User Tag List

Sonuçlar: Honda 1.6 VTI vs Honda 2.0 EP3 TypeR

Katılımcı sayısı
273. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Honda 1.6 VTI

53 19.41%
  • Honda 2.0 EP3 TypeR

220 80.59%
Sayfa 1/19 12311 ... SonSon
348 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Honda 1.6 VTI vs Honda 2.0 EP3 TypeR

BoraRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Honda 1.6 VTI vs Honda 2.0 EP3 TypeR

Gerçekten merak ediyorum. Sahibinden.com da ara ara fiyatlara bakıyorum ve 20.000 ile 25.000 TL arası o kadar çok stage1 vtec var ki, fiyatlarına bakınca ister istemez EP3 lere acaba haksızlık mı ediliyor diye düşünüyorum

Bu nedenle bu anketi açtım. Herkesin bir anketi var Bir anket de bizim olsun bakalım

Tabii ki yapısı itibarı ile genel manada kişisel tercihlerin tartışıldığı bir anket olacak ancak piyasadaki genel anlayışı ve niyeti de yansıtacağını düşünüyorum.

Sorulara cevap verirken turbolamak, SC' lemek veya direk STP Selçuğun yaptığı gibi NA Stage 2 veya Stage 3 olarak modlama opsiyonlarını maliyet ve imkan açısından da göz önünde bulundurarak yaparsanız sanırım daha somut sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Sorulara gelince;

1. En yenisi 1999 model olan ve fiyatı da 25.000TL olan tertemiz bir 1.6 VTI mı yoksa 2002 model ufak tefek lokal boyaları olan ancak gayet sağlıklı bir motoru olan ve 30.000TL de fiyatı olan bir EP3 TypeR mı?
    1. Sizce bu fiyatlara bakacak olursak bana göre gerçek manada hothatchler arasında bir efsane olan ve 2002 dahi olsa EP3 TypeR ların ederi biraz daha fazla olmamalı mı? Acaba 1.6 VTI lar için istenen fiyatlarla EP3 lere haksızlık mı ediliyor?

Sevgiler, Saygılar,

consider it done (B.Aktepe)

TaGo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hoohoooo

en fazla 2 sayfa sonra gümmmmm bannnn

ama bence tabiki ep3
    www.plasti-dip.com adresimizden tüm yeni ürünleri görebilir ve taksitli alışveriş yapabilirsiniz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilal teşekkür ettim

Bu arada benim kişisel tercihim EP3 yönünde olurdu. Hernekadar duyduğum kadarı ile modlama maliyetleri VTI lara göre daha pahallı olsa da ve vergisi de daha yüksek olsa da EP3 lerin VTI lara göre çook daha üstün olduklarını ve önlerinin çok daha açık olduğunu düşünüyorum.

1.6 VTI sahipleri lütfen kızmasınlar ve alınmasınlar

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    bence ep3 vti işi değişik bi olay sedan olduğunda için ailecek kullanım için düşünülebilir ama amaç keyif almaksa tabiki ep3
    ayrıca ep3ün vergi dezavantajı var sanırım fiyat farkı ordan kaynaklanıyor
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    diğer tarafa doğru cekelım eğriyi ufak tefek boyalı 18bıne vti alırım 40 bıne temız ep3 alamam cok para

TechTurkey B.Aktepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ek kasa hastasıyım ama yeni yenidir her zaman k20 de olması cabası. ep3 e oy kullandım

ama ek kasa k20 swap eg yürüyenli olucak ekk2 kulaklı işte o zaman bi durmak lazım
    Failure is not an option.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilal bu dediklerinden bir anket açmaya kalksam herhalde 1 ayda anca açarım O ne öyle Quantum fiziği gibi

Orhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    edit:yanlış mesaj
    Biz daha iyisini alana kadar en iyisi bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B.Aktepe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ek kasa hastasıyım ama yeni yenidir her zaman k20 de olması cabası. ep3 e oy kullandım
    +1.. ben de EK kasanın hastasıyım.. hondanın ürettiği en yakışıklı kasa bence.. ama ikisini de kullanmış biri olarak diyebilirim ki TypeR çok daha zevkli bir araba... hiçbir VTi 25 milyar etmez..
    99 - 20 milyar
    98 - 18
    96-97 - 17 bu rakamların fazlası abartı olur....

_FaRuK_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kasa ve ıc dızayn olarak k20 klasıgını sevıyorum o yuzden ep3 sectım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burada haksızlık edilen diger gti lar piyasadaki zira onların piyasası aşırı yerlerde orada bir haksızlık oluyor.
    vti ı yapınca zaten stock ep3 ten hızlı veya yakın olabilir
    Yurutmesi kolay 1400 tl mtv 2000 tl civarıda kasko verince ep3 e biraz masraflı oluyor.
    diger taraftan ep3 un onu acık filtre, egsoz , headers çıkma 1250-1500 tl ya alıyorsun aracın kaderi degisiyor
    para varsa ep3 yoksa vti derim.

arnawood omer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Murat abi doğru söylüyor birinin en temizi bakiresi ile diğerinin en ucuzunu karşılaştırmamak gerekir. Ki 25 yazarlar ama sadece yazarlar satamazlar 25'e vti felan. Ep3 CTR Bence normal fiyatının üst sınırlarında. VTI'lara ise çok istiyorlar hemde aşırı çok. Hastasının fazla olmasından kaynaklanıyor bu birazda. clio rs'ten neyi daha iyi vti'ın ki 5-10bin daha fazla istiyorlar? evet 400cc daha az ve yakın performanstalar ancak model olarakta 2-3yaş yaşlı vtilar rslerden. Bu örnekti sadece.
    Ben boyasına değişenine bakmadan, motor ve yürüyeni çok iyi olan ep3 bakardım, aldıktan sonra çiçek gibi yapılır zaten orası kolay.

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BoraRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gerçekten merak ediyorum. Sahibinden.com da ara ara fiyatlara bakıyorum ve 20.000 ile 25.000 TL arası o kadar çok stage1 vtec var ki, fiyatlarına bakınca ister istemez EP3 lere acaba haksızlık mı ediliyor diye düşünüyorum

Bu nedenle bu anketi açtım. Herkesin bir anketi var Bir anket de bizim olsun bakalım

Tabii ki yapısı itibarı ile genel manada kişisel tercihlerin tartışıldığı bir anket olacak ancak piyasadaki genel anlayışı ve niyeti de yansıtacağını düşünüyorum.

Sorulara cevap verirken turbolamak, SC' lemek veya direk STP Selçuğun yaptığı gibi NA Stage 2 veya Stage 3 olarak modlama opsiyonlarını maliyet ve imkan açısından da göz önünde bulundurarak yaparsanız sanırım daha somut sonuçlar ortaya çıkacaktır.

Sorulara gelince;

1. En yenisi 1999 model olan ve fiyatı da 25.000TL olan tertemiz bir 1.6 VTI mı yoksa 2002 model ufak tefek lokal boyaları olan ancak gayet sağlıklı bir motoru olan ve 30.000TL de fiyatı olan bir EP3 TypeR mı?
    1. Sizce bu fiyatlara bakacak olursak bana göre gerçek manada hothatchler arasında bir efsane olan ve 2002 dahi olsa EP3 TypeR ların ederi biraz daha fazla olmamalı mı?

Sevgiler, Saygılar,

Dip Not: Anket haline getiremedim. Yönetici arkadaşlar bir ayar çekebilirlerse sevinirim

Tşk.

bu tamamen yanlış bir karşılaştırma olur.öyle alıştıkki vti vs gsi,vti vs 3.30,vti vs clio gibi konulara.vti orta malı gibi kendinden büyük hacimli her makinanın karşısına atılıyor.
    ek4 vti ile ep3 tayyar aynı klasman araç değiller.birisi 1600 diğeri 2000 cc.eğer ek4'te 2000 cc bir araç olsa zaten ep3 sanırım ya hiç çıkmazdı ya da çıksa bile satılmazdı.

Fiyat konusunda ise şahsen çok temiz bir vti'ım olsa satmam.ama orta halli bir vti'ım olsa max.18-19-20 bin lira aralığında satmak isterdim.Orta halli 99 vti ort.19 lira ederse 2002 ep3 ctr'de 30-31 lira eder düşüncesindeyim.
    komançero garage

road runner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı seko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    para varsa ep3 yoksa vti derim.
    aynen katılıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı arnawood omer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Murat abi doğru söylüyor birinin en temizi bakiresi ile diğerinin en ucuzunu karşılaştırmamak gerekir. Ki 25 yazarlar ama sadece yazarlar satamazlar 25'e vti felan. Bence normal fiyatının üst sınırlarında. VTI'lara ise çok istiyorlar hemde aşırı çok. Hastasının fazla olmasından kaynaklanıyor bu birazda. clio rs'ten neyi daha iyi vti'ın ki 5-10bin daha fazla istiyorlar? evet 400cc daha az ve yakın performanstalar ancak model olarakta 2-3yaş yaşlı vtilar rslerden. Bu örnekti sadece.
    Ben boyasına değişenine bakmadan, motor ve yürüyeni çok iyi olan ep3 bakardım, aldıktan sonra çiçek gibi yapılır zaten orası kolay.
    Ömer eski bir RS sahibi olarak şunu söylemeliyim; RS ler de çok zevkli ve keyifli araçlar ancak ağız tadı ile modlayamıyorsun. Tek yapabildiğin şey, filtre, egzoz ve yazılım. Bu işlemler artık stock denecek kadar standard hale geldi malesef. Bir RS' i stage 2 hale getirmek TR 'de sadece hayal. En basitinden 1.500TL bir dereceli egzantrik alıyorsun, 500 TL ye taktırıyorsun ama o egzantriği verimli yürütecek yazılımın yok! Kaldı ki ben bunu gerçekten yapacaktım ve gidip throttle body getirteyim istedim hatta bunun için en son İsviçreden kendim alayım dedim ama tüm ekipmanları ile bir TB 'nin bana maliyeti 4000 Poundları buldu. 2.5 ile çarpıp TL değerini sen hesap et Artı iş onunla da bitmiyor. Burada onu uygulayacak ustaya vereceğin paralar, olası yanlış işlemde yapacağın ek masraf falan filan derken RS uçuyor. Piyasada da RS lere bu modları destekleyecek yazılımı yapacak adam mumla ararsın.

Haa o haliyle bin modlama dersen o da bir tercih. Ama o zaman da malesef 5. vitesin daima bir kabus olarak peşinden gelecektir

Neyse konu zaten VTI vs EP3

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10K tl cok ciddi para bunu ep3 veya vti a harcarsan fena şeyler cıkar ortaya
    ep3 te kpro denen bir nimet var bir kere
    ep3 cokta iddalı bir arac olmayacaksa 5000 tl ya zevkli arac cıkar ortaya ..

TechTurkey B.Aktepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    para harcamak olarak düşünmeyin. hangi arabaya para harcanırsa bir yerlere geleceği aşikar. o zaman iş 1.4 is almaya kayar. hani niyeti olan varsa beni bulsun 35bin tl cebe koysun ben ona ekk2 yapayım
    Failure is not an option.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vti lara istenilen rakamlar ile gerçekten typer lara haksızlık ediliyor
    yani temiz olabilir hatası az motoru çok saglıklı olabilir
    ama ne olursa olsun bi vti ın ederi 25 bin tl asla etmez
    vti 25 bin tl ederse ep3 typer 40 bin tl etmesi lazım
    aralarında anormal bi fark var
    K20>B16

imhotep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burakcım sen sattıgın d16 ya ne kadar istiyordun..
    Fedakarlık yoksa zaferde yoktur.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)