User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: bilgisi olan 2.0 TDI Stylance tavsiye edermi siniz ?

ahmetakgunf3s
    Misafir

bilgisi olan 2.0 TDI Stylance tavsiye edermi siniz ?

slm arkadaşlar

seat leon 2.0 TDI Stylance dgs şanzıman ile . kullanan bilen modifiyeedeniniz var mı ?

mesela bu stylance ? paketin adımı bu pakette neler var ?

1-) revo ile + 37 hp alındıgını bılıyorum yani 187 hp

2-)ayrıca aracın " World Touring Car Championship " açık arayla onde olduklarını bılıyorum
    hoş ordakı makınada süperşarj takılı ve 268 hp olması gerek

3-) audi a3 8p ile aynı şasiye sahipler

4-) iç aksaam plastik gayet osuruktan ama karbon kaplam yapıla biliyor bildiğim

5-)IIS 8.5 Detailed Error - 404.0 - Not Found

Bunların dısında bılen kullanan arakdaslar kronık rahatsızlıkları nelerdır ?
    tavsıye edermisiniz ?
    ?
    şehir içi dgs şanzımanla gercekte ne kadar yakıyor ?

coskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende bu aracımdan once leon 1.9 tdı stylance wardı stylance donanımın adı full donanım zaten bıde sport-up war bunun ustune onda da jant war fazladan 2.0 tdi ı su an kullanıyorum ben cok memnunum masallahı var arıza konusunda problem yasamadım benımkı manuel ve 1.5 sende 65bın e yaklastı dedııgm gıbı memnunum sehır ıcınde su an 18 kurus yakıyorum ve dıkkat etmeden bunun dısında sormak ıstedıklerınız olursa cevaplammaya calısırm aractan memnun kalacagınıza ınanıyorum
    ek olarak leonumda ıc konsolu komple pıyano sıyahına boyatmıstım gayet guzel olmustu alırsanız tavsıye ederım

sneak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    http://www.youtube.com/watch?v=zIJHLumWVbY
    Leon Boom a binmiştim chip sonrasında 170 hp idi dsg li alet gayet güzel yumuşak bir gidişi vardı.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bu dsgli 2.0dizel nekadara gelio fiyatı
    1881 - 193

saner müftüoğlu
    Misafir
    test aracı olarak gecen sene kullandım. Hıc bır manuel arac bu DSG kadar zevk vermemıstı. 2.0ltırelık dızel motor 140 HP orjınalıyle bıle gayet seriydi. Şanzımanın geçişleri, hızlı kullanıma ayak uydurması en önemlisi. Yalnız sıfır km olarak fıyatı bıraz tuzluydu.

Yakıt tüketimi 8.0 litre olarak gormustum. Fakat cok dıkkat etmeden kullandım. İç mekan kalıtesı bır Audı gıbı degıl daha cok VW Golf V'i anımsatıyor. Sade ama düzgün. Golf-A3 platformunda şekillendirilmiş. Eğer ki fiyat aralığı aynıysa bence A3 sportback daha kaliteli durur.

YEY® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıfır olarak 55 lira falandı sanırım.Kesinlikle o para değmeyecek bir araç.1.6 benzinlisini 20 bin tl ucuza alıp lpg ile kullanmayı tercih ederim.Hem az yakmıyor hemde performansı aman aman 2.0 gibi değil.

ahmetakgunf3s
    Misafir
    Alıntı Badboy® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıfır olarak 55 lira falandı sanırım.Kesinlikle o para değmeyecek bir araç.1.6 benzinlisini 20 bin tl ucuza alıp lpg ile kullanmayı tercih ederim.Hem az yakmıyor hemde performansı aman aman 2.0 gibi değil.
    emrecım haklısın sıfırı sanırım 50 cıvarı

ben ıkıncı el bakıyorum 2007 ve üzeri yanı 40.000 civarı

hem dizel hemde chip tuningle + 37 hp gayet iyi bir veri bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya o şanzıman ve kasa ağırlığı olduğu sürece hiç uğraşmaya değcek bir araba değil leon.Gitmiyor abi özellikle yüksek hızlarda nerdeyse 1.6...

40 lira civarına sanki daha güzel seçenekler var gibi..

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ya o şanzıman ve kasa ağırlığı olduğu sürece hiç uğraşmaya değcek bir araba değil leon.Gitmiyor abi özellikle yüksek hızlarda nerdeyse 1.6...

DSG kotu b sanzımanmı o kısmı anlayamadım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haşa golf gti'da ne kadar performanslı olduğunu biliyoruz fakat leon dizelde pek 2.0 araç kullanıyormuş hissi vermiyor açıkçası.

barutçu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leon 2.0TDI 2 özelliği + olarak gelir bana:
    +Şanzıman
    +TDI
    Onun dışında bence alınmaz. Daha güzel seçenekler mevcut bence.
    Yakıt aşa yukarı aynı performans daha iyi.
    Kalite bakımından Seat'dan açık ara önde.
    Golf TSI Highline DSG 160 HP
    Sıfırı: 54.300
    edit: fiyat konusunda daha uygun bir araç ise Comfortline DSG 122HP
    Sıfırı: 47.100

ahmetakgunf3s
    Misafir

emrecım ne var kardesım dah guzel secenek e46 :P

yuksek hızlarda 1.6 mı valla kullanamdım ama bu makına

wtcc de baya bi milletin eline veriyor acıcası

http://www.fiawtcc.com/Cars_Details.asp?idCar=4

Jam da Joker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0 TDi kullanmadım performansı için birşey diyemem ama Leon olarak bakarsak yol tutuşu tatminkar ama iç dizaynı hoşuma gitmiyor ayrıca malzeme kaliteside düşük zaten herkes biliyordur.. O fiyata daha iyi seçenekler vardır mutlaka buarada illaki dizel olmasın dersen ben olsam motor seçeneği olarak 1.4 TSi düşünürdüm 0 fiyatı 38.750 gibi birşeydi yanlış hatırlamıyorsam
    unless you ride the beast
    you wouldn't understand

ahmetakgunf3s
    Misafir
    iç dizayn diye bişi yok zaten aceleye gelmiş sanırım aynı motor golf dede var 28.000 ıkıncı eli ama leonu golfe tercıh ederım okadar cok golf var ve okadar nefretım kı 5 kasa

saner müftüoğlu
    Misafir
    bu arada 2009 model makyajlı Leon'lar Türkiye'de satışa sunuldu.

http://www.seat.com/com/generator/su...lery/main.html

Doğuş Oto basın açıklaması
    Doğuş Otomotiv - SEAT, ÖTV indirimi fırsatı bitmeden Yeni SEAT Leon’u Türkiye’ye getirdi.. SEAT’ın yeni ürün stratejisinin bir örneği olan Yeni Leon, 30.900 TL’den başlayan tavsiye edilen kampanyalı anahtar teslim liste fiyatlarıyla satışa sunuluyor. Yeni Leon motor yelpazesinde, 1.6 lt 102 hp ve 1.4 lt TSI 125 hp benzinli seçenekleri yer alıyor.

Yeni Leon’da farklı gövde tasarımı, ön ve arka kısımlarındaki yenilikler hemen göze çarpıyor. Reference ve Style olmak üzere iki farklı donanım seçeneğiyle sunulacak olan Yeni Leon, içerdiği konfor ve güvenlik öğeleriyle de ayrıcalıklı. Style versiyonunda alüminyum alaşım jantlar, çift yönlü otomatik klima, direksiyondan kumandalı Radyo/CD/MP3 çalar, USB ve AUX-in girişi, 6 hava yastığı, Cruise Control (Hız Sabitleme Sistemi), deri direksiyon ve vites topuzu, yol bilgisayarı standart olarak sunulan özellikler arasında.

Yeni SEAT Leon’da opsiyonel olarak sunulan yenilikler, modeli üst segment otomobillerin konfor ve donanım özelliklerine yakınlaştırıyor. SEAT için bir ilk özelliği taşıyan XDS Sistemi (Geliştirilmiş ESP Sistemi), yeni ön ve arka far gruplarına ek olarak opsiyonel Dönüşe Duyarlı (AFS) Bi-xenon Farlar bu yenilikler arasında sayılabilir.

Sportifliği daha öne çıkıyor
    Yeni Leon özellikle dış tasarımlarındaki farklılıklarıyla dikkat çekiyor; markanın karakteristik sportif imajı, daha da belirginleştirilmiş. İç mekanında da tam anlamıyla bir dönüşüm gerçekleştiren Yeni Leon, yeni uygulamaların yer aldığı, çok fonksiyonlu direksiyon ve yeni tasarlanmış orta konsoluyla spor kullanım için en ideal çözümleri sunuyor. Yeni görünümlü klima kontrolü, siyah panelli ses sistemi ve ekran Yeni Leon’un çarpıcı değişiklikleri arasında.

Yeni Leon daha çevik
    Yeni Leon’un sürüş dinamikleri, önceki modellere oranla çok daha iyileştirilmiş. Yapılan geliştirmelerle daha performanslı bir sürüş sunan ‘Çevik Şasi’ konsepti, aracın çevikliğini kaybettirmeden daha fazla konfor sunuyor.

Yeni Leon 1.6 lt 102 hp Reference versiyonu 30.900 TL, 1.6 lt 102 hp Style 33.250 TL, 1.4 lt TSI 125 hp Style versiyonu ise 36.450 TL tavsiye edilen kampanyalı anahtar teslim liste fiyatları, ÖTV indirim fırsatı ve VDF (Volkswagen Doğuş Finans) uygun kredi seçenekleri ile SEAT Yetkili Satıcıları’nda Leon severler ile buluşuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim ima etmek istediğim nokta şu ki leon 1.6 benzinli 35 lirayken 2.0 dizele 55 lira verilmez.Araba aynı araba.Gözümde bu sınıfta hiç bi motor 20 bin ytl etmez Bu yüzden alternatifler mevcut dedim.Git clubman s al ama leon 2.0 tdi alma Emin ol ahmet abi yakıtıda çok farketmez.şehir içi leon tdi minimum 9 litre yakıyor.

saner müftüoğlu
    Misafir
    Git clubman s al ama leon 2.0 tdi alma Emin ol ahmet abi yakıtıda çok farketmez.şehir içi leon minimum 9 litre yakıyor.
    ona bakarsan R53 14 lt, R56 da 10 lt yakıyor
    Clubman hiç ısınamadığım bana göre gereksiz bir Mını modeli. Zaten Leon'la alakasız bir karşılaştırma olur. Ama illa ki dizel bir araç olur ve cepten 50 küsür lira çıkar hiç düşünmeden Volvo S40 1.6D alırım tok dolu ve sağlam bir araç. Ne motor sesi ne bir şey, mükemmel bir yol tutuş, fıstık gibi malzeme kalitesi

HKA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim kuzenimde var. Bende sık sık kullanıyorum az yakıyor diye. Yakıt diyorsan rakipsiz denebilecek kadar iyi. Şayet 2.0 tdi olarak ailede 4 araba var. Ancak leon aralarında en az yakıp, en seri olanı. Tabi bunda muhtemel etki diğerlerinden hafif olmasıdır.

Sınıf olarak Golf'le rakip bile olamaz bence. Tamam A3 lüks secimi yapılırsa alınır, ancak sportiflik bakımından tartışılmaz Leon. Kasası cok güzel bana göre. İç dizayn olarak basit diğerlerinden ama bendeki 1.6 manuel'in eksikliğini DSG'nin karizması örtmüş diyebilirim.

Bunun dışında 35'e 1.6 alıp 55'e 2.0tdi alınır mı derseniz, bence de alınmaz. Aslında sıfır araba alınmaz ama tabi istediğimiz donanım ve renkte bulamayınca mecburen kayıyoruz sıfıra.

Gidişi dediğim gibi gerçekten iyi. Body-kit var bir de arabada. Gelip bazen Dizel FR'mı bu diye soruyorlar.

Söyle bi olayı paylaşayım. Depo full iken 120-140km/h arası hızla, 220km yol yaptım ve km range hiç düşmedi. . Ve bu cok hosuma gitti acıkcası.

Sonuc itibariyle 2. el temiz ve bütçenize uygun bi araç bulursanız kaçırmayın. Gerçekten pişman olmazsınız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)