User Tag List

17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: 2012 Renault Kango 105 hp & Fıat Doblo 1.6 multijet 105 hp kararsızlığı ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Red face 2012 Renault Kango 105 hp & Fıat Doblo 1.6 multijet 105 hp kararsızlığı ?

Alemize yeni bir üye daha katılacağından artık araba küçük gelecek. Bu yüzden bu boyutlarda aile aracı olarak kullanabilceğim bir araç gerekiyor artık.

Kango 1.5 dci 6 ileri / 105 hp , Doblo ise 1.6 dizel 105 hp 6 ileri vites aradığım kriterler bunlar bu iki araç arasında kaldım. Fiata karşı biraz daha soğuk davranıyorum sanki içi daha sıkıcı gibi geliyor ama fiatta yarı otomatik gibi alternatifte mevcut. Kango yaşam alanı daha geniş ve ferah daha sorunsuz ve daha donanımlı gibi geliyor.

Bu konuda bana yardımcı olup bilgi paylaşımında bulunursanız çpk makbule geçicek. Arada bana sw araç neden bakmıyorsun diyenler olucak ama 2 çocuğumda arasında 1,5 yaş farkı olacağı için ikiz çocuk muamelesi görecekler o yüzden sw araçta işimi pek görmeyecek.

bütçemde maksimum 35 000 tl.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kangoo' nun 1.5 dizel 105 PS olanı gerçekten o kasaya çok çok fazla geliyor adeta kasayı uçuruyor ve çok az yakıyor. Fiat bana daha sert geliyor, ikisi arasında kalsam kesinlikle Kangoo' yu tercih ederdim. Fakat Doblo' nun kasası bana daha büyük gibi geliyor. 1.6 Dizel son kasa Doblo' yada bindim, hantal kalıyor Kangoo' ya göre ve yakıtı daha yüksek.

SW araç tercih etmeme sebebinizi anlayamadım ama ticari araçların her sene muayenesi ve sigortalarının yüksek oluşu büyük bir handikap.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kangoo' nun 1.5 dizel 105 PS olanı gerçekten o kasaya çok çok fazla geliyor adeta kasayı uçuruyor ve çok az yakıyor. Fiat bana daha sert geliyor, ikisi arasında kalsam kesinlikle Kangoo' yu tercih ederdim. Fakat Doblo' nun kasası bana daha büyük gibi geliyor. 1.6 Dizel son kasa Doblo' yada bindim, hantal kalıyor Kangoo' ya göre ve yakıtı daha yüksek.

SW araç tercih etmeme sebebinizi anlayamadım ama ticari araçların her sene muayenesi ve sigortalarının yüksek oluşu büyük bir handikap.
    sw aracı tercih etmememin sebebi 2 çocuğumun arasında 1.5 yaş farkı olacak ve arka taraf çok kısıtlı ve begaj yetersiz kalacak gibi düşünüyorum o yüzden. yoksa aklımdaki araba megane 3 sw

se_RC_an - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende kangoo da vardı sattım megane 3 sw aldım bagaj konusunda çok arada faklık yok sadce yükseklik fark ediyor ama arka koltuklar kangoo nunki daha genis 1 cocuk koltugu ve 1 puset hesaplarsak kangoo daha iyi secenek olur ama ticari olayı skıntı olabilr
    dacia lodgy daha iyi secenek kangoya göre hemde ticari degil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @se_RC_an logdy ,inceledim biraz ama arka koltuk kısmı yine sıkıcı gibi ticari olması sadece muayene konusunda ve vergi konusunda sıkıntı sanırım diğer türlü babamda aynı kangodan kullanıyor hususi olarak herhangi bir sıkıntı yaşadığını görmedim daha.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kangoyu bilmiyorum ama fiat doblo kullandık 1.6 105lik olanlardan, iyi giden oturaklı bir araba, o sınıfta bir araba alacak olsam dobloyu tercih ederdim, sıfır aldık 2011de 78000kmde aldığımız rakama çok beklemeden sattık.

Doblo 6 ileri, arka amlarıda normal otomobil gibi açılıyor kangoda bunlar yok bildiğim kadarıyla

kangomania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2005 ve 2016 kangoo sahibiyim. 110 hp ve 6 ileri. Performansindan, kullanimindan ve ic mekanindan oldukça memnunuz. Kapı iç plastikleri gözüme batıyor sadece. Ama tavsiye ederim.
    Bu arada 105 lik kangoo da 6 ileridir ve full modellerinde arka camlar otomatiktir.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kangoo güzeldir. Fakat ticari olarak konuşayım. Hız sınırı daha düşüktür. Vergisi yüksektir. Muayene her senedir. Muayene ve vergi bir şekilde katlanılıyor ama hız sınırı bir süre sonra insanı sıkıyor.
    Bir de 1. köprüden geçiş yasağı varmış sanırım.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı CenkB Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kangoo güzeldir. Fakat ticari olarak konuşayım. Hız sınırı daha düşüktür. Vergisi yüksektir. Muayene her senedir. Muayene ve vergi bir şekilde katlanılıyor ama hız sınırı bir süre sonra insanı sıkıyor.
    Bir de 1. köprüden geçiş yasağı varmış sanırım.
    aynen öyle; artı olarak çevirmede alkolmetrede normal araçtaki gibi 0.5 promil sınırı ticaride yok 0.01 çıksa alırlar ehliyetini. birde galiba K belgesi + src1-2-3-4 den birtanesi + psikoteknik belgeleride lazım ticarilerde
    1881 - 193

K.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @dc_crx Kangoo vardı kardeşimde. 1 1.5 sene kullandık. Standart haliyle düşünüldüğü kadar canlı değil performansı ama bir yazılım ile çok ateşli gidip baya az yakmaya başlamıştı. Tamamen kullanıcı beklentisine göre değişitir tabi ki performans yeterliliği. Ama onun dışındaki bütün konularda fazlasıyla yeterliydi. Tavsiye ederim.

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

sinanbaysal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    uzun sure kango 1.5 dcı 105 hp kullandım cok keyıflı gelmıstı hem seri hemde az yakıyor hemde konforlu fıatın doblo aracları bıraz daha tıcarıye megıllı oldugu ıcın sert bana gore.

CenkB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen öyle; artı olarak çevirmede alkolmetrede normal araçtaki gibi 0.5 promil sınırı ticaride yok 0.01 çıksa alırlar ehliyetini. birde galiba K belgesi + src1-2-3-4 den birtanesi + psikoteknik belgeleride lazım ticarilerde
    Aslında ticari değil de kamyonet olarak konuşmak lazım. Ticari farklı kamyonet farklı. Bende biraz önce hatalı konuştum.
    Alkol konusunu bilmiyorum ama aile aracı olarak kullanılan kangoo tarzı kamyonetlerde b sınıfı ehliyet yetiyor. Bu araçları ticari kullandığınız zaman bu belgeler gerekiyor.

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hususi kullanımlı ise araç (otomobil değil hususi kamyonet) ne k belgesi gerekiyor ne de 0,01 promilden ehliyetiniz alınıyor. Sıkıntı hız sınırı daha düşük, her yıl muayene.

Edit: Doblo arka süspansiyon kango makas sanırım bilgili kişiler düzeltecektir.

kangomania - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı c20let Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hususi kullanımlı ise araç (otomobil değil hususi kamyonet) ne k belgesi gerekiyor ne de 0,01 promilden ehliyetiniz alınıyor. Sıkıntı hız sınırı daha düşük, her yıl muayene.

Edit: Doblo arka süspansiyon kango makas sanırım bilgili kişiler düzeltecektir.
    Ben duzelteyim. Kangoolar da arkalar süspansiyondur. Kangoo da makas hiç kullanilmamistir.

dc_crx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer 1.5 dci 105 hp kangoo alacak arkadaşlar varsa kesinlikle nacizane fikrim..
    sadece 1 hafta arabaya stock binin her türlü koşullarda bayırda otobanda şehir içinde sonra birde güzel tune yapılan biryerde yazılım attırın..
    arada hem performans hemde yakıt olarak bir kangoo daha çıkar
    Onurcan Korkmaz
    Bemaps Chiptunıng

Attackan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesinlikle Kangoo derim 2010 dan 2013 e kadar Yeni kasa Kangoo'muz oldu, donanım olarak yüksek rahatlık olarak çok iyiydi yol tutuşu vs falanda güzeldi. Ticari araç gibi değildi kesinlikle.
    105 hp 6 ileri olanın gidişide iyidir youtube ta videolarım var kadran sonunu görmek zor olmuyor
    Bu tür araçların tek sıkıntısı her sene muayene olayı, k belgesine falan gerek yok ben o kadar km kullandım çevirmeye vs girdim kimse sormadı.

Bu sınıfta bir araç alıncaksa Kangoo derim fiyat-yakıt-donanım olarak çok iyi, mesela aynı model caddy ile kıyaslarsal caddynin fiyatı fazla olacak hemde arka camların açılma olayı ve bağımsız süspansiyon olamayacak ayrıca yakıtıda kangoo gibi az olmayacak

Aşağıdakide eski aracımdı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)