User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
50 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Fiat Marea - Renault Europa [YD627]

YD627 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Fiat Marea - Renault Europa [YD627]

Abilerim ve kardeşlerim bende bi karşılaştırma yapmak istedim ve sizinde bu araçlar hakkında bi bilginiz varsa burada paylaşırsanız sevinirim..

Siz olsanız Marea'mı yoksa Europa'mı ?

Hangi yönden derseniz her yönden.

Araçların 2side 2001 model.

Marea 1.6 ELX 103 hp

Europa 1.6 90 hp

Fiat Marea:

By_HaNNibaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bravo diyorum tabiki model ve motorlarinida belirtirsen daha sağlikli bilgiler gelicektir

GokhanG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla resimdeki araç benim aracım kendi aracımı deği bravo marea vs. vtida değişmem ))

YD627 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R19_16S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla resimdeki araç benim aracım kendi aracımı deği bravo marea vs. vtida değişmem ))

Abi kusura bakma izinsiz resmi aldım ama.. Aracın çok sağlam duruyordu.

h.guroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla bende marea var günlük olarak kullanıyorum

konforu kendisinden beklenmeyecek kadar iyidir (bukadar konforu bende beklemiyordum çünki)

yol tutuşu kendi sınıfına göre oldukça iyi

yedek parça fiyatları makul seviyelerde

yakıt olarak ben lpg kullanıyorum 20 tl ile yaklaşık 90-100 km arası yol katediyor

direksiyonu yumuşak ş.içi kullanımlarda ve park esnasında oldukça rahat (ayrıca hıza duyarlı ve yükseklik ayarı mevcut)

benimki 98 model mk1 diye tabir edilen italyan üretimi son hız olarakta lpg de 215 km ye kadar rahatlıkla çıktı.

koltukları oldukça rahat sürücü koltuğu yükseklik ayarlı ve bel destekli (bel desteği uzun yolda inanılmaz rahatlatıcı oluyor)

kimi modellerinde 4 cam otomatiği mevcut kimilerinde 2 cam kimileri abs airbag var kimilerinde yok tamamen ilk elin seçmiş olduğu karışık bir paket sistemi mevcut marealarda

19 hiç kullanmadım onun hakkında yorum yapamıyacağım.

bu bilgiler umarım işine yarar
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    japonlar 2 tur atıp soğutmak için kenara çekilirken bmw ler tapagaz dönüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YD627 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi kusura bakma izinsiz resmi aldım ama.. Aracın çok sağlam duruyordu.
    önemli değil )

19 kullanıcısı olarak yorum yapmak isterdim ama benim aracın bi tek kasası 19 diğer hiç bir tarafı 19 değil o yüzden 19 hakkında konuşamıycama ** mareayı kısa bi süre kullanmıştım çok konforlu araba...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir brava kullanıcısı olarak yakıştıramadım Marea yı megane 'a değişmem ki sen europe diyorsun ha siena - albea mı europe mu desen anlardım.. Marea nın (ithal olan özellikle) gerçekten kaliteli mekan ve problemsiz uzun kullanım sunuyor. Tork ve kalkış olarak Fiat 103 hp 16valf doch motor kullanmakta ki inanılmaz keyifli homurtulu bir performans sunmakta. Daha spor olması için Brava düşünülebilir. Hafif ve spor duruyor, Daha da sporu elbette tek kapılı versiyon Bravo ve onunda performans spec olan 2.0 20v 154hp orj.
    Özellikleri europe dan çok çok daha iyi ve kalitelidir.
    :ramo

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ıkısınıde kullandım europanın arkası kolay yatıyor.ama gidişi 90 bgden beklenebilceğin üsütnde gerçekten.marea arkadasımda vardı onunkinde bilmiyorum ama bi kaç kere gösterdik sıkıntı yok dediler ama frenleri çok kötüydü kontrol ettirmemize ragmen normal dediler ama vasat abs girince araba uzuyordu resmen

Alıntı Onno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir brava kullanıcısı olarak yakıştıramadım Marea yı megane 'a değişmem ki sen europe diyorsun ha siena - albea mı europe mu desen anlardım..
    bana kalırsada bende megane 1 i marea ya değişmem megane 1 vardı bizde mareadan daha iyi frenlere ve yol tutuşa sahipti yolda mareadan daha oturaklı idi

edit: aklıma gelenler.marea benzınde cok yakıyor r19 okadar yakmaz 8valf olması lazım. neden megane 1 bakmıyorsunuz eğer araç alıcaksanız diyoru 110 bg megane iyi gider ayrıca megane kötü bir araba değil meg2 ye göre hatta daha sağlam
    r19 filtrede çok fena bağırıyor: D

h.guroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim söylediğim gibi marea kendi sınıfından beklenmiyecek kadar konforlu bir araç hatta e36 dan bile sürüşü daharahat diyebilirim
    Alıntı Low-Rider Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    japonlar 2 tur atıp soğutmak için kenara çekilirken bmw ler tapagaz dönüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Onno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir brava kullanıcısı olarak yakıştıramadım Marea yı megane 'a değişmem ki sen europe diyorsun ha siena - albea mı europe mu desen anlardım..

TT üyesi olarak sana benim aracımı küçümseni yakıştıradım doğrusu )) 1.si benim aracım europa değil Renault 19 16S )) 2.si senin bravan neyse benim gözümde tipoda o yanlış anlama )) ayrıca 6 sene meganeI kullandım 1998-2004 arası araç 280.000kmde pert oldu ama ne motor ne şanzıman hiç bir sıkıntı açmadı ayrıca öyle bir yol tutan araçta tanımam aracımı bilenler bilir hiç bir fiatın aracına değişmem meganı... ne buya kuş serisimi sandın sen Renaultları
    neyse konuyu sulandırmayalım ben zaten mereanın ii bir araç ve çok konforlu olduğunu görüş olarak beyan ettim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence de Megane 1 her alanda Marea dan üstün bir araçtır.. marea benzin düşmanıdır ya

GOKTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 sene marea kullandım 1.6 103 lük ve 2.0 154 lük olmak üzere ikisinide muhteşem araçlardı,filtre egsoz yay jant amörtisör ne arasan vardı araçlarımda inanılmaz keyifliydiler,her yönden tavsiye edebilecegim araçlar..en başta sorunsuzlar,bakımlarını aksatma yeter,her türlü bu araçların arkasındayım,a dan z ye her türlü sorunu cvplayabilirm...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arrow

Alıntı R19_16S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TT üyesi olarak sana benim aracımı küçümseni yakıştıradım doğrusu )) 1.si benim aracım europa değil Renault 19 16S )) 2.si senin bravan neyse benim gözümde tipoda o yanlış anlama )) ayrıca 6 sene meganeI kullandım 1998-2004 arası araç 280.000kmde pert oldu ama ne motor ne şanzıman hiç bir sıkıntı açmadı ayrıca öyle bir yol tutan araçta tanımam aracımı bilenler bilir hiç bir fiatın aracına değişmem meganı... ne buya kuş serisimi sandın sen Renaultları
    neyse konuyu sulandırmayalım ben zaten mereanın ii bir araç ve çok konforlu olduğunu görüş olarak beyan ettim
    10 yıldır kullanıyoruz 2001 model aracımız periyodik bakım dışında birşey çıkarmadı. Hatta aküsü (Varta) dahi 10yıl gitti.
    Renault 19 kullandım, eniştemde ve arkadaşımda var. Alize olan versiyon. Klima vs var. Airbag yok sadece. Ama kullanım rahatlığı ve ataklığı ne yazikki yok, tam yükte uzun kullanımlarda süspansiyonları problem çıkartıyor.
    Ben Fiat 'ı genelde çok sevmem, hem üretim hem satış hem kalite taktikleri açısından. Ama tipo tempra ardından gelen stilo, marea brava bravo kendi segmentinde ve özellikle Fiat içerisinde en kaliteli ve konforlu, performanslı araçlar oldu. (palio 1.6 16v 103hp olan eski kasa hariç perf olarak aynılar aynı motorlar kulanıldı ilk ithal edilenlerde mevcut)
    Kısaca, ön yargılar sonucunda araçları sürmeden test etmeden ve incelemeden bu tarz konuşmalar yapmak çok normaldir biz türk halkı için. Megane I , Megane II ye oranla daha sağlam bir yapı ve yol tutuşa sahip, yol tutması bakımından megane I, Marea'dan üstün olabilir, tabi spec'lere bakmak lazım Tr de üretilenler süspansiyon geliştirilmesine maruz kaldı, yurtdışından gelenler ise oranın şartlarına göre ayarlandı. Ayrıca marea ve brava'nın abs devresi megane 'dan zayıf.
    Sonuç olarak, segment olarak farklı olan araçları birbirleri ile kıyaslamak yanlış ama tercih meselesi ise bireyseldir (alıcı için).. sıfır accent era full mü yoksa o paraya w124 mercedes mi? gibi..

Saygılar
    :ramo

peace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    19 bence marea nın yanında hayal kırıklığına uğrar.gidiş ve konfor olarak. arkadaşın sahip olduğu 16s bu karşılaştırmanın dışında bence özel bi araba.
    edit:19 ların bide number one ları vardı o seriyi hiç çözememişimdir.
    Alıntı SULTANOGLU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uzaylıların bizi görmesi için çizilen sıfırlar gayet gereksiz..
    https://www.instagram.com/topalworks/

yasin_R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tek kelime ile mare kıyaslayamam bile. 3 sene bravo ya bindim. aksamları aynı. aşırı memnundum.

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizdede 2. araç olarak marea liberty var 30 bin km den beri bizde suan 145 binlerde sorunsuz biniyoruz hala...

O fiyatlara alınabilicek en donanımlı en konforlu en atak arabadır bence...
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

recep güller
    Misafir
    şu anda bendede marea hlx var 2001 model güzel seri ve aşırı dolu bir araba reno 19 bilmem ama marealar çok konforlu ve çok rahat araçlar tek eksisi yakıt

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gidip te Europa ya da 19 almazdım..Megané I'e de bakmazdım.2'si de gaza basıp çektiğinde vites kolu ileri geri oynayan arabalar..

Marea'yla 19'u yine karşılaştırmazdım.En başta sınıf farkı var.Kaldı ki 19 ister Beymen Club;ister Number One;ister 16S vs. olsun;konfor yönünden yine denk gelmez Marea'ya sınıf farkının yaratmış olduğu farktan ötürü.

Gidiş olarak ta zaten normal bir 19'la yine karşılaştırmazdım.16S diyebilirsiniz de onu da daha ilk defa bu forumda gördüm.Ehh ona karşılık ta bir 2.0 HLX var Marea'da da performans seçeneği olarak.Hadi 16S geçsin;HLX'de arkasından düşmez heralde..

samet_61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiattan uzak dur derım ozellıkle stılo bravo mareadan 100 kmde 11 lıtre yakan araclar ki aynı motora sahıbım onlarla 103 hp lık 1.6 16v motor bı depoyla 281 km gıdıorum hesabını sen yap ki maredan 200 kg daha hafıfım..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)