User Tag List

Sayfa 10 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci ... 8910
Toplam 176 adet sonuctan sayfa basi 172 ile 176 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yazılım işine adım atmak..

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VWci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sorayim hocam, aklimda idi kac zamandir.

-STI PEMBE enjektorlerin latency, scale ve diger degerlerini STI KOYU MAVI'de aynen kullanabilir miyim? Bilindiği üzere Koyu maviler 32 bit, pembeler 16 bit ecuden çıkıyor benim arac 2003 WRX dolayısı 16bit ecu... dolayısı bir ile bir sıkıntı yaşanır mı?

-Ayrıca STI koyu mavilerde 2006-2007 ile 2008 sonrasındaki latency ve scale degelerınde fark var. Bu enjektorlerın farklı değerler ile kullanılabildiğini mi gösteriyor.?

Teşekkür ederim.
    ilk olarak sadece CC olarakdenemelisin eğerki istediğin tepkiyi alamıyorsan dead time larla oyna derim 32 yada 16 bit olmasıbişiy değişmez dead time dead time dir herzaman
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    37 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

vw grup araçlarında popcorn kesici yapmak kolay. ttork limitoru misal 4500-4510 yapıorsun 4510 da 0 veriyorsun oluyor.

peki bu 1.3 mjt motorlarda neden olmuyor?

diğer soru da şu;

1.6 tdi motorlarda özellikle cok var. aynı haritadan 2-3-4..11-12 tane oluyor. bunun nedeni nedir?
    farklı sıcaklık durumlarında o haritayı kullanmak filan mı yoksa başka bi nedenimi var?

bunlar ısınma soruları daha zorlayıcılarıda gelecek

selametle
    edc15p de kolay 1.9 tdi larda da..

1.6 tdi lardaki pcr2.1 lerin hepsi kabul etmiyor, değiştirsen de yavaş kesiyor yani istediğin gibi olmuyor başka yöntemler veya daha detaylı görebilen vagcanpro gibi cihazlarla iş kolaylaşıyor sanırım

diğer soruyu özgün abi cevaplamış zaten.. correction değerlerine göre o anki şartlara kendini adapte edebilmesi açısından farklı seçenekler sunuyor diyelim özetle ek olarak,

benim bilgim burda bitti
    #under3 @ İstanbulPark ; Corolla D-4D EcuTuned
    Target > 2:4x @ İstanbulPark ; Polo 1.6 TDi Megachips

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim merak ettiğim dizel araclarda hard remap yapılırken rail basıncı arttırılıyormu?

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.3 mjtlerede olur neden olmasın ?hep aynı sekillerde olmak zorunda deilki normalde Mjtlerdekesici kendiiiliğinden var aşağüıya çekersen yapabilirsin Tork limitorunuda 0 a indirme olur

ikinci sorununun cevabı su aslında bir çok facrtoru var örnek olarak soğukken sıcakken safe modda iken bazıları su sıcaklığı belirli birderecenin alrtında bazısı overboost bazısı sıcaklşık aşığımı limp mode felan olarak değişiyor
    selamlar tekrardan sorularıma devam edeyim iznin olursa...

dizel araçta avans haritası varmı? varsa ismi nedir. normalde dizel araçta avans olmaz derler ama bu noktada cok eksik noktaya sahibim.

fuel during acceleration ne işe yarıyor?

son sorum da dizel araçlara yazılım yazarken en önemli nokta nedir? misal rail basıncını cok açarsan kırar veya ne bilim turbo presure acarsan cok fakir çalışır araç sekman kırar turbo keser vs vs yani yazılımı yazarken dizelde neye dikkat edersek safe mod olur

3 soru sordum insallah diger arkadaşlarında merak ettigi sorulardır.

şimdiden teşekkürler.
    Adele diye yazılır. Adel diye okunur. Strassenbahnhaltestellensitzpl?anverkauferaehnlich keitsgefühl? diye yazılır, nah okursunuz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar tekrardan sorularıma devam edeyim iznin olursa...

dizel araçta avans haritası varmı? varsa ismi nedir. normalde dizel araçta avans olmaz derler ama bu noktada cok eksik noktaya sahibim.

fuel during acceleration ne işe yarıyor?

son sorum da dizel araçlara yazılım yazarken en önemli nokta nedir? misal rail basıncını cok açarsan kırar veya ne bilim turbo presure acarsan cok fakir çalışır araç sekman kırar turbo keser vs vs yani yazılımı yazarken dizelde neye dikkat edersek safe mod olur

3 soru sordum insallah diger arkadaşlarında merak ettigi sorulardır.

şimdiden teşekkürler.
    bildiğim kadarını söyleyeyim
    dizelde bildiğim kadarıyla avans var ecm de injection at part throttle (map 1) diye geçen harita avans haritası
    fuel during accelartion denilen harita driver wish haritası gaz pedalı\ engine rpm oranlı haritada enjector işeme miktarı

safe olabilmesi çok farklı bazı haritalar %20 ile bile safe iken bazı haritalar %10 da limit olabiliyor avans haritası mesela ben kendime limit koyduk stock arabada %10 soft %15 medium %20 hard gibi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler