User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Ford mondeo 2.0 tdci hakkındaki düşünceleriniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question Ford mondeo 2.0 tdci hakkındaki düşünceleriniz

varmı kullanan yardımcı olabilecek artısı eksisi kronik arızası manuel olacak şekilde 50bin-60 bin arası araç alacam baya hoşuma gidiyor segmenti donanımı bu paralara alınırmı sizce veya skoda superb tsi de olabilir iki araç arasındayım şu an teşekkürler şimdiden iyi forumlar herkese

gabxer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abimle ortak kullanıyoruz 2011 model olanını egr-dpf iptali downpipe ve dumanlı bir yazılım(200hp civarlarında) ile birlikte manuel eski kasalarda var makyajlı kasalarda yok, gerek de yok zaten otomatikleri gayet iyi biraz kısa bir şanzıman sadece o problemi var. Yol tutuşu emsallerine göre başarılı ancak frenler ciddi manada zayıf. Toplamda 100.000kmdir kullanıyoruz çok yoğun şantiye ortamına giriyor üzmüyor işin gerçeği. Bundan öncede bir önceki kasası vardı. Onu da 200.000km kadar kullanmıştık gayet memnun kaldık. İkinci eli inanılmaz zayıf ve sıfır alırsanız değer kaybı muazzam boyutta. Kronik hiç bir arıza yaşamadık ancak frenler zayıf olduğu için disk-balata problemi oluyor. Bunun dışında 100.000kmdir yazılımlı olarak çoğu zaman çok yüksek süratlerde kullanılıyor ancak bakım dışında hiç bir masrafı olmadı şanzıman dahil. Araç 166bin km de şu anda. Yakın zamanda turbo sıfırlanacak ön takım yapılacak.

KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Power shift şanzumanını bulmaya gayret gösterin ve şanzumanı mutlaka gösterin yolda giderken şanzuman kitleyen bir araca şahit oldum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynen bende çok duydu otomatiğinde böyle sıkıntılar varmış o yüzde manuel bakıyorum

Sti_Ozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eski kasa manuelini kulladim,320nm torku 1 ve 2. Viteste hissettim ustune zaten cikamadim. Gucu kuvveti yerinde gibi duruyo
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tekrar konu açmayayım.
    Bir arkadaşın babasında var çok temiz olduğunu iddaa ediyor. 155 bin kmde jatco şanzıman 2006 model.

Focus 1 den sonra çok üzer mi bizi?
    Parçası pahalı mıdır? Zırt pırt sanayiye gider miyiz?

Ustama sordum ben tavsiye etmem dedi.
    Siz önerir misiniz arkadaşlar?
    Marv (Mickey Rourke) on the Mercedes:

"The padre drove a Mercedes, or at least that's what they're passing off as a Mercedes these days. Modern cars, they all look like electric shavers."

Maxiboost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Jaguar x-type al onun yerine herseyleri ayni. Yas ve km den dolayi bakimlari yapildiktan sonra saglam motorlari var. Otomobilin icinde olan adama delik acacak arabalar degil. En problemli parcasi turbonun ustundeki actuator ya da egr. Actuator genelde lehimler yuzunden problem yapiyor. Lehimleri dogru malzemeler ile yeniledim uzun suredir tas gibi kullaniyorum. Ege yi korledim kafam rahat. Enjektorlerin ve pompanin durumu onemli haricinde cok problemli araclar degil.

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KoramiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Power shift şanzumanını bulmaya gayret gösterin ve şanzumanı mutlaka gösterin yolda giderken şanzuman kitleyen bir araca şahit oldum
    Bende tam aksi tork konvertörlü Aisin şanzımanlı olanların tavsiye edildiğini duyuyorum daha çok.

ErayCerit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kroniği yağ soğutucusu (patlayıp suya yağ karıştırıyor) ve direksiyon kutusu.
    onun dışında hararet görmemiş üst kapak sağlam bir tdci asla üzmez
    2260vklR,enjektör ve yazılımla miss gibi gazlanır,nazsız güzel bir motor ve şanzımana sahiptir kendileri genel olarak
    YAĞ SOĞUTUCUSUNA DİKKAT SADECE

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Motor parçaları uygun fiyatlıydı son zamanlarda ekstra bir artış göstermiş. Bir miktar gürültü çalışması haricinde sorunu yok. Trigeri zincir diye hatırlıyorum ömürlük bir parça.
    Konu Ufuk tarafından (17-05-2019 Saat 06:12 ) değiştirilmiştir.

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Fatih Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekrar konu açmayayım.
    Bir arkadaşın babasında var çok temiz olduğunu iddaa ediyor. 155 bin kmde jatco şanzıman 2006 model.

Focus 1 den sonra çok üzer mi bizi?
    Parçası pahalı mıdır? Zırt pırt sanayiye gider miyiz?

Ustama sordum ben tavsiye etmem dedi.
    Siz önerir misiniz arkadaşlar?
    2 seneye yakın manuel 6 ilerisini kullandım Bekir abinin yaptığı hard yazılım,K&n filtre, mishimoto 11,5lt Intercooler, Downpipe, Düz boru, Komple egr sistemi mekanik olarak iptal edildi.bu şekilde uzun yollarda düzde kadranı çok rahatlıkla bitirmekte dahil sorunsuz sıkıntısız kullandım herhangi bir problem yaşamadım 8k.da bir yağ değiştim o kadar. Hatta çok sevdiğim bir abim aldı son 3 senedir sorunsuz kullanmakta..Motor soğukken biraz gürültülü çalışıyor ama ısınınca o kadarda çok rahatsız etmiyor en azından iç mekandan

otomatikleri jatco 5 ileri çok kaliteli ve sağlam şanzımandır çevremdede mk3'lerde kullanan çok oldu ve hiçbir sıkıntı yaşayan duymadım.Tek sorunu biraz güç çalması tork konvertör'den ötürü o kadar.

Kısacası araç gerçekten düzgün ve temiz ise alınabilir sorunsuzca uzun yıllarda kullanılabilir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler