User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
49 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: BMW 1.16 136HP F20 Yazılım

Wankel Batu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyede örneğini bilmiyorum ama Mehmet Gazihan'a bizzat mail atmıştım 2 yıl önce Clio 4 ler için yurtdışında ECO tuşuna ECO ON iken stock 90hplik aracın ECO mod offsuz halini yüklemişlerdi ve ECO OFF yapıldığında devreye 120hplik yazılım devreye giriyordu, firma Fransada Digiservices diye bir firma,fransız bir forumda okumuştum bende.

Mehmet bey olabilir neden olmasın bakılmalı demişti ama yapan eden oldumu bilmiyorum

bmw de öyle birsey hic duymadim , sadece vag grubunda revo sps araciligiyla degiskenlik saglanilabiliyor diye biliyorum eger bmw de böyle bir olay yapilabiliyorsa ciddi ciddi düsünebilirim yazilimi
    Birde arkadaslar hazir konusuluyorken su konuya da aciklik getirelim
    Servis yazilimi anliyormu anlamiyormu ?
    Kimisi yazilimi yapana bagli diyor kimisi kesinlikle anahtar mevzusundan silinsede kalsada anliyorlar diyor kafam allak bullak oldu bunun kesin cevabi nedir ?
    Best German Engineering

Vorsprung durch Technik

SerkanYazgan. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Wankel Batu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Servis yazilimi anliyormu anlamiyormu ?
    Kimisi yazilimi yapana bagli diyor kimisi kesinlikle anahtar mevzusundan silinsede kalsada anliyorlar diyor kafam allak bullak oldu bunun kesin cevabi nedir ?
    Artık herşey yazılıma döndüğü için anlamaları normal. Bmw de bildiğim kadarıyla anahtarı okutup anlıyorlar, motor kıran f30 konusunda arkadaşlar yazmışlardı cevap verirler birazdan.
    "Bu ülkede ilgililer bilgisiz, bilgililer de ilgisizdir."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mantık güzel doğru söylüyosun fakat intercooler'ı sadece mevcut yazılımın üstüne monte etsen otomatikman araba zaten 10-15hp güç geliyo revizeye gerek kalmadan.Artık araçlar birnevi kabatabirle '' akıllı '' diyebiliriz.İşin limitini bildikten sonra ve daha önce birçok f serisi yapmış yere giderseniz sorun yaşamazsınız.

Yanlış anlaşılma olmasın fakat birsürü f serisi yaptık herhangi bir soruny aşayan bulunmamakta.Yağ eksiltenmi dersin piyasada,motor kıranmı yalan beygirlermi..Bu şekil..
    sizin dynoda maksimum alınan güç ne oldu 1.6 benzinli bmwlerde değer nedir?230 ve üzeri var mı?

CNR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Modları göre yazılım yapılabiliyomu abi ? Mesala sport modunda 190-200 comfortta stock güç şeklinde. ?

İyi çalışmalar
    Bunu bende merak ediyorum daha önce bi firma yapıyorum mu demişti öyle birşey okumuştum forumda
    Modlara göre kodlama yapılıyorsa şayet çok güzel olur

KeremBV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankarada us performance var yaptıran arkadaşlarım çok memnunlar 116i'den 80 bin km'de m135 cooler downpipe ile dynoda 234 hp alıp 105 binde sıkıntısız binmeye devam eden arkadaşım var.

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankarada bmw f serisi araçlarda en cok referansa sahıp fırma olarak P.m yolladım
    Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

wiesmann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ankarada bmw f serisi araçlarda en cok referansa sahıp fırma olarak P.m yolladım
    buna ek ortada kafasına göre kısa vadede sırf yüksek beygirlerde güç almak için hardcore yazılım yapanlar var. bu konuda remaps optimum değerlerde. ben ilk başta gazlamak için yaptırmışken şimdi ekonomi kasıyorum. ciddi anlamda da fark var. istediğim anda da gazlıyorum. tercih sizin ucuzu değil bilinçli kişileri seçin.
    i'm not a monster i'm just ahead of the curve..

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı i-vtec07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Modları göre yazılım yapılabiliyomu abi ? Mesala sport modunda 190-200 comfortta stock güç şeklinde. ?

İyi çalışmalar
    Modlara gore yazılım yapabiliyorum BMW 3.16i 3.20i ve 1.16i ye.. simdi buda bunu yazdık diye ceza almayız insallah sorulan soruya cevap verince nedense boyle seyler yasıyoruz.....

Mehmetmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    47 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Modlara göre yazılım yapılıyor istediğiniz şekilde,en azından RSA yapabiliyor.
    Ben yazılım Yaptırcak olsam RSA veya Dr.Ecu yaptırırdım

EserBodrum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bmw de servis elemani anahtari kendi sistemine taktigi an arabanin beynine ne zaman hangi km de mudahale edilmis gorebiliyor diye biliyorum ben

cenkr1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben yazılım işinde kopyala yapıştır işini hiç bir zaman anlayamadım her aracın kendi dinamiğinin farklı olduğunu düşünüyorum mantıken dyno üzerinde sana ölçüm yapıp yazan arkadaşı tercih etmelisin yazılım yapanların bir kısmı arkadaşımız bana gücenmesinler ama doğru tektir şu an dynoda utku ve korhan beraber ciddi güzel işler çıkarıyor gördüğüm kadarı ile sinerjiyi yakalamışlar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Standart halde bile motor kırabilen bir arabaya cesaret edip yazılım yapmak mantık işi değil bence. Hele de garantisi varsa aman aman hiç bulaşmayın...

En kral firmaya gidilse bile motor kıran arabaya kimse sahip çıkmaz, 40-50-60 bin masraf olucak sonuçta... O paralara yeri geliyor insan babasını tanımıyor. Aman diyeyim.

yasindemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    VAG'ların supercharger'lı motorlarında stage 2'den sonra motor kıranlar gördük,, BMW'lerde stage1'le beraber bu sıkıntıyı yaşayan çok fazla, etiket olmasın diye arabası kimse yazmıyor... Bence 1.16'lar, 3.16'lar bu konuda patlamaya hazır bomba gibi geziyorlar ortalıkta....
    VW Scirocco 1.4 TSI Twincharger - 2012

cosekar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben 3000 km den 5000 e kadar stage 1, su ana kadar (14000 kmde) stage 2 kullanıyorum, aracım 1 powershopta yapıldı, hicbir sıkıntım yok.
    Forge cooler, milltek dp, injen filtre kiti, gfb dumpvalve, stg custom yazılım var, son hali ile dyno ya cikmadım ama 230 hp 330 tork civarıdır diye tahmin ediyorum.
    Coskun ARIKAN

TechTurkey Oz` - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Modlara gore yazılım yapabiliyorum BMW 3.16i 3.20i ve 1.16i ye.. simdi buda bunu yazdık diye ceza almayız insallah sorulan soruya cevap verince nedense boyle seyler yasıyoruz.....
    burası yardım için adam gibi cevaplamaaz isen banlandığın zaman kızmıcaksın bırak artık reklamı yardım edilicek bişiy varsa yap yoksa ceza aldığın için kızma

yapabiliyorum demek yerine yapılabiliyor demeyi dene ozaman belki tepki görmezsin ozaman
    www.drecu.com
    Ne Büyüktür Emeğe Saygı Duyan İnsan...!!!

eticet06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benım tercihim ankara isen us performance utku selamoğlu olur bildigim kadari ile ankaradaki tek gerçek dyno utku selamoğlunda mustang dyno oncesı ve sonrası icin büyük bir nimet neye göre kime göre kac hp aldıgınızı görürsünüz benim sahsi fikrim bu yönde olurdu hayali ve tahmini degerlendense yapılan ilerlemeyi görmek daha mantıklı geliyor

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Oz` Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    burası yardım için adam gibi cevaplamaaz isen banlandığın zaman kızmıcaksın bırak artık reklamı yardım edilicek bişiy varsa yap yoksa ceza aldığın için kızma

yapabiliyorum demek yerine yapılabiliyor demeyi dene ozaman belki tepki görmezsin ozaman
    Cok guzel soyluyorsun da, keske hersey dedigin gibi olsa.. Senin soyledigin gibi yapilabiliyor artik denildiginde sonrasinda insanlar nasil kim diye sordugunda cevap verince yardim etmis olunmuyor mu?? Ama bu yeterli ceza icin dimi )

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bugüne kadar her aracıma yazılım yaptırdım.Motor bloğu kıran biri olarak f serilerine yazılımı önermiyorum. f serilerinde yazılımsız bile motor bloğu kıran çok kişi var.
    Servis kaçıncı km yazılım atıldığını kaç km kullanıldığını anlıyor ve totonuda yırtsan garantiden çıkartıyor. Çokta atılmak isteniuyorsa biraz daha soft birşeyler yazılsın çizilsin aracınıza veya intercooler buji egsoz vs destekleyin aracınızı. Fakat bana 2 sn daha hızlı olabilmek için 40.000 tl yi birdaha göze alırmısın desesler asla olur.Aracımın motoru yapıldığında aynı motor tüm parçalar aynı diye vs vs diye konuşma geçmişti İstanbul otodaki tanıdıkla parçalar aynı kaliteleri farklı dedi ne kadar doğru bilmiyorum. ayrıca farklı modlarada atılabiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı orcunkar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugüne kadar her aracıma yazılım yaptırdım.Motor bloğu kıran biri olarak f serilerine yazılımı önermiyorum. f serilerinde yazılımsız bile motor bloğu kıran çok kişi var.
    Servis kaçıncı km yazılım atıldığını kaç km kullanıldığını anlıyor ve totonuda yırtsan garantiden çıkartıyor. Çokta atılmak isteniuyorsa biraz daha soft birşeyler yazılsın çizilsin aracınıza veya intercooler buji egsoz vs destekleyin aracınızı. Fakat bana 2 sn daha hızlı olabilmek için 40.000 tl yi birdaha göze alırmısın desesler asla olur.Aracımın motoru yapıldığında aynı motor tüm parçalar aynı diye vs vs diye konuşma geçmişti İstanbul otodaki tanıdıkla parçalar aynı kaliteleri farklı dedi ne kadar doğru bilmiyorum. ayrıca farklı modlarada atılabiliyor.
    Motor kırdıktan sonra olan masrafları siz kendinizmi karşıladınız ? Garanti veriyorum diyen yazılımcılar, arkasında durdularmı bu durumun merak ettim....

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)