User Tag List

Sayfa 9/14 İlkİlk ... 7891011 ... SonSon
255 sonuçtan 153 ile 171 arası

Konu: Yazılım işine adım atmak..

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı maxima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    .....
    hayır bu saygısızlık değil bilmeden konuşmak tanımadan dil uzatmak hepsi yurt dışından alıyor vsvs ben Damos başına 300 500 yeri geldiğinde 1000 Euro verdiğim seyler var saatlerce günlerce dosyalarına map packler yaptığım araçlar var sen bunun üzerine gelip yurt dışından alıyorlar dersen ozaman iş karışır

Clone cihaz muhabbetine gelelim bircoğu güncel olmayan ve sorunlarla beraber beyinleri ucurablicek cihazlar küçük meblalı ecuları evet ama büyük meblalılar uctuğu zaman size sıkıntı vermekte onun için sizin clonelarınız değil kendi aracın bile olsa benolsam clone almam cihazla para kazanmayı düşünmüyorsan bakasasına yapmamalısın

not: Damos bir programlanmış dosya değildir damos bir ecunun içindeki harita indexidir modifiyeli program içermez
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

YsfTzcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    orjjinal cihaz kullan orjinal ols map3d ecm kullan bence

birçoğumuz damosu kullanıyoruz sahsen ben kendi adıma kullanıyorum
    Eyvallah, biraz daha deneyim kazanayım ilerde orjinale döneceğim.

Damosu bende kullanıyorum ama anladığım kadarıyla tabii

Senin teknik bilgin var sanada saygım var. Sen tabii damos ile araçları yaparsın ama piyasada sürekli gezinen araçların için stage1 standart bir yazılım içinde uğraşmıyorsundur diye düşünüyorum. Yine uğraşıyorsan da, bu işi yapan senin dışında x firmalar yapmıyorlardır.

Ben biraz işin mutfağında olmayanlar için konuşuyordum.

Neyse, hepimize kolay gelsin
    Renault Sport

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @YsfTzcn 1 kere damosdan kendine map pack yaparsın sonra stage 1 2 3 4 yaparsın winols dan script yaparsın olur biter belirli bir süre sonra kendi yapar sen kontrol edersin sonucta damos 1 kere olur

benim derdim kimin ne yaptığı değil orda söylenilen laf yazılırken düşünülen seyler insanları yanıltmak gibi olmuş bende tepki gösterdim o sekilde yani yoksa kimseye bir bilmişlik yapmak peşinde değilim
    www.drecu.com

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forum kimin? Forumun amaci ney? Forumda reklam yapilirmi?
    Argo konusmak serbestmi? Bunlari kim belirliyor?

Neyse oki idda ediliyor birseyler oki senin kafan zehir gibi calisiyor oki sen cok biliyorsun peki bunca araca yazilim yapmayi ananin karninda mi ogrendin?

Kendimizi kandirmayalim diyorsun 50 -100m verelim eee sonra
    Ben 5 bin harcarim seni gecerim kardesim karsina rakip cikmadiysa kendini en iyi ilan etmekte haklisin eyw.

Oki herseyi biliyorsun burda millet cayir cayir yazilinla ilgili sorular soruyor hic birisine dedinmi ki ornegin kardesim avans haritasina gir avans ac biraz yada basinc kis basinc, yok efendim egr iptal et.

Ne zaman cevap verdin peki ? Yazilimcilara burda birileri sallayinca. Eee sen niye ustune alindin biz isim vermedik?

Kardesim emegine saygimiz sonsuz yaptigin isler ortada. Iyide yaziyorsun ciziyorsun. Ama azcik efendi ol argo konusma ve burasi forum ise kendi reklamin icin forumu kullanacaguna insanlar zamaninda bilgi birikimin yokken nasil sana yardim etti ise sende yardim et. Eger etmeyecek isen de bizim yardimlasmamiza karisma.

Burda 'sen 'diye bahsettigim kisi gercek bir kisi degildir.
    Kimse ustune alinmasin ben lafimi ortaya soyluyorum.
    Biraz dan ban yermezsek sen diye bahsettigim kisi cevap verrecektir illaki yazdiklarima.

Haa simdi dersiniz siz buraya tartismayami geldin diye.
    Tabiki hayir benim sorunum kisiler ile degildir benim sorunum ve takildigim konu USLUP tur.
    Uslup cercevesinde yazilim konusunda soracaginiz her soruya ogrendigim kadari ile cevap verecegimede soz veriyorum
    kendımden emınımkı yazlım hakkında senden 10 kat daha bılgılıyımdır bu bılgılerı nerden aldın dersen ozgun abıden almısımdır

yuzyuzede 2 3 kere gorusmusuzdur hıcbırıde yazılımla alakalı bılgı amaclı degıldır sadece yazdıklarından ve arastırdıklarımdan ha cok kafamı bunalttıgım bısey olduysada whatsapptan kafasını sısırmıslıgım vardır

nıye cevap vermıyosun kısmı ıcın soyledım bunları cok yardımseverdır emın ol

sorulan her soru daha once sorulup cevaplandıgı için artık cevapta veresı kalmadı eskilerin 10larca kez cevapladılar cunku bıraz arastırma ile sadece bu forumda bıle bulabılırsınız

saksakcı fılan yapabılırsınız benı sunuda solıyım bayada gıcık oldugumda oldu misal anadolu bayisini vermedi @Oz`

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ozgun abi banada yardımcı oluyor şuan işi rast gelsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eeesoruyokmu ? kesioduk asıyorduk millete sallıyorduk ?
    www.drecu.com

VWci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben sorayim hocam, aklimda idi kac zamandir.

-STI PEMBE enjektorlerin latency, scale ve diger degerlerini STI KOYU MAVI'de aynen kullanabilir miyim? Bilindiği üzere Koyu maviler 32 bit, pembeler 16 bit ecuden çıkıyor benim arac 2003 WRX dolayısı 16bit ecu... dolayısı bir ile bir sıkıntı yaşanır mı?

-Ayrıca STI koyu mavilerde 2006-2007 ile 2008 sonrasındaki latency ve scale degelerınde fark var. Bu enjektorlerın farklı değerler ile kullanılabildiğini mi gösteriyor.?

Teşekkür ederim.
    Men plan God laughs...
    I have reset it....Aal izz well....
    Alıntı Posrche 959 Driver's Manual Nickli Üyeden Alıntı
    Even the Porsche 959 is subject to the laws of physics.

oss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazılım nasıl yapılır diye başlangıç seviyesindekilere video çekilebilir. sadece ecm ile ve ecm deki haritalarla yapılan ayar ne denli yürürü olur ve zararı olur mu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazılım nasıl yapılır diye başlangıç seviyesindekilere video çekilebilir. sadece ecm ile ve ecm deki haritalarla yapılan ayar ne denli yürürü olur ve zararı olur mu
    ecm ye çok güvenmeme lisin
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ecm ye çok güvenmeme lisin
    ecm kolay ister istemez başlangıç olarak tercih sebebi. bir çok kez yaptığım dosyaların çoğu ecm. kess winols da bin dosyası olmadan ve search yapmadan mapler görünmüyor ve grafikleri çok kötü gözü yoruyor

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eeesoruyokmu ? kesioduk asıyorduk millete sallıyorduk ?
    ooo soru olmazmı sen yeterki iste. bu arada biz asıp kesmelerimizi de gördüklerimize göre yazıyoruz yukardaki postlarında da belirttin sen zaten ' bazı arkadaşlarımız kes yapıştırı seviyor ' diye. benım bahsim buydu.
    neyse konumuza donelim yazılım bilgimiz gelişsin.

vw grup araçlarında popcorn kesici yapmak kolay. ttork limitoru misal 4500-4510 yapıorsun 4510 da 0 veriyorsun oluyor.

peki bu 1.3 mjt motorlarda neden olmuyor?

diğer soru da şu;

1.6 tdi motorlarda özellikle cok var. aynı haritadan 2-3-4..11-12 tane oluyor. bunun nedeni nedir?
    farklı sıcaklık durumlarında o haritayı kullanmak filan mı yoksa başka bi nedenimi var?

bunlar ısınma soruları daha zorlayıcılarıda gelecek

selametle
    Konu maxima tarafından (22-03-2017 Saat 12:57 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

diğer soru da şu;

1.6 tdi motorlarda özellikle cok var. aynı haritadan 2-3-4..11-12 tane oluyor. bunun nedeni nedir?
    farklı sıcaklık durumlarında o haritayı kullanmak filan mı yoksa başka bi nedenimi var?

selametle
    1.3 mjtlerede olur neden olmasın ?hep aynı sekillerde olmak zorunda deilki normalde Mjtlerdekesici kendiiiliğinden var aşağüıya çekersen yapabilirsin Tork limitorunuda 0 a indirme olur

ikinci sorununun cevabı su aslında bir çok facrtoru var örnek olarak soğukken sıcakken safe modda iken bazıları su sıcaklığı belirli birderecenin alrtında bazısı overboost bazısı sıcaklşık aşığımı limp mode felan olarak değişiyor
    www.drecu.com

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı VWci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben sorayim hocam, aklimda idi kac zamandir.

-STI PEMBE enjektorlerin latency, scale ve diger degerlerini STI KOYU MAVI'de aynen kullanabilir miyim? Bilindiği üzere Koyu maviler 32 bit, pembeler 16 bit ecuden çıkıyor benim arac 2003 WRX dolayısı 16bit ecu... dolayısı bir ile bir sıkıntı yaşanır mı?

-Ayrıca STI koyu mavilerde 2006-2007 ile 2008 sonrasındaki latency ve scale degelerınde fark var. Bu enjektorlerın farklı değerler ile kullanılabildiğini mi gösteriyor.?

Teşekkür ederim.
    ilk olarak sadece CC olarakdenemelisin eğerki istediğin tepkiyi alamıyorsan dead time larla oyna derim 32 yada 16 bit olmasıbişiy değişmez dead time dead time dir herzaman
    www.drecu.com

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)

vw grup araçlarında popcorn kesici yapmak kolay. ttork limitoru misal 4500-4510 yapıorsun 4510 da 0 veriyorsun oluyor.

diğer soru da şu;

selametle
    edc15p de kolay 1.9 tdi larda da..

1.6 tdi lardaki pcr2.1 lerin hepsi kabul etmiyor, değiştirsen de yavaş kesiyor yani istediğin gibi olmuyor başka yöntemler veya daha detaylı görebilen vagcanpro gibi cihazlarla iş kolaylaşıyor sanırım

diğer soruyu özgün abi cevaplamış zaten.. correction değerlerine göre o anki şartlara kendini adapte edebilmesi açısından farklı seçenekler sunuyor diyelim özetle ek olarak,

benim bilgim burda bitti
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim merak ettiğim dizel araclarda hard remap yapılırken rail basıncı arttırılıyormu?

maxima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.3 mjtlerede olur neden olmasın ?hep aynı sekillerde olmak zorunda deilki normalde Mjtlerdekesici kendiiiliğinden var aşağüıya çekersen yapabilirsin Tork limitorunuda 0 a indirme olur

ikinci sorununun cevabı su aslında bir çok facrtoru var örnek olarak soğukken sıcakken safe modda iken bazıları su sıcaklığı belirli birderecenin alrtında bazısı overboost bazısı sıcaklşık aşığımı limp mode felan olarak değişiyor
    selamlar tekrardan sorularıma devam edeyim iznin olursa...

dizel araçta avans haritası varmı? varsa ismi nedir. normalde dizel araçta avans olmaz derler ama bu noktada cok eksik noktaya sahibim.

fuel during acceleration ne işe yarıyor?

son sorum da dizel araçlara yazılım yazarken en önemli nokta nedir? misal rail basıncını cok açarsan kırar veya ne bilim turbo presure acarsan cok fakir çalışır araç sekman kırar turbo keser vs vs yani yazılımı yazarken dizelde neye dikkat edersek safe mod olur

3 soru sordum insallah diger arkadaşlarında merak ettigi sorulardır.

şimdiden teşekkürler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    selamlar tekrardan sorularıma devam edeyim iznin olursa...

dizel araçta avans haritası varmı? varsa ismi nedir. normalde dizel araçta avans olmaz derler ama bu noktada cok eksik noktaya sahibim.

fuel during acceleration ne işe yarıyor?

son sorum da dizel araçlara yazılım yazarken en önemli nokta nedir? misal rail basıncını cok açarsan kırar veya ne bilim turbo presure acarsan cok fakir çalışır araç sekman kırar turbo keser vs vs yani yazılımı yazarken dizelde neye dikkat edersek safe mod olur

3 soru sordum insallah diger arkadaşlarında merak ettigi sorulardır.

şimdiden teşekkürler.
    bildiğim kadarını söyleyeyim
    dizelde bildiğim kadarıyla avans var ecm de injection at part throttle (map 1) diye geçen harita avans haritası
    fuel during accelartion denilen harita driver wish haritası gaz pedalı\ engine rpm oranlı haritada enjector işeme miktarı

safe olabilmesi çok farklı bazı haritalar %20 ile bile safe iken bazı haritalar %10 da limit olabiliyor avans haritası mesela ben kendime limit koyduk stock arabada %10 soft %15 medium %20 hard gibi

aslanz61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    evet butun cevapları okudum ve bende de gelişme sıfır anladıgım kadarıyla 1 soru sorayım.ben aracıma harici beyin taktırmak istiyorum.takacagım beyin üzerinde sürüs modları ayarlayabilirmiyim ayrı ayrı olarak.yani aracı sadece benzinde bi modda tamamen yakıt tasarrufu diğer modda gazlama amaçlı kullanabilirmiyim ve ne kadar bi tasarrufa gidebilirim.tabi bunu sadece beyin değil,motor içi,ateşleme,emme gibi elemanların değişimiyle gerçekleştirmeyi düşünüyorum
    Latens Curtis BP05

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kullandığın Ecu ya bağlı hepsini yapabilrisin standalone ile LÜTFERN marka olsun Emms cems olmasın
    www.drecu.com

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler