User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Astra Hb III Cdti - Leon 1.6 Tdi ?

-Ata- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Astra Hb III Cdti - Leon 1.6 Tdi ?

aracımı satıp 0 dizel araç almaya karar verdim ama kafam çok karışık. max 40 bin tl civarı bütçem var.

sizce konfor paketli easytronic vites astra mı alınmalı yoksa 1.6 tdi leon manuel vites mi alınmalı ?

donanımsal olarak birbirlerine çok yakınlar.konfor paket astranın fiyatı 33 bin tl gayet tatminkar donanımı far-yağmur sensörü cruise control filan..astra alırsam 36-37 bin civarına gelicek bana otomatik vites alacağım için +olarak;

-Elektronik Stabilite ProgramıPlus (ESPPlus)
    - Çekiş Kontrol SistemiPlus (TCPlus)
    - Manevra kontrol mantığı (UCL)
    - Spor Sürüş Modu
    - Yokuşta Kalkış Desteği (HSA)
    gibi özelliklere de sahip olacak.

leonun dsgsini düşünsem 47 bin civarı bu biraz aşabilir beni ,dsg almaya değer mi 3-4 bin tl kadar para vermek ?

şimdi leon 1.6 tdi manuel alıp opsiyonel olarak ; 1200tlye ESP + EBA + DSR + Lastik Basınç Sensörü + XDS + Hill Holder alıp birazcık kasıp 43 bin civarına mal edip almak mı ? yoksa astra 1.3 easytronic alıp 36-37 bin tl ye binmek mi daha mantıklı
    TT CTR
    CUF STI
    LMS RC

Tuning055 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence leon daha yakışıklı bir araç.. Yeni kasa astra olsaydı o zaman astra derdim..
    Alıntı matthardy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi konuyu 1 yıl önce sen acmısssın simdi geçmiş olsun diyosun

halilcan9455 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aradaki fiyat farkından dolayı astra derim.

Harunde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kesinlikle leon derim astra III çok konforlu bir araç değil
    ben şirkette sizin yazdığınız özelliklerde otomatik astra kullanıyorum tamamen konforsuz ve zevksiz bir araç şehir içi net 170 tl ile 950km gitti bu arada
    kendi aracım astra j oda dizel manuel vites arasında dağlar kadar fark var...
    biraz kendinizi sıkıp dsg leon alabilirseniz iyi olur derim... dsg ile easytrnik arasında baya çok konfor ve kullanım farkı mevcut...
    03 STİ

Ufuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence leon

yan53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence leon dun aldık dsg tdı cuma gelck astradan sonra daha guzel daha konforlu bence...bıde astra eskı kasa kalıyor yenı kasası cıkmıs bence gerek yok..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    astra var bende easytronic sanırım full paket hemen hemen hersey var memnunum zira onceki sirket aracım era idi bu merso gibi geliyor otomatik cidden rahat uzunda arac cok guzel gidiyor ama zayıf gucu ve torku zayıf spor modu filanda kesmiyor guzel yol tutuyor esp var zaten sacmalasanda topluyor en cok 7 en az 5 lt civarı yakıyor leon 1.6 105 lik cok daha guzel yuruyecektir ama dizel alacaksan kesinlikle otomatik al derim sehir ici trafikte buyuk rahatlık..

*AddO* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Astra derim ama manuel. Easytronic tavsiye etmem.Vites geçişleri sarsıntılı performans düşük.
    Leon'da güzel araç, 1.3 Astra'ya göre daha performanslı, güzel duruyor dıştan ama Astra daha sağlam ve kaliteli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı *AddO* Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Astra derim ama manuel. Easytronic tavsiye etmem.Vites geçişleri sarsıntılı performans düşük.
    Leon'da güzel araç, 1.3 Astra'ya göre daha performanslı, güzel duruyor dıştan ama Astra daha sağlam ve kaliteli.
    vites gecisleri sarsıntılı degil normal surus modunda alısıyorsun aracın vites atacagını hissedince gazdan hafif cek ayagını sanki manuel vites atarken kafa ileri geri gitmiyor ama spor modu rahatsız ediyor ..

*AddO* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı seko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vites gecisleri sarsıntılı degil normal surus modunda alısıyorsun aracın vites atacagını hissedince gazdan hafif cek ayagını sanki manuel vites atarken kafa ileri geri gitmiyor ama spor modu rahatsız ediyor ..
    Anladım, ben bir kez kullandım easytronic, ilk izlenimim iyi değildi.
    Demek ki böyle bir püf noktası varmış.

Harunde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi dediğin gibi gazdan ayağını çekince hafif çok rahat geçiyor ama 1 den 2 ye geçerken veya 2 den 1'e düşerken çok afallıyor araba dsg de bu sıkıntı yok opeli seviyorum ama bu şanjuman ayar ediyor adamı...
    03 STİ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Harunde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi dediğin gibi gazdan ayağını çekince hafif çok rahat geçiyor ama 1 den 2 ye geçerken veya 2 den 1'e düşerken çok afallıyor araba dsg de bu sıkıntı yok opeli seviyorum ama bu şanjuman ayar ediyor adamı...
    dsg kullanmadım ama cok dsg daha iyidir diye dusunuyorum ..

ocean0636 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Parca kalitesi vs her acidan(performans haric) astra ama performans diyorsan astraya yaklasma cunku kesinlikle gitmiyor.
    Ben olsam manuel orta paket astra alirdim esp vs. cok gereksiz bence. Eski aracim 2010 civic de vsa vardi ama ben kapatiyordum genelde(cok erken sacma sapan yerlerde devreye giriyor ve balata omrunu azaltiyor.), suanda 2005 typer var vsa falan yok Allah bozmasin cok memnunum.
    Yani abuk sabuk bir hareket yapmadigin surece 2 gunluk sofor de degilsen esp gereksiz.

onurars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende aynı durumdaydım 2 araç arasında kalmıştım astra aldım bildigin gibi,arada yaklaşık 10 bin tl lik fark var 2.si vag grubu araçlar fazla oynanmaya gelmiyor kasıntı yanları var. sonunca sebep ise servis bizim sayılır tabi sanada fazlasıyla katkısı olur astrada.iyi düşün taşın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Harunde Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle leon derim astra III çok konforlu bir araç değil
    ben şirkette sizin yazdığınız özelliklerde otomatik astra kullanıyorum tamamen konforsuz ve zevksiz bir araç şehir içi net 170 tl ile 950km gitti bu arada
    kendi aracım astra j oda dizel manuel vites arasında dağlar kadar fark var...
    biraz kendinizi sıkıp dsg leon alabilirseniz iyi olur derim... dsg ile easytrnik arasında baya çok konfor ve kullanım farkı mevcut...
    dağlar kadar var derken ne açıdan fark ?

Alıntı yan53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence leon dun aldık dsg tdı cuma gelck astradan sonra daha guzel daha konforlu bence...bıde astra eskı kasa kalıyor yenı kasası cıkmıs bence gerek yok..
    teslim aldıktan sonra izlenimlerinizi yazarsanız çok sevinirim

astra var bende easytronic sanırım full paket hemen hemen hersey var memnunum zira onceki sirket aracım era idi bu merso gibi geliyor otomatik cidden rahat uzunda arac cok guzel gidiyor ama zayıf gucu ve torku zayıf spor modu filanda kesmiyor guzel yol tutuyor esp var zaten sacmalasanda topluyor en cok 7 en az 5 lt civarı yakıyor leon 1.6 105 lik cok daha guzel yuruyecektir ama dizel alacaksan kesinlikle otomatik al derim sehir ici trafikte buyuk rahatlık..
    evet donanım olarak çok iyi.rahat etmek icin otomatik düsündüm ben de. 102 hp jettam var jettadan sonra astranın ivmelenmesi filan hoşuma gitti

evet vites geçişleri sarsıntılı değil test ettim gayet keyifliydi

Alıntı onurars Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende aynı durumdaydım 2 araç arasında kalmıştım astra aldım bildigin gibi,arada yaklaşık 10 bin tl lik fark var 2.si vag grubu araçlar fazla oynanmaya gelmiyor kasıntı yanları var. sonunca sebep ise servis bizim sayılır tabi sanada fazlasıyla katkısı olur astrada.iyi düşün taşın.
    hala kararsızım abi biliyosun

Alıntı ocean0636 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Parca kalitesi vs her acidan(performans haric) astra ama performans diyorsan astraya yaklasma cunku kesinlikle gitmiyor.
    Ben olsam manuel orta paket astra alirdim esp vs. cok gereksiz bence. Eski aracim 2010 civic de vsa vardi ama ben kapatiyordum genelde(cok erken sacma sapan yerlerde devreye giriyor ve balata omrunu azaltiyor.), suanda 2005 typer var vsa falan yok Allah bozmasin cok memnunum.
    Yani abuk sabuk bir hareket yapmadigin surece 2 gunluk sofor de degilsen esp gereksiz.
    yok zaten abes bi performans beklemiyorum sonuçta aile kullanıcak astra almışken de otomatik almayı düşündüm esp haliyle oluyor donanımda..Bu arada typerın çok güzel maşallah
    TT CTR
    CUF STI
    LMS RC

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Leon daha baskın benım fıkrım,motor olarak daha performanslı yakıs olarak da az yakıyor,arkadasım golf dsg ıle bır depo ıle 900km kullandı.Dsg ıle opelın otomatıgı arasında daglar kadar fark var ayrıca

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kurtbil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leon daha baskın benım fıkrım,motor olarak daha performanslı yakıs olarak da az yakıyor,arkadasım golf dsg ıle bır depo ıle 900km kullandı.Dsg ıle opelın otomatıgı arasında daglar kadar fark var ayrıca
    siz de de leon var. tavsiye edebileceğiniz seat bayisi var mı ?
    TT CTR
    CUF STI
    LMS RC

yan53 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ERYA'da hazır var sıyah manuel
    avekte de sıyah dsg vardı duruyormu bılmem 2 gun once

kurtbil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı -Ata- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    siz de de leon var. tavsiye edebileceğiniz seat bayisi var mı ?
    Ben ıkıncı el almıstım arabamı zamanında Dogus Esenyurttan sıfır olarak hangı bayıden almak daha ıyı olur dersen bızım seat forumunda cogu kısı Esenyurt dogus dıyorlar memnun kalmıslar,onun dısında Erya var goztepe tarafında

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)