User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: peugot 307 hdi vs opel astra dizel

Bartu_evo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

peugot 307 hdi vs opel astra dizel

arkadaşlar merhabalar,mitsubishi evo aracımın yanına bir de dizel cep yakmayan bir araç istedim.şuan 2 tane seçeneğim var biri 2004 peugot 307 hdi 1.4 60 bin km de diğeride 2006 opel astra 1.3 dizel 130 bin km de.ikisindede boya yok,ivmelenmesi ve beygiriyle ilgilenmiyorum sadece yedek parça,servis,kalite,yakıt ekonomisi,kronik arızalar varsa,fiyat ve görüntü bakımından değerlendirirseniz sevinirim. 307 18 bin tl,astra 23 bin tl. Astra ya daha sıcak bakıyorum fakat km beni korkutuyor.Şimdiden teşekkürler.

tunceR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    307 alıcaksan 1,6 110 luk düşün...

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ikiside dediğin kriterlerde seni rahatlatmaz dizel istiyorsan ekonomik olsun diyorsan fiesta dizel alabilirsin 1.6 sını bulursan tadından yenmez. 1.3 dizellerdede puntoya bakabilirsin hem az yakar hemde vergisi düşük ve yedek parça bakım v.s. opelden daha hesaplı
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

cenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet fiesta dizel yakıt olarakta,yedek parça olarakta,servis olarakta ikinci bi araç için gayet mantıklı.
    ama 307 HDI ve astra dizel arasında bi seçim yapıcaksan benim fikrim astra olur. peugot serilerini hiç birine ısınamadım zeten, gerci 307den astra daha pahalı ama daha kaliteli ...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Godfather Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ikiside dediğin kriterlerde seni rahatlatmaz dizel istiyorsan ekonomik olsun diyorsan fiesta dizel alabilirsin 1.6 sını bulursan tadından yenmez. 1.3 dizellerdede puntoya bakabilirsin hem az yakar hemde vergisi düşük ve yedek parça bakım v.s. opelden daha hesaplı
    fiesta ve punto'nun ekonomi bakımından söylediklerine katılıyorum fakat birazda astranın görüntüsü çekiyor beni.o yüzden astrada direniyorum ama km baya bi fazla ömrü nekadardır bilemiyorum

nightkids_han
    Misafir
    şimdik 307lerin 70liklerinin çoğu sorunlu ve perf. çok kotu,
    astra ona gore daha iyidir ama 130.000 kmDE dizel araba tawsiye etmem
    illa 2 sinden 1i olsun diyorsan , daha düşük KM'De 1 astra cdti tercih edilebilir .....

Silverbullet
    Misafir
    Alıntı nightkids_han Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    illa 2 sinden 1i olsun diyorsan , daha düşük KM'De 1 astra cdti tercih edilebilir .....
    arkadasa katılıorum bende bu 2sinin dısnda corrolla dizellerede bakabilrsin veya auiris fiyatını bılmıorum aurisin gerci ama toyota guvendgm bi marka oldugu icin 307 ve astradan daha az problem cıkartır gibime gelio.

mar1lyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben 1.4 hdi kullandım ama 206 kasada 307 deki performansını bilmiorm ama çok tutumlu ve akıcı biarabaidi
    fakat opel hayallerimi suya düşürdü bir araç bukadarmı çekmez alt devir diye bişey yok hele yokuş yukarı ise geçmşolsun sora birde bişiler geliyo ama biyerlere varamıyor tuhaf yani hoşumagitmedi benm
    opelin tek hoşuma giden yanı 6vites olması ve uzun yolda düşük devirle yuksek hızla seyredebilme ozelliği ama o hızlara çıkana kadar canınıza okuyor eğer çok devirlenmeden çıkayım diosanız hele
    bnm tercihim pug olurdu opele nazaran daha sıkıntısız olacağınada inanıyorum
    ama ben olsam toyotanın d4d 1.4 dizel motorunu tercih ederdm problem istenmiyosa

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    130 binde dizel araçta ne gibi sorunlar çıkar?bide bi opel kullanıcısı olan arkadaşlar bana ortalama ömrümünü söylerlerse sevinirim.buarada diğer araçlarada bakınıyorum tavsiyelerin devamını bekliyorum

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    PowerTrain tarafından geliştirilen bu motor 2005te yılın motoru seçildi. Diğer dizellere göre çok daha sağlam olduğu söyleniyor ama ülkemizdeki yakıt kalitesini gözardı etmemek lazım. 120bin kmye kadar 1.4 tdci fiesta kullandım motordan tek bir sorun çıkarmadı bu arada. Ford sağlamdır ama yan sanayi parçası pek bulunmuyor. Otokoç tek eldi ben aracı sattığımda bu yüzden parça fiyatları çok pahalıydı. Arkasta işin içine girdiğinden rekabet fiyatları aşağı çekmiş olabilir. Bu iki araç arasında alıcak olsam kesinlikle astrayı alırdım. Daha düşük km'li bi astra bulunabilir diye düşünüyorum. Araştırmak lazım.

nightkids_han
    Misafir
    Alıntı Bartu_evo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    130 binde dizel araçta ne gibi sorunlar çıkar?bide bi opel kullanıcısı olan arkadaşlar bana ortalama ömrümünü söylerlerse sevinirim.buarada diğer araçlarada bakınıyorum tavsiyelerin devamını bekliyorum
    oncesini bilemeden aracın hiçbirşey soyleyemem ,
    400bini düzgün serwis bakımı yapılmak şartıyla masrafsız bitiren megane dci'lar war
    170binde astra wardı burada tanışta 2 kere turbo değişti,
    ama 1 başkasına sordugunda MİSAL 150 bindedir cdti'si gram masraf açmamıştır ,
    ama genel olarak dizeller diğer araçlara gore daha karışık mekanizma ile çalıştıgından fasla yüksek KM'ye kaçılmaması onerilir... olay bu...
    şahsen ben olsam 50.000 KM'nin üstünde dizel araç almam ..... fiyat olarak limitin nedir?
    o şekilde yardımcı olabilirim alternatif açısından ama baska almam sadece 2si diorsan dediğim gibi KM'si 6 hanelilere çıkmamış 1 astra cdti 6 ileri ile akşama kadar düşüncesiz gezilebilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    oncesini bilemeden aracın hiçbirşey soyleyemem ,
    400bini düzgün serwis bakımı yapılmak şartıyla masrafsız bitiren megane dci'lar war
    170binde astra wardı burada tanışta 2 kere turbo değişti,
    ama 1 başkasına sordugunda MİSAL 150 bindedir cdti'si gram masraf açmamıştır ,
    ama genel olarak dizeller diğer araçlara gore daha karışık mekanizma ile çalıştıgından fasla yüksek KM'ye kaçılmaması onerilir... olay bu...
    şahsen ben olsam 50.000 KM'nin üstünde dizel araç almam ..... fiyat olarak limitin nedir?
    o şekilde yardımcı olabilirim alternatif açısından ama baska almam sadece 2si diorsan dediğim gibi KM'si 6 hanelilere çıkmamış 1 astra cdti 6 ileri ile akşama kadar düşüncesiz gezilebilir
    eyvallah güzel bilgiler o zaman biraz daha yorim seniiki araçtada boya yok.Biri peugotun müdürünün arabası diğeride opel'in o yüzden içim biraz rahattı.maksimum araç için limitim 25 bin tl

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    fiesta ve punto'nun ekonomi bakımından söylediklerine katılıyorum fakat birazda astranın görüntüsü çekiyor beni.o yüzden astrada direniyorum ama km baya bi fazla ömrü nekadardır bilemiyorum
    Astra çok üzebilir yakın arkadaşlarımda var çok sorun çıkarttığının söylüyorlardı ama detaylarını bilmiyorum ama fiyatları sınıfına göre fazla uygun o nedenle ben olsam almazdım ama yinede şikayetvar.com dan bi şikayetlere bi bak
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

TYFF
    Misafir
    o cıvarda bı lımıtın warsa 1.4 307 yerıne 2005 2006 mdel 110 luk 307 alabılırsın, hıc yoktan performansı tatmın eder yani...1.4 hdi 307 tavsıye etmem bende ... Bırde 100k dan snra dıesel aracın ne tur surprız yapacagı bellı olmas ....Oncekı tarıhını bılmıosan suphelııı

R-Turbo
    Misafir
    Astranın Km'si fazla fakat aracın motor durumunu bilmiyoruz ama her bakımdan Astra diyorum

Ally - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    307 1.6 110 luk ıyıdır bncede gıdısıde ıyı

nightkids_han
    Misafir
    eyvallah güzel bilgiler o zaman biraz daha yorim seniiki araçtada boya yok.Biri peugotun müdürünün arabası diğeride opel'in o yüzden içim biraz rahattı.maksimum araç için limitim 25 bin tl
    25bin TL'ye astra cdti alınabilir,
    megane dci sedan-- hb fark etmez eski aracımdı sorunsuz we çok çok az yakıuy,,yor alınablir 110luk 307 alınabilir

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    25bine grande punto var dizel, fun kısaca sport paket...

2009 sıfır km...ben olsam böyle birsey düsünürdüm.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alman Astra
    Euro dizel kullanmak gerekiyor.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)