User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
50 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Fiat Marea - Renault Europa [YD627]

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SErhat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gidip te Europa ya da 19 almazdım..Megané I'e de bakmazdım.3'ü de gaza basıp çektiğinde vites kolu ileri geri oynayan arabalar..

Marea'yla 19'u yine karşılaştırmazdım.En başta sınıf farkı var.Kaldı ki 19 ister Beymen Club;ister Number One;ister 16S vs. olsun;konfor yönünden yine denk gelmez Marea'ya sınıf farkının yaratmış olduğu farktan ötürü.

Gidiş olarak ta zaten normal bir 19'la yine karşılaştırmazdım.16S diyebilirsiniz de onu da daha ilk defa bu forumda gördüm.Ehh ona karşılık ta bir 2.0 HLX var Marea'da da performans seçeneği olarak.Hadi 16S geçsin;HLX'de arkasından düşmez heralde..
    renonun vites kolu oynuyorda passatında oynuyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    renonun vites kolu oynuyorda passatında oynuyor
    İyi.

Benim Civic'imin vites kolu oynamıyor.Küçük bir detay ama dikkatimi çekiyor bu husus.

Ayrıca oynamasaydı da yapacağım yorum değişmezdi.Marea'yı 19/Europa'yla karşılaştırmazdım.'01 19 alacağıma;gider '97 Marea alırdım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Thumbs up

Alıntı serhat. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi.

Benim civic'imin vites kolu oynamıyor.küçük bir detay ama dikkatimi çekiyor bu husus.

Ayrıca oynamasaydı da yapacağım yorum değişmezdi.marea'yı 19/europa'yla karşılaştırmazdım.'01 19 alacağıma;gider '97 marea alırdım.
    +++10000 :
    :ramo

GokhanG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gidip te Europa ya da 19 almazdım..Megané I'e de bakmazdım.2'si de gaza basıp çektiğinde vites kolu ileri geri oynayan arabalar..

Marea'yla 19'u yine karşılaştırmazdım.En başta sınıf farkı var.Kaldı ki 19 ister Beymen Club;ister Number One;ister 16S vs. olsun;konfor yönünden yine denk gelmez Marea'ya sınıf farkının yaratmış olduğu farktan ötürü.

Gidiş olarak ta zaten normal bir 19'la yine karşılaştırmazdım.16S diyebilirsiniz de onu da daha ilk defa bu forumda gördüm.Ehh ona karşılık ta bir 2.0 HLX var Marea'da da performans seçeneği olarak.Hadi 16S geçsin;HLX'de arkasından düşmez heralde..
    varsa öle bi HLX ben burdayım sıkıntı yok yani 200cc hacimi ve 20v olayını görmezden gelirim dert değil

megan I ile merea kıyas bile edilemez ikisinide kullandım çok net söylüyorum ne konfor ne gidiş ne yoltutuş nede motor sağlamlığı bakımından... merea megane I'in yanına gelemez... ama meramı 19mu dersen marea derim ben...

Yiğit Güllüler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba resmını koydugun marea benım dıger karsılastrdıgın araba fıyat olarak denk olabır ama durus ve goruns veya konfor olarak alakasız ve ole arkadaslarlarında dedıgı gbı benzın içen bır araba degıl (dip gaz gezmedıgın taktrde) ve bakımlarını eksıksız yaparsan sorun çıkarnaz servıstekı adamlar fıatın en sorunsuz aracı dıyorlar marea ıcın ayrıca 19 ıcınde dıyecegım su saglam bır arac sadece tek + sı bu bence marea al derım bu benım sahsi fıkrımdir herkese iyi forumlar

E.Dincel
    Misafir
    kardeş bencede marea al yiit arkadaşmın arabasını bu forumda en iyi tanıyan kişilerden birisi benimdir. konfor yonunden r19'a gore cok iyi yol tutuş yonundne r19'a gore cok iyi en azından marea'da abs war hava yastıgı war. r19da bunların hiç biri yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gidip te Europa ya da 19 almazdım..Megané I'e de bakmazdım.2'si de gaza basıp çektiğinde vites kolu ileri geri oynayan arabalar..

şimdi böyle yorumlar bu araç sahiplerine karşı biraz hoş olmayan yorumlar...
    renault'u marka olarka sevmiyorsanız eleştirecek nokta bol tabi

bu arada bazıları megane 1 2'den iyi yol tutuyor yazmış tamamen yanlıştır

01EG566 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E.Dincel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş bencede marea al yiit arkadaşmın arabasını bu forumda en iyi tanıyan kişilerden birisi benimdir. konfor yonunden r19'a gore cok iyi yol tutuş yonundne r19'a gore cok iyi en azından marea'da abs war hava yastıgı war. r19da bunların hiç biri yok
    kesinlikle katılıyorum marea derim başkada bişe demem...

serci_s
    Misafir
    Kardeşim senin araç adı üstünde R19 16 S her türlü mareadan üstündür...
    Ama europa dersek arada segment farkı var marea daha ağır basar...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    passatın vites kolu oynuyosa europanın vites kolu oynamıyo, göbek atıyo...

serci_s
    Misafir
    Renaultlarda vites kolu oynaması kroniktir şanzıman takozuyla alakalı ama değiştirsende çok gitmeden oynamaya başlar.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Bu arada SErhat. nickli arkadaşa istinaden bi düzeltme yapayım, Marea ve R19 aynı sınıftadırlar

1.6 lar olarak karşılaştırırsak ben R19 tercih ederdim , vites kolu istediği kadar göbek atabilir onun zevki bambaşka.. Ama R19 1.8 yada Marea 2.0 arasından tercih yapıcak olursak kesinlikle Marea , homurtusu yeter. Bu arada R19 16S 'in Marea 2.0 arkasından gelemez, Renault'ların uzunu çok iyidir, 3-5 boy arkasından 200 e kadar gelir Marea ancak sonrasında aradaki fark 1 köprü boyu olabilir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iki araç arasından tabiki de marea tercih edilir vites kolu oynamasının ne zararı var bu arada ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vites kolunun oynaması kaliteyle alakalı.
    torosların falan böyle titrerdi korkunçtu.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Passat dizel gaza basinca vites oynadigi kendini belli ediyor meganedede gordum bunu simdi kaliteyle ne alakali onu anlayamadim acaba dizel diyemi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şimdi vites kolunun çalışma esnasında tir tir titremesi ayrı.
    gaza basınca hafifçe oynaması farklı.
    hoş bişeymi ya vites kolunun oynaması titremesi?
    sağlam bi şekilde bağlansa öylemi olur?
    kalite bence...

hadi vites kolunu geçtik. europa çokda kalite bi araç değil.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı raikko Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi vites kolunun çalışma esnasında tir tir titremesi ayrı.
    gaza basınca hafifçe oynaması farklı.
    hoş bişeymi ya vites kolunun oynaması titremesi?
    sağlam bi şekilde bağlansa öylemi olur?
    kalite bence...

hadi vites kolunu geçtik. europa çokda kalite bi araç değil.
    neye göre kime göre? o yıllardaki rakipleriyle eş seviyededir europe.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eş seviyede olan rakipleride kaliteli değil demekki.

GokhanG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ......Ama R19 1.8 yada Marea 2.0 arasından tercih yapıcak olursak kesinlikle Marea , homurtusu yeter. Bu arada R19 16S 'in Marea 2.0 arkasından gelemez, Renault'ların uzunu çok iyidir, 3-5 boy arkasından 200 e kadar gelir Marea ancak sonrasında aradaki fark 1 köprü boyu olabilir..
    valla benim aracın motor sesi mareayıda bozar aynı segment değil süt segmentteki çoğu aracı bozar )) dinlemeden yorum yapma derim )) onun dışında marea 2.0 benim aracı kovalayamıycağı fikrinde hem fikirim

Alıntı efe_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ....bu arada bazıları megane 1 2'den iyi yol tutuyor yazmış tamamen yanlıştır
    megane I nasıl yol tuttuğunu burda eski olan arkadaşlar daha doğrusu beni tanıyan arkadaşlar çok iyi bilir sadece yay vardı aracımda yoldan çıkartmak imkansız gibi birşeydiki çoğu konili araçtan çok daha iyi yol tutuyordu benim aracım ) megane II de iyi yol tutuyor ama 1998-1999 megane I lerin tuttuğu kadar tutmuyor...
    bu görüş tabi benim kendi şahsi görüşümdür... tamamen doğru yada yanlış olabilir katılıp katılmamaktada özgürsünüz yeni polomik olmasında zaten konu çok eski konu tekrar alevlenmiş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)