncap ile kanıtlanmıştı.Araçta 8 airbag var,ancak 207 yi bilmiyorum.

Çok kesin bilgilerim olmadıgı için peugeot hakkında yorum yapmam yanlış olur,ancak okudugum inceleme,dergi ve internet sitelerinde karşılaştırmalara 207RC yi dahi sokmuyorlar.Çoğu yerde yeterli performansı ve yol tutuşunu göstermediğini okudum,Top Gear ve Autocar gibi sitelerde de Clio 3,Mini,Opc gibi araçlar arasına alınmıyor nedense.Senin için yarın araştıracağım 207'yi. Açıkçası ben de merak ettim,GSi ile GT arasında ne gibi farklar oldugunu,ve performans farklarını.

Tork olarak 207 , 30nm daha fazla olmasına rağmen,0-100 değerleri :
    Corsa GSi'in 0-100: 8,1 sn
    207 GT : 9,1

İkinci olarak OPC yaparız rüyasını ben olsam unuturdum.Corsa 1.3 için istemiştim, opc tamponları yaklaşık olarak 6.- 6.5 bin ytl tutuyordu. (opc line değil,orjinal opc tamponlar) Zaten o kadar para verdikten sonra opc almak daha mantıklı.

GSi in yol tutuş konusunda tahmini olarak kötü diyemem.OPCdeki yol tutuş gerçekten çok iyi.Araç virajları sanki yapışmışçasına alıyor.Aynı oldugunu tahmin ediyorum,ve abartıldıgı kadar da kötü olmadıgını düşünüyorum.207'nin de yol tutuş sorunları var diyorlar ama , açıkçası kesin olarak bilemiyorum.

Alıntı:
    207 GT ve RC Peugeot'un yüz karasıdır...Düştüğü müşkülün şekil almış halidir. Neden mi ?
    -Safkan bir Peugeot değildir, BMW destekli bir motorla trafikte ve araçta hala klasik yol tutuş problemleri var. Aynı motor Mini Cooper S de nasıl çalışıyor ve nasıl performans veriyor ama neden aynısını Peugeot'da yapamıyor herşey ortada..
    -106 GTI ve 306 GTI gibi efsaneler çıkarmış bi fabrikanın düştüğü aciz durumun göstergesidir.

Peugeot son dönemlerde çıkardığı araçlarda yol tutuş sorununu çözemedi, herkes kendi imkanlarıyla aracı bir şekilde yola bastırıyor. Motor konusunda da yetersiz olduğu aşikardır. Dizel motorlarını Fiat mühendisleri üretiyor kendileri geliştiriyor, Benzinlide ise BMW desteği var.

207 GT veya RC'yi bilemem,ancak 207 yi denemiştim,tasarım olarak bakacak olursak hemen hemen aynılar.Dediğim gibi , dış aksesuar opel için Türkiye'de yok denecek kadar az.Eğer dış mod.a önem veriyorsan 207 seç derim.Opel'in gerek modifiye olsun ,gerekse orjinal parçaları olsun gerçekten pahalı.

VXRonline.co.uk forumunu bir araştır derim GSi düşünüyorsan.Bu arada 30-32.bin YTL demişsin ama Gsi 38.750 değil miydi?

Sonuç olarak,ben olsam (ki ben bu şekilde düşündüğüm için opc seçtim) piyasada daha çok olan 207 yi değil,daha nadir bulunan,ve herkesde olmayan,farklı olan GSi i seçerdim.

Utku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    32'ye CooperS alalım,Supercharger da iyidir

OPC'yi bilmem.207'ye gelince kesinlikle RC öneririm.

orc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9.1 sn 0-100 icin biraz uzun süre değilmi?
    sıkıntı yok, o da bizim aracımız
    öteki mi? o da bizim
    diğeride bizim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Çok kesin bilgilerim olmadıgı için peugeot hakkında yorum yapmam yanlış olur,ancak okudugum inceleme,dergi ve internet sitelerinde karşılaştırmalara 207RC yi dahi sokmuyorlar.

Tork olarak 207 , 30nm daha fazla olmasına rağmen,0-100 değerleri :
    Corsa GSi'in 0-100: 8,1 sn
    207 GT : 9,1

GSi in yol tutuş konusunda tahmini olarak kötü diyemem.207'nin de yol tutuş sorunları var diyorlar ama , açıkçası kesin olarak bilemiyorum.

Öncelikle foruma hoş geldin. Bu sitede tahminler,duygular ve 6. hislerle bilgi verilmez.

.::EmrE::. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı emretorlak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle foruma hoş geldin. Bu sitede tahminler,duygular ve 6. hislerle bilgi verilmez.
    Hoşbulduk

O zaman hiçbir karşılaştırma yapamazsınız,çünkü kimse GSi hakkında birşey bilmiyor...Ve sonuc olarak,bilmediğiniz bir arabayı almayın,gidin 207 GT alın...yolda GSi gördüğünüzde,tahmin değiil,deneyerek kesin sonuç görmüş olursunuz

Tahmini söylediklerimi , o halde böyle değiştirebiliriz; GSi'in şase,süspanisyon sistemi,vites oranları,ECU hariç herşeyi OPC ile aynı oldugu için aracın hiçbir eksiği yok..

Birde son satır hariç,diğer hepsi internetten aldıgım bilgiler..

Emretolak,o halde öğrenmek amacıyla,senin izlenimlerini alabilir miyim 207 GT hakkında?

Ve lütfen yanlış anlasılmasın,öyle olduysa da özür dilerim,amacım 207yi kötülemek değil.Yalnızca okudugum,izlediğim,edindiğim ve duydugum bilgiler ile söylüyorum bunları..

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    GT 9.1 degil 8.1sn 0-100 hızlanması...

Corsa da 8.1sn, burada aynılar...

Ama corsanın torku 210nm iken gtnin 240nm...

GT daha üstün bu acıdan...
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

nightkids_han
    Misafir
    GT derim....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)