User Tag List

Sayfa 3/61 İlkİlk 123451353 ... SonSon
1146 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: clio RSvs megane RS

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ha gaz tepkisine gelince benim Megane RS e Megane 3 RS lerdeki sistemi uyarladık bu anda elimde cok ufak kelebek hareketlerinde cok yuksek gaz tepkimesi veren yarıs modlarından cruise varana kadar bir dolu yazılım oldu.

Megane 3 rs te arac icerisinden aynı M serilerinde ve Ferrolarda oldugu gibi tepkimeleri degistirebiliyorsun. Benim Meggy de yazılımla bu isi becerdik

Guc ve tork egrisine gelince de Meggy hakkaten guzel gucler ureten elektrik motoru gibi sabit tork donduren bir motora sahip.

Az oynanan bir aractı 2 senedir dikisleri sokuldu, butun sorunları asıldı bu anda ASR iptalinden 400 HP Megane RS lere uzanan bir genis modifiye skalası mevcut.

Her Clio RS cinin bir sonraki duragı Megane RS olmalıdır bence

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaw clioyu gırtlaklıosunuz Megane ı öyle koyuyorsunuz ondan sonra Clio daha iyi oluyor. O zaman konuyu yüklü Clio Rs vs stock Megane Rs olarak açın.
    onu bana değil konuyu açan arkadaşlara yazın.benim de şahsi görüşüm,megane daha bile yavaş olsa megane rs'i tercih ederim.hızlandırması hem daha az maliyetli,hem de daha zevkli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca Clio ve Megane kendi sınıflarının ciddi az yakan aracları.

Ozan yazılımı guncelleyecektık senın?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CLIORS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İbo simdi megane stok kullandım cok yavan geldi bana, o dolu clio mu cok ozledim.

Sonr once ASR iptal ettim hah dedim yayın geldi, sonra downpipe yaptım exh yaptım yüzüm güldü. Stage 2 yazılımdan sonra da Clio ya donmeyı bırak goresim yok

Clio hafiflik ufaklık ucarı kacarı yapasından dolayı cok guzel de.

Meganla Clio arasında hem yol tutus guc tork hem konfor vs konusunda hic alaka yok. Zaten o torka ve turboya alısınca hayatta atmosferik dusunmezsın. Sen gel İzmire ben senin fikirlerini değiştireyim.

Uzun lafın kısası artık vurmalı sazlar "atmosferik" devri bitti devir üflemeli sazlar "turbo" devri.

Clio ma harcadıgım paranın 3 te birini harcadım Megana 3 katı guc aldım daha otesi var mı bence yok.
    '

Abi simdi olaya sportif surus zevki acisindan bakarsak, megan r26r deil burada kullanmadigim icin direksion tepkileri yol dengesi oturus pozisyonunu bilmiyorum, clioda bu konularda cok iyi deil bence ama megandan biraz daha keyifli olabilr diye dusunuyorum gaz tepkimesi olsun, kivraklik ses bakimindan. ayrica 3000de doldurup sabit giden bir motor yerine gittikce artan bi guc gelmesi daha istenen bir secenek olmali,,

chiefkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Belki bilenler vardır bende hem Clio Rs hem Megane Rs vardı , Megane RS i sattık şimdi sadece clio var..Megane stock hali ile bile çok zevkli altları çok dolu ..2.vites 50km den bir gaza otur zart diye alıyo götürüyo ama bu sadece anlık hisss...
    Biz kardeşimle iki arabayı deneme fırsatı bulduk , Gırtlak atmo Rs ve Stock megane Rs sonuç tahmin ettiğiniz gibi eşşeen şeyi gibi ayırdı Clio Kardeşimde çok şaşırdı bu farka ama sonuç bu..Hemde ankara ortamında turbonun atmoya avantajlı olduğu yerde... Yukarda muhabbeti geçmiş her clio'cunun gönlünde megane rs yatar vs. diye ben hiç katılamıyacam Tamam megane güzel ama 30k tl yi çıkarttığım anda yine gider typer alırım

Şunuda iddia ediyorum izmir veya ist. sıfır rakımda 330 340 hp megane rs benim öküzü geçemez

Serhat Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İbo simdi megane stok kullandım cok yavan geldi bana, o dolu clio mu cok ozledim.

Sonr once ASR iptal ettim hah dedim yayın geldi, sonra downpipe yaptım exh yaptım yüzüm güldü. Stage 2 yazılımdan sonra da Clio ya donmeyı bırak goresim yok

Clio hafiflik ufaklık ucarı kacarı yapasından dolayı cok guzel de.

Meganla Clio arasında hem yol tutus guc tork hem konfor vs konusunda hic alaka yok. Zaten o torka ve turboya alısınca hayatta atmosferik dusunmezsın. Sen gel İzmire ben senin fikirlerini değiştireyim.

Uzun lafın kısası artık vurmalı sazlar "atmosferik" devri bitti devir üflemeli sazlar "turbo" devri.

Clio ma harcadıgım paranın 3 te birini harcadım Megana 3 katı guc aldım daha otesi var mı bence yok.
    Global olarak dusunursek suanki devrin turbo devri olmasinin sebebi belli yasal kriterler emisyon degerleri vs.turbo yeni kesfedilmedi sonucta, dolayisi ile butun markalarin turboya gecmesindeki en buyuk etken tamamen zorunluluktan, yani atmosferik motorun daha keyif veren bir surus zevki yasattigi gercegini aslinda tum sektor kabul ediyordur. Porsche 911 lerin yakin gelecekte 4 silindirli motorlarla donatilacagi gercegi gibi, porsche icin aci bir durum olsa gerek
    TeamPASAOGLU

freelife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konuya yetişemedik ama ben megane rs imi çok seviyorum herkese kazasız belasız sürüşler varsın yavaş olsun ama benim rs im olsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazdıklarına tamamen katılıyorum, ayrıca turbo ve enjeksiyon teknolojisinin gelişimi hem dizel

hem de benzinli de turboyu kaçınılmaz hale getiriyor.

Bugun sacma sapan tuketim rakamları cıkarmadan 225-250 HP ye dayanan 1.4 TSI motorları hepimiz

biliyoruz.

150000 km Clio RS surdum, bu memlekette sanmam daha uzun sure kullanan olsun. Guzel arac

gercekten az yakar cok kacar cınsten fakat atmo araba da belirli guc seviyelerine geldin mi daha

ilerlemen icin ultra paralar harcaman gerekiyor. Ustelik para da her zaman her sorunu cozmuyor.

MEgane geçtim hem aile ile binmesi dolaşması çok daha sorunsuz hem de aracın tork ve guc

dagılımı son derece duzgun.

Ben aracımı cok seviyorum dunyanın en ıyısı de Megane RS zaten demiyorum, benim istek ve

ihtiyaclarıma en uygun secenekti gittim aldım cokta severekten kullanıyorum.

End of story

Alıntı bs type-r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Global olarak dusunursek suanki devrin turbo devri olmasinin sebebi belli yasal kriterler emisyon degerleri vs.turbo yeni kesfedilmedi sonucta, dolayisi ile butun markalarin turboya gecmesindeki en buyuk etken tamamen zorunluluktan, yani atmosferik motorun daha keyif veren bir surus zevki yasattigi gercegini aslinda tum sektor kabul ediyordur. Porsche 911 lerin yakin gelecekte 4 silindirli motorlarla donatilacagi gercegi gibi, porsche icin aci bir durum olsa gerek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alper hocam C3 nasıl? biraz da ondan bahset

Bülent76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kelalper Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Clio o kadar iyi ise neden bütün cliocuların rüyasında megane Rs var bir düşünmek gerek yazmadan önce. Sadece daha lüks olduğu için olamaz heralde.
    Her 328 - 330 kullananın hayali m3 kullanmaktır deseniz anlarım da, Clio ile Megane Rs arasında bu kadar rüyalık, hayallik fark olmadığını düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı SONE-R Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alper hocam C3 nasıl? biraz da ondan bahset
    Soner C3 icin cok yazacak bir sey yok kısaca çok az yakıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ozan yazılımı guncelleyecektık senın?
    hala araba istanbulda abi haftaya cumartesi getircem izmire 27sinde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clio rs icin bizde cok kafa patlattık dun aldın dusundugun aracı arac zaten sonda sıksan sıksan 1-2 boy daha cıkar he yok ben beyin alırım itb yaparım 5-6 lira gomderim dersen orası ayrı ama diger turlu limitleri belli bir araba ..
    diiger yandan rs kadar az yakan cok kacan ikinci bir atmosferik araba daha varmıdır sanmıyorum orasıda isin ayrı boyutu..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clio gecer galiba
    NE MUTLU TÜRKÜM DIYENE
    http://www.youtube.com/watch?v=iV7Fs...eature=related
    SEYTAN SIKILINCA COCUGUNU OPERMİŞ BUNLARDA SIKILDIKCA HALKI OPUYOR !!!

akif252
    Misafir
    peki standart bi clio rs ile standart bi megan rs de 2.vites 3 bin devirde roll yapsan 200 km ye kadar hangisi alır..?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı M3CSL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    '

Abi simdi olaya sportif surus zevki acisindan bakarsak, megan r26r deil burada kullanmadigim icin direksion tepkileri yol dengesi oturus pozisyonunu bilmiyorum, clioda bu konularda cok iyi deil bence ama megandan biraz daha keyifli olabilr diye dusunuyorum gaz tepkimesi olsun, kivraklik ses bakimindan. ayrica 3000de doldurup sabit giden bir motor yerine gittikce artan bi guc gelmesi daha istenen bir secenek olmali,,
    o zaman neymıs kullanmadıgın araclar hakkında yorum yapmayacaksın

Serkan sabit giden tork, guc degil yoksa guc normal trendinde ilerliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı akif252 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki standart bi clio rs ile standart bi megan rs de 2.vites 3 bin devirde roll yapsan 200 km ye kadar hangisi alır..?
    Vakti zamanında clio RS clio v6 ve megane rs 3 nu yanyana biri test etmisti, birinde varsa hayrına post ederse iyi olur.

chiefkadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her devirde Megane yaslar

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3bin devirde yaparsan direk 2nci viteste megane RS ayırır.

turboyu doldurması için devir vermiş olursun çünkü.

ama 4500 5000 devirlere çekersen. biz bu şekilde denemiştik.

hem ss okan hemde ve selçuk ile. onlarda egzos filtreli bende egzos filtreli. alt devirde basarsak direk megane rs ayırıyor.

2nci vites üst devirde basarsak clionun devrinde yani o zaman 2de kafa çıkarıyorlar. 3de gene megane rs ayırıyordu. yani ayırıyordan kastım 3de direk öne çıkıp 4de fark oluşuyor 5 de biraz daha sonra 4-5 boydan sonra hemen hemen aynı gidiyorlardı.

sadece egzos filtre ile dyno verimde 235 hp idi.

selçuğun denediği 200lü rakamlara kadar yanında gittiği rs zır stok katalizör orta susturucu son susturucu filan takılı selçukta ise egzos filtre var ve arabasıda piyasanın stock olarak iyi gidenleri arasında.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)