User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 20 ile 30 arası

Konu: bilgisi olan 2.0 TDI Stylance tavsiye edermi siniz ?

barutçu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı HKA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sınıf olarak Golf'le rakip bile olamaz bence. Tamam A3 lüks secimi yapılırsa alınır, ancak sportiflik bakımından tartışılmaz Leon. Kasası cok güzel bana göre. İç dizayn olarak basit diğerlerinden ama bendeki 1.6 manuel'in eksikliğini DSG'nin karizması örtmüş diyebilirim.

Seat Stylance ile herhalde Golf Trendline karşılaştırması yaptın?

1.4TSI 160hp Highline DSG'nin Leon'u her açıdan çok çok fazla üzeceğine eminim...

Kalite, Perf,Yakıt...vs Aklınıza ne gelirse...

Zaten Golfun yanına yanaşamıyacak bir marka olsaydı seat VW alt markası olmazdı,

VW seatin alt markası olurdu

saner müftüoğlu
    Misafir
    Audi-VW-Seat sıralaması halinde devam eder. Kalite bakımından ve fiyat VW Grubunun bir politikasıdır. Porsche içinde üretim yapar, Seat ve Skoda için de. Burada her dört markanın aynı platform modelleri var. Kalitesi göreceli olur olmaz ama Kompakt sınıf dediğimiz modeller Golf, A3 ve Leon aynı kapasitede farklı tatlar sunar. Bana göre bir A3'le Leon aynı değildir ama sonuç olarak aynu ekipmanları hatta aynı motorları kullanır. Tasarımlar farklıdır sadece. İç mekan kalitesi olarak Audi zaten ayrıdır. Audi, VW Grubunun BMW-Mercedes ile boy ölçüşeceği prestij pazarlama taktiğidir. Bu sebeple zaten VW ile Seat, Audi kadar iddialı olamaz. Golf de MK6 hariç eski serileriyle pek bir fark göstermez. Leon iddialı bir model ama sıfır km almaya kalkışılacaksa bence fiyat ve kalite öne alınmalı.

A3 Sportback 2.0 TDI manuel € 37.973
    A3 Sportback 2.0 TDI quattro € 41.985
    A3 Sportback 2.0 TDI S tronic € 41.187

Seat, Leon 2009 dizel için şu an bilgi vermiyor.

HKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barutçu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Seat Stylance ile herhalde Golf Trendline karşılaştırması yaptın?

1.4TSI 160hp Highline DSG'nin Leon'u her açıdan çok çok fazla üzeceğine eminim...

Kalite, Perf,Yakıt...vs Aklınıza ne gelirse...

Zaten Golfun yanına yanaşamıyacak bir marka olsaydı seat VW alt markası olmazdı,

VW seatin alt markası olurdu
    1.4TSI 160hp Highline DSG'nin fiyatına alınabilecek Leon'u bi araştırın isterseniz. Ozaman anlarsınız ne demek istediğimi. Leon'un VW'nin altında olması Vw'nin daha iyi olduğunu gösteriyorsa, o zaman Porsche, Lamborghini ve Bentley'de VW'den kötü markalar. Sonuçta hepsi VW Grup altında üretiliyor. Benim bahsettiğim o değildi.

Sonuçta Golf gelmiş geçmiş en çok satan aile arabası diye lanse edildi hep. Leon ise genç kalanların arabası diye.. Zevkler ve renkler tartışılmaz ama Leon daha cok genç arabası olarak duruyor bence.

Aynı fiyata alınacak Golf ve Leon'u kıyaslayın bakın neler göreceksiniz. Bu tabiki kalite farkında da kaynaklanıyor. Amacım golf'ü ezmek değil yanlış anlaşılmasın. Ama Leon stylance Golf'un Comfortline donanımıyla aynı. Yani en full. Golf Sportline ve Leon Sport Up'ları saymıyorum. Simdi bi fiyatlarına bakın. Golf'ün Midline fiyatına, Leon Stylance alınıyorsa bence kıyaslanmamalı demem yerinde olur.

Bir de 1.4Tsi 160hp bir leon olmadıgı icin Leon'u da yamana atmayın. Sahsen 1.4tsi 160 hp golf alacağıma, 240hp Leon Cupra alırım. Daha bi sey söylememe gerek olmaz sanırım

Audi A3 2.0TDI S-Tronic: 41.187 €
    Vw Golf V 2.0TDI DSG : 33.790 €
    Seat Leon 2.0TDI DSG: 25.580 €

Buyrun bu da bizim Leon'umuzun ilanı: http://www.sahibinden.com/tertemiz_2...XQQdisplayitem

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benimde seatı kötülemek gibi bir niyetim yok. Ama seatin VW alt markası olduğunu herkes bilir. Bunun Porsche, Lamborghini ve Bentley ile alakası yok. Onlar aynı marka altında üretilen otomobiller. Seat VW alt markasıdır, diğerleri hakkında bu kıyaslama yapılamaz. Mesala Toyota da lexus un alt markasıdır. Yani biri üst sınıfa hitap eder biri alt sınıfa. Tabi VW grubunda bu ayrım biraz daha karışık. Audi'de eskiden orta sınıf araç olarak geçerdi şimdi üst sınıfta yer alıyor. Bence VW de Audi'nin yolunda ilerliyor.

Fiyat konusundaki kıyaslamaya bakarsakta o fiyata FULL+FULL ikinci el 3.30ci var

Yani önemli olan insanın ne istediği. Ben olsam seat almam. Alanada karışmam

Seatla VW de hiç karşılaştırmam.

CanBasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu araçların DSG şanzımanları kesinlikle çok başarılı ve performans olarakta 2.0tdi motorlar Leonlarda çok iyi.. tatmin edici performans sunar.. modifiyeye de başlamak istediginde direk chip tuningle 140lıktan +30-35 arası alınıyor..
    Can BAŞEL Elek-Elektronik Müh.
    0 rh +

ahmetbaha-drs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Benimde bir sorum olacak Leon'la ilgili hazır konu acılmışken,2.0 TFSI Sport Up 185hp Leon'ların performans,sorunsuzluk,yakıtı v.s nasıldır herhangi bir bilgisi olan var mı acaba?FR200 ile arasında ki 15hp yazılım farkı mı?
    V40 Cross Country T4
    Megane GT-Line
    Range Sport SDV6
    A8 4.2 TDI Quattro
    VW Passat Variant TSI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ahmetbaha-drs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde bir sorum olacak Leon'la ilgili hazır konu acılmışken,2.0 TFSI Sport Up 185hp Leon'ların performans,sorunsuzluk,yakıtı v.s nasıldır herhangi bir bilgisi olan var mı acaba?FR200 ile arasında ki 15hp yazılım farkı mı?
    Leon hakkında bir bilgim yok kullanmadığım için ama FR200 ile arasındaki farkın yazılım farkı olduğunu okumuştum.

CanBasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arasında yazılım farkı var evet.
    Can BAŞEL Elek-Elektronik Müh.
    0 rh +

HKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı barutçu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde seatı kötülemek gibi bir niyetim yok. Ama seatin VW alt markası olduğunu herkes bilir. Bunun Porsche, Lamborghini ve Bentley ile alakası yok. Onlar aynı marka altında üretilen otomobiller. Seat VW alt markasıdır, diğerleri hakkında bu kıyaslama yapılamaz. Mesala Toyota da lexus un alt markasıdır. Yani biri üst sınıfa hitap eder biri alt sınıfa. Tabi VW grubunda bu ayrım biraz daha karışık. Audi'de eskiden orta sınıf araç olarak geçerdi şimdi üst sınıfta yer alıyor. Bence VW de Audi'nin yolunda ilerliyor.

Fiyat konusundaki kıyaslamaya bakarsakta o fiyata FULL+FULL ikinci el 3.30ci var

Yani önemli olan insanın ne istediği. Ben olsam seat almam. Alanada karışmam

Seatla VW de hiç karşılaştırmam.
    Ben en başından beri onu söylüyorum ztn. Dışardan 30.000 TL lık gibi duran bir Leon yada golf almaktansa 46 ksa bi 3.3o mantıklı bencede. Hepsi ayrı zevklere hitap eden araçlar sonuçta. Bir aracın iyi olması kişinin zevkine özeldir bunu hepimiz biliyoruz. Şayet s2000 bence bir mühendislik harikası, ancak bir de aile büyüklerine soralım bakalım aynı kanıdalarmı )

serkan_2120 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya bir hort çekeyim 2.0 tdi dsg leon düşünüyorum 1.6 ve 1.9 leon kullandım daha önce ama otomatik araç arayışı sonunda yine bir leon alayım bariye geldi konu 2007 140 bg otomat 65 bin civarı verilirmi nedir ne değildir

skaratas2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Piyadaya gore 65 bin cok cazip iyi bir atac icin helede otom se....iyi bakin derim araca... aslı güzel araçlar...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)