User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
55 sonuçtan 39 ile 55 arası

Konu: Land Rover Freelander TD4 HSE Neler Biliyorsunuz ?

Günkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hort yapayım şu konuya .

Kaşıntı büyük muhtemelen yılbaşına doğru 4x4 araç alıcam .

Şuan bakınca mevcut bütçeme göre landrover 2,0 ,sportage 2,0, tuscon 2,0, terios 1,3 , ve suzuki alabiliyoruz..

Kafamda landroverlar ilk planda, daha önce kullanan problem ve sorun açısında yada parça bulunabilirliği.

Teşekkürler.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Günkut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hort yapayım şu konuya .

Kaşıntı büyük muhtemelen yılbaşına doğru 4x4 araç alıcam .

Şuan bakınca mevcut bütçeme göre landrover 2,0 ,sportage 2,0, tuscon 2,0, terios 1,3 , ve suzuki alabiliyoruz..

Kafamda landroverlar ilk planda, daha önce kullanan problem ve sorun açısında yada parça bulunabilirliği.

Teşekkürler.
    lanet olası zenginler binn bin kardeşim rençe bin de zengin fakir belli olsun
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    lanet olası zenginler binn bin kardeşim rençe bin de zengin fakir belli olsun
    ya dayı 35-40 liralık araba hadi olsun 45. Bu parayla zengin olunuyorsa 3 tane sol 3 tane sağ dizime getirin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Freelander için konuşursam;

bizde 2006 modeli vardı.
    freni, kaloriferi, yakıtı berbattır.
    Arazi becerisi iyidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı to_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Freelander için konuşursam;

bizde 2006 modeli vardı.
    freni, kaloriferi, yakıtı berbattır.
    Arazi becerisi iyidir.
    Biraz açabilirmisiniz konuyu ? Yakıt mesela şehir içi 12-13 mü yakıyor , kalorifer kışın üşüyormuydunuz , frenler ne için berbattı yada hangi araçla kıyasla berbat ?
    Teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz açabilirmisiniz konuyu ? Yakıt mesela şehir içi 12-13 mü yakıyor , kalorifer kışın üşüyormuydunuz , frenler ne için berbattı yada hangi araçla kıyasla berbat ?
    Teşekkür ederim.
    Yakıt bahsettiğiniz gibi 12 lt civarında gezer.
    Kalorifer kışın ısıtmaz. Özellikle arkası kışın donar.
    Frenleri hissizdir. Mukayese yapmam doğru olmaz ama diğer sahibi olduğum tüm araçlarla kıyaslarsam en kötü fren performansına sahip araçtı kendisi.
    Şu an da piyasasını bilmiyorum ancak alternatifler değerlendirilmeli..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakıt bahsettiğiniz gibi 12 lt civarında gezer.
    Kalorifer kışın ısıtmaz. Özellikle arkası kışın donar.
    Frenleri hissizdir. Mukayese yapmam doğru olmaz ama diğer sahibi olduğum tüm araçlarla kıyaslarsam en kötü fren performansına sahip araçtı kendisi.
    Şu an da piyasasını bilmiyorum ancak alternatifler değerlendirilmeli..
    Peki arazi olarak diğer o ayarda sportage tuscon ve vitara yada fındık motor terios alabiliyoruz. Bu araçlar hakkında arazida daha sorunsuz , daha iyi olarak gösterebileceğiniz araç var mıdır ?

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2010 Select paketi vardı babamda, kullandığımız süre boyunca sadece aracın beyniyle ilgili bir sorun yaşadık garantiden hallettiler fakat garanti olmasa 11000TL gibi bir fatura çıkacaktı bize. Onun haricinde arazide çok başarılı, hızlanma olarak tatmin edici bir araçtı. Bulabilirseniz dolu bir araç alın, boşları çok boş oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki arazi olarak diğer o ayarda sportage tuscon ve vitara yada fındık motor terios alabiliyoruz. Bu araçlar hakkında arazida daha sorunsuz , daha iyi olarak gösterebileceğiniz araç var mıdır ?
    Açıkcası freelander dan başka o sınıfta araç kullanmadım. 4x4 olarak grand cherokee kullandım ama o da freelanderla kıyaslanamaz.

Açıkcası suziki vitaralara bakardım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Carmageddon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2010 Select paketi vardı babamda, kullandığımız süre boyunca sadece aracın beyniyle ilgili bir sorun yaşadık garantiden hallettiler fakat garanti olmasa 11000TL gibi bir fatura çıkacaktı bize. Onun haricinde arazide çok başarılı, hızlanma olarak tatmin edici bir araçtı. Bulabilirseniz dolu bir araç alın, boşları çok boş oluyor.
    Açıkcası freelander dan başka o sınıfta araç kullanmadım. 4x4 olarak grand cherokee kullandım ama o da freelanderla kıyaslanamaz.

Açıkcası suziki vitaralara bakardım.
    Teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    up up up yapalım başka kullanan arkadaş/abi/kardeş var mıdır ?

serkanOC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2007 model 2.0 DSL Sportage kullandım yaklaşık 4 sene.. bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırdım. 2014 te 180k km de aldım 2017 de 215k km de sattım.. deyim yerindeyse motosiklet parasına koca ama sevimli bir jip.. arka koltuk uzanıp yatmalık çok yatmışlığım var.. deri koltuk, koltuk ısıtma, sunroof tek paket hepsi dolusu boşu yok..

kullandığım süre boyunca sıkıntıları çıktı tabi lambası patladı, lastiği patladı, amortisörü patladı, şöför koltuğu küçük oynuyordu, sokak arası yolda önden arkadan ses geliyordu vs.. performans çok düşük 140hp diyor ama sen onun en fazla yarısını say.. ne motor ne şanzıman arızası doğru düzgün bulamazsın.. kazasına, yürürüne, kozmetiğine bak al kesinlikle parasından fazla iş görüyor. yan basamak yoksa yerden acayip yüksek her türlü tırmanır, iner, zıplarsın.. yakıt 13.5 'tu bende ama rutin kullanmıyordum yani normali 11 civarıdır.. tucson da aynı şase aynı motor.. performans ve ekonomi aramıyorsan, temiz bi araba bulup, bir de 4 mevsim lastik takarsan sportage ı tavsiye ederim..

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    halen sahibi olduğumuz bir 2007 hse 2,0 td4 var.. suv araç alım satımı yapıyorum ayrıca offroadcuyum.
    2 tane aracımız satılmaz kolay kolay birisi land rover
    şehir içi 9 şehir dışı 6,5-7 lt arası yakıyoruz
    170.000 km oldu şuan 0 dan beri bizde araç ( yakın arkadaşımın ablasından 70.000 de aldım.)
    periyodik bakım haricinde sadece bir kere krank kasnak rulmanı değişti başka hiç bir arıza yaşamadık mekanik olarak .
    suroff kronik bozuluyor 300 tl
    ayna katlamaları kronik bozuluyor
    cam krikoları kronik bozuluyor 100 tl
    ayrıca yazılım va bizimkinde hızlanma vs de akranlarına göre keyifli oldu..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı serkanOC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2007 model 2.0 DSL Sportage kullandım yaklaşık 4 sene.. bütün bakımlarını yetkili serviste yaptırdım. 2014 te 180k km de aldım 2017 de 215k km de sattım.. deyim yerindeyse motosiklet parasına koca ama sevimli bir jip.. arka koltuk uzanıp yatmalık çok yatmışlığım var.. deri koltuk, koltuk ısıtma, sunroof tek paket hepsi dolusu boşu yok..

kullandığım süre boyunca sıkıntıları çıktı tabi lambası patladı, lastiği patladı, amortisörü patladı, şöför koltuğu küçük oynuyordu, sokak arası yolda önden arkadan ses geliyordu vs.. performans çok düşük 140hp diyor ama sen onun en fazla yarısını say.. ne motor ne şanzıman arızası doğru düzgün bulamazsın.. kazasına, yürürüne, kozmetiğine bak al kesinlikle parasından fazla iş görüyor. yan basamak yoksa yerden acayip yüksek her türlü tırmanır, iner, zıplarsın.. yakıt 13.5 'tu bende ama rutin kullanmıyordum yani normali 11 civarıdır.. tucson da aynı şase aynı motor.. performans ve ekonomi aramıyorsan, temiz bi araba bulup, bir de 4 mevsim lastik takarsan sportage ı tavsiye ederim..
    Çok teşekkür ederim kendimde kia araç satıyorum. Sportage evet güzel ama belki bir sonraki araç olabilir.

Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    halen sahibi olduğumuz bir 2007 hse 2,0 td4 var.. suv araç alım satımı yapıyorum ayrıca offroadcuyum.
    2 tane aracımız satılmaz kolay kolay birisi land rover
    şehir içi 9 şehir dışı 6,5-7 lt arası yakıyoruz
    170.000 km oldu şuan 0 dan beri bizde araç ( yakın arkadaşımın ablasından 70.000 de aldım.)
    periyodik bakım haricinde sadece bir kere krank kasnak rulmanı değişti başka hiç bir arıza yaşamadık mekanik olarak .
    suroff kronik bozuluyor 300 tl
    ayna katlamaları kronik bozuluyor
    cam krikoları kronik bozuluyor 100 tl
    ayrıca yazılım va bizimkinde hızlanma vs de akranlarına göre keyifli oldu..

Teşekkürler özelden numarınızı gönderirseniz bir kaç şey sormak isterim.

-Ata- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende tam olarak 1 sene bindim gayet keyifli şehiriçi hantal olmasından kaynaklı yakıtı biraz fazla olabiliyor.sunroof olayı ve ayna katlamaları kronik radyatör taşırma kabı çatlar o da kronik ben sadece sunroof tamiri yaptırdım aynayla alakalı bir problem yaşamadım. kilometreye bağlı olarak enjektörleri kontrol edilmeli tamir edilebiliyor sıfır enjektör almaya gerek yok bu benim için + olmuştu tamir ettirdim.Arka cam inip kalktığı için fitillerde sorun yaşadım su alma olayı oldu yukarıdaki yorumlara ek olarak.arazisinden ben çok memnun kaldım kalorifer olayına ben de katılıyorum yeterli değil.rutin bakım harici bende bir harcama yapmadım mekaniği taş gibi
    TT CTR
    CUF STI
    LMS RC

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Ata- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende tam olarak 1 sene bindim gayet keyifli şehiriçi hantal olmasından kaynaklı yakıtı biraz fazla olabiliyor.sunroof olayı ve ayna katlamaları kronik radyatör taşırma kabı çatlar o da kronik ben sadece sunroof tamiri yaptırdım aynayla alakalı bir problem yaşamadım. kilometreye bağlı olarak enjektörleri kontrol edilmeli tamir edilebiliyor sıfır enjektör almaya gerek yok bu benim için + olmuştu tamir ettirdim.Arka cam inip kalktığı için fitillerde sorun yaşadım su alma olayı oldu yukarıdaki yorumlara ek olarak.arazisinden ben çok memnun kaldım kalorifer olayına ben de katılıyorum yeterli değil.rutin bakım harici bende bir harcama yapmadım mekaniği taş gibi
    Teşekkürler arkadaşlar , kararımı suzuki olarak değiştirdim pazartesi kısmetse alıcam aracı iş bozulmasza

tiMachine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu hort, 2012 benzinli land rover hakkında yorumları olan var mıdır? Kullanmış olan, araç alınacak iken özellikle bakılması gereken yerler, İstanbul için iyi bir land ekspertizi olan var mı
    mal da yalan mülk de yalan gel biraz da sen oyalan.

otomotiv mühendisi

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)